Reakce na hexavakcínu - šílený pláč

letadylkokane
15. čer 2018

Holky, prosím co dělat s devítitýdenním miminkem, které strašně pláče po první hexe? Jak dlouho to potrvá a jak jí můžu ulevit?
A co můžu ještě očekávat?
Starší dcerka byla bez reakce, tak nemám zkušenost.
Díky.

letadylkokane
autor
15. čer 2018

@normalnimatka nezlob se, ale nechci se tu poustet do debaty vax/antivax a resit, zda to bylo tak ci jinak. Omlouvam se, ale nejdu do toho. Diky moc za pochopeni.

normalnimatka
15. čer 2018

@letadylkokane jinak teda pokud se ptáš, jak dceři pomoct, ulevit... určitě bych se poohlídla minimálně po nějakejch preparátech, který by měly imunitě a organismu celkově pomoct, aby se s očkováním líp popralo, když už tomu teda věříš, že je to víc prospěšný, než naopak. dneska je docela dost možností, informací.... probiotika, kolostrum, různý ty zelený potraviny, nebo jak se tomu říká?:D, beta glukany.... slyšela jsem, že se dělaj i nějaký přímo sirupy před a po očkování na posílení imunity, obsahujou myslim právě ty betaglukany...samozřejmě i vitamíny, hlavně C a D.
no, chce se v tom trochu pohrabat, ale jako dítě naočkovat v termínu a pak to hasit nurofenem, to je docela fakt na hovno. jako jasně, chápu, dítě asi přestane brečet, nebo to zeliminuje, ale tomu tělíčku teda úplně moc nepomůžeš, naopak mu dáš ještě další nálož...natož paracetamol, to bych do děcka nervala už vůbec.

letadylkokane
autor
15. čer 2018

@normalnimatka dekuju za napady, poptam se kamosky, je lekarnice.

makovaapanenka
15. čer 2018

@letadylkokane Nám doktorka vždycky říkala po očkování 5 kapek Fenistilu a dalších 5 kapek na noc, pouze v případě horečky nad 38 panadolový čípek podle váhy, prý i klidně mírně předávkovat, když se nepodaří správně rozdělit. Ale my jsme ze zdravotních důvodů očkovali až v půl roce, reakce byla jen po druhé dávce (trochu plačtivější a v noci asi zvýšená teplota, neměřila jsem a řešila kojením tělo na tělo, to u nás hodně funguje).

letadylkokane
autor
15. čer 2018

@makovaapanenka dekuju...

Fakt diky vsem.

alush
15. čer 2018

@letadylkokane Doufám, že to není vás případ, že to byla jen bolavá noha, tím spíš když už spinká, ale musím se zastat @normalnimatka protože v pribalovem letáku Hexacimy je mezi možnými nežádoucími účinky otok a zánět mozku. Příbalový leták si jde stáhnout z internetu.

priefi
16. čer 2018

@normalnimatka @letadylkokane u syna duvod k odkladu 1.hexy byl, mel skraredy ekzem, ale dr.mi blbce nabulikovala, ze to ekzem neni a ze se muze ockovat. Byla jsem blba a nezkusena a bezmezne verila dr., protoze to je prece dr. Po tom, co jsme se spalili,.zacala jsem se zajimat co a jak. Takze s ohledem na mozny ekzem u druhatka, budeme chtit odlozit, pokud by druhatko ekzem melo, nebudu vubec diskutovat. U syna se po 1.ocko rozjela mastocitoza s tim,.ze mi dr.tvrdila, ze to je znaminko, dalsi papulka zase znaminka, dalsi uz byla potnicka a dalsi 2 jeste neco jineho... pak... kdyz mel prcek 10.m tak jsem opet upozornovala, ze ma dalsi papulky, ale vzdycky to bylo ok. Ve 12.m dr.zbystrila (mela na placu dg mastocitozy) a obvinila me, ze jsem ji na papulky neupozornila, resp., ze nic nema ve zprave. Takze bez komentare. Uz mam na male menit dr.

@letadylkokane je dnes male lip? Napadlo me kdyztak trosku chladit misto vpichu, ze by to mohlo pomoci.

letadylkokane
autor
16. čer 2018

@priefi ahoja, jojo, noc byla v pohode uz a dnes klid. Jsem moc rada, ze to preslo. Trochu jsem se uz bala.
Moc dekuju za peci a rady 🙂
Doktorku zmen, at uz nemate zadne komplikace.

priefi
16. čer 2018

@letadylkokane tak to je fajn. Manzel moc prave zmenit nechce, protoze tam k ni chodi i jeho nejmladsi sestra (pry aby ji to nejak nedala sezrat), ale uz mela 18, takze stejne by uz mela pomalu ale jiste prestoupit.

mourovatakocka
16. čer 2018

Je prima, že dneska lepší, myslela jsem na mrňouska 🙂

bartakova_veronika
17. čer 2018

mě malá sice plakala jenom chvíli, potom hned usnula ale večer to měla načervenalé a pofňukávala takže jí to asi bolelo ... podala jsem paralen a bil klid ... po chvíli usnula a spala až do rána 🙂 očkování měla někdy asi ve 3 měsíci teď nevím .. měli jsme vše opožděné protože jsme byli 3 týdny po porodu v porodnici .. byla maličká ... nejhorší bylo tedy že jsem paralen musela rozpulit protože měla méně než 7 kg což nemá ani teď v 8 měsících ...