Reakce po očkování. Je to normální?

sanyy22
7. zář 2021

Ahoj, dneska jsme byli na 2 měsíčni očkování proti pneumokokum hexa+prevence 13. Teď se dostavila teplota po odečtení 38,1° tak jsme dali čípek do zadečku,a málej nechce vubec jíst, nechce se mi přisat, když se přisaje tak si jen cucne a nic víc, vzteká se, a je uplakanej, máte někdo zkušenosti zda je to po očkování normální ?

alilali
7. zář 2021

Vy jste měli dvě očkování v jeden den?

sanyy22
autor
7. zář 2021

@alilali ano, sestra mu to Pichla najednou do každé nožičky zvlášť, nebo se to tak nedělá ?

pampeliska1313
7. zář 2021

@sanyy22 netuším teda, jestli se to tak dělá, nebo ne, ale určitě je to pro prcka záhul. Jestli má teplotu, tak bude nevrlej, mazlit, snažit se kojit jak si řekne a většinou prý tyhle špatný reakce do dvou tří dnů zmizí.🙂

luhana
8. zář 2021

@sanyy22
Ano to je bohuzel po ockovani caste. Ale priste uz mu urcite nenechej pichat dve vakciny v jeden den. Nejlepe s odstupem nekolika tydnu. Pro miminko je to desny zahul pro nervovy system. Nas maly mel tak blbou reakci na prevenar 13, ze mu ani dalsi dve davky uz dat nenecham. At je brzo dobre 👍

jjasmina
8. zář 2021

@sanyy22 tak tohle nedělá ani naše pediatricka naštěstí, příště píchnout pouze jednu vakcínu raději. Do 3 dnů by to mělo odezní, snažit se kojit, my byli třeba na Hexe ve 3 mes a i kojení bylo v pohodě, jenže za chvíli se objevuje i bojkot kojení

katka9184
8. zář 2021

Ty jo, takhle dvě vakcíny najednou. To naše dětská teda taky nedělá. Vždy dostane pouze jednu, už tak je to pro tak maličké tělíčko zahul.
Snaž se ho přikládat, nožičky chladit, plus něco na bolest. U nás dobře zabírá nurofen sirup. Za dva dny by to mělo být úplně ok, hodně sil 🍀

dashyyy
8. zář 2021

Moje dítě se po týhle kombinaci přestalo hýbat od pasu dolů.. bohužel jsem dopustila dvě vakcíny najednou... pozor na to ☹

luciksima
8. zář 2021

Taky jsem byla neinformovana a věřila dr.s očkováním a 2 dávkama najednou.byla to ta největší hloupost....už očkuje jen zvlášť vždy 1 vakcínu ne 2 naráz.dcera to snášela špatně,vzteklá,uplakaná,špatně spala atd .

luhana
8. zář 2021

@dashyyy
Jak dlouho to trvalo? Je uz v poradku? To je hrozne...

dashyyy
8. zář 2021

@luhana trvalo to zhruba půl roku a rozhýbala ho až vojtovka, teď už mu je 9 roků a je úplně v pořádku 😉 ve finále chytil černý kašel, takže pak už nedostal hexu vůbec a malá je očkovaná hexacimou

fouskovi
8. zář 2021

@sanyy22 taky nám u prvního píchaly 2 vakcíny měl pak vysoké teploty tak další jsem radši rozdělili aby jsme věděli na co zareaguje

guliii
8. zář 2021

Syn jednou taky dostal prevenar i hexu najednou. Už nikdy bych to nedovolila. Měl skoro 40 horečky a byla to hrozná ta noc po očkování. Tenkrát jsem na sebe byla hodně naštvaná, že jsem to dovolila. Ale donutilo mě to se víc zajímat a ne slepě věřit doktorům.

luhana
8. zář 2021

@dashyyy
To musely byt ale nervy...no dulezite je ale, ze se z toho dostal 👍

dashyyy
8. zář 2021

@luhana bylo to hrozný, fakt hrozný.. kdo nezažil nepochopí... ale otevřelo mi to oči a na jak píše někdo nade mnou, nevěřím slepě doktorům

zuzineckah
8. zář 2021

Tohle je fakt masakr. Nejen, že prcek dostal na frak, ale při dvou vakcínách ani nevíš, která mu nesedla, kdyby se objevily nějaká vedlejší účinky... Tohle už nikdy nedělej a neboj se to říct své doktorce. Myslela jsem, že se to už léta neděje, naše pediatra, byť už není nejmladší, tak je striktně proti.

luhana
8. zář 2021

@dashyyy
Ano i me to poucilo. V dobre vire jsem chtela do maleho narvat nepovinna ockovani a po te jedne vakcine mel tak strasnou reakci, ze me to vydesilo k smrti. Trvalo to nekolik tydnu, nez se dal zase dohromady.

sanyy22
autor
8. zář 2021

@luhana jakou měl málej reakci ??

dashyyy
8. zář 2021

@luhana no to je taky hrozný.. já od tý doby z každýho očkování tak tři dny strachy nespím a to malá je v poho a všechno snáší bez reakcí, i tak ale trnu hrůzou.. snad je i tvoje děťátko už v pořádku

luhana
8. zář 2021

@sanyy22
Ve 3 mesici dostal prevenar a po nem byl neklidny, podrazdeny, tak nejak sevou divne trhal. I kdyz byl treba v klidu, tak sebou zniceho nic skubnul, rozhodil rukama a prohnul se v zadech a vydal takovy divny zvuk. I on byl z toho cely vyvaleny. Taky se predtim snazil vselijak zvatlat a pak uz jen skrekal. No des! Trvalo to asi mesic. Ted uz se mi zda relativne v poradku. Druhou a treti davku uz mu ale davat nebudu.

luhana
8. zář 2021

@dashyyy
To znam. Taky uz jsem ted z kazdeho ockovani nervozni. Maly se mi zda uz dobry. Kdyz jsem to rikala dr. tak mi jen rekla, ze kazde dite to snasi jinak a ze priste mu chce dat hexu+prevenar naraz. No jedine pres moji mrtvolu 🤣

ai30
8. zář 2021

@sanyy22 Je to normalni, pro telicko je to zahul a potrebuje klid a cas se s tim vyporadat. Mej trpelivost, maleho sleduj, nos, prikladej, zitra uz by to melo byt lepsi.

veroniqess
8. zář 2021

Bude v pořádku, nebojte.
Já dala taky dvě najednou, mohla jsem to odmítnout, ale nakonec jsem se rozhodla ho netrápit dvakrát, a jsem se svým rozhodnutím spokojená, malý neměl žádnou reakci nikdy na nic, ať už měl dvakrát dvě očkování najednou, nebo Bexsero apod.
To abyste si nevyčítala po nějakých komentářích, že jste to udělala 😊. Ta reakce může být jen na jedno z těch očkování a mohla být stejně, i kdybyste to rozdělila.

sanyy22
autor
8. zář 2021

@veroniqess děkuji za uklidnění 😶

ladyanne22
8. zář 2021

@sanyy22 naše dr taky nedává dvě najednou, že to nedělá z toho důvodu, kdyby byla reakce, tak aby se vědělo na kterou vakcínu reakce byla.. A ani jsme Prevenar nedávali, přijde mi to zbytečné.

me_druhe_ja
8. zář 2021

Neboj, bude v pořádku. Teplota a bolení nožky je časté. 🙂
Já dávala/dávám oboum dětem vždy dvě vakcíny dohromady a nikdy teda nebyla ani zvýšená teplota.