Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

mar26
13. srp 2009

Evi roste pěkně 😀 ,až moc řekla bych,ale jsem ráda,že krásně přibírá. Chutná jí.
A dneska je moc hodná, po snídani usnula,pak jsme byli hodinku v kočárku,tam byla hodná a teď mi zase usnula a spinká vedle mě na gauči.

Jinak mě moc mrzí,že máš takové trápení kvůli Tomáškovi,ale věřím,že to bude zdravoučký chlapeček a vše hezky zvládnete!! Té smůly už bylo dost a dost!!

mar26
13. srp 2009

Evi k té PN/mateřské....mateřskou budeš mít vyšší...a to z důvodu,že:
750 při mateřské se do 786 započítává 100%...a z toho 70% je 525
750 u nemocenské se do 786 počítá z 90%...a z toho 72%, což je 486

ono na pásku už teď koukat nemůžeš...oni ty údaje pro nemoc se jednak přepočítávají každý měsíc..teď už tedy ne,když jsi na PN a jednak těch 750 je už vyměřovací základ za 12 měsíců před nemocí

evanek77
autor
13. srp 2009

🙂 marti,
já věřím, že mi doktoři tomáška ohlídají a já už si ho vypapám jako ty natálku 😉 🙂 🙂
bude to dobré, to jsou jen první strachy, až se to začne řešit, člověk už bude myslet jen na výsledek a na zbytek nebude pomyšlení 🙂 🙂 🙂 🙂
jen jsem vám to potřebovala napsat, manžela nechci zatěžovat, má toho teď sám dost 😔

evanek77
autor
13. srp 2009

marti,
asi jsem jelen, mi tam sociálka píše, že od 61.dne mám 540/den... já tedy fakt nevím. Není to tak, že těch jimi uváděných 750 je už po redukci?
mám tam ze sociálky doslova:
denní dávka od 15.dne 450
od 31.dne 495
od 61.dne 540
denní vyměř. základ 750

mar26
13. srp 2009

Evi aháá,tak to těch 750 je už po redukci 😉,ale stejně mateřskou budeš mít víc,protože tam se ti do těch 786 nebude redukovat nic 😉 a k tomu ještě 60% z toho nad 786

evanek77
autor
13. srp 2009

tak už se orientuji, denní základ je tedy 833, z toho 90% je 750 a z toho 72% je 540

evanek77
autor
13. srp 2009

super, už jsem to pochopila, děkuju moc, jsem pořád špekulovala, jak to vlastně je 😀 😀 😀

evanek77
autor
13. srp 2009

takže budu mít mateřskou o 30korun denně víc jak Pnku, to jsou počty 😀 😀 😀 už aby byl prosinec a tomášek mi spinkal v postýlce 😉 😉 😉

mar26
13. srp 2009

Evi a jak jsi přišla na 833?

mar26
13. srp 2009

podle mě máš neredukovaný vym. základ 856

redukce pro nemoc je ze 786,- 90% je 708
redukce z částky od 787 do 856 60% je 42...celkem tedy 750

pro mateřskou budeš mít 786 plus 42 = 828
z toho 70% = 580 na den

evanek77
autor
13. srp 2009

marti,
máš pravdu, já to rozpočítala u mateřské, ale nedošlo mi, že musím už u té Pnky rozdělit co je do 786 a co nad.
To mne nějak ušlo 😉 🙂

kackark
14. srp 2009

Andara.......23.5. porodila holčičku Magdalénku
Jana.jaro.....27.5. porodila holčičku Emičku
Vlastovka... 2.6. porodila chlapečka Tiborka
Maova.........3.6. porodila chlapečka Matyáška
Kristynaw.....7.7. porodila holčičku Isabell Rose
Inneska........9.7. porodila chlapečka Erička
Ba..............14.7. porodila chlapečka Oliverka
Mar........... 18.7. porodila holčičku Natálku
Dadunka.....28.7. porodila chlapečka Tadeáška
Evanek........čeká chlapečka 17.8. krev. 21.8. UTZ
Murynka......čeká holčičku - 20.8. 4D ultrazvuk, 1.9. KO
Dracek........čeká chlapečka - 4D ultrazvuk 28.8.
Kačka.........čeká chlapečka - KO 21.8.
Tercie.........našla // KO 24.8.
Farmi.......................32DC
Mimina.....................27DC
Papua......................22DC
Jaspina......................8DC
Strouzek....................8DC
Sarlotta......................4DC

kackark
14. srp 2009

Krásný den,
vypadá, že bude sluníčkový, tak si ho pěkně užijte sluníčka moje 😵

sarlotta
14. srp 2009

Dobré ránko🙂
ahoj Kači, no snad se vydaří🙂)

