Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

murynka
26. črc 2009

Tak tu byla kámoška 🙂 přinesla mi krásné růžové capáčky 😀 😀
mě tohle úplně dojímá 😵 😵 když jsi vzpomenou i na malou....

malá sofinka je ted hodná aby ne když se vyblbla v noci že 😅
a zítra objednáme kočárek 😵 😵 😵 😵 😵

kackark
26. črc 2009

Mury, je to krásné období, viď 😵

Tak moc si přeji, aby se ho brzy dočkaly i naše snažilky 😉 🙂

ba111
26. črc 2009

Oliverek spinká a tak můžu na chviličku k Vám 😵 😵 😵 ...
Holky, které jste doposud těhule 😵 ... užijte si to ještě 😵 pak se budete věnovat pouze svým drobečkům. Já jsem v kolotoči mezi plínkama, žehlením, praním... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 . Ale Oliver je úžasný, pláče jen když má hlad. kKyž jej nakojím a přebalím tak se hned uklidní 🙂 . Pak si ještě povídáme, pusinkujeme se 😀 😀 😀 a taky se mazlíkujeme. No a pak zas spinká 😵 😵 😵 😵 😵 . kojím cca každé dvě až tři hodinky. Mlíčka mám dost a tak je Oliver spokojenej 😵 😵 😵 😵 . Holky, je to zázrak mít tak hodné miminko 😵 ...

murynka
26. črc 2009

moničko máš hodného klučíka toho si važ 😵 😵 😵 😵
jinak máš pravdu ještě si to užívám je to krásné období 😵 😵
ale už vám zavidím ty drobečky co máte u sebe 😅 😅

kackark
26. črc 2009

Jé, ahojky Mončo, to je tak moc dobře, že je Oliverek tak hodný 😵 😵 To jsem moc ráda 😉

evanek77
autor
26. črc 2009

to je vidět, že vlaštovčí miminečka nezlobí 😉 🙂

ba111
26. črc 2009

Nezlobí nezlobí 😵 😵 Oliverek se tak nabumbal, že spí už skoro tři hodinky 😵 😵 ...
Jinak mně kojení teda dost bolí - ale je to každým dnem lepší. Jsem ale připravená to vydržet, chci, aby Oliver měl to nejlepší 😉 🙂 . Vždycky jsem si myslela, že kojení je brnkačka... a ejhle, není. Chce to spoustu trpělivosti naučit to sebe i broučka 🙂 . Myslím si ale, že to rozhodně stojí za to!!
Evi, koukala jsem na fotky - krááááááááása.
Mar, tvoje maličká je hezounká.
Káťo, Oliver je fakt zlatíčko. Celý den se věnuju přednostně jen jemu - pak dělám vše ostatní. A ono se mi to takhle krásně vyplácí. Dokonce i po hodince vypoklonkuju každou návštěvu 😅 , protože cítím, že to narušuje náš klid. No jo holky... chytrému napověz, blbého nakopni. Ty návštěvy jsou u mně fakt kámen úrazu 🙄 . Jen opravdu málokoho snesu ve svém soukromí... . Vás bych tady ale uvítala s otevřenou náručí.
Evička tady připomíná, že by bylo fajn zorganizovat příští léto srazík.... já jsem teda proooooooooooooooo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Evi, vlaštovčí miminečka mají fakt KOUZLO 🤐 🤐 🤐 🤐

evanek77
autor
26. črc 2009

moničko,
tak já si to tu čtu a hladím přes bříško tomíka, ty to tak krásně popisuješ, jsem zas úplně dojatá 😉 🙂
a moc doufám, že ani další líheň vlaštvočátek nezklame 🙂 🙂 😉

jaspina
26. črc 2009

Ahoj holky, tak jsem vás konečně dočetla! Dnes byl hezký den... Jarek jak viděl, jak jsem byla v pátek nešťastná z té dovči, tak řekl, že když budu chtít, tak se mnou pojede do toho Chorvatska i busem. A já se furt nemohla rozhodnout jestli jo nebo ne.. Nechci aby mu bylo v autobuse zle, pak ty peníze..a taky mám strach abych zas neměla pak půl roku krvavé záněty močáku jako loni.. No ale furt jsem nevěděla..až dnes jsem byla na návštěvě u sousedů - bydlí tam spolužačka s manželem a oni mají moc hezký dům. Má všechno nádherně sladěné do puntíku a tam jsem chytla chuť dát radši ty peníze do baráku, tak jsem říkala Jarkovi, že dáme třeba jen to Slovensko a myslím, že byl rád. Bere to tak, že moře nám neuteče, že tam bude pořád.. A i jinde to může být hezké, záleží jen na nás, jaké si to uděláme.. No a večer tu byli zase sousedi z druhé strany, protože ten kluk je stolař, tak se mi byl mrknout na kuchyň, aby ji navrhl a nacenil,tak mám radost, protože jsem se bála, že to bude dražší.. I když na konečný návrh ještě čekám. Ale jsem hlavně ráda, že jsem se nějak rozhodla a momentálne toho nijak nelituju. 🙂

