Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

kackark
15. srp 2009

Evi, jsme na tom stejně. Tuším, že v posledním trimestru se ze mne stane jen pomalá lokomotiva.
Ale z kočárku už asi sešlo, manžovi se nechce, když je tak hezky, trošku jsem to tušila, že to tak dopadne. Favorita nemám, nechám se překvapit inspirací na místě.
Vosa si to v klídku přežila.

kackark
15. srp 2009

Evi, tak to si mě překvapila, já měla pampersky za nej a pořád jsem pokukovala jen po nich.

evanek77
autor
15. srp 2009

kači,
holky to řešili v listopadovkách, i tam se vyselektovaly tyhle dvě značky a holky co maj děti se pak shodly na tom,
že je to jedno, které koupit, protože malý na ně stejně může být alergický a chce to zkusit. Takže já zkusím huggies 😉 No a jelikož rodíš dva týdny po mně, stihnu ti říct, jaké jsou 😀 😀 😀

kackark
15. srp 2009

Evi, tak to je fajn 😵

evanek77
autor
15. srp 2009

manžel se mi tu směje, že řešíme plíny takhle dopředu 😀 😀 😀
jsem zvědavá, jak pak zvládne přebalit, když i otevřít myčku s den starým nádobím ho stojí spoustu odvahy 😀
kači, hele, vlastně ti pak klidně pošlu vzorek a můžem to zkusit 😀 😀 😀

kackark
15. srp 2009

Evi, tak to je dobrý s tím manžou 😀 😀 😀
Já chci mít doma právě nějakou zásobu, neumím si představit, že s mrňátkem mrňavým, nebo břichancem velikým budu vymetat obchody.

Jinak mě ty zada někdy berou tolik, že už se do myčky neohnu, tak to je na manžovi, od teď mu budu říkat, že je to v rámci tréninku 😀 😉

evanek77
autor
15. srp 2009

kači,
já mám dopoledne dobrá, ale odpoledne a večer, to už mne kolikrát ze sedačky/postele zvedá manžel 😝
no, copak my, to ještě zvládnem nakoupit i s pupkem, i kdybychom táhly střeva za sebou... ale vem si poslat manžela, co by přinesl 😀 😀 😀 😀
já to nechci riskovat, vlastně se už chystám udělat mu zvlášť popsané igelitky věcí do porodnice pro případ, že se něco semele, protože si pamatuju, jak byl hotový doma něco najít, když mne odvezli s mimoděložním...
a u nás holt nehrozí, že by nastoupila babička a zavládla železnou rukou, má to k nám daleko... i když je mi jasné, že by to bylo první, co by udělal: mámíííí, mamííííí

mimina321
15. srp 2009

evi nevyhla som sa otázke 😉 ešte som netestovala a nechcem to unáhliť,ale ked budem vieš,že budete prvé komu sa pochválim 🙂 🙂 🙂
ani nevieš ako rada by som už tie//našla a od radosti by som to hned na seba nažalovala 😀 😀 😀

evanek77
autor
15. srp 2009

mimina,
však víš, jak moc bychom ti je tu všechny přály 🙂 🙂 🙂
já bych tolik chtěla další vlnu těhulinek....

mimina321
15. srp 2009

ja tak tošinečku dúfam,že nás nakopne terci 🙂
no tašku do porodnice majú u nás thulky nabalenú,ako na mesačnú dovolenku,musíš si tam zobrať úplne všetko.... 😠

kackark
15. srp 2009

Evi, napsala si to naprosto přesně. Ale víš jak, jsou to chlapi a my to tak musíme brát 😉
Mimi, pamatuji si, jako kdyby to bylo včera, když Martinka objevila // a teď už má Natalinku u sebe, věřím tomu, že je čas už na vaší straně 🙂
Taky mi příjde, jako před pár hodinami, když se radovala Monča, že začíná III. trimestr a mě se to zdál jako nekonečný cíl a Evička ho má za pár dní 😵

