Ovulace 8. dc?

bibinkaa12340
26. dub 2024

Ahoj holky,
srozumim vás se svojí situaci. Tento měsíc jsem užívala clostilbegyt 1 ráno 3.-7. den cyklu. Už 6. DC jsem byla na ultrazvuku, kde to doktor chválil a že tam vidí hezké větší folikuly na každé straně. 12. DC jsem šla znovu na ultrazvuk a nebylo tam nic.
Já jsem si dřív měřila BT ,která se nikdy nepřehoupla nad 36,6... Mívám spíš každý den 36,5. Protože nemám přirozeně ovulaci a menses vyvolávána.
Tento cyklus jsem BT bohužel neměřila ,tím že jsem hlídaná. Ale nedalo mi to a od včera mám 37,2 . To samé dnes. Jsem dnes 13 DC.
Jinak od skončení menses,tj. 6.DC po dejme tomu 8./9. DC jsem měla pokaždé na WC klouzavý průhledný hlen. Od 10.Dc sucho.
Myslíte,že je možné,aby u mě ovulace proběhla např ten 7./8./9. den cyklu?
Děkuji za odpověď

rosalindamelinda
26. dub 2024

Ahojky, dobré ráno. O používání Clostilbegytu (Cc) jsem si toho již hodně přečetla a napíšu ti k tomu pár doplnění. CC se nasazuje pouze pokud bylo prokázané, že nemáš ovulaci, zkontroloval tě předtím lékař a stanovil, že máš anovulační cykly?
Nasazení CC se provádí 2., max 3.den cyklu. Pouze na 5 dnů. Takže nasazení 3.-7.DC je u tebe v pořádku. Ale absolutně nechápu špatně naplánované dny kontroly.
Kontrola se provádí vždy 8-10.DC. Takže - kontrolovat 6. a 12.DC je v podstatě špatně. Jo, jt logické, jestli mi rozumíš - UZ kontrola se provádí po skončení léčby Cc - čili, pokud jsi poslední brala 7.DC, tak měla být ta kontrola opravdu 8.DC. Takhle byl 6.den brzo a 12.den pozdě.
Píšeš, že lékař viděl "hezké větší folikuly na každé straně". Kolik jich dohromady bylo? Protože pokud naroste více folikulů, tak taky může dojít k oplodnění více vajíček a žena může mít "vícerčata". Měla jsi po Cc taky Ovitrelle? Protože, termín ovu bys nemusela hádat, kdyby tě tvůj lékař odsledoval na UZ a pak ti dal Ovitrelle, termín ovu bys pak znala s přesností na den 😎 Možná by ses s ním o tom mohla poradit, pokud budete zkoušet Cc i v dalším cyklu. 😉

bibinkaa12340
autor
26. dub 2024

@rosalindamelinda ahoj, děkuji za odpověď. Ty věci kolem užívání clostilbegytu všechny vím a jsem s nema srozumena. A ano,mám potvrzené anovulační cykly. Právě jsem se taky divila ,když chtěl,abych došla už 6dc.
Hezké folikuly na každé straně je myšleno tak, že na každé straně byl 1. Bohužel nevím,jak přesně velký. Každopádně mám něco odsledovano,protože sama pracuji jako sestra na IVF a viděla jsem na ultrazvuku,že jsou poměrně velké. Samozřejmě je to jen můj odhad. Kdybych si měla tipnout, tak plácnu cca 15 mm. Denně v práci vidím folikumetrie (jsem u nich přítomná,tak mam trochu odhad). Bohužel jsem se doktora nezeptala. Moje chyba no. Prostě jsem brala 6.dc ,že se velice nic moc nemůže dít a řekla jsem si,že 12. DC kontrola bude v dobrý čas. Také jsem s sebou měla 12. DC Ovitrelle, který by se případně pichnul. Ale nepichnul - protože na ultrazvuku nebylo vůbec nic.
Doktor to bral tak, že na mě Clostilbegyt tento (1.cyklus) nezabral.

rosalindamelinda
26. dub 2024

@bibinkaa12340 Téda, to je ale překvapení, ty jsi dokonce zdravotnický pracovník? Tak tím pádem bych si tipla, že o tom budeš mít mnohem větší povědomí než "obyčejné ženy a laici" na internetu. To mě docela překvapuje, že sis sem přišla pro radu.
Mohu se zeptat, jestli ti tedy kolegové a kolegyně v práci nebyli ochotní více poradit? Protože, kdo jiný by ti lépe a erudovaně poradil, něž další zdravotničtí pracovníci? Určitě by to byla nesrovnatelně lepší rada něž od cizích žen na mateřském foru.
Každopádně zamysli se sama jako zdr.sestra, v norm.ms cyklu přece dozrává 1 vajíčko v 1 vaječníku. Pokud u tebe dozrávaly celk.2 folikuly (vajíčka), tak mi přijde, že na tebe CC zabral? Proč to lékař bere tak, že nezabral?
Já ti řeknu proč a podle mě by sis to měla domyslet sama, protože on má jako gynekolog přesně vědět, kdy má naplánovat UZ kontroly po braní CC, právě aby se včas píchnulo Ovitrelle. Pokud naplánoval kontrolu až 12.dc a bylo to už pozdě, tak to prošvihnul že...On potřeboval vidět ty velké narostlé folikuly a píchnout Ov., ale už tam nebyly... Takže raději řekl, že to nezabralo a nechá to na další cyklus, jak jednoduché.
Být tebou bych si to lépe pohlídala a šla na kontroly 8-10.DC. Pro jistotu můžeš dále měřit tu BT, aspoň budeš mít celkový přehled a aktuální grafy během léčby CC 🙂

bibinkaa12340
autor
26. dub 2024

@rosalindamelinda děkuji za podrobnou odpověď. Jak říkám. Mě spíš zajímaly zkušenosti jiných, jestli měl někdo ovulaci okamžitě po dobrání clostilbegytu. 🙂 Na to mi asi bohužel nemůžeš odpovědět. Už se v tom nebudu šťourat a pátrat.

bibinkaa12340
autor
26. dub 2024

@rosalindamelinda a ano, taky to vidím tak,že to bylo prošvihnuto. A doktor tvrdí,že bez účinky a prohodil,že ty folikuly ,co tam byly minule tak byly prý z minulého cyklu a už praskly. 🤣 Asi výmluva.
No jde o to,že to v práci nechci řešit. Zatím nechci,aby věděli,že chci další dítě. Chci si to nechat z jistých důvodů zatím pro sebe.