Ovulace 8. dc?

bibinkaa12340
26. dub 2024

Ahoj holky,
srozumim vás se svojí situaci. Tento měsíc jsem užívala clostilbegyt 1 ráno 3.-7. den cyklu. Už 6. DC jsem byla na ultrazvuku, kde to doktor chválil a že tam vidí hezké větší folikuly na každé straně. 12. DC jsem šla znovu na ultrazvuk a nebylo tam nic.
Já jsem si dřív měřila BT ,která se nikdy nepřehoupla nad 36,6... Mívám spíš každý den 36,5. Protože nemám přirozeně ovulaci a menses vyvolávána.
Tento cyklus jsem BT bohužel neměřila ,tím že jsem hlídaná. Ale nedalo mi to a od včera mám 37,2 . To samé dnes. Jsem dnes 13 DC.
Jinak od skončení menses,tj. 6.DC po dejme tomu 8./9. DC jsem měla pokaždé na WC klouzavý průhledný hlen. Od 10.Dc sucho.
Myslíte,že je možné,aby u mě ovulace proběhla např ten 7./8./9. den cyklu?
Děkuji za odpověď

rosalindamelinda
26. dub 2024

Ahojky, dobré ráno. O používání Clostilbegytu (Cc) jsem si toho již hodně přečetla a napíšu ti k tomu pár doplnění. CC se nasazuje pouze pokud bylo prokázané, že nemáš ovulaci, zkontroloval tě předtím lékař a stanovil, že máš anovulační cykly?
Nasazení CC se provádí 2., max 3.den cyklu. Pouze na 5 dnů. Takže nasazení 3.-7.DC je u tebe v pořádku. Ale absolutně nechápu špatně naplánované dny kontroly.
Kontrola se provádí vždy 8-10.DC. Takže - kontrolovat 6. a 12.DC je v podstatě špatně. Jo, jt logické, jestli mi rozumíš - UZ kontrola se provádí po skončení léčby Cc - čili, pokud jsi poslední brala 7.DC, tak měla být ta kontrola opravdu 8.DC. Takhle byl 6.den brzo a 12.den pozdě.
Píšeš, že lékař viděl "hezké větší folikuly na každé straně". Kolik jich dohromady bylo? Protože pokud naroste více folikulů, tak taky může dojít k oplodnění více vajíček a žena může mít "vícerčata". Měla jsi po Cc taky Ovitrelle? Protože, termín ovu bys nemusela hádat, kdyby tě tvůj lékař odsledoval na UZ a pak ti dal Ovitrelle, termín ovu bys pak znala s přesností na den 😎 Možná by ses s ním o tom mohla poradit, pokud budete zkoušet Cc i v dalším cyklu. 😉

bibinkaa12340
autor
26. dub 2024

@rosalindamelinda ahoj, děkuji za odpověď. Ty věci kolem užívání clostilbegytu všechny vím a jsem s nema srozumena. A ano,mám potvrzené anovulační cykly. Právě jsem se taky divila ,když chtěl,abych došla už 6dc.
Hezké folikuly na každé straně je myšleno tak, že na každé straně byl 1. Bohužel nevím,jak přesně velký. Každopádně mám něco odsledovano,protože sama pracuji jako sestra na IVF a viděla jsem na ultrazvuku,že jsou poměrně velké. Samozřejmě je to jen můj odhad. Kdybych si měla tipnout, tak plácnu cca 15 mm. Denně v práci vidím folikumetrie (jsem u nich přítomná,tak mam trochu odhad). Bohužel jsem se doktora nezeptala. Moje chyba no. Prostě jsem brala 6.dc ,že se velice nic moc nemůže dít a řekla jsem si,že 12. DC kontrola bude v dobrý čas. Také jsem s sebou měla 12. DC Ovitrelle, který by se případně pichnul. Ale nepichnul - protože na ultrazvuku nebylo vůbec nic.
Doktor to bral tak, že na mě Clostilbegyt tento (1.cyklus) nezabral.

rosalindamelinda
26. dub 2024

@bibinkaa12340 Téda, to je ale překvapení, ty jsi dokonce zdravotnický pracovník? Tak tím pádem bych si tipla, že o tom budeš mít mnohem větší povědomí než "obyčejné ženy a laici" na internetu. To mě docela překvapuje, že sis sem přišla pro radu.
Mohu se zeptat, jestli ti tedy kolegové a kolegyně v práci nebyli ochotní více poradit? Protože, kdo jiný by ti lépe a erudovaně poradil, něž další zdravotničtí pracovníci? Určitě by to byla nesrovnatelně lepší rada něž od cizích žen na mateřském foru.
Každopádně zamysli se sama jako zdr.sestra, v norm.ms cyklu přece dozrává 1 vajíčko v 1 vaječníku. Pokud u tebe dozrávaly celk.2 folikuly (vajíčka), tak mi přijde, že na tebe CC zabral? Proč to lékař bere tak, že nezabral?
Já ti řeknu proč a podle mě by sis to měla domyslet sama, protože on má jako gynekolog přesně vědět, kdy má naplánovat UZ kontroly po braní CC, právě aby se včas píchnulo Ovitrelle. Pokud naplánoval kontrolu až 12.dc a bylo to už pozdě, tak to prošvihnul že...On potřeboval vidět ty velké narostlé folikuly a píchnout Ov., ale už tam nebyly... Takže raději řekl, že to nezabralo a nechá to na další cyklus, jak jednoduché.
Být tebou bych si to lépe pohlídala a šla na kontroly 8-10.DC. Pro jistotu můžeš dále měřit tu BT, aspoň budeš mít celkový přehled a aktuální grafy během léčby CC 🙂

bibinkaa12340
autor
26. dub 2024

@rosalindamelinda děkuji za podrobnou odpověď. Jak říkám. Mě spíš zajímaly zkušenosti jiných, jestli měl někdo ovulaci okamžitě po dobrání clostilbegytu. 🙂 Na to mi asi bohužel nemůžeš odpovědět. Už se v tom nebudu šťourat a pátrat.

bibinkaa12340
autor
26. dub 2024

@rosalindamelinda a ano, taky to vidím tak,že to bylo prošvihnuto. A doktor tvrdí,že bez účinky a prohodil,že ty folikuly ,co tam byly minule tak byly prý z minulého cyklu a už praskly. 🤣 Asi výmluva.
No jde o to,že to v práci nechci řešit. Zatím nechci,aby věděli,že chci další dítě. Chci si to nechat z jistých důvodů zatím pro sebe.

rosalindamelinda
22. kvě 2024

Ahojky, zajímalo by mě, jak jsi na tom tento měsíc? Zadařilo se otěhotnět po prvním zkoušení CC nebo budeš tento měsíc zkoušet znovu?
Měla jsi vlastně po CC nějaký progesteronový preparát do druhé fáze na podporu těhotenství? Díky za případnou odpověd, zajímalo by mě, jestli CC fungoval navzdory tomu, co lékař říkal 🙂

bibinkaa12340
autor
26. kvě 2024

@rosalindamelinda ahoj, celé to tenkrát dopadlo tak,že jsem následně dostala menses už 18.dc .... Ukázalo se,že jsem měla ovulaci v době menstruace ,cca 4. Den cyklu nakonec.
6. Den cyklu viděl napravo "prasklou malou cystu" ,ale byl to praskly folikul z minulého cyklu. Stalo se,že mi předchozí cyklus pichl agolutin, který spustil menstruaci ,ale dle jeho slov jsem musela být krátce před ovulaci,která proběhla pro vyvolané menstruaci. Jen vajíčko se už nemělo kam uhnizdit....
Tudíž kdyz k tomu přičtu 14 dni lutealni fázi, z toho vyplyne proč jsem dostala menses už 18. DC
Je to strašně zamotané,nevím ,jestli jsem to napsala nějak smysluplně.
Takže clostilbegyt byl bezvýznamný.
Doktor mi řekl že uděláme s clostilbegytem pauzu,když jsem tak brzy dostala menses. A já pak jela na dovolenou a čeká mě další, takže to nechávam být a půjdu až ke konci června na další kontrolu a znovu se nasadí clostilbegyt. Utrogestan mi nedal a zatím nemá v plánu nasadit

rosalindamelinda
27. kvě 2024

@bibinkaa12340 Děkuji za odpověď, tohle je fakt zvláštní. Takže lékař si spletl folikul s cystou? Cyklus 18 dní bych spíše tipovala na anovulační cyklus, pokud by tam zrovna nebyl ten CC. Ale v tomto případě bohužel CC může způsobovat cysty.
Kolik je ti vlastně let, znáš HP+AMH? Není šance, že by u tebe probíhala přirozená ovulace, takže se musí nasazovat CC?
Nicméně, jistě z praxe víš, že CC ničí děložní sliznici. Viděla jsem, že někteří lékaři nasazují do kombinace k CC aspoň Estrofem, ale min bežnou praxí je aspoň ten Utrogestan nebo Duphaston. Protože v té 2.LF ten progesteron tu sliznici krásně podpoří po tom jak ji v 1.FF poničí CC. Ty léky se prostě dávají v protikladu, aby se navzájem doplňovaly.
Já bych určitě nespoléhala na doporučení lékaře, vždy má poslední slovo pacient a záleží na rozhodnutí pacienta, co chce a nechce. Takže, pokud si o Utrogestan výslovně požádáš, pak by ti ho měl dát. Já už bych se dneska nenechala odbýt.
Tento měsíc také zkouším léčbu s CC. Konkrétně já mám celou trojkombinaci CC, Ov+Utrg. Uvidím, jak to bude fungovat a pak se zamyslím co dál 🙂