Vlaštovičky se rozrůstají

evanek77
18. kvě 2009

tak vlaštovičky moje, šup sem 🙂

evanek77
autor
21. zář 2009

jo jo kači,
to mne pobavilo v těch papírech k vyvolání porodu, že po první injekci se porod rozvine do 24h, ha ha. já měla stahy od středy dopoledne a malej se narodil v pátek v polende 😝 😝 😝 Ale fakt je, že hodinu po provalení vody byl venku...

evanek77
autor
21. zář 2009

jo a neboooj, ja se pozoruju také... myslím, že je to u nás po tom všem normální 😀 😀 😀

mar26
21. zář 2009

když ona někdy prdne voda a kontrakce se nedostaví..tak se to pak popohání oxytocinem. Já měla nejdřív hodinu kontrakce,pak mi rupla voda a Naty se vlastně od té doby narodila za 12hodin

kackark
21. zář 2009

Evi, to je ona. Jak mi praskla voda, tak si myslím, že to ani hodina nebyla, tak to mám tak vsugerované a uklidňuji se. To si měla štěstí, že jsi nějaké papíry měla. Já nebýt tu vás a hlavně Monči, která mi trpělivě na veškeré dotazy odpovídala, tak jsem vůbec netušila jaká hrůza mě čeká 😔

Marti, pochopila jsem, že Táďa i já potřebujeme klid a pohodu, dělám vše jako dřív, vařím, snažím se starat o domácnost atd. Když to nejde, tak řeknu, že to nejde, sednu si a odpočívám (třeba jako teď), ale kdybych se náhodou zase cítila v ohrožení, tak mám promyšlené řešení a tentokrát to do konce dotáhnu, ale věřím, že nebudu muset 😵

kackark
21. zář 2009

Evi, jsem ráda, že nejsem sama, komu takhle nestraší 😀 😀 Já se hned po tom osprchovala a jak nosím slipovky, tak bych asi těžko něco vypozorovala, ale snad by maličký dával víc najevo, že se mu něco nelíbí.

Marti, každý porod je asi hodně jiný, jen já mám nějak zafixováno od loňska, že jakmile rupne voda, moc času nemám 😀

kackark
21. zář 2009

Chtěla jsem napsat straší, je vidět, jak jsem vážně mimo 😝 😀

evanek77
autor
21. zář 2009

kači,
slipovka by byla narůžovělá 🙂

kackark
21. zář 2009

Tak to bude snad v poho 😉 🙂

jaspina
22. zář 2009

Hezké ránko vlaštovičky 🙂
Já se dnes zas musím dokopat do Pilatessu ,ale hlavně doufám že do té doby se přestanu motat po Utroši 😝 To bych tam sebou fakt majzla.
Kači - já s tím sice zkušenosti nemám, ale třeba kamarádce prdla voda v posteli a pak letěla do sprchy a tam to furt teklo a i cestou do porodky musela mít pod sebou ručníky. Ono je to určitě jiné, jak když unikne troška moči - to by neskončilo odchodem z WC, ale tekla by dál ne?

mar26
22. zář 2009

hezké ráno 😵

jaspi me nejvíc odteklo v tom obýváku, pak už to nebylo tak hrozné,ale po troškách tekla až do porodu...vložka ale stačila,ručníky třeba nebyly 😅

kačko to je jasné,že je to u každého porodu úplně jiné 🙂

kackark
22. zář 2009

Andara.......23.5. porodila holčičku Magdalénku
Jana.jaro.....27.5. porodila holčičku Emičku
Vlastovka... 2.6. porodila chlapečka Tiborka
Maova.........3.6. porodila chlapečka Matyáška
Kristynaw.....7.7. porodila holčičku Isabell Rose
Inneska........9.7. porodila chlapečka Erička
Ba..............14.7. porodila chlapečka Oliverka
Mar........... 18.7. porodila holčičku Natálku
Dadunka.....28.7. porodila chlapečka Tadeáška
Evanek........čeká chlapečka - KO 2.10.
