Neočkující rodiče - proč neočkují, imunita dětí atd.

iiivvveeettt
23. lis 2013

Chtěla bych položit otázky pro neočkující rodiče a třeba i vyvolat diskuzi, jak to máme. Vím, že hodně diskuzí na nějaká témata tu už asi jsou, ale chci co nejaktuálnější odpovědi.
1. Kdy jste se rozhodli své děti neočkovat?
2. Proč?
3. Jak to vzal Váš pediatr? Měnili jste ho?
4. Jaké nemoci prodělali vaše děti? (věk, kdy nemoc prodělalo, jak to zvládlo)
5. Jak reaguje vaše okolí? (rodina, přátelé)

Děkuji za odpovědi. Popř. odkaz jestli tu už podobná diskuze je.

1. V těhotenství jsem se očkováním zabývala, poté se nechala přesvědčit k základnímu očkování - neočkování je jen móda přeci - dala jsem 1. hexu na 12-ti týdnech, poté jsem chtěla schéma 2+1. Na konec jsem měsíc každou volnou chvilku věnovala studiu a řekla NE.
2. Dospěla jsem k názoru, že očkování je jen fraška. Nejen, že nefunguje, ale navíc škodí. Je to nechutný obchod farmaceutických firem.
3. Pediatra to moc dobře nepřijala, na další kontrolu se chystáme za pár dnů. Pokud nebude zbytí budu hledat jinou doktorku ( Liberecký kraj).
4. Teď na 6. měsících jsme měli 6. nemoc, malá ji zvládla bez problémů, vysoká horečka byla jen jeden den, druhý den zvýšená teplota, poté se osypala do dvou vyrážka zmizela.
5. Rodina to ještě neví celá - skoro všichni, ale reagovali negativně. Nikdo nás zatím, ale o opaku nepřesvědčuje. Jen jsem pro každého moc chytrá a přeci o tom nemůžu vědět víc než doktor... O mnoho přátel jsem přišla - hlavně u proočkovacích jedinců... Nelituji, vím, že pro své dítě dělám to nejlepší.

lajla
25. pro 2016

@bondy bacha...ani to nesmi!!! Nikomu nesmi podavat jakekoliv info

odula
25. pro 2016

Jen takový okrajovy příspěvek. Bavila jsem se o ne-ockovani s naší zdrav. sestrou. Povidala, ze hodně nemocí vymizelo TAKY díky proockovanosti populace, coz se pry s rostoucí cirkulaci lidí mění (rozuměj pristehovalectvim) a ze incidence tech dětských nemocí znovu stoupá i v Evropě, hlavně prý davivy kašel a spála.

lajla
25. pro 2016

@odula mi nase zdravotni sestra tvrdila ze ockovani proti zloutence typu A je celozivotni..jejich informovanost je bohuzel miziva...zajiste ze ocko ma svoji urcitou roli a ulohu, ale ta bohuzel vymizela...a ockovani je pouze byznys...
Naprosto desne jsou ocko reklamy v televizi
Zajimave ze v jinych statech je ocko dobrovolne, tady musite!!! Ze by tam meli jiny druh homo sapiens? Netusim...kazdopadne je to na kazdem a ockovani je neverending topic😎

ginaibk
26. pro 2016

@lajla mohu potvrdit, Rakousko ma nepovinne, a proto svobodne neockujeme... O ockovani se zajimam plno let, a jsem naprosto presvedcena, ze to je pouze dobre promysleny byznys, a nic jineho.

bondy
26. pro 2016

lajla, hygiena to nesmí nahlásit školce? to jsem nepochopila, škoda že nemám nějaký odkaz abych věděla jak se bránit. ale děkuji za info

lajla
26. pro 2016

@bondy doktorka to nesmi nahlasit na hygienu...je to poruseni lekarskeho tajemstvi...kdyz to nahlasi, muzete ji udat...ano hygiena muze podniknout kroky

barusssa
29. bře 2017

@mariemoric zdravím, mám prosbu našla jste nakonec nějakeho pediatra v okolí Uh, který by neměl problém s neočkováním? Jsem z Osvětiman za měsíc mám termín ale pediatra ještě žádného :( díky

alishka111
29. bře 2017

Do školky je samozřejmě povinná příloha přihlášky potvrzení pediatra o absolvování řádného očkování. Takže doktorka nic nikam bonzovat nemusí, Vy ji nebudete moci udávat a neočkované dítě Vám do státní a většiny soukromych školek díky bohu nevezmou...

markyzka84
1. dub 2017

@alishka111 omyl ja dítě v soukromé školce mám 🙂 a za rok jako již pětiletou bude i ve statni

mariemoric
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lajla
8. dub 2017

@alishka111 do predskolaku budou moci i neockovane deti...a hlavne budou ohromady i s ostatnimi nizsimi rocniky...ucitelky taky nejsou ocko a rodice taky ne...cozpak Vy jste v dospelosti preocko? Divila bych se hodne...
Kazdopane nechapu ti diky bohu...protoze s neocko se potkavate dnes a denne ale nevite o tom...ani ve skolce nesmi rict...pokud nektere dite je neocko ci ma kontraindikaci
Diiiiiky za mou dr🤗🤗🤗

milujumikulaska
28. čer 2017

@pisisvori tak o nemocnosti očkovaných a neočkovaných dětí jsou studie. Procento neočkovaných je určitě malé, ale sehnali jich dost na srovnání. Určitě jich je v EU víc než tisíc a už z toho by se mohlo leccos ukázat. Dezinformace je vymyšlená informace za účelem manipulování, nevím jak moc jsi hledala, zda k tomu podklady jsou nebo nejsou, než jsi něco za dezinformaci označila. 😉

milujumikulaska
19. srp 2017

@exu Taky zatím neočkujeme, jsme z Plzně, doktorka Bláhová, dost stará paní, vždy vyhrožuje jek nám malý zemře a že nikdy neviděla, že by dítě mělo víc než běžnou teplotu, nebo bolestivý vpich. To je ale k jejímu věku statisticky nemožný. Jsou časté a méně časté projevy po očkování a i ty méně časté jsou v měřítku, že se s nimi určitě setkala, ale rodičům popřela možnou souvislost a z toho je mi na blití (pardon) asi nejvíc. Na druhý poliklinice prej ty co by nesouhlasili s očkováním jejich dítěte donutí, nebo vyhazujou. Sama hledám jiného pediatra, této se vyhýbáme, tak tam ani nechodíme. Malému je 7 měsíců a párkrát lehce kašel bez rýmy, timiánové mazání zabralo rychle, dvakrát teplota, jednou dva dny, pil, spal, neplakal, zvládnul to v pohodě. Bez ekzémků. Bralli bysme i tu placenou pediatričku, ale tuším, že ta už nebere, má moc dětí.

looolaaa
19. srp 2017

tak já očkuju MMR dětem až před nástupem do školky.. a je to kvůli tomu abych nezatěžovala jejich imunitu. Hexu očkuji ale fakt teda né v 9 týdnech, vyjde to tak nějak před půl rokem věku.

mariemoric
3. říj 2017

@barusssa Zdravím,chodíme do uherskeho hradiste k Filove

petrahruska90
20. říj 2017

Ahoj. Jsem taky rozhodnutá neočkovat. Nebo rozhodně ne teď. Malému je 5 měsíců. Pro jsem musela změnit, protože mé rozhodnutí neakceptovala. U nové Dr. byl zástup za doktorku, tudíž jsem ještě neměla možnost s doktorkou i očkovani hovořit. Sestřička mi hned povídala, jak je to strašně nebezpečné, že není očkovaný. Kord na černý kašel. Je opravdu tak nebezpečný jak se všude povídá? A jak to máte s očkováním na tetanus? Prostě nic nedavate? Chtěla jsem vydržet minimálně do dvou let. Děkuji za rady a odpovědi.😉

rajani
20. říj 2017

@petrahruska90 projeďte si vakciny.net, statistiky morbidity a mortality jednotlivých onemocnění, které se očkují. A udělejte si vlastní názor. Z toho co mi napíšeme, můžou být některé informace zkreslené či nepodložené a myslím, že není dobré jen z těchto se rozhodovat očkovat či neočkovat.

Můžeme Vám sem dát pouze svůj názor.

marki246
27. říj 2017

Prosím rodiče...zamyslete se nad svým rozhodnutím, už několik neočkovaných dětí zemřelo na černý kašel...je pro Vás lepší podstoupit riziko, že neočkování znamená přijmout to, že může vaše dítě zemřít na nemoci, které tu byly vymíceny díky proočkovatelnosti dětí??? Nechápu..jsem zdravotní sestra, má maminka zemřela na rakovinu tlustého střeva kvůli léčitelům a takzvaným alternativcům, kteří radili neléčit jen čaje, a přírodní cestou...mizela nám pře očima...Nic se nesmí přehánět a i zdravotnictví a vakcíny už jsou na jiné úrovni než dřív!!! Radši podsoupím malé riziko, dohlídatelných malých nežadoucích účinků, než přijít o život svých milovaných dětí!!!!!!

