Povinné očkování - doktorka vyhrožuje, že nás nahlásí na hygienu, když dítě nenaočkujeme

2hanah
2. říj 2018

Holky, prosím o rady, zkušennosti, názory: máme tříměsíčního chlapečka, po zvážení informací z okolí, hlavně zdravotníků a po zkušenostech se dvěma staršími dětmi jsme se rozhodli toho nejmladšího neočkovat, bohužel naše dětská paní doktorka, je v tomto velmi striktní a řekla, že nám klidně dá podepsat papír, ale zároveň nás musí nahlásit na Krajskou hygienickou stanici a v případě, že dítě dostane jakoukoliv nemoc plynoucí z neočkování, třeba i zánět středního ucha, který mohou vyvolat pneumokoky, proti nimž je vakcína údajně účinná, budeme muset hradit veškeré léčebné výlohy sami místo pojišťovny. Takové "vydírání" ovšem nejen mně přijde neetické, vždyť např. kuřáci si také sami nehradí léčbu rakoviny plic a pokud jsem přesvědčená, že očkování dítěti škodí a jeho zdravotní stav k očkování není dobrý, jak nás může takto nutit?!

rebe
3. říj 2018

@bayt My se jí vyhnuli pediacelem, ale ten už není dostupný...

barulina
3. říj 2018

@rebe ja vedu utoky? Proboha a kde? Ja jen napsala,jak.bych postupovala, to je utok? :D jo jo, takze vy presne.vite,kde by se.mohly strikacky vyskytovat. Mi je.tose jedbo. Mejte pekny.den 🙂

rebe
3. říj 2018

@barulina I tobě "Mi je.tose jedbo" Promiň, fakt se snažím, ale jazyku tvého kmene nerozumím 😀

ai30
3. říj 2018

@rebe Melo to byt asi 'Mne je to jedno.', mne to teda prijde dost rozklicovatelne...

barulina
3. říj 2018

@rebe jj, za tohle se samozrejme omlouvam, mam spatny display.

ellive
3. říj 2018

@ai30 naprosto souhlasím, bohužel se více setkávám s nenávisti proockovaci populace vůči neockujici a to je smutné. Každý by měl mít právo volby a být respektován.

viktor11
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zelenaesmolda
3. srp 2019

@rebe
zavazne onemocneni se prece na hygienu bezne hlasi,jak by jinak asi vedeli,ze je treba epidemie?

urtica
3. srp 2019

@viktor11 Dobrý den, já jsem tedy v místních diskuzích za očko skeptika, ale rtuť v hexe není a hliník v Pediacelu přítomný je - sice v nižším množství než v hexe, ale v podobě fosforečnanu hlinitého, který zato vykazuje vyšší rozpustnost ve svalu než hydroxid hlinitý, který je v hexe. Výhodou Pediacelu z mého pohledu je zejména absence hep. B, která je poměrně problematickou vakcínou, s relativně četnými NÚ a minimálním přínosem pro mimina.

rebe
3. srp 2019

@zelenaesmolda Promiň, je to skoro rok stará diskuse. Na co reaguješ? Ať najdu nit 🙂

zelenaesmolda
3. srp 2019

@rebe
na to poruseni lekarskeho tajemstvi pri nahlaseni na hygienu

rebe
3. srp 2019

@zelenaesmolda Můžeš mi třeba překopírovat ten příspěvek, na který reaguješ? Nedaří se mi nic na tohle téma tu dohledat a už si to vážně nepamatuju.

zelenaesmolda
3. srp 2019

@rebe Tak především, pokud vás lékařka nahlásí na hygienu, tak se prohřeší proti povinnosti zachovávat lékařské tajemství. Už se to řešilo mnohokrát. Lékař může hlásit podezření z vážného zanedbání povinné péče, kam ale neočkování nepatří, ve všech ostatních případech se nahlášením dopouští porušení zákona. Začněte tím, že ji na to upozorníte.
To ostatní je samozřejmě také lež a manipulace, dítě má nárok na léčbu vždy a bylo by diskriminační, kdyby mělo pykat za rozhodnutí rodičů.
Vaše lékařka vám lže, tvrdí, že chladnokrevně poruší zákon i svou přísahu a snaží se vás manipulovat.

rebe
3. srp 2019

@zelenaesmolda A co se ti na tom nezdá? Onemocnění se na hygienu hlásí, ale tady šlo o neočkování. Neočkování se na hygienu hlásit nesmí. Nebo vadí to “ve všech ostatních případech?” Asi pravda, není to ve všech, je pár onemocnění, která se hlásí, uznávám nepřesnost.

2hanah
autor
3. srp 2019

@viktor11 Bože, děkuji za Váš názor a jak jste ho napsala!!!!!!!! Každej hlavně doktor se mi až vysmívá do obličeje, že už jsem pochybovala, jestli já nejsem "ta divná", protože to vidím tak nějak stejně jako Vy, totiž... První dvě děti běžně naočkované asi půl roku na to dcera první antibiotika a můj nepříjemný pocit, který se táhne až dodnes, protože kromě šílené nemocnosti obou dětí taky pozoruji zbržděný vývoj a obrovské poruchy a problémy ve škole, s učením, unaveností, myšlením, tempem atd. Třetí dítě - zatím neočkované, 14 měsíců, úplně zdravý, nedostane ani od těch starších, co donesou a najednou se také nestačím divit, jak mám chytré, klidné, usměvavé dítě, které všechno zvládá dřív než jsou tabulky, je bystrý a fakt mu to myslí, nechci všechno házet na očkování, jasně, že ne, ale obrázek, ať si tady udělá každý sám...

muhehehe
3. srp 2019

@2hanah Je to prostě jiné dítě.... mezi prvníma dvěma a posledním dítětem máte i dost velký věkový rozdíl.. narodilo se v jiné době, do jiných podmínek, pravděpodobně jedlo jiné věci, navštěvovalo jiná místa, stýkalo se s jinými lidmi, v rodině je jiný režim, vy máte téměř jistě jiný přístup (protože jste prostě o deset let starší než s prvníma a člověk se vyvíji), možná i jinde bydlí (nebo ne... ale nechytejme se zbytečně za slovíčko). Těch proměnných je asi milion a vybrat si z nich zrovna (ne)očkování je nesmysl... naprostá většina dětí je očkovaných a jsou mezi nimi jak děti, které jsou často nemocné, tak ty ,,zdravé řípy".

zelenaesmolda
4. srp 2019

@rebe
ja nevim,nehadam se.jenom me zarazilo,ze pri neockovani se musi dodrzet lekarske tajemstvi a pri onemocneni ne?

zelenaesmolda
4. srp 2019

@2hanah
jaj sem si treba udelala obrazek-ze nektere matky svedou na ockovani uplne vsechno :D

@muhehehe
naprosto souhlasim

rebe
4. srp 2019

@zelenaesmolda Pro některá onemocnění je výjimka z mlčenlivosti.

ai30
5. srp 2019

@zelenaesmolda Me strasne pobavilo, jak je ve 14 mesicich to dite chytre, bystre a jak mu to desne pali 😂😂😂 Zatimco chudaci naockovani... 😅

zelenaesmolda
5. srp 2019

@ai30
no asi tak,moje dcera je celkem ucenliva,uci se rychle,ma 15m a svete div se je ockovana :D
a dokonce i nepovinnyma :D