Očkování. Pro co jste se rozhodly?

jjasmina
7. dub 2020

Prosím o zkušenosti maminek jestli ockovali proti pneumokoku Synflorix x Prevenar13? A proč se třeba rozhodli pro Prevenar.. Děkuji

veruuu_kubesovic
7. dub 2020

Prevenar13 je proti 13 různým kmenům (doplací se/po naočkování proplatí pojišťovna), Synflorix je myslím proti 10 (plně hradí pojišťovna) toť rozdíl...
Starší dceři jsem dávala Prevenar, rozhodovalo tehdy víc kmenů, ale spíš jsem se k tomu nechala ukecat, mladšímu synovi dávám jen povinná očkování nic navíc....

jjasmina
autor
7. dub 2020

@veruuu_kubesovic přišel vám ten Prevenar zbytečný?

marketka_m
7. dub 2020

prevenar jsem dala po diskusi s lekarkou..a pak v lekarne co pracuji z rodiny.vsichni dali prevenar..prej z duvodu toho co pneumokove nemoci umi s detmi udelat...nakonec jsem dala taky prevenar

marketka_m
7. dub 2020

@veruuu_kubesovic ne vsechny pojistovny proplaceji...my jsme CPZP...doplatila jsem za 1.davku 500kc..a pojistivna mi rekla ze to neproplati

mamio
7. dub 2020

@jjasmina prevenar

lenickakl
8. dub 2020

prevenar, protože má víc kmenů

lenickakl
8. dub 2020

@marketka_m přesně tak, já jsem platila asi 450 za dávku a na pojišťovně mi řekla, že to neproplácí, protože kojencům už na to přispívá pojišťovna (že běžně dávka jinak stojí snad 1400 nebo kolik). Tak mi vrátili aspoň pár kaček za rotateq.. pojišťovnu mám mvčr

kattynka28
8. dub 2020

Pneumokoky očkujeme, po poradě s lékařkou a kamarádkou zdravotnicí dáváme Prevenar. Za každou dávku doplácíme 400 Kč a pojišťovna proplácí, jsme u OZP.

veruuu_kubesovic
8. dub 2020

@marketka_m prevenar byl dceři očkován v roce 2015, tehdy bylo i proplaceno...jsme u ČPZP...
@jjasmina ano, bylo to naprosto zbytečné očkování, proto jsem se u mladšího syna rozhodla nedávat nic navíc...

lolam10
8. dub 2020

Prevenar,jde hl.o penize(pojistovna ho neproplaci) a ty v tomto pripade neresim...

puhelin
8. dub 2020

Rozhodla jsem se pro neockovani proti pneumokoum. Odradilo me to, ze detem se Prevenar nabizi s doplatkem a seniory k nemu lakaji zdarma. Zrejme proto, ze ho nekde udat musi, aby jim nelezel ve skladech az do expirace? Nebo v cem je rozdil? Tohle na me vubec nepusobi seriozne a odmitam to podporovat.

gruyerre
8. dub 2020

@jjasmina očkovat jsem nechala Prevenarem, protože je proti více kmenům pneumokoků. Pojišťovna nám to neproplatila, ale říkala jsem si, že když už je nechávám píchat, ať jsou chráněni proti co nejvíce kmenům.

kuttu
8. dub 2020

@marketka_m pletes si proplaci a doplací...synflorix hradi cely,z veřejného zdravotnictvi a na Prevenar je doplatek u každé davky cca 500 kč...vakcina je dražší,cast hradí pojišťovna a část ty...například rotaviry si hradis úplně celé a můžeš si zažádat o proplacení...

marketka_m
8. dub 2020

@kuttu aha, já to totiž blbě pochopila.. už mi to je jasné... část kryje pojištovná a část já...

jjasmina
autor
8. dub 2020

@gruyerre Očkovali vám Hexu a ten pneumokok zároveň?

jipe
8. dub 2020

taky jsem dala dětem prevenar po poradě s dr., minimálně 14 dní od hexy

jjasmina
autor
8. dub 2020

@jipe Já jsem právě někde četla , že od hexy by to mělo bejt min měsíc, jenže to se asi chodí na druhou hexu ne?

puhelin
8. dub 2020

@jjasmina Mezi prvni a druhou hexou se dela rozestup 2 az 6 mesicu.

lizzie02
8. dub 2020

Dávala jsem prevenar 13, zvolila jsem více kmenů a tenkrát jsem si hledala i obsah hliníku ve vakcine a oproti synflorixu byl udávany obsah o dost nižší 🤷‍♀️ tudíž mi přišla šetrnější 🤷‍♀️ jinak ockovali jsme až po druhé dávce hexy, že jsem nechtěla překrývát dvě vakcíny nebo jak to říct, prostě první dávka hexa, druhá, první prevenar, druhý a pak až bylo preockovani po roce 😉

gruyerre
8. dub 2020

@jjasmina ne, dávali jsme nejdřív hexu, po měsíci prevenar, po dalším měsíci hexu, po dalším prevenar. A pak boostery taky zvlášť.

jjasmina
autor
8. dub 2020

@gruyerre děkuji

swan42
9. dub 2020

@puhelin seriozne nepusobi ani monopol na hexacimu a mmr a zrusene registrace pediacelu, infanrixu a dalsich 😞

puhelin
9. dub 2020

@swan42 Ano, to nepusobi. :(

kuttu
9. dub 2020

@marketka_m Přesně tak👍😊

lenatko91
9. dub 2020

Prevenar, kvůli tomu, že má víc kmenů..

lenickakl
9. dub 2020

@jjasmina ano, syn byl očkován hexou a prevenarem zároveň