pehaka
15. srp 2009

Ahojky holky občas k vám nakouknu jak se vám tu daří..a jsem ráda že vám těhulinky jen přibývají a že všichni prospíváte...jen sem koukala že řešíte plínky...tak jestli můžu určitě bych vád do porodnice doporučila plínky Happy jsou totiž vyříznutý na pupíček ,aby miminku nevadili - velikost 0-2 kg nebojte narodil se mi 4-kilák a byli mu ještě 10 dnů po porodu .......jelikož jsem ale od kamarádek dostala zásobu pempersek teď používám je, ale moc z nich nadšená nejsem malej je sice nepročůrá, ale lepí se mu na ně zadeček....určitě se vrátím k Happy..jsou i takový tvrdší a kvůli kyčlím je to lepší....a hlavně jsou cenově daleko přijatelnější a že ta spotřeba je......
tak se nezlobte, že jsem vám sem vpadla , ale chtěla jsem vám říct jen svoji zkušenost...tak ať se vám daří!!!! 🙂

mimina321
15. srp 2009

kačka naozaj to velmi rýchlo uteká 😉 niektoré už drobčekov majú a vy budte mať čoskoro ani sa nenazdáte 😵

evanek77
autor
15. srp 2009

pehaka,
moc moc díky za radu, kouknu po nich. Jsme byli v koupit ty huggiesky a mají je až od 3 kil č.2, takže do pordnice ještě užiju jiné 😉
kači,
letí to fakt hrozně....

farmarska
15. srp 2009

ahoj holky, hezkej den 🙂

jsem tu ted nějakej čas nebyla, mám ted doma manžu má dovču, tak je toho času míň.

jinak hlaásím, že žádný dvě// na testu nejsou, ale mrcha taky nedorazila a to jsem už 33DC, tak nevím co se to se mnou zase děje
😢

pehaka děkujeme za dobré rady 🙂

na zamlklinkách se ted taky řešily plíny a holky se tam shodli, že jsou dobrý ty tesco fialový, modrý né, ty prej sou strašný 😝 tak nevím co je na tom..
asi to jednou obskouším všechno a až sama uvidím, tak se rozhodnu

mar26
15. srp 2009

Ahoj holky, koukám,že se řeší plenky...tak přidám zkušenost...v porodnici jsme dostali happy...je tam hajn to vykrojení na pupík,ale malé byly tak velké,že to stejně měla přes,jen když se pahýlek ohýbal nahoru,tak koukal,ale tím,že se to střídá nahoru-dolů,tak je to celkem jedno.
Doma mám pampers...ta jedničkový (2-5kg) nic moc,dvojkový jsou ale fajn...dneska je malá poprvé pročůrala...a do lehátka 😅 ...ona se totiž brutál pokákošila i počůrala naráz,tak to pamperska nepobrala.
Jinak mi přijdou lepší jak ty happy.
Sousedka si chválí i ALbert pleny,ale třeba huggies jí nevyhohovaly...ty fialové tesco (myslím strehc) jsoju prý dobré,ale používala bych je třeba od půl roku.
Doma mám jen zásobu pampers a ťuk,ťuk..malá alergická není. Kupovala jsem v akcích a jsem ráda,za tu zásobu co doma mám...nemusí teď plíny a ubrousky řešit..jen přebalovacích podložek máme docela spotřebu... 😀

Co se týká vlhčených ubrousků,tak z DM jsou děsně suché, pampers jsou fajn, od hippu jsou taky super a ještě od Huggies jsou dobrý.