mar26
26. črc 2009

Mončo tak to máš super, že máš tak hodné miminko....já přebalím, nakojím a stejně pláče...nic nepomáhá...chce být pořád u prsu ☹ a moc nespinká

jaspina
27. črc 2009

Hezké ráno vlaštovičky 🙂

kackark
27. črc 2009

Andara.......23.5. porodila holčičku Magdalénku
Jana.jaro.....27.5. porodila holčičku Emičku
Vlastovka... 2.6. porodila chlapečka Tiborka
Maova.........3.6. porodila chlapečka Matyáška
Kristynaw.....7.7. porodila holčičku Isabell Rose
Inneska........9.7. porodila chlapečka Erička
Ba..............14.7. porodila chlapečka Oliverka
Mar........... 18.7. porodila holčičku Natálku
Dadunka.....čeká chlapečka
Evanek........čeká chlapečka - KO 31.7.
Murynka......čeká holčičku - KO 11.8., 22.8 4D ultrazvuk
Dracek........čeká chlapečka - 4D ultrazvuk 28.8.
Kačka.........čeká chlapečka - KO 21.8.
Nella......................??DC
Papua.....................??DC
Tercie.....................19DC
Jaspina....................18DC
Strouzek..................18DC
Farmi.......................14DC
Mimina......................9DC
Sarlotta...................čeká na 3. porevizní MS, výsledky gen.testů jsou v pořádku

kackark
27. črc 2009

Krásné dobré ráno všem vlaštovkám 😵

Mončo, tak Oliverek je určitě snem každé maminky 😉

Jaspi, to je dobře, že máš jasno a věřím, že si určitě užijete i to Slovensko 😉 😵

mar26
27. črc 2009

Dobré ráno holky,

holky asi budu za hysterku,ale večer Natálka měla strašný hysterák...asi od půl 9 a to od tří vůbec nespala...závidím všem nebrečící miminka ,protože ona jak nebyla u prsu, řev...procházka s našima katastrofa, proplakala jí, tak nakonec to bylo tak,že mamka vezla kočárek a já nesla Natálku u prsu .
A pak mi přišlo,že už ani nemám nalitá prsa a večer se neutišila ani při kojení-nekojení...tak jsem s ní radši zajela na pohotovost...v autě taky hysterák a těsně u pohotovosti to přešlo a v ordinaci byla téměř hodná.
Dorazily jsme domů o půlnoci,tak jsem jí ještě dokojila a spinkala do půl 7 ,nakojila jsem jí a od čtvrt na 8 ještě spinká.
Já už vážně nevěděla jestli jí něco není ,ale evidentně je zdravá.
Koupila jsem radši nutrilon,abych ho měla doma kdyby něco,ale mlíko vypadá,že mám, jinak by se pouštěla, kdyby jí neteklo a je bílé,tak že asi nevýživný taky ne...nejspíš zajedu radši dneska nebo zítra k Dr. na převážení.

kackark
27. črc 2009

Ahojky Marti,
to je mi moc líto, že máte takovéhle trápení ☹ Ale já Ti neporadím, vůbec se v tom nevyznám 😔

mimina321
27. črc 2009

mar každá by sme sa o mimi báli,keby tak plače.bábenkám sa stáva,že,,zídu z očí,, niekto tomu hovorí,že sú urieknuté vtedy bývajú také plačlivé.

mimina321
27. črc 2009

zabudla som vás aj pozdraviť-ahojte

mar26
27. črc 2009

Kačko je to hrozná bezmoc, když neumíš utišit svoje miminko 😔 a to se fakt snažím.... 😢

kackark
27. črc 2009

Marti, já vím a věřím Ti to. Zkus určitě k té dr. zajet 😉

jaspina
27. črc 2009

Mar - kámošce když se loni po vánocích narodil malý, tak furt jen řval - ale fakt šílené.. Já jsem jí skoro ani netelefonovala, protože mi vždy málem praskly uši. Byla z toho na prášky, ale známá jí říkala, že musí tak měsíc dva vydržet, než chytne režim a pak to bude úplně jiné. On třeba celou noc proplakal.. a je fakt je tak po měsíci a půl už si zvykl, že třeba večer se koupe a pak se spinká a dnes je to zlatíčko. Z kojení měla taky strach a malý měl v 7mi měsících 10kg 🙂 😉

jaspina
27. črc 2009

Jo a mám dotaz na vás, co máte myčku - musí tam být přívod horké vody nebo stačí studená a ona si ji ohřeje jak potřebuje?

