První kroky k dítěti

verunka7
8. únor 2011

Každá rada k užitku... 😎

hanuu
8. bře 2011

@sudina na pochybnostech není nic špatného, prostě mimčo znamená i určitá omezení, člověk si musí rozhodnout jestli je chce podstoupit a je to smaozřejmě těžké protože nikdy nevíš, jaké to přesně bude. Ale spíš je fajn, že nad tím přemýšlíš a uvědomuješ si to.
A jak jste aktuálně na tom, už jste s přítelem začali "vyrábět" nebo ještě vyčkáváte?

sudina
8. bře 2011

@hanuu JJ, v únoru jsme se několikrát snažílkovali, pak jsem si nedočkavě dělala test, asi po deseti dnech a byl negativní. Ale bylo to asi hodně brzy, i když rozhodně si nemyslím, že by to vyšlo hned na poprvé. Dnes jsem 27 DC. A před tím jsem měla hrozně dlouhý cyklus, snad až 46 dnů tuším. Tak uvidím jak to bude teď. Mimochodem k tomu testu, byl teda docela drahej - rapiclear direct, měl by být hodně citlivý, nemáte s ním někdo zkušenost? Jaké testy používáte, holky, když testujete?

hanuu
9. bře 2011

@sudina ahoj, no já zatím zkoušela jen mamatest, stojí asi 40 kč/2ks, ale testovala jsem jen tak pokusně, né, že by mi nepřišla ms a mohla jsem doufat 🙂

skendy
9. bře 2011

@verunka7 Díky taky držím palečky všem tady! Jinak teda s tím tvým snažením ,já teda nevím jak moc jste se snažili ,ale mě řekla moje doktorka ,že kdyby do roka se nic nedělo ,tak ať dorazím a něco vymyslíme.

@hanuu To jsem nemyslela tak že na to máš myslet! 🙂 vím ,že se to jen říká,ale asi to právě souvisí s tím ,že človět změní prostředí a právě na to nemyslí. 🙂 Holky klid vždyť se nám snad zadaří až nastane ten pravý okamžik!Já tomu tedy věřím!!! 😉

@sudina Ahoj,já jsem si taky tenkrát říkala jestli chci a jestli je ten pravý čas... ale kdy je?V téhle době a sevším co se děje kolem by člověk to mimi nikdy neměl.
Testy používám taky mamatest - jsou levné a navím mám ozkoušené ,že fungují!!! 🙂

bapo
9. bře 2011

Ahoj holky, dlouho jsem tady nebyla..... Potřebovala bych znát váš názor. Byla jsem u doktora na prohlídce a nastoupila jsem na něj, jestli se mnou hodná něco dělat, když už se půl roku snažíme a nic. Doktor mě udělal prohlídku a ultrazvuk. na něm je vše ok. Ale pak mě řekl, že po výsledcích z prohlídky mě s manželem pošle do nějakého osvědčeného centra a tam nám určitě pomůžou. Byla jsem v šoku. Už po půl roce do centra? To se mě zdá strašně brzo!!!! Hrozně mě to hlodá v hlavě, jestli tam jít nebo ne. Manžel s tím problém nemá, ale já furt nevím. Hlavně mám hroznej strach co mě tam všechno budou dělat :( Jsem hroznej strašpitel. Co byste dělaly na mém místě? Jsem fakt bezradná.

bapo
9. bře 2011

@sudina Ahoj, vůbec se svými pocity nejistoty netrap. Mám to taky tak, pořád. chvíli se strašně těším a chvíli mám takový pochybnosti, že bych se na snažení vykašlala. A tak je to pořád dokola. Takže to bude asi normální stav 🙂 Moc o tom asi přemýšlíme.

hanuu
9. bře 2011

@bapo ahoj, vlastní zkušenost nemám, tak jen co jsem se tady různě dočetla a slyšela: Většinou myslím doktor než pošle do caru zkoumá ovulaci a nějaké léky na úpravu cyklu a podporu ovulace může napsat i on, no a až pak podle mě odesílá do caru, kde maj zase ještě jiné možnosti. Ale jestli to platí obecně a všude, to fakt nevím.

