Snažilky 2023

budma
18. únor 2023

Ahojky,zakládám tuto skupinku pro všechny snažilky. Mám 31 let a jedno dítko už mám. Teď se s přítelem snažíme o druhátko. Budu ráda za každou z vás která se přidá a můžeme spolu sdílet vše kolem snažení a společně se radovat s těmi kterým se zadání. Můj malý už má 6 let tak jsem i spoustu věcí zapomněla a je i dost věcí které nevím. Ráda ale poradim s čím budu moct a třeba mi i poradíte vy jak správně použít ovulační testy. Těším se na vás 🤗

lidija1234
19. únor 2023

@budma ahoj,já zrovna čekám jestli přijde ms nebo ne🙏doma už mám rok a půl starého chlapecka tak nespechame ale i tak doufám že to vyjde 😇

lamiaaa
19. únor 2023

Ahoj, já jsem snažení už tak nějak napůl "vzdala" nebo nevím, jak to vyjádřit, jak vůbec k celé svojí situaci přistupovat. Ještě žádné dítko nemám a je mi 35 let, takže opravdu nedělám si už žádné iluze. Snažení začlo v mých 33 letech, v té době jsem si nepřipouštěla svůj věk, byla jsem zdravá, sportující, takže jsem byl celkem suverén a byla si skoro jistá, že to půjde lehce. A opravdu, po 3 měsících se podařilo, ale bohužel skončilo to velmi brzy, což pro mě byla rána. Potom nějaké zdravotní problémy a teď už je to přes rok, co se snažíme znova a stále nic. Trošku víc jsem si nastudovala, poslechla přednášky odborníků a bohužel jsem dospěla k závěru, že ohledně otěhotnění věk opravdu není jenom číslo, k tomu dlouhodobý stres a prostě jsem ztratila veškeré naděje, začínám se pomalu smiřovat s tím, že se to prostě nikdy nepovede, podvědomě se připravuji na možnost, že mě partner kvůli tomu opustí a já skončím sama. Někde vzadu sice ještě mám ukotvenou formulku, že naděje umírá poslední a že ač 35 je už opravdu strašné číslo, tak znám ženy, co měly první dítě i ve vyšším věku, ještě pořád se mi stává, že první den krámů pláču, takže prostě někde hluboko ještě pořád doufám, ale už opravdu nevěřím.

evellin123
Autor odpověď smazal
Zobraz
budma
autor
19. únor 2023

Zdravím vás holky jsem rada ze jste se přidali @lidija1234 tak to držím palečky ať ms nedorazí.Já jsem dnes 4DC takže si ještě počkám ale měla jsem to tento měsíc dost divné. Normálně to mám pravidelné cyklus 28 29 dní a většinou tak dva tři dny spoždění a tento měsíc o tři dny dříve a první den silné druhý den slabé a třetí den jen pár kapek tak doufám že se mi to nějak nerozhodl teď když jsem.e se začali snažit.
@lamiaaa to mně moc mrzí že máš takové trápení ale určitě bych nevěšela hlavu moje svagrova se také snažila dva roky než se podařilo a to byla starší než ty a hned jak se podařilo tak rok na to v tom byla znova takže ono to je prostě individuální. Rozhodně neztracej naději a kdykoliv napis tady navzájem se podrzime a povzbudime 🥰

budma
autor
19. únor 2023

@lidija1234 a hlídala sis ovulaci nebo tomu necháváte volný průběh? Já mám teď doma právě ty ovulační testy ale nevím vůbec kdy je mám použít nemám s nimi zkušenosti. A berete nějaké vitamíny holky? Já zatím jen kyselinu listovou

annah1111
19. únor 2023

Zdravím holky, my se o první snažíme necelý rok. Občas je to dost náročné na psychiku, ale nepřestávám věřit ✨

annah1111
19. únor 2023

@budma beru Věra komplex a Femigard 😊

budma
autor
19. únor 2023

@annah1111 Ahojky,to už je docela doba mus8 to být ubíjející. Snad už se brzy podaří. Když jsme se snažili o první trvalo to jen tři měsíce. Teď se snažíme o druhatko druhý měsíc

budma
autor
19. únor 2023

@annah1111 já zatím jen tu listovku. Žiji v Amsterdamu a moc se mi tady ty jejich léky a vitamíny nezdaji takže až pojedu do ČR něco si tam přikoupim. Nějaké rady na vitamíny ? Kdysi jsem brala femibion

lamiaaa
19. únor 2023

@evellin123 děkuji za podporu, mně v podstatě taky trvalo, než jsem našla partnera. Předchozí nebyl zlý, ale on nechtěl rodinu a já protože jsem ho měla ráda, tak jsem se hodně dlouho zdráhala ho opustit a léta věřila a doufala, že ho přesvědčím, že změní názor, což se samozřejmě nestalo. Takže takhle jsem prošustrovala roky a teď za to tvrdě platím a možná ještě víc zaplatím.
Bohužel nejsem teď vůbec v dobrém psychickém stavu, a to nejen kvůli snažení, ale především kvůli stresové práci (dovolená rozhodně nepomůže), takže věk plus stres...nevím no...nejhorší je, že člověk ví, jak ten stres tomu škodí a tím víc se stresuje.

budma
autor
19. únor 2023

@lamiaaa to bude v pohodě. Já si myslím že ještě horší je se tomu bránit. Prostě prijmi situaci takovou jaká je a nemysli na to že nic nevychází. Jsou na světě i horší věci a roky ještě promarněné nemáš . Ono se to brzy už určitě podaří uvidíš. Zkouším nějaké triky,vitamíny nebo tak? Třeba zvedat nohy nahoru po mazlení,já třeba mam teď čípky z marihuany jsou super pro upravení cyklu a celkově prospěšné pro prostředí spodku . Jsou dobré k užívání před tehu ale v tehu už ne

lentilka000
19. únor 2023

Ahoj holky ja dnes 11 dpo ve stredu nema přijít ta nechá tak snad 😁🙏🏼

budma
autor
19. únor 2023

@lentilka000 Ahooj tak držím pěsti 😁😍

annah1111
19. únor 2023

@budma tak držím palce ať je to brzo😊

No, já mám nepr.cykly, tak je to o to horší. Ale zítra volám na gyndu a chci, aby mi pomohli..
Pořád jsem se snažila nějak sama, ale už mě to nebaví...

budma
autor
19. únor 2023

@annah1111 po takové době už se ti nedivím to je lepší se poradit . Tak dej potom vědět co ti řekli a držím pěsti ať je vše v pořádku 🤗

chlapecektehu
19. únor 2023

Ahojky, já se vám taky představím mám doma 14 měsíčního syna a teď jsme se začali snažit o druhé mimčo. První se nám povedlo hned na poprvé tak doufám že se to podaří i teď ☺️ jinak jsem 2 DPO tak jsem zvědavá jak to dopadne. Testovat bych chtěla za 9 dní a cyklus mám hodně nepravidelný tak těžko říct.

annah1111
19. únor 2023

@budma moc děkuji, dám vědět ☺️🙏 taky držím palce!

budma
autor
19. únor 2023

@chlapecektehu Ahojky vítáme tě mezi námi. První se podařilo na poprvé tak to je super o tom se snazilkam ani nesní. Tak to ti moc přeji aby se to povedlo i napodruhé. Zachvili Aš čas na testování už se těším za tebe já mám celý měsíc teprve před sebou momentálně má ms bohužel 😁

chlapecektehu
19. únor 2023

@budma ano, byl to celkem šok počítala jsem tak s půlrokem snažení a ono to vyšlo hned ☺️
Moc děkuji 🤭
Neboj za chvíli to uteče a budeš taky testovat🙂

lidija1234
19. únor 2023

@budma já myslím že ji poznám ale nemůžu to potvrdit na 100%. Jinak bych si přála holčičku tak zkouším 2-3 dny před ovu. Takže pokud to nevyjde teď tak příští měsíc zkusím taky ovulační testy, někde jsem četla že se to má začít dělat už v průběhu ms 🤷

budma
autor
19. únor 2023

@chlapecektehu u syna se nám podařilo za 3 měsíce. Taky to byla rychlovka proto doufám že ani teď to nebude moc dlouho protože já jsem slabá povaha a u každého nazdar budu brečet jak želva 😅

budma
autor
19. únor 2023

@lidija1234 tak pokud ji poznáš to je fajn . Já si tím úplně jistá nejsem proto raději vyzkouším ty testy 😊

chlapecektehu
19. únor 2023

@budma no mě to taky bude vždy mrzet když to nevyjde. Nejhorší je že mám menstruaci strašně nepravidelnou a už 3x jsem jí nedostala a teď jsem musela na injekci tak jsem právě zvědavá jestli se zadařilo 🤔 teď to bude oříšek ani ty ovulační testy mi moc nepomohli snažili jsme se v době kdy testy byly nejvýraznější ale jasně pozitivní taky nebyli 😏

