Pediacel, je už na trhu?

veri0007
17. led 2016

Ahoj maminky, ještě jsem v lékarně nezjišťovala, ale je už dostupný pediacel?

baraz
17. led 2016

mě dr v týdnu psala že ne

veri0007
autor
17. led 2016

asi to budu muset nějak řešit, do konce měsíce bych měla nejpozději naočkovat, jestli budu muset poslední dávku nahradit hexou, má snaha o ,,lepší,, vakcínu přijde vniveč. Hexu nechci, ale co mi asi zbyde že... Budu chtít po státu za jeho neschopnost úhradu nákladů... Jak to budete řešit vy ostatní co jste ve stejné situaci jako já??

blondynka400
17. led 2016

@veri0007 jaký máš rozestup mezi 2 a 3 vakcínou? Já bych rozhodně pediacel hexou nenahrazovala......
Jinak známá si přivezla pedicel ze zahraničí, ale je jasné, že tyhle možnosti nemá každý a hlavně se t prodraží.

veri0007
autor
17. led 2016

@blondynka400 už je to 11. měsíc. Bohužel, se zahraničím nemám možnost to vyřešit...

pampeliska1
17. led 2016

@veri0007 není to přímo k Pediacelu, ale my jsme hexu přeočkovávali až nějakých 32 měsíců od druhé dávky 😉 Dr. to nějak řeší?

blondynka400
17. led 2016

@veri0007 11 měsíců bych vůbec neřešila. To máte času dost 😉

papalinka
18. led 2016

@veri0007 četla jsem, že Pediacel má být na trhu až v druhé polovině roku.

veri0007
autor
18. led 2016

@pampeliska1 za doktorkou zajdu tento týden a poptám se jí na to, ale je tak trošku stará škola, bojím se, že moc infa o pediacelu mít nebude...
@papalinka jj, taky njsem včera četla nějaký článek že až od července. Hlavně žte se nejdříve tvrdilo, že v lednu už bude k dostání...

juleth
18. led 2016

@blondynka400 Prosím Tě, nemohla by ses zeptat známé jak se jí to povedlo...Moc bych o to měla zájem...A snad ani na peníze neberu zřetel...A to jsem sociální pracovnice, chudá jako kostelní myš 🙂... Prosím o radu, byla bych hrozně vděčná

juleth
18. led 2016

Jinak, my jsme měli první dávku v květnu cca 19. 5. 2015, druhou dávku 23. 6. 2015. Tenrozestup byl tedy měsíc a něco, poněvadž jsem nechtěla riskovat, že nestihneme podat vakcínu v době expirace tj. do 7/2015. Takže chybí posilující dávka. A tam jsou různé info..., od doktorů. Někdo říká, že úplně stačí, když se podá v rozmezí 6 - 12ti měsíců, nejdéle do 4 let věku dítěte. A někdo tvrdí, že se musí podatdo 6 - 8 měsíců. Ale co mě rozrušuje a co jsem nevěděla je, že po žti měsících od druhé dáky tj. před podáním posilující dávky protilátky klesají a dítě nemusí být tak plně chráněno...To jsem tedy nevěděla. Takže ho chci, brouka, píchnout co nejdřív...A pokud je možnost, nechat si ji přivézt třeba z Amériky 🙂, tak to chci...Akorát nevím jak se k tomu dostat...

veri0007
autor
18. led 2016

@juleth taky by mě zajímalo, jak to funguje, když chci vakcínu dovézt z ciziny, pošta bude pasé, musí se to udržovat v určité teplotě. U nás se vydával na předpis, jak je to jinde nevím... ☹

Není tady někdo, kdo si už pediacel dovezl z ciziny nebo chce dovézt a ví jak na to??

juleth
18. led 2016

@veri0007 Co to napsat na blog ? Třeba by nám někdo poradil 🙂...

mujet
18. led 2016

Koukala jsem do poradny dodavatele, který Pediacel dále distribuuje do lékáren. Poslední informace je ze 4.1., že firma, která vakcínu vyrábí, nezná termín dodání. Jinak ani distribuční firma není schopna dovést vakcínu ze zahraničí.

veri0007
autor
18. led 2016

@mujet rozhodně nežeru informace, že je chyba na straně dodavatele nebo výrobce. Jsou-li dávky k dostání v jiných státech tak proč ne u nás. Prsty v tom má stát a farmaceutické firmy , pediacel se jim nehodí do krámu. Samosřejmě, jsou to jen nějaké mnou vydedukované doměnky, ale jsem o tom dosti přesvědčená. Ani nevěřím tomu, že dodávka pediacelu bude obnovena 😠 ☹

juleth
18. led 2016

No já nemyslím, že je to vyloženě o chybě. Oni na odstávku upozorňovali i s předpokládaným termínem obnovení dodávek. Tak tomu věřím. Jedna maminka tu psala, že volala cca 4. 1. na výrobce a tam řekli, že platí dodání v první polovině, spíše ke konci tj. v červnu...Dnes jsem psala firmě, které lék distribuuje a ta informace nemá...V zahraničí např. na Slovensku dle mých info není. A alespoň ženy tady píší, že ani v Evropě (někde nebo nikde) 🙂 Takže já věřím, že obnoven bude, jinak bych do toho očkování ani nešla...

blondynka400
18. led 2016

@juleth určitě se zeptám a dám vědět.

juleth
19. led 2016

@blondynka400 Moc díky, moc by mi to pomohlo 🙂

modehnalova
19. led 2016

Budu také ráda za jakoukoliv informaci ohledně možnosti dodání ze zahraničí, případně bližšího termínu dodání do České republiky. Jsrm v situaci, že dcera má 2 dávky a chybí jí třetí.
Dokonce jsme slyšela o možnosti imunologickeho testu, který by mohl potvrdit, že dvě dávky stačí (že už má dost protilátek) a nemusela bych tu třetí řešit... Nemáte někdo prosím bližší informace?

juleth
19. led 2016

@modehnalova My měli Pediacel v květnu a v červnu 2015, takže tu třetí dávku u žtaky napjatě očekávám...Ty testy bych pak chtěla udělat taky...Pro jistotu...

modehnalova
19. led 2016

@juleth a nevíš jak se o ty testy žádá? A jde o ně zažádat tak, že by tím padem nemusela na třetí dávku? (Druhou měla v březnu, takže už bych taky měla...)

teeerez
19. led 2016

ja nevim, ale mam za to, ze vyrobce informoval ze se jedna o vypadek pro cely region a nemel by byt k sehnani ani v nemecku, takze obvinovat z toho zase stat mozna neni uplne fer. Proste nestihaji vyrabet...
Posilovaci davka by mela byt dana 6-12 mesic (hexa to stanoveno nema)

@modehnalova imunologicky test se mi moc nezda, posilovaci davka je pro zajisteni dlouhodobe ochrany, takze to, ze ted jeste dite protilatky ma to nemusi nic moc znamenat, ne?

@veri0007 nahrazovat hexou nejde kvuli zloutence, ale ma se pokud nebude dat snad infanrix hib + to co v hibu neni (coz nevim co je :D)

Doufam, ze brzy bude jasna alespon informace, kdy konecne bude :( Taky nam tam bezi cas :(

juleth
19. led 2016

@modehnalova No, já myslím, že se na ty testy zeptám u praktika dětského. A když tak budu pátrat přes to vakcinologickou společnost, nebo jak se ten podnik jmenuje ... Že by se mohla vynechat posilující dávka, to jsem ještě neslyšela. Mluvila jsem o tom s MUDr. Petrášem a ten mi psal, že se každopádně podat musí, dle něho od 6 do 12 měsíců po podání druhé dávky. Nejdéle do 4 let věku dítěte. Tak jsem to pochopila já. Co mě děsí, že po 6ti měsících od druhé dávky klesají protilátky ... Nicméně, tělo si vše pamatuje a pokud se podá ta posilující dávka, ochrana se obnoví...

luckaamilan
19. led 2016

v UK Pediacel je.
Nechapem preco je vypadok na kontinente, neverim ze nestihaju vyrabat. mozno im neoplati investovat do registrace v tychto statech tak to takto stahuju z trhu.... moc nazor

juleth
19. led 2016

@luckaamilan Tak teď jen najít někoho z UK, kdo pojede do Čech...Recept mu pošlu a chladničku do auta klidně taky...🙂

luckaamilan
19. led 2016

tak to urcite nebude jednoduche. tu s CR receptom neuspejes. legalne sa to tu urcite kupit neda, a ak ano, tak to fakt cumim. tu robia dost hogo fogo napr. i s antibiotikami a nie to este s ockovacimi latkami.

juleth
19. led 2016

@luckaamilan No uvidíme..., jsem z toho už dost zmatená....Rozhodně to musí být legální a musím mít jistotu, že do ČR to bude přepravené jak má...Jinak by to MUDr. ani nepíchla... Nechám to uležet...Teď jsem po úraze nepohyblivá, ale pak vyrazím za lékařkou a domluvím se s ní...Taky jsem mluvila s výrobcem, tak uvidím...Ale tam asi nic nového nebude...

juleth
21. led 2016

Jen info k Pediacelu.

Pokoušela jsem se sehnat Pediacel formou infdividuálního dovozu přes lékárnu, to se mi nepovedlo...

Víme, že je ve Skotsku a v Anglii...Možná v Itálii. Volala jsem na Státní ústav pro kontrolu léčiv a opravdu si ověřila, že je možné vyzvednou na náš recept lék v členské zemi EU. Platba apod. se pak prý řídí dle dané země...

Ne že bych teď věděla co dál... Uvidím...

radana1992
21. led 2016

Pediacel bude nejdrive v cervenci.

dc2015
21. led 2016

Maminky, mám dotaz, třeba už jste to některá z vás prozkoumávaly. Tušíte, jaký je rozdíl mezi Pentavacem a Pediacelem? Je mi jasné, že vy, co máte rozočkováno, už asi potřebujete Pediacel. Když ale někdo začíná, není to v podstatě totéž jen jiný v výrobce?

dc2015
21. led 2016

@dc2015 Jen dodám, že Pentavac je dostupný v Německu.