evanek77
autor
15. srp 2009

marti,
díky za postřehy, mám dvojkové, tak jedničkové kouknu buď pampers nebo ty happy a uvidím 😉 😉 😉
na ty vlhčené ubrousky jsem koukala, ale zatím jsem nekupovala, tak jsem ráda, že vím které 🙂 🙂 🙂

evanek77
autor
15. srp 2009

farmi,
to je mi líto, třeba se // ještě vyloupnou 😉 🙂

jaspina
15. srp 2009

Holky jen jsem nakoukla, musím dnes pořád myslet na to, co se tady stalo..teda ve vedlejší vesnici - přímo v bytovce odkud je přítel bydlela paní - kolem 36let, první manžel byl alkoholik (s ním měla dceru, které je 16) pak měla o dost mladšího přítele - asi o 7let a s ním chlapečka - tomu teď byli 4 roky. Jenže ten přítel se na ni vykašlal a má malé dítě s jinou. Tak ona se sama starala o tu holku i chlapečka a aby měla nějaké peníze, tak jezdila denně na kole uklízet na benzinku do servisu. A včera jak jela, tak ji sejmul autobus, ale prý tak hrozně, že lidi poznali o koho jde až podle kola ☹ a v sanitce umřela 😢 No a zůstali po ní ty děti. Jenže každý má jiného tátu, takže o toho malého se asi postará jeho táta, ale od té holky otec je alkáč a babička má přes 70.. Ona samozřejmě nechce pryč ani z bytu, ani od brášky, jenže oba spolu asi nebudou moct být. To je hrozné! Přišla o maminku a ještě ji asi odtrhnou od brášky ☹ ☹

farmarska
15. srp 2009

evi dík, ale to by byl asi už zázrak 😢 to už spíš asi ta opožděná mrcha 😅

jaspi fuuuj to je teda strašný ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ chudák ženská a ted chudáci děti 😢 😢 😢 😢

mimina321
16. srp 2009

dobré ráno 🙂
jaspi to je smutný príbeh ☹ ☹ ☹

kackark
16. srp 2009

Andara.......23.5. porodila holčičku Magdalénku
Jana.jaro.....27.5. porodila holčičku Emičku
Vlastovka... 2.6. porodila chlapečka Tiborka
Maova.........3.6. porodila chlapečka Matyáška
Kristynaw.....7.7. porodila holčičku Isabell Rose
Inneska........9.7. porodila chlapečka Erička
Ba..............14.7. porodila chlapečka Oliverka
Mar........... 18.7. porodila holčičku Natálku
Dadunka.....28.7. porodila chlapečka Tadeáška
Evanek........čeká chlapečka 17.8. krev. 21.8. UTZ
Murynka......čeká holčičku - 20.8. 4D ultrazvuk, 1.9. KO
Dracek........čeká chlapečka - 4D ultrazvuk 28.8.
Kačka.........čeká chlapečka - KO 21.8.
Tercie.........našla // KO 24.8.
Farmi.......................34DC
Mimina.....................29DC
Papua......................24DC
Jaspina.....................10DC
Strouzek...................10DC
Sarlotta......................6DC

kackark
16. srp 2009

Krásné dobré ráno 😵

Jaspi, to je neuvěřitelně smutné. Je mi těch dětí moc líto ☹

Marti a pehaka, díky za rady ohledně plínek, budu si to muset zapsat 🙂

mimina321
16. srp 2009

na slovensku sme mali zase biskupský list -vedie sa tu k nemu diskusia-šak mi zase dvihli tlak 😠 😠 😠 zase šparchajú do ivf 😠 😠 😠

