• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Reakce na injekci TBC. Jaká by mala bejt?

3. listopadu 2010 
vojtíšku, tak to by to mělo být :slight_smile:
12. zář 2008 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
nám oznamovali vše, to jo, ale neptali se, jestli chceme.....
12. zář 2008 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak se nám to konečně zahojilo a v pondělí Nelinka dostala první hexu, sice pak měla horečku, ale do rána zmizela a vše je ok :slight_smile: boulička po TBC se zatím nezvětšila, tak snad už s tím nebudeme mít problém....HURA!
23. říj 2008 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, dnes jsme byly s dcerou na kontrole ockovani TBC a nema zadnou reakci. V 15. mesicich musi na nejaky testy a pripadne na preockovani. Nevite co to pro ni znamena, ze je vic ohrozena kdyby potkala nekoho s TBC? Moc tomu nerozumim.
31. říj 2008 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
či má reakciu, či nemá, vakcína proti TBC je neúčinná, takže ani to preočkovanie asi nepomôže, v ostatných krajínách to už dávno pochopili, len u nás ešte nie...
31. říj 2008 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
anke • 1d • Dnes o 16:09
Mate nekdo zkusenost?
Nas 6,5 mesicni syn ma od rana horecku 38,5 v konecniku, Ibalginem se nam zatim dari to srazet, ale vsimli jsme si, ze ma na ramene opet zvetsenou reakci po TBC, ma to natekle a cervene (nebylo to uplne vyhojene, ale uz celkem klidne). Jinak vypada celkem dobre, ma zajem i o hracky, apod. V nemocnici nam sestra rekla, ze nevi - ze se mame sami rozhodnout, jestli prijet nebo ne.
Diky za info.

alishia • 1d • Dnes o 19:01
anke: ja bych ho vzala k doktorce. Nikdy nevis. Ja uz bych tam byla.

anke • 1d • Dnes o 19:03
alishia: dik za reakce ... no zatim nikdo nevedel, ani v nemocnici nam neporadili, jestli mame prijet nebo ne, tak jsme se rozhodli, ze pockame do rana a pujdem k nasi detske dr. v pripade, ze se nebude nic dit ...

anke • 1d • Dnes o 19:04
zase se mi nechce ho tahat do nemocnice, kdyz je mu blbe, stejne by nam asi moc nepomohli a navic by tam mohl jeste neco dalsiho chytit ... tak drzte pesti, at to do rana zvladnem

radka.m. • 4d • Dnes o 19:06
my jsme měli taky reakci na očkování,že se nám ramínko zanítilo a začalo nám pěkně hnisat.šli jsme k mudr a ta nám to ramínko píchla a dobře udělala,to by jste nevěřili,kolik hnisu tam měl a pěkně hluboko.pak jsem dostala domů jehly a asi 3krát jsme mu to ještě píchli doma,dokud z toho nepřestal jít hnis,takže na tvým místě bych s tím došla k mudr a třeba vám to ještě úplně nehnisá,tak se to aspon podchytí v začátku a vyhnete se píchání.

alishia • 1d • Dnes o 19:07
anke: hlidej ho a uvidis. Ale zitra urcite hned k dokorce zajdi at vis ze je maly v poradku.

anke • 1d • Dnes o 19:30
tak nam to raminko prasklo samovolne, overalek od hnisu, cerveny to je, dira v ramene jak krava, i jsme si poplakali ... teplota zatim celkem ok, zitra tam urcite zajdu
radka: nase doktorka s tim prave nic moc delat nechce, aby se to vyhojilo samo
... tak ted asi spis to nateklo tim, ze ma celkove horecku a organismus se holt zacal zbavovat i tohohle, tak prilil zanetu, pze imunita si nevybira proti cemu jde, aspon doufam, ze je to tak ...
diky
2. lis 2008 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
My sme tiez isli na ockovanie proti TBC do nemocnice ked sme mali 7 dni, teraz sa nam vpich zacal zapalovat - je to cele cervene. Mala je uz 4 dni mrzuta, stale len poplackava a ani vela nenaspi, teplotu nema. Moze byt tato mrutost a nespavost spojena s reakciou na stepenie??
5. lis 2008 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý den!
Jelikož jsme na první očkování(TBC)neměli žádnou reakci,jdeme v úterý na přeočkování.Dneska jsem se byla přeptat na Kalmetizaci,protože jsem se nedočkala pozvánky.
Sestřička mi řekla,že už se nepřeočkovává v 11ti letech a časem se i vyruší přeočkování ve 2.letech,protože páni poslanci mají pocit,že Tuberkulóza vymizela ze světa. :sweat_smile: Spíš chtějí ušetřit penízky a očkování proti TBC se jim zdá zbytečné. :rolling_eyes: :sweat_smile:
Já byla mírně v šoku.Co Vy na to?
6. kvě 2009 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
sisa88: BCG vakcína sa už v EÚ NEPOUŽÍVA, pretože je NEÚČINNÁ A NEBEZPEČNÁ. Hnisavé vredy sú to najmenšie. Horšie je hnisanie lymfatických uzlín, meningitída, tuberkulóza očí, kostí, vnútorných orgánov, ktoré môžu nastať aj po rokoch od očkovania, zvyčajne v súvislosti s oslabením organizmu, napríklad iným očkovaním. Vyskytli sa aj úmrtia. :angry:

Dokonca ani WHO nám ju neodporúča (a to je čo povedať, lebo oni veľmi radi tlačia vakcíny kde to len ide). Prečo sa používa práve u nás, v Bulharsku a Čechách? Odpoveď asi musíme hľadať v spoločnej komunistickej minulosti. Súdruhovia boli desaťročia presvedčení, aká je to úžasná vec, a už sa jej za nič nepustia. Oficiálne kvôli "imigrantom".

Proti tuberkulóznym mykobaktériám zvyšuje odolnosť vitamín C, D a vápnik. Takže, miminko vytŕčať na slniečko, dojčiaca maminka musí papať mliečne výrobky alebo výživový doplnok s vápnikom, a obidvaja veľa vitamínu C. Maminka, ak má v poriadku obličky a netrpí hemochromatózou, kľudne aj 1000mg denne (rozdelené do viacerých dávok, veľa piť), a dieťatku aspoň tých odporúčaných 60mg denne, tiež rozdelené do aspoň 3 dávok, s kŕmením (svojmu dieťaťu by som dal ešte podstatne viac). Želám skoré zahojenie.

My sme naposledy už vakcínu odmietli. Ale to je na iné vlákno. :slight_smile:
25. kvě 2009 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
kolko trva kym sa uplne zahoji očkovanie proti tbc už nam to dva krat zahnisalo prasko prosim o skusenosti dakujem
3. lis 2010 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek