MMR - Priorix, čím starší dítě, tím horší reakce?

schotja
8. říj 2014

Ahoj, ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti po očkování vakcínou Priorix. Bylo mi řečeno, že pokud budeme očkování odkládat, čím starší bude dítko, tím hůř bude na vakcínu reagovat.. Je to jen "politika" dětských lékařů? Tak by mně zajímal názor všech, kteří už mají toto očkování i s odkladem za sebou, protože jsem zatím spíš slýchala názor, že spodní hranice 15.měsíců je zbytečně brzy a že je lepší to posunout, že starší děti se s tím vypořádají lépe, přece jen, je to živá vakcína.. Četla jsem o tom, jak je toto očkování nebezpečnější, než nemoci, proti kterým by mělo chránit, mám trochu strach, ale nevím, jak jinak bych řešila školku pro dcerku, když by jí nikam nevzali :( Předem všem děkuju za názor..

tahejhula
5. srp 2016

@kalo Dceri budou brzy ctyri roky, dnes je 22 dni po ockovani. Reakce nebyla ale absolutne zadna. Ani zvysena teplota, nervozita, vyrazka... proste vubec nic.

mogwaika
5. srp 2016

@ronikaaaa občas teplota, nic strašného. Jen ten Priorix s ním takhle zacloumal. Já nejsem proti očkování, jen pro rozumný odklad 🙂 Znovu už bych živou vakcínu takhle brzy neočkovala

jika10
5. srp 2016

@gepe y byli s prvorozenou na priorixu ve středu a je jí 3,5 roku. kdyby jí nevzali do školky, tak bych ještě ani nedávala. U druhorozené budu dávat stejně

kalo
5. srp 2016

@zmrzlinka Děkuji...takže reakce docela velká ☹ Na nas začal dr.už tlačit a já si nejsem jistá, zdali to není zbytečné očkování. Zrovna v našem městě byla před půlrokem epidemie příušnic a to je tu 100% proočkovanost dětí...takže důkaz, že tohle očkování už nefunguje ☹

radush7
5. srp 2016

@kalo
Pěkný článek, podle mne, má teď na Vitalii k příušnicím Vavrečka, vkládám odkaz... http://www.vitalia.cz/clanky/medialni-priusnice...

ronikaaaa
5. srp 2016

Tak si rikam kdybych s očkováním počkala do cca dvou let ditete tak jaka je pravděpodobnost ze se žádnou nemoci nenakazi než ho naockuji. Fakt dilema očkovat hned nebo oddálit????

granda
6. srp 2016

@ronikaaaa no prece, zadna, když všichni ockuji, tak ta nemoc tady není 😀 a když to chytí, tak bude mít přirozenou imunitu.... a musí to chytit od dětí očkovaných, tak bacha s jakym bacilonosičem se kamarádí....

granda
6. srp 2016

@kalo to je dobře,, tak at je přirozená imunita a daleko efektivnějsí nez ocko....

linda2812
6. srp 2016

Já nechala očkovat syna v 18 měsících, reakce nebyla žádná 🙂

jirinka1989
6. srp 2016

A třeba to, že jsou příušnice hodně rizikové hlavně u chlapců v pubertě, ale vakcína funguje jen cca 5-7 let a přeočkovává se ve čtyřech takže ve 12ti přestane fungovat a dítě je prakticky mnohem více ohroženo??

granda
6. srp 2016

@jirinka1989 ale to nikdo neresi,, jen dejte naočkovat brzo, a nepremyslejte jako matka, to tady v tomto state ještě nikdo nehodnotí a nikdo asi se nesoudil se státem, ze je chlapec neplodní kvůli nemoci z dětství.....

pokud máte chlapce, tak dejte co nejdéle...

tahejhula
7. srp 2016

@jirinka1989 Ale stejne nelogicke je ockovat proti zardenkam malicke holcicky. 😉

matysikovad
7. srp 2016

Holky mam hrozne dilema- takze diakuzi jsem celou precetla. Ted prosim jak byste to resili vy.
Dcera byla ockovana na hexu 3+1 od pul roku cca co 3-6 mesicu,posledni jsme davali pred 2 rokem. Tim padem jsem musela podepsat, ze odmitam priorix do odvolani. Chtela jsem letos na jare,to bylo male 27 mesicu,ale otehotnela jsem. Domluvili jsme se se sestrou u dr,ze ted po prvnim trimestru...ALE! Nakonec jsem nebyla,malou kousl nejaky infikovany komar do ucha, mela rude kola po cele hlave a pak po telicku, dr ji odmitla vzit krev na boreliozu. Holka uz vypada zdrava, jen nevim, zda nema momentalne aktini boreliozu a asi se to nikdy nedozvim ☹ jsem na konci 6 mesice a bojim se prenosu nemoci z ockovani na me,nerada byco mimco prisla...a co po porodu??? To uz to mimi nebude ohrozene? Potrebuji malou dostat do skolky, jenze bez ockovani mi ji neveznou..dr mi nechce podepsat papir.... A ted co s tim ☹

sedivka
7. srp 2016

@eficenka je horni hranice pro ockovani druhe davky?

jika10
7. srp 2016

@matysikovad Tak za prvé bych šla s malou do odběrové místnosti a nechala jí nabrat krev na boreliozu jako samoplátce. Lepší vědět a případně malou včas zaléčit.
No a my máme 5 měsíční mimčo a prvorozenou jsem taky nechala teprve teď očkovat první vakcínou MMR. Psala jsem do diskuze na vakciny.net. Níže přikládám můj dotaz a odpověď.
Dotaz:
mám dotaz ohledně očkování Priorixem a hexa vakcínou v jeden den.
Mám 2 děti (3,5 roku a 5 měsíců). začátkem srpna by měla jít starší dcera na první dávku priorixu a zároveň ve stejný den má jít mladší dcera na očkování Hexou.
Chtěla bych se zeptat, zda je nějaké riziko u priorixu (živá vakcína), že by se mladší dcera mohla nějakým způsobem nakazit. Případně je rozumné nechat obě děti naočkovat ve stejný den. Jde mi spíše o mladší dceru, aby se nenakazila.
Obě děti mají odklad očkování z důvodu vážného autoimunitního onemocnění v rodině.
Odpověď:
Nemusíte se obávat riziko pro mladší dítě není žádné. Sice ojediněle může dojít k přenosu vakcinačních virů z očkovaného dítěte vakcínou Priorix na neočkované jedince v blízkém kontaktu, nicméně nebyl zjištěn žádný negativní vliv na jejich zdraví. Je to tím, že viry jsou oslabené a přenášejí se v tak nízké koncentraci, že to nemůže nikterak ublížit.

Tak snad ti to pomůže

gepe
7. srp 2016

@sedivka je doporucovano 6-10 mesicu po aplikaci prvni davky.

matysikovad
7. srp 2016

@jika10 tak samoplatve od litru do 2 tisic,hned jsem to sla zjistovat. Ja jsem krqva,ze jsem nerekla, ze mela kliste. Rekl jsem dr, ze ji asi stipl komar

jika10
8. srp 2016

@matysikovad Tak to zkus teď jí říct, že měla klíště. Vždyť je léto s tát se to může a ona ví prd

matysikovad
8. srp 2016

@jika10 ale fleky uz nema ☹ nevim, jestli by mi verila,kor kdyz jsem tam po jakoze nebyla no ☹ ted je to v pytli a jA se tlucu do hlavy

matysikovad
8. srp 2016

Ale zase si rikam,ze jinak je to kvalitni , velmi vyhledavana doktorka, ze kdyby byl problem, ze to pozna a nebude shazovat moje podezreni

sedivka
9. srp 2016

@gepe Syn je po první dávce už rok a 4 měsíce 😀 ted jsem ale těhotná, tak musím zjistit co a jak 🙂

betelgeuzz
9. srp 2016

@sedivka co vím, tak není. mladší dcera druhou dávku nemá a stále čekám na novelu, která má druhou dávku odsunout na vyšší věk. Podle hlavního hygienika je i dítě s 1 dávkou považováno za dítě plně očkované. Nedávno mi volala ředitelka ze školky, že tam měli kontrolu z hygieny a dívali se, že má jen jednu dávku, ale zatím se nikdo neozval.

sarynececka
16. lis 2016

Zdravím už 3 týdny nepřemýšlím nad ničím jinym než jestli dát 15m syna očkovat vakcínou MMR mám z ní hrozný strach.Samozřejmě mě dr. straší že malý může umřít na příušnice že ho musím dát naočkovat a že když nedám tak mě zařadí do skupiny "HLOUPÝCH MATEK" !!!!

sarynececka
16. lis 2016

@schotja dnes jsem to řešila s mojí Mudr a ta mi tvrdila čím starší dítě tím to hůře snáší,ja mám 15 m syna a máme jít taky očkovat MMR , mám z toho strach

bbn
16. lis 2016

@sarynececka Jako co hůře snáší? To píchnutí? No to ano, starší děti si očkování, to píchnutí, více uvědomují, ale že by byla silnější reakce po očkování, když je dítě starší? To je zase pěkná blbost. To si dr pěkně vymyslela, aby tě strašila a dala jsi to co nejdřív. Obě moje děti dostaly očkování MMR až v létě před nástupem do školky, dcera měla 3,5 roku, syn skoro 4. Naprosto žádná reakce neproběhla, ani teplota. Přeočkování proběhlo až po roce a taky v klidu.

hz
16. lis 2016

@sarynececka ono staci logicky uvazovat-napr. 4lete dite s vahou minimalni 15kg vs. 18mesicni s vahou minimalne 8kg. ktere detske telicko tu vakcinu zvladne lepe s ohledem na kg? pri jake vaze se ty hnusy chemicky lepe rozlozi?
staci pouzit zdravy rozum.., my mmr az na 4. roce..

sarynececka
16. lis 2016

Taky to nechám odložit ať si pinda jak chce 😉

kackakastanka
16. lis 2016

@sarynececka zmenila bych doktorku, za nas se priusnice neockovaly, ja je mela, i zardenky, i moji sourozenci a jsme jaksi v poradku, ono by bylo prave lepsi, kdyby je nase deti take prodelaly, dokud jsou skolkou povinne a ne treba ve 20, kdyz uz jim tyto vakciny pichle v detstvi nebudou fungovat. Tak to mozna myslela 🙂, ze pokud tyto nemoci chytis jako dospelak, dopady mohou byt horsi, protoze jsou to prave detske nemoci, ktere drive byvaly docela bezne.. urcite bych odkladala jak nejdele to pujde

sarynececka
16. lis 2016

@kackakastanka bude nadávat a vyhrožovat,ale určitě to budu odkládat

lucik024
7. srp 2017

Ahojj holky je tu někdo kdo priorix očkoval děti po 3.roce. dvojčata budou mít 1.záři právě 3 roky do školky nastupujou až příští rok .