hanuu
9. bře 2011

@bapo tak se na snažení vykašli a třeba se to povede 🙂

verunka7
autor
9. bře 2011

Pěkně se to tady rozjelo, jupííí. Další infa.

verunka7
autor
9. bře 2011

Já bych potřebovala zase poradit.....mám nepravidelnou MS a nevím, jestli vůbec něco existuje, aby mi doktor předepsal, jak se to dá léčit..........ehmmm dá se to léčit nebo jen vyvolávat pravidelně MS? Já jsem čím dál víc zmatenější a ztrácím nerva. Chjo... 😖
A vůbec mám šanci otěhotnět, když ani nevím, jestli mám ovulaci, ale když mám MS, tak asi jo né? Já se picnu.🙂 Bo jak mám vypočítat plodné dny, když to mám nepravidelné...atd.....njn.
Mám v hlavě zmatek a 150 otázek, na který ani nevím, jak se mám pomalu zeptat..... 🙄 Chaos

skendy
10. bře 2011

@bapo Ahoj ,já tedy nevím ,ale mě moje doktorka řekla ,že když to nepůjde půl roku ,že nemám ztrácet hlavu a nervy... a až po roce co by se nic nedělo by jsme začali něco řešit!

Jinak za krásný příklad považuji své přátelé ,kteří se cca 8let snaží o miminko.Již byli na několika umělých oplodnění a nic.... Loni v letě si řekli že to zkusí naposled.Prodělali nějaký zákrok.Přestali brát hormony.Odjeli v létě snámi k moři a ještě zašli k léčiteli co jim absolutně změnil jídelníče a .... bum a jsou těhoní přirozenou cestou!!! 😉 nikdo neví co bylo to hlavní co pomohlo,ale po 8 letech je to tam!!! 😀 Takže se holky hlavně nevzdávat!!!

skendy
10. bře 2011

@verunka7 Ahoj , moje doktorka když mi na poslední kontrole dělala UTZ ,tak řikala ,že tam vidí ,že se mi blíží ovulace.Tak se zkus zeptat doktora,jestli to jde zjistit nějak přes UTZ a nebo bych zkusila nějaký test z lékárny na ovulaci. 🙂

verunka7
autor
10. bře 2011

Nj, jen s moji nepravidelnosti ten test by se asi prodrazil. Asi zkusim BT.

hanuu
10. bře 2011

@verunka7 tak zkus to měření, někteří si to pochvalují a nebo pořešit s doktorkou, si tě pozve v půlce cyklu a koukne jak to vypadá, ne?

skendy
10. bře 2011

@hanuu souhlas ,myslím ,že pro tebe by to bylo asi nejlepší 😉

bapo
10. bře 2011

Ahoj, děkuju za příspěvky. Ale spíš bych potřebovala slyšet jestli tam jít nebo ne. Doktor říkal, že ovulaci mám a právě od začátku snažení jsem brala hormony na srovnání menstruace, takže jak psala Hanka, tak to jsem už podstoupila. Spíš jsem myslela, že mě třeba něco zjistí z krve nebo co já vím. Ale to mi nic takového nedělal. Jen ultrazvuk 😖 Myslíte, že bych teda měla doktora vyměnit a jít se poradit za někým jiným? Ach jo, mám z toho hlavu jak pátrací balon....

bapo
10. bře 2011

@verunka7 Jak už jsem psala, myslím, že by ti doktor měl předepsat hormony na srovnání. Mě to pomohlo. Brala jsem je jen 5 dní v cyklu. A kolikátý den je začít brát, to ti řekne přesně doktor podle ultrazvuku. Zkus se na to zeptat. Brala jsem je do minulého měsíce, teď už ne. Tak jsem zvědavá, kdy to přijde tento měsíc 😝

hanuu
10. bře 2011

@bapo jak jsem psala tak s tím nemám zkušenost, ale zase když nad tebou doktor nemávl rukou, ale poslal tě rovnou do caru, tak bych ho úplně nezavrhovala. Oni stejně než s tebou něco podniknou, tak udělají testy. Ale zase pokud doktorovi nevěříš, tak ti třeba změna pomůže.