mar26
14. srp 2009

Dobré ráno 😵 ,
venku to vypadá,že bude hezky,tak půjdeme taky ven 🙂

Evi to je v pohodě, chápu,že pro někoho kdo to nedělal denně,je těžké se v těch výpočtech hned orientovat....oni nám to taky pořád mění,asi aby mzdovky neusnuly na vavřínech a pořád se musely vzdělávat 😀 ...za ty tři roky budu úplně mimo,protože se to alespoň 3x změní 😀

copak asi dráček? Dlouho se tu neukázala

A Monča má asi taky běhání kolem Oliverka

Natálka se večer strááášně pokadila 😀 ,měla to snad všude...až na bříšku a na zádech...tak že šla znovu pod vodu,ale jen do umyvadla...pak si jen cucla mlíčka a v půl 11 usnula a normálně jsem jí budila až v půl 6 na kojení 😲 .Normálně jsem měla 7 hodin spánku v kuse...pak usnula v půl 7,já s ní a vstala jsem v 8,tak že jsem spala 8 a půl hodiny,paráda,takhle odpočatá jsem dlouho nebyla a Naty ještě chrupká,ale kolem deváté si myslím,že se vzbudí.

jaspina
14. srp 2009

Ahoj holky! Tak jsem se dnes zas vzbudila se zakysaným rudýma očima ☹ Oční ma dovolenou, tak jsem šla k praktické a ta mi dala kapky Tobrex, že velice nic nemůže psát a že je radší, když tohle řeší očař.. Tak nevím. Když to nezabere, půjdu k tomu co ho zastupuje. Nevíte proč se to pořád vrací? Nikdy jsem to neměla a teď už po třetí. Mám ale pocit, že se to nikdy nedoléčilo pořádně - jen utlumilo... To je asi dotaz hlavně na Evičku a Murynku..

evanek77
autor
14. srp 2009

krásný den vlaštovičky,
marti,
to tedy, 4-týdení miminko aby spalo 7 hodin, to je 🙂 🙂 🙂
jaspi,
už jsem to jednou myslím psala, jestli se ti to vrací, tak nejjednodušší je, když ti štětičkou zpodspodního víčka vezmou vzoreček slz a pošlou na kultivaci, ona spousta potvůrek fakt přežije všechno. Léčit tě naslepo je takový trochu výstřel do tmy 😉 Jak půjdeš na oční, zkus se s nimi domluvit. Už jsi měla kortikoidy i antibiotika, takže to jen tak nebude... jinak to ještě může dělat i sluníčko, letos je ho hodně, nebo sezonní alergie, ale takhle hádat se může, až nic nenajdou 😉

kackark
14. srp 2009

Jaspi, to je mi líto, že zase ty oči zlobí ☹
Dneska je tak hezky, že se dám asi do praní mimi věciček 🤐

mar26
14. srp 2009

jaspi můj manža měl před Vánoci obr problém s očima...nic nezabíralo,měl asi 4x ATB, hodně silné,do očí i gentamicin-to nej co se tam může dát (maxitrol, tobradex, tobrex..nic nezabíralo) a do teď má s nima občas problémy. Nikdo mu nebyl schopný říct,co mu vlastně bylo. Ale bylo to šílený!!
Teď mu občas trošku zčervená, někdy malinko řeže,ale pořád se to zlepšuje....prý to trvá hoodně dlouho,než se ty oči dají dohromady.
Snad ti to už taky pomůže.

Evi manžovi dělali tolik stěrů a všeho a níkdy vlastně na nic nepřišli 😒

evanek77
autor
14. srp 2009

marti,
tak to je husté, já mám ideály ze školy, že to není ak těžké rozklíčovat ☹ ☹ ☹
třeba manžel mívá velké problémy v souvislosti s alergií, kolikrát fakt skoro neviděl, jak měl oči oteklé. Možná zkuste i alergologii, ono v těle všechno souvisí se vším...

evanek77
autor
14. srp 2009

marti,
ještě jak to popisuješ, on manžel nosí brýle, že? Pokud dělá víc u PC, tak při koukání na monitor se výrazně snižuje frekvence mrkání (je dobré na to myslet, občas práci přerušit a zamrkat si při pohledu do dálky), no a tím se narušuje kvalita slzného filmu, ten se trhá a oční spojivky místy osychají. No a to právě hodně řeže a v takovém místě pak velmi snadno nasedá infekce.
No a pokud má brýle třeba trošku slabší, než potřebuje (to by poznal tak, že krom řezání mu ty oči někdy naopak zase bezdůvodně slzí a bolí ho i krční páteř, popř. ramena), tak to řezání může být od brýlí, tam je pak mechanizmus infekce jiný, člověk si mne oči (nemusí si uvědomovat, že to dělá) a tím si zas naruší sterilní prostředí oka.... ale těch důvodů jsou fakt mraky...
Ale obecně ten slzný film a jeho kvalita může za velkou spoustu problémů a doktoři se do toho neradi pouští, není to o množství slz, ale o kvalitě jednotlivých složek toho filmu (je jich víc, tři jsou hlavní : mucinová, ta je na imunitu, vodní a lipidová, tedy tuková,která upravuje jeho povrchové napětí – slzy proto neskapávají a dokáží se udržet na povrchu oka – a zabraňuje odpařování vodní vrstvy, jejímž úkolem je zvlhčovat oční povrch)
Tu tukovou právě hodně narušuje braní antikoncepce nebo po 40ce přechod, proto ženské víc řežou oči ☹
To vyšetření není složité, nakápnou mu do oka fluorescein (který na chvíli ten film obarví) a pak mu to mikroskopem zkontrolují, jak se trhá a jak je v které oblasti ten film silný. U nás v čr je na to nejlepší MUDr. Cendelín, je to tuším pražák....

evanek77
autor
14. srp 2009

jinak se dají zkusit umělé slzy, ale ne visin (ten jen stahuje cévky, aby oko nebylo zarudlé) nebo lacrisin, chce to něco, co má kyselinu hylauronovou, třeba hylocomod nebo aquify, v lékárně by vám poradili. Ten hyaluronát dělá to, že stačí kapnout kapku 2x za den a ona se s každým mrknutím krásně roztáhne a znovu smrskne po oku a tím se neodpařují vlastní slzy a nenarušuje se imunita oka. Což míň kvalitní kapky, třeba ten lacrisin, dělají, protože jen ředí vlastní slzy, rychle to proteče nosem a oko je pak ještě sušší....

mar26
14. srp 2009

Evi sedí u PC v práci...doma už pak ne...tak je to možná trošku tím...děkuju, předám mu informaci...on si tam kape i umělé slzy...to má to řezání pak lepší...ale opravdu tyhle problémy má až od toho vleklého zánětu,jak měl to oko úplně krvavé a vypouklé. Brýle má v pořádku...má je chvilinku a dělali mu je přímo u firmy Zeiss...má i sluneční dioptrické nové.
A děkuji toho Cendelína,mrknu na něj 😀

Manža byl minulý pátek na alergologii-imunologii...tak uvidí co mu zjistí a nezjistí

mar26
14. srp 2009

Naty pořád spinká 😲

manža má refresh ty umělé slzy

evanek77
autor
14. srp 2009

jinak já jsem zrovna ta kovářova kobyla, co chodí bosa, sice aplikuju kontaktní čočky, ale sama žádný typ nesnesu právě kvůli kvalitě slzného filmu.... mám před deseti lety laserem odstraněné dost vysoké dioptrie a bohužel se to blbě hojilo a kortikoidy mi ten slzný film poškodily natolik, že i když mi zbyly nějáké slabé dioptrie, tak čočky od té doby nemůžu... tedy můžu, ale na hodinku na dvě, né celý den, jak slibují reklamy 😀 😀 😀
no a brýle mám asi troje krásné, ale nosím je jen v autě, jinak se v nich cítím blbě 😝 😝 😝
No a pak mám dio skla ve sluňácích, tam je to super, ty nosím moc ráda 🙂

evanek77
autor
14. srp 2009

refresh je třeba nakapávat strašně často, má výhodu, že konzervant se při styku se vzduchem změní na fyziologický roztok, takže je i pro těžké alrgiky, ale ten hyaluronát nemá.... mně třeba refresh uleví tak na 10min, když jsem ho zkoušela. Fakt zkuste ten Hylocomod:
http://www.cocky-kontaktni-levne.cz/71-hylo-com...

evanek77
autor
14. srp 2009

aguify je to stejné, ale je dražší (je to menší balení) a nepoznáte rozdíl :
http://www.kontaktnicocka.cz/detail-zbozi/lubri...

evanek77
autor
14. srp 2009

jo a koukala jsem, Ten MUDr. Jiří Cendelín dělá v motole, působí jako samorost, ale je fakt dobrej 😉 😉 😉

jaspina
14. srp 2009

Evi tak jsem volala na oční a oni chtěli ať přijdu, tak doktorka mi dala nějaké kapky, co se dají kapat dýl - název teď nevím - museli mi je v lékárně objednat, tak budou snad odpoledne a pak taky mě poslala zas k praktické, aby mi udělala celkové odběry - že se tím může projevovat infekce v těle. Tak v pondělí ráno musím na krev - nebyla jsem dnes na lačno.. Tak na Slovensko musíme pozděj - z úterý mám zas folikulom. Ale je pravda, že poslední dobou mi nebývá dobře - potím se atd, ale já to spíš přičítala hormonům co beru. Tak snad na to přijdou konečně!
Ale za všechny rady moc děkuju. Já si právě pořád kapala ten Visine..

mar26
14. srp 2009

Evi děkuju, vyzkouší 🙂
v Motole ho léčili

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru