Azoospermie, oligozoospermie. Otěhotněl přesto i někdo přirozeně?

laura23115
11. kvě 2023

Ahoj 😊
Ráda bych se zeptala těch, kteří se potýkají s azoospermií nebo oligozoospermí. Je tady někdo, kdo i přes tuto diagnózu OTĚHOTNĚL PŘIROZENĚ? Budu ráda za kohokoliv, komu se to stalo nebo znají někoho, komu se tento zázrak stal 😊

squezy
11. kvě 2023

@laura23115 neznam, ale s pomocí androloga by se to nedalo řešit?

katule1990
11. kvě 2023

@laura23115 S azoo to nejde, pokud to je nemenny stav, napr. vrozeny, tam nejsou zadne spermie. S oligo to jde, ale zalezi jak moc malo tech spermii je (oligo je 0,2 mil./ml i 14 mil/ml, a to je velky rozdil), zalezi taky, jak jsou na tom ostatni parametry. Kazdopadne, kdyz tam nejake spermie jsou, tak sance je, jen mensi nebo hodne mala.

laura23115
autor
12. kvě 2023

@squezy ano ano, určitě dalo 😊

laura23115
autor
12. kvě 2023

@katule1990 jasný, to dává rozum 😊 Spíš mě zajímalo, zda tady na celém modrém koníku je někdo, komu se třeba stalo, že diagnóza byla azoospermie nebo oligozoospermie (ať už geneticky nebo jinou příčinou) a za pomocí třeba lékařů, léků, doplňků apod. se stal zázrak 😊

tereziecedikova
8. črc 2023

@laura23115 Ahoj, pokud je otázka aktuální, tak napíšu svou zkušenost. 😊 Snažíme se přes dva roky, minulý rok v lednu byl přítel na vyšetření, vyšla oligozoo. Nasadili jsme vitaminy s tím, ze pokud nezaberou do 3 měsíců, půjdeme do centra asistovane reprodukce. Vitaminy zabraly, já zjistila, že jsem těhotná, ale nakonec jsme o to v červenci přišli. Začali jsme se znovu snažit přibližně v říjnu. Přestali jsme to před letem řešit, že si užijeme léto a dovolenou a začneme to řešit až po dovolené. No a světe div se, 14 dní po tomto rozhovoru jsem zjistila, že jsem těhotná. Takže ano, jde to 😊🙏🏻