oskarek001
10. bře 2011

Kdyz mam nafouknuty podbrisek znamena to neco?mam uz to tak cely mesic,prosim porad te

l26
10. bře 2011

@oskarek001 zkoušela sis test? nebo proč myslíš,že je nafouknutý?pokud se snažím o mimčo,tak ty musíš vědět,jestli bys mohla být těhotná nebo ne

verunka7
autor
11. bře 2011

Ajoj holky. 🙂
Tak jsem úspěšně přežila kontrolu na gyndě. Podle všeho bych měla být zdravá a nic by nám nemělo bránit v početí. 🙂 Ještě mi udělal stěr, tak výsledky za 14 dní.
Ptala jsem se, že je to už rok, co neberu prášky a nejsem ještě těhotná, tak se mě optal, zda tomu necháváme volný průběh nebo chceme za každou cenu, tak jsem mu řekla, že volný průběh a říkal, že je to nejhezčí období a že se snad brzo zadaří a když né, tak bude zasahovat on.
Takže je mi už lépe a prostě budeme řádit a nějak to výjde. 🙂 Rok tomu dávám ještě šanci, pak už zvolím jinačí alternativu. 🙂
Já když jdu na gyndu, tak mám pokaždé kámen na srdci, jestli je vše v pořádku a když od tama vyběhnu a zjistím, že jsem zdravá, tak mám hned lepší náladu.🙂

l26
11. bře 2011

@verunka7 je super,že jsi v pořádku a že nic nebrání početí,uvidíš,že se brzy zadařrí 😉 ,ale opravdu tomu nech volný průběh,čím víc se na to budeš upínat,tím hůře to půjde,držím palečky 😉

verunka7
autor
11. bře 2011

Holky, tak jsem dnes chovala neteřinku. Když jsem přicházela k postýlce, tak jsem jí pomalu nenašla, jak byla malinkatá. Nejhezčí miminko a nejmenší jsem nikdy neviděla.🙂 Taková drobinka. Jsem z ní úplně unešená. Už aby byl bratránek, nebo sestřenice.🙂

hanuu
12. bře 2011

@verunka7 tak to je fajn, že už jsi v pořádku. Malinky miminka jsou fakt malinký a krásný 🙂

verunka7
autor
14. bře 2011

Ajoj holky. 😎
Přeji všem ať uteče pracovní týden, tak jako mě.🙂

hanuu
14. bře 2011

@verunka7 ahoj, no mě se to zaseklo už na pondělí ☹ nějak se to vleče

hanuu
14. bře 2011

Ale to pěkné počasí je fajn, užila jsem si hezký víkend a doufám, že i vy.
Jinak jsme v neděli rezervovali s manželem hotel a letenky a v půlce dubna hurá do Říma. Už se děsně těším.

andilekanitka
14. bře 2011

Ahojky, tak to vypadá, že tehle měsíc zase nic, už začínám špinit. Jinak dnes jsme byli zamluvit datum svatby takže 20.8.2011 bude náš den . Zásnubní prstýnek mám od pátku je moc hezkej (jsem si ho vybrala) 😀 ..........oznámili jsme to rodičům ikdyž už s tím tak trochu počítali no a moje mamka s tátou hned začali plánovat 😀 . Všem přeji klidný pracovní týden, já mám od zítřka dovolenou tak si budu užívat volna 😉

hanuu
14. bře 2011

@andilekanitka juu, krásný. To bude určitě krásný den.

verunka7
autor
14. bře 2011

@hanuu Téééda Haničko, tož to Ti závidím! Tam bych se chtěla také podívat. Nemáš místečko v kufru, že bych se přibalila? 😀