Očkování - meningokok a pneumokok. Co myslíte?

adela1399
18. pro 2020

Ahoj chci se zeptat..dostala jsem brožurky na očkování proti meningokokům a pneumokokům. Co si myslíte o těchto očkování? Máme zasebou první dávku hexacimy a určitě chci očkovat pneumokoky a i meningokoky,akorát se chci zeptat na názor a případné nežádoucí účinky miminek. Co si myslíte o vakcíně Bexero,Prevenar13 a nebo Synflorix? Synflix je také proti pneumokokům jako Prevenar13. Díky za odpovědi😊

evika_1105
18. pro 2020

@adela1399 ahoj, my jsme davali prevenar a dcera mela vecer trochu teplotu a poblinkala se jednou. Na bexero mela ale trosicku horsi reakci vyssi teolota a zvracela pres noc😔 ale dr nas na to upozornovala, ze je to agrsivnejsi vakcina. Na hexu mela reskci nejmirnejsi, jen malinko teplotu.

hasara33
18. pro 2020

@adela1399 ahoj, dávala jsem prevenar společně s hexou, tedy ve 2.,4. a 10. měsících a v pohodě, žádná reakce. Ve 12. měsících jsem nechala dát nimenrix (víc kmenů meningokoka) a také žádná reakce a plánuji také bexsero, ale zatím ještě nevím kdy, nejspíš někdy na jaře a nebo pak na podzim až bude mít dva roky 🙂

evika_1105
Autor odpověď smazal
Zobraz
lenatko91
18. pro 2020

Ahoj, Prevenar zvládla malá v pohodě, u prvních dvou dávek trošku teplota ale byla vysmátá, u třetí dávky bez teploty ale dva dny byla protivná. Bexsero snáší hůř, tam už jsme i sráželi horečku a byla úplně vyřízená, hlavně po první dávce. Takže v budoucnu u sourozence nechám Bexsero naočkovat později i za cenu, že si ho zaplatíme sami..

sigyn
18. pro 2020

My jsme dávali Bexero a Prevenar13. Prevenar kvůli rodinné anamnéze a Bexero na doporučení doktorky i sestřičky. Máme za sebou druhou dávku a největší reakcí byla teplota 37,2°C (bexero). Mezi jednotlivými druhy očkování byl vždy min. měsíc rozestup.

michaelarousova
18. pro 2020

My davali bexsero i prevenar13.. prevenar snadel syn dobre jako kazde ockovani. Ale bexsero bylo teda hrozny..horecka vecer po ockovani,nejedl,uplne vyrizenej usinal za chuze pomalu ..a dost ho to pak bolelo☺️ Oboje mi byll doporuceno☺️

adela1399
autor
18. pro 2020

Děkuji holky...tak já to Bexero nechám až bude malá větší...a prevenar nám chtěla paní doktorka píchnout naráz s Hexou,ale já se bála aby byla malá v pohodě tak jdeme 7. na druhou dávku a dám rovnou asi ten Prevenar dohromady🙂

evika_1105
18. pro 2020

@adela1399 akorat to bexero hradi pojistovna jen do urciteho veku... asi 7 mesicu mam dojem, pokud se neco nezmenilo

jjasmina
18. pro 2020

Z nepovinných jsem dala jen Bexsero a byla bez teplot

adela1399
autor
18. pro 2020

@jjasmina Tak myslíte,že mám dát?

b91
18. pro 2020

Syn 2roky3mesice má Prevenar (1den teplota) a Bexsero (1,5dne teplota). Bexsero jsem dávala až po 2.roce. A přestože je do půl roku zadarmo, u druhého dám opět až ve dvou letech 🙂 .

adela1399
autor
18. pro 2020

Ono je to asi opravdu miminko od miminka🙈...no zkusíme ještě popřemýšlet🙂

rejalin
18. pro 2020

My jsme dávali Synflorix (zatím jen první dávku) a bez reakce. Respektive byl syn den dva takový protivnější, ale teplota žádná. Bexero nás čeká 4.1. a upřímně jsem z něj dost nervózní, ale snad to bude v pořádku. Jinak doktorka mi tvrdila, že starší děti mají na něj horší reakce, miminka prej mnohem mírnější. Ale to jenom opakuju, co říkala,podle mě to je stejně strašně individuální 🤷

jana_zofie
18. pro 2020

Dávala jsem obojí a zvlášť. Na pneumokoky jsme měli prevenar. Ten byl ok, nejsem si jistá, jestli jednou neměla lehce zvysenou, ale to byla možná jedna dávka hexy a pletu si to. Bexero ale teploty 39-39,7, po odečtení 0,5st. Vzdy v noci po očkování. Večer dobrý, ve noci rozpálená, ale Paralen zabíral ukazkove a ona malá ty teploty, zda se, snasi dobre, takže par fnuknuti než zabral Paralen, protože nemohla usnout, a pak už v pohode. Den na to vždycky ještě zvýšená až do večera, což malé ale nikdy nevadilo, řádila jako vždycky a po druhé dávce měla zatvrdnute okolí vpichu asi týden. Jako jsem ráda, ze jsem ji dala, ale ještě radši, ze jsem ji dala samostatně.
Jinak jsme ockovali tak, aby se to vešlo do toho hrazeného pul roku. Sice těsně, ale vešlo. Nevidím důvod odkládat. Někde jsem i viděla statistiku, ze ty meningokoky jsou právě nejčastěji u úplných miminek a pak az později, tak mi přišlo, ze odkládat postrádá smysl.

jana_zofie
18. pro 2020

@adela1399 tak ty statistiky jsou tady. Prislo mi, ze odkladat ockovani proti serotypu B na pozdeji, kdyz za posledni dva roky bylo ve skupine do 1 roku tech pripadu nejvic, je blbost, i kdyz jsem nad tim, popravde, taky dost uvazovala... Ale ono to hrazeni do pul roku v tomto svetle dava smysl, jako motivace pro nejrizikovejsi obdobi... http://www.szu.cz/tema/prevence/meningokokove-i...

adela1399
autor
18. pro 2020

@jana_zofie Moc děkuju! Teda..no tak to raději naočkujeme...radši budu dva dny malý při nejhorším srážet teplotu,než si pak něco vyčítat😊

jjasmina
18. pro 2020

@adela1399 musíte se rozhodnout sama, já se rozhodovala na základě toho, jak to může bejt fatální a raději jsem dala.

almara2
19. pro 2020

Za mne je nejlepší dát každou vakcínu zvlášť, je to zátěž pro telo.

lida9
21. pro 2020

@adela1399 hlavne nedavej dve ockovani naraz... nech to telicko se poprat s jednim a nasledne s rozestupem s druhym ockovanim...

adela1399
autor
21. pro 2020

@lida9 jj to já ani nechtěla...chudince napoprvé