mafulin
27. říj 2017

@marki246 ono to ne vždy je tak malé riziko jak si myslíš.. Zkus si prostudovat tyhle stránky. Myslím, že je tam hodně zajímavých informací. http://www.rozalio.cz/

chimneysweeper1
27. říj 2017

@marki246 Máš nějakou statistiku? Na ČK umírají hlavně neočkované malé děti do 9 týdnů, které ještě ani očkovány být nemohou. Navíc dítě je chráněno až po dvou dávkách, takže nakazit se může kdykoliv mezi první a druhou dávkou, takže klidně jednou očkované tříměsíční dítě.

kajalka
27. říj 2017

@marki246 Prosím o odkaz na info o úmrtích dětí. A jaké nemoci máš konkrétně na mysli?

simsamsim
27. říj 2017

@sarkar dobrý den, vím že je to už staršího data, ale čtu že ste dávala pediacel, jak to bylo se školkou a doockovanim žloutenky? Diky

sarkar
27. říj 2017

@simsamsim Dobrý den, nijak. Dcera chodí už od září 2016, žloutenku doočkovanou nemá a nikdo to po nás nikdy ani nechtěl. Do potvrzení pro školku Dr.proste napsala,že má Pediacel. Nikdy se nikdo neptal ...

sarkar
27. říj 2017

@petrahruska90 Sama mám propadly tetanus,nedávno jsem byla u Dr.a ptal se mě,jestli ho chci a když jsem řekla,že ne,tak to bez potíží akceptoval a vypadal,že ani on sám není přesvědčený,že by to bylo nezbytně nutné. Podle mě je očkování velmi individuální věc. Ten,kdo se boji nemocí,ať očkuje, ten,kdo se boji vakcín, ať neockuje, HLAVNE AT KAŽDÝ NESE ZODPOVĚDNOST ZA SVE ROZHODNUTI! Mám pocit,že v tom je ten největší kámen úrazu a i proto Dr.to očkování tak řeší,vědí moc dobře,ze spousta lidí v případě,že se něco stane, milerada hodí vinu na druhe.

sarkar
27. říj 2017

@marki246 právě proto,že jste zdravotní sestra,bych Váš názor brala velmi s rezervou (bez urážky) - vzhledem k tomu,kde pracujete, je jasné,že je Váš názor takový,jaký je. Nemyslím to zle, jen zdůrazňuji, že Váš pohled na celou věc nemůže být objektivní už z principu.

bayt
27. říj 2017

četla jsem studie, že u nečokovaných dětí dochází častěji k náhlým úmrtím miminek (SIDS), takže jsem se rozhodla rozhodně očkovat

chimneysweeper1
27. říj 2017

@bayt Já jsem četla přesně opačené studie. SIDS krátce po očkování. Je narušena CNS a mozek prostě vypne. Syna jsem očkovala v půl roce první hexou a celou noc byl vzhůru a další den taky oka nezamhouřil. Jiné NU jsme neměli, ale probděná noc a pak den nebyly moc ok, protože jinak spí celou noc a přes den další 4 hodiny.

normalnimatka
27. říj 2017

@bayt tak syndrom náhlýho úmrtí je naopak název pro úmrtí po očkování:D

a kolik dětí umřelo na černej kašel v posledních deseti letech? účinnost očkování zrovna černýho kašle je hodně špatná. ve školkách se to hemží touhle nákazou, byť se tam dostanou téměř výhradně jen očkovanci.

zuzineckah
27. říj 2017

@alishka111 do většiny soukromých školek neočkované dítě vezmou naprosto bez problémů😉 Stejně tak jako vezmou neočkovaného předškoláka do státní školky. Statut "povinnosti" je v tomhle případě naprosto k prdu a stát si ukázkově protiřečí (ve dvou předpisech). Kocourkov hadr.
Já bych byla také pro, aby stát očkování zdobrovolnil. Předpokládám, že s mírou proočkovanosti by to vůbec nehnulo a zároveň by se eliminovaly tyhle byrokratické nesmysly, které akorát ztrpčují rodičům život. V naprosté většině krajin, v kterých je očkování dobrovolné je proočkovanost populace kolem 80%.

@normalnimatka nedostanou. Očkovací průkaz učitelů nikdo nekontroluje. Resistence na tuto nemoc není celoživotní.

normalnimatka
27. říj 2017

@zuzineckah samozřejmě, ale černej kašel má i spousta očkovanejch dětí... takže ta účinnost je dost bídná.