kackark
27. črc 2009

Marti, Jaspi mi teď úplně připomněla, že to samé bylo s Aničkou, celé šestinedělí v podstatě prořvala a bylo to na prášky a pak jako by se něco zlomilo a bylo to milionové miminko 😉

Jaspi, jako laik si myslím, že musí stačit studená jako u pračky, myčka si sama reguluje na kolik to ohřeje 😉

jaspina
27. črc 2009

Jo určitě - chce to čas. Ona se chuďátko teprve vyklubala s bříška a všecko je pro ni nové - koupání, papání a celý svět vůbec.. Jak si zvykne, tak to bude jiné. Jen vydržet 😉

mar26
27. črc 2009

jaspi stačí studená, je to jak u pračky....třeby když dáš program na 70,tak to by ti z kohoutku stejně neteklo a brzy by byla studená

holky děkuju,taky doufám,že se to zlepší...dneska zkusím šátkovat. Jinak je to asi horší i tím,že jsem doma sama ☹ ...manžel má chřipku,měl 40tku horečku a od soboty je u rodičů a nejspíš se vrátí až ve středu,aby to malá nechytla.

Musím zaťukat,že mi alespoň spinká v noci...ale ten včerejší hysterický pláč,tak jsem se fakt bála,aby jí něco nebylo...radši 100% pojedu na pohotovost,než ne 😔. Pak spinkala od půlnoci do půl 7, napila se a od čtvrt na osm zase spinká..dohání tu noc..ale tak za půl hodinky čekám,že se už probere 🙂...tak budeme hopsat na míči, zpívat, poslouchat CD s dětskýma písničkama a když tak jí povozím na balkoně v kočárků nebo zkusím ten šátek

kackark
27. črc 2009

Marti, ach jo, tak toho je na Tebe moc. Je jasné, že když si doma sama, že se to hůř zvládá a malá určitě cítí, že vám oběma tam někdo chybí. Ale já vím, že seš šikulka všech šikulek a určitě si poradíš 😵 A na znamení, že mám pravdu, mě teď Tadík kopl 😉 🙂

jaspina
27. črc 2009

Mar a takové to houpací lehátko nepomáhá? Myslím, že kámoška si ho tehdy chválila, že malý aspoň chvilku vydržel - než z ní vytloustl 😀

ba111
27. črc 2009

Mar, tak to je mi líto, že malá takhle plakala - ale určitě se to upraví. já jsem zase někdy na prášky z toho, jak malej furt spinká 😕 . Někdy jej sama vzbudím a nakojím. Člověk si nevybere, fakt 😵 😵 ten strach budeme mít už pořád. Vždyť jsou to naše poklady.
Třeba včera přes den spal Oliver 5 hodin 😅 . V noci se vzbudil jenom 2x. dělá mi samou radost 🙂 🙂 🙂

kackark
27. črc 2009

Mončo, no Oliverek je opravdu vzorné miminko. Posílám mu pusinku 😉

mimina321
27. črc 2009

bambulky a neviete kedy má termín dadunka?dávno som ju nečítala

evanek77
autor
27. črc 2009

ahojj vlaštovičky moje,
jaspi,
i na slovensku je krásně a chorvatsko si pak užijete s malými dětmi, s těmi to k jinému moři letadlem moc nemá cenu 😉 🙂
martinko,
jak jsi popisovala ten začátek, tak mi to úplně připomělo filípka od bratrance mé kamarádky, také byl pořád u prsu a nebo plakal a ona jeho maminka byla alergik a chyběla jí nějáká složka v mléce, dík které měl hlad. Tak možná, jak půjdeš k paní doktorce, tak bych se zeptala, ona mléka měla dost, ale málo výživného. a jak začal nutrilon, bylo po pláči. A tohle pak přiznala i moje švagrová doktorka, že dceři odvažovala dávky nutrilonu podle tabulek a ona jí pořad plakávala, pak se brácha naštvala a dal jí kolik vypije a bylo po plakání... jo a sárinka je dnes hubená skoro pětiletá slečna, určo se tím nevypapala do tloušťky 😉 🙂 🙂
doufám, že jsem tě nepostrašila, já jen že jsem se s tím setkala...

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru