Očkování Hexa. Co byste dělali vy?

zrzulec
9. únor 2022

Ahoj potřebuju slyšet víc názoru vím že tohle téma je určitě nejvíc psáno ale přesto mam syna 8 měsíců ještě nemáme očkování pokaždé do toho něco vlezlo a hlavne karantény nas je doma hodně poslední termín jsme onemocněli a brali ATB 20dnu pak dostali břišní chřipku zase jsem odsunula Doktor už na mně je zlý a nepříjemný ale ja už i jemu jsem říkala že očkování chci jen prostě ještě nevyšlo no.aby toho nebylo malo mneli jsme jít ale mi rodiče dostali omikron my na testy už nešli ale děti dostali rýmu mame už po karanténě ale malý začal mít zase rýmu možná i ze zubů nevím rostou mu nahoře už se tak Doktora bojím mame jít příští týden že nevím jestli už dát hexu a pokud chcete-říct ze to je na lékaři ano ale u něho bohužel vím že očkuje i u nemoci pokud není horečka a i dav dávky najednou hexu a prevenar
Přemýšlím od něho odejít už mám i noční můry bojím se ať se malému něco nestane jsen asi hysterka ale co vy Byste dělali díky za názory

pampeliska1313
9. únor 2022

Syn měl hexu i prevenar najednou a měl akorát horečku. Ale za mě lepší horečka přes noc, než pak nejakej pruser. Reakce Vám nikdo neřekne, respektive Vaše dítě to muže přijmout úplně v pohodě, nebo bude jako můj syn a po všem teploty, kdyby mělo jít o jó nejakej pruser, tak se čeká v čekárně půl hodiny po očkování, to se dostaví třeba šok, pokud by nastal, ale je to výjimečnost. Třeba moje mudra chce, aby byl syn zdravej vždycky před očkováním a přijde mi to rozumný, ale jsou kontraindikace kdy se nesmí očkovat a přes to vlak nejede - jsou dohledatelný i na netu a zná je i Váš lékař, stejně jako anamnezu dítěte a měl by byt schopen posoudit jestli jo/ne. Hexu dát musíte tak jako tak, ta je povinná. Chápu nějaký ty obavy ohledně očkování a následný reakce, ale v tomhle mě uklidnila zdr. sestra “dětem je to jedno, očkování řeší rodiče” takže nepanikařte, není důvod k žádným nočním můrám.

leymea
9. únor 2022

@pampeliska1313 jenze zakladatelka ockovat chce, ale dite je casto nemocne a ockovani ji nevychazi.

Pockej az bude dite zdrave aspon 14 dni, pak bezte ockovat. Ja chapu, ze to musi byt neprijemne (u pediatra), ale zkus vydrzet a pak opravdu ockovat zdrave dite.

pampeliska1313
9. únor 2022

@leymea díky za upozornění, moje chyba, přiznám se, že mi to přijde nepřehledný a měla jsem problém se v tom orientovat.🙂

leymea
9. únor 2022

@pampeliska1313 chapu, bez tech carek se clovek hur orientuje.

michaela666
9. únor 2022

Včera dostala 3. dávku Hexy. Tím, že jsme měli s manželem covid nedávno, tak ji nejdřív doktorka nechtěla naočkovat. Po covidu údajně 2 měsíce vakcínu dostat nesmí. Její výsledek v laboratoři zvrtali a měli jsme jít znovu po týdnu, ale už mi to přišlo zbytečné. Nevím jestli ho měla taky nebo ne... Takže třeba nepříjemný nebude, když jste byli v karanténě a s rýmou.

michaelarousova
9. únor 2022

@zrzulec nase domtorka ockuje pouze dite ktere je tyden bez nemoci (ryma,kasel,teplota) takze radeji bych pockala…nam i treba po covidu kdy mu nic nebylo nam to posunula o mesic a pul…

te_reza
9. únor 2022

To nech na léto a je🤷

tahejhula
9. únor 2022

V této chvíli bych už čekala třeba na květen, červen, dle počasí.

cherie24
9. únor 2022

@zrzulec já jsem to teď s Dr řešila a naše nemá vůbec problém. Já bych od takového odešla. 😤 Chci očkovat hexu buď až v září, takže ve 3/4 roce nebo pak na jaře, v roce a čtvrt, podle toho, jestli vezmou starší do školky. Neměla půl slova na to, akorát mi řekla, že mi dá pak podepsat papír pro hygienu, že mi očkování nezatajila, ale že ho "sabotuju" já. 🙂 Kdyby mě tlačil do 2 očkování na jednou nebo očkovat i přes rýmu, tak už mě tam neuvidí teda. Na hexu by mělo být dítě 100% zdravé a doma by na něho neměl nikdo prskat bacily.

jjasmina
9. únor 2022

@zrzulec pro mě je zaklad věřit pediatrovi, vždyť mu svěřuju do péče své dítě, takže bych v tvém případě šla s dítětem jinam. Jinak já jsem očkovala první dávku ve 3mes, samozřejmě byla malá zdravá

katule1990
9. únor 2022

@zrzulec Jako od doktora, který očkuje i nemocný děti, bych teda rozhodně odešla, pokud bych měla kam. Dítě musí být před očkováním 100% zdravé aspoň 14 dní, pokud není, očkovat bych ho nenechala. Určitě se doktora neboj, ty jsi matka a máš zodpovědnost za svoje dítě.

darinka84
9. únor 2022

@zrzulec souhlas šla bych jinde.. Dítě musí být stopro zdravé. Přece nebudeš očkovat nachlazene děcko jen protože doktor je protivný.... On nebude žít s tvým dítětem a případnými následky.. Akorát tedy jen poznámka mimo-za dětství tvého dítěte se setkás s různými situacemi kdy se za něj budeš muset postavit a být v jakémsi nekomfortu.. Teď je to lékař, pak to bude učitel... Čím dříve se to člověk naučí, tím lépe. Někdy je potřeba vymezit hranice.

lidija1234
9. únor 2022

Šla bych jinam. Pediatr má být pro tebe aby ses sním mohla radit a věřit mu a ne aby jsi měla z toho noční můry. Jinak dítě očkovat určitě zdravé a to že píchá dvě vakcíny najednou je prasarna. Jak již výše někdo psal že to dál tak upřímně za mě pokud si dá člověk čas a něco si o očkování nastuduje tak by nenechal dítěti píchnout dvě zároveň. Takže za mě určitě odejít a najít lepšího pediatra.🍀

zrzulec
autor
9. únor 2022

@pampeliska1313 já vůbec neřeším reakcí horečky atd mám 4 děti spíš jsen jenom potřebovala vědět že nejsem já blázen nechci prostě dítě nemocné nebo pardon nachlazene očkovat

palja
9. únor 2022

@zrzulec já jsem taky nechala očkovat jen když jsem věděla, že je dcera zdravá. Sama jsem se nechala očkovat když jsem byla nachlazená a akorát se mi to zhoršilo. Strašná zimnice 2 dny, horečky, bolesti hlavy a rýma další 3 týdny. Takže dítěti bych tohle neudělala.
Dokonce se jednou dceři po očkování udělal opar a to byla taky v den očkování naprosto zdravá.

pampeliska1313
9. únor 2022

@zrzulec v pořádku, hnedka v druhým komentáři jsem už byla opravená.;))

cherie24
9. únor 2022

@zrzulec nejsi blázen, blázen je ten doktor. Já u první oddalovala očkování kvůli nemocem taky několikrát. Respektive, odvolávala jsem očko, že jsme my nebo malá nebyli úplně v poho. A to jsem s ní chodila k jiné doktorce a taky s tím neměla vůbec žádný problém. Dokonce ani když jsem jí řekla, že jsem já měla rýmu, ale malá ne. Akorát říkala, že by to klidně naočkovala, ale nenutila mě a dohodli jsme se na jiný termín. 🙂

dashyyy
10. únor 2022

@zrzulec mám fakt špatnou zkušenost s očkováním hexa+prevenar po infekci a už bych to nikdy neudělala a od doktora, který by na mě tlačil nebo byl dokonce hnusný bych obratem odešla.. za mě postupuješ správně.. já třeba svýho rozhodnutí tenkrát lituju, dneska už bych to řešila jinak ☹

kamce
10. únor 2022

Nasla bych si jineho doktora, hexu muzes zacit ockovat v 18 m. Doktori, kteri ockuji nemocne bych popravovala🙄

9radka9
12. únor 2022

Okamžitě odejít...blbec