ba111
16. srp 2009

Ahoj vlaštovky.... nějak nám stávkuje net a tak jsem nemohla psát. Včera to opravili - sice nic moc ale alespoň můžu psát. Oliverek je pořád stejně pohodový. Už jsem se zorganizovala den - jsem doma na všecičko sama a tak toho mám nad hlavu. Manžel je doma jen občas.... má půl roku novou firmu a tak doma prostě být nemůže. Ale docela to zvládám.
A co je u nás nového? Zorganizovala jsem křtiny - budou za necelý měsíc, umyla jsem dalších pár oken, chodíme na procházky, pusinkujeme se s Oliverkem 🤐 🤐 🤐 (ještě že si ta miminka nic nepamatuji 😅 )...
Mlíčka mám už víc, ale bradavky mně ještě pořád trošku zlobí. V lékárně jsem ale koupila novou mast - Mama care, a ta je perfektní. Sice stojí 150 Kč a je jí jen 15 ml.. ale docela mi pomohla.
Taky budu kupovat šátek na nošení dětí , protože Oliverek se rád nosí a tulí. Vybrala jsem Zaru - máte s tím některá zkušenost? Myslíte, že mi stačí délka 4,2 m? A materiál je ručně tkaný a prodyšný... poradíte mi některá 🤐 ?

evanek77
autor
16. srp 2009

ahoj, jdu nakouknout 🙂
jaspi,
to je moooc smutné 😔 😔 😔 občas si někdo lokne od života toho zlého až dodna ☹
moni,
tak je fajn, že net je opravený a budeš tu zas s náma 🙂 🙂 🙂
být na všechno sama musí být težké, snad se to manželovi ve firmě brzy ustálí a bude mít vc času 😉

ba111
16. srp 2009

Taky doufám Evi. Jinak jsem ale ráček samotář, tak mi to zas tak hrozně nevadí. Víš, ale těší mě, že manžel tráví každou volnou chvilku s náma, malého pořád nosí - stačí aby trošinku zaplakal a už jej má manžel na rukách 😵 . Jinak naštvala mně jedna osoba!!! Představte si že mi řekla, že nemám malého nosit. Prej nakrmit a odložit!!! Já jsem ale nechtěla děťátko proto, abych se jej při nejbližší příležitosti hned zbavovala!!!! 😠 😠 😠 Chci se s Oliverkem mazlit, povídat si s ním, hladit jej. Děťátko to přeci cítí. Nechci jej odkládat do postýlky jako nějakou hračku! Fakt mně včera vytočila. No chápete to? 😠 😠 😠

evanek77
autor
16. srp 2009

moni,
víš jak, co člověk, to názor... já nejsem zastánce studeného odchovu, myslím, že se to v minulosti zkoušelo několikrát v různých kulturách a nikdy to nedopadlo dopře. Takže si užívejte s oliverkem každou chviličku, dokud se mu to líbí, pětiletej už se bude stydět tulinkovat 😉 😉 🙂

mar26
16. srp 2009

Ba to mám nejradši tyhle rady měla bys tohle a tohle...každá víme nejlíp jak chceme své dítě vychovávat,starat se o něj...tak že myslet si to může,ale rady nechat pro sebe. Nechat prcka vyspat ok,ale jinak taky nejsem zastáncem odkládat při každé příležitosti....malou má stejně skoro celý den u sebe, v náručí, na nohách, povídám jí atd. Ona by se ani nenechala pořád odkládat 😅

kackark
17. srp 2009

Andara.......23.5. porodila holčičku Magdalénku
Jana.jaro.....27.5. porodila holčičku Emičku
Vlastovka... 2.6. porodila chlapečka Tiborka
Maova.........3.6. porodila chlapečka Matyáška
Kristynaw.....7.7. porodila holčičku Isabell Rose
Inneska........9.7. porodila chlapečka Erička
Ba..............14.7. porodila chlapečka Oliverka
Mar........... 18.7. porodila holčičku Natálku
Dadunka.....28.7. porodila chlapečka Tadeáška
Evanek........čeká chlapečka 17.8. krev. 21.8. UTZ
Murynka......čeká holčičku - 20.8. 4D ultrazvuk, 1.9. KO
Dracek........čeká chlapečka - 4D ultrazvuk 28.8.
Kačka.........čeká chlapečka - KO 21.8.
Tercie.........našla // KO 24.8.
Farmi.......................35DC
Mimina.....................30DC
Papua......................25DC
Jaspina.....................11DC
Strouzek...................11DC
Sarlotta......................7DC

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru