Jak dlouho vám trvalo otěhotnět po 40?

emilyd
21. pro 2022

Zdravím všechny maminky, hlavně ty starší. Je mi 39, vlastně už za necelé 2 měsíce mi bude 40, a chtěli bychom se pokusit o druhé dítě. Dceru jsem měla ve 38, teď má necelé 2 roky, a povedla se doslova na první pokus (po jednom ZT v 8. týdnu bohužel, ale to bylo taky na první pokus, dokonce úplně první). Těhotenství naprosto bez problémů, porod relativně rychlý, dcera zdravá a šikovná. Mám jen jeden vaječník a vejcovod, bohužel jsem na to dříve kašlala a léta nechodila na gynekologii, tak mi ho vzali kvůli cystě, že prý neví, jak dlouho tam byla. I s tímto "vybavením" se ale zadařilo.
Takže se spíše chci zeptat na zkušenosti, kdo se snažil ve 40 nebo po a jak dlouho to případně trvalo. Pro úplnost dodám, že se budeme opět snažit přirozeně, na IVF nemáme finance a asi bych to ani nechtěla (když se nepovede, tak budeme mít holt jedináčka). Také aby někdo nerýpal, proč jsem neměla děti dříve, prostě jsem dříve nepotkala partnera. Díky za názory 🙂

gbp
22. pro 2022

@emilyd to bude uplne individualni. pises na prvni pokus. my se snazili uz nekdy od mych 28 snad a stejne sme si na to prvni 3 a pul roku pockali 🤷🏼‍♀️ a to nemame zadny problem a oba vajecniky. 🤷🏼‍♀️ a druhy mame ani nevim jak 😅 je mi teda 34, takze se me neptas, ale chci jen rict, ze vek v tomhle vubec nemusi byt rozhodujici. spis bych si dala nejakou horni hranici, jak dlouho to budu zkouset. drzim palce, at se brzy zadari ☺️❤️🍀

malinkata
22. pro 2022

Já mám děti 4. Tedy 3 živé a 1 andilka.
Před 5 lety jsem otěhotněla po půl roce a bylo mi 37. Bohužel syn po 2 měsících zemřel, měl vrozenou vývojovou vadu.
Strašně jsem chtěla další, cítila se nenaplnena a trvalo to 5 let. K tomu 2 ZT.
Na jaře jsem si řekla, že už jsem asi stará, protože poslední neúspěšný pokus byl v dubnu. Hranici jsem si dala do 40, ale tak moc jsem toužila, že se nakonec povedlo a v červenci jsem porodila syna a je mi 43 let čerstvě.

eviicka
22. pro 2022

Ve 39 letech, 5. měsíců. Nejdéle jsme čekali na první těhotenství přesně rok (34 let). Pak byly ještě dvě těhotenství hned a půl roku.

laloogrey
22. pro 2022

Nám se podařilo asi na třetí pokus 🙂 Teď jsem ve 20. týdnu, v březnu budu mít 41 a v květnu se nám narodí chlapeček 🙂 Naše první dítě se nám také podařilo počít na třetí pokus 🙂 Bylo to v době, kdy mi bylo 37, rodila jsem v lednu a v březnu jsem slavila 38 🙂

bejuna29
22. pro 2022

můj příběh znáš. otěhotněla jsem pokaždé a hned, nedonosila nikdy. ale není to věkem (42), ale jak nedávno zjistili imunologický problém mbl deficit a dneska mi ještě sdělili, že mám ureaplasmu a musí se to přeléčit atb. doufám, že po zaléčení a s podpůrnou imunologickou léčbou až otěhotním, a doufám, že zase otěhotním hned, to tentokrát dotáhneme do konce...

emilyd
autor
22. pro 2022

@laloogrey to je hezké, naděje pro mě ☺️ Přeji hodně štěstí a zdraví vám i oběma dětem ☺️

emilyd
autor
22. pro 2022

@bejuna29 znám a moc ti fandím, je fajn, že se našly konkrétní problémy a snad se je podaří zdárně vyřešit, držím palce ❤️

bervidka
22. pro 2022

ve 39 a hned první měsíc

laloogrey
22. pro 2022

@emilyd Ano, pořád je naděje ❤ A máš nějaké vitamíny podporující plodnost? Já jedla Nosifol (1 tabletu denně) a manžel Selzink, což si myslím, že z části určitě také pomohlo 😉

emilyd
autor
22. pro 2022

@laloogrey Já brala v prvním těhotenství Fertipronu, poradila mi ji kamarádka pro "starší" matky...a nedám na ni dopustit. 🙂 Možná to byl placebo efekt 😁 Ale snad ne... věřila jsem, že i díky ní bylo vše v pořádku. Budu zase brát 👍

marianarem
25. pro 2022

@emilyd U nas to v presne 40r trvalo cca pol roka. Ale nebolo to ziadne intenzivne snazenie, sledovanie ovulacie, nic take. Len sme vypustili ochranu.