Těhotenství po mimoděložním těhotenství. Nechali vám vejcovody?

oli_123
7. dub 2024

Zdravim vas holky, chtela bych se Vas zeptat, jestli jste se nektera z vas potkali s tim ze vam nebo nejake zname nechali vejcovod protoze to slo lehce odstranit a povedlo se nasledne mimco

A taktez jestli jste pak nemeli nejake problemy

Dekuji za odpovedi 🙂

bejuna29
8. dub 2024

Znám holčinu z emimina diskuze. Měla mimodelozni a vejcovod byl zanechany. Ubránila si ho, trvala má použití nějaké metody podání cytostatika methotrexátu.... pak nesměla snad půl roku otěhotnět a po půl roce otěhotněla a už má miminko.
Ale řekla bych, že farmakologicke řešení není možný vždy. Záleží na stáří těhotenství a také asi kde se uhnizdilo...

utrikocku
8. dub 2024

@oli_123 kamarádce jeden vzali a jeden nechali - čekal a dvojčata. Ale ten nechany nebyl v pořádku, byl nějaký zvětšený snad a byla tam tekutina. Šla nakonec do IVF a nechala si ho také odstranit, aby zvýšila šanci na otěhotnění. Mně vzali 1 vejcovod a dokonce mi poranili vaječník, takže mi funguje jen 1 a nakonec budu mít děti 2 přirozeně.

katka0703
10. dub 2024

2016 - mimoděložní těhotenství, nutno odstranit levý vejcovod. Ono záleží kde přesně se mimo dělohu vajíčko uhnízdí a jak rychle se na to přijde.
2023 - přirozené těhotenství s jedním vejcovodem. 👍