budma
autor
19. únor 2023

@chlapecektehu jejda to je mi líto že to máš takové zapeklité. Já se s tímhle nikdy nepotýkala naštěstí a doufám že ani nebudu muset. Vždy jsem měla ms celkem pravidelnou. Ale jak to mám s ovulaci to nevím. Důležité je že dnes už dokáží pomoct i lékaři jak s úpravou cyklu tak s ovulaci takže nakonec to stejně vyjde. Jen to čekání je nejhorší no. Vždycky mně mrzí za ostatní co čekají tak dlouho ,ale to miminko je potom takový zázrak vymodlený že to za to stojí 🥰

lamiaaa
19. únor 2023

@budma beru vitaminy při plánování těhotenství (kdyby náhodou, takže jsem odhalena, že stále doufám), načasování máme taky vždycky dobré, cyklus mám pravidelný, základní vyšetření u dr v pořádku (ovulace probíhá, sliznice v pořádku, chlap je taky v pořádku). Prostě všechno naoko v pořádku a nedaří se, takže prostě se domnívám, že ten problém je hlubší. Nedávno jsem tady na koníkovi narazila na doporučení mrknout na přednášky dr. Máslové, podívala jsem se na několik jejích velmi zajímavých přednášek o neplodnosti, kde se tím zabývá ze široka, s ohledem i na životní styl, přístup k životu a další věci a vcelku jsem se vyděsila, protože ve spoustě věcí jsem se opravdu já sama poznala a dá se říct "prozřela," mockrát mi během projevu "spadla brada," kdy jsem si uvědomila "aha tak takhle to je." U mě je to prostě rozsáhlý problém, jediným řešením by bylo od základů a radikálně změnit můj život a přístup k životu, což vím, že by bylo na strašně dlouhou trať a vlastně ani nevím, jak to udělat, nevím si rady dalo by se říct.

budma
autor
19. únor 2023

@lamiaaa Tohle prosimte vůbec nedělej. Nečti články,nesleduj videa a vykasli se na to. O to víc se na to tvoje hlava upne a psychyka je děsná mrcha v tomhle. Člověk si potom spoustu věcí vsugeruje a je to v háji. Když si byla u lékaře a říkal že je vše v pořádku i u partnera to by určitě viděl nějaký problém kdyby si byla neplodna. Nestresuj se 🤗

lamiaaa
19. únor 2023

@budma já právě ze začátku neměla nic vsugerovanýho, naopak jak jsem psala byla jsem plná optimismu, že se to určitě povede, v podstatě i po tom potratu, ač mě to dost vzalo, tak jsem si říkala: alespoň vím, že to jde, takže určitě se to podruhý povede taky a už dopadne dobře...až postupem času, kdy se nedařilo, jsem dospěla k tomuto. Je to těžký, strašně těžký, ovlivňuje to můj vztah s přítelem strašně moc, sice nenápadně, protože on je skvělý a ač strašně chce děti, v ničem nenaléhá, ani nenaznačuje, nic, nechává mě v klidu, ale je to prostě tam.

chlapecektehu
19. únor 2023

@budma ano je to docela naprd. Tak to ti závidím taky bych chtěla mít pravidelný cyklus. A ano máš pravdu doktoři dokážou pomoct a všechno doladit. Tak že se nějak nestresuji a buď a nebo 🙂

budma
autor
19. únor 2023

@lamiaaa Z toho jak píšeš je mi úplně smutno za tebe. Moc ti držím palečky. Máš toho zasebou už moc doufám že se to brzy prolomi. Je dobře že máš tak skvělého partnera. Moje svařování po dlouhé době nakonec změnila lékaře a hned v tom litala. Neuvažuješ o změně lékaře?

lamiaaa
20. únor 2023

@budma já nevím, abych pravdu řekla, tak mě docela děsí oblétávání lékařů, vyšetření, užívání hormonů a nedejbože ivf-nic proti tomu, vím, že to pomohlo spoustě lidem, já jenom, že to určitě je psychicky strašně náročné a úplně nevím, jestli bych to dala. Jak jsem psala, opravdu se domnívám, že u mě to je rozsáhlý problém prostě v hlavě a celkovém přístupu, obávám se, že v tomhle mi nepomůže žádný gynekolog, spíš jsem uvažovala o nějaké psychologické pomoci a taky o metodě Mojžíšové, anebo prostě nějak vyřešit svůj život-hlavně teda práci, která je zdrojem mých stresů a úzkostí, ale není to tak jednoduché, změnit obor, když člověk pracuje roky v jednom a nic jiného neumí, takže změna práce by představovala další stres. Ale nechci se vymlouvat, každopádně snažím se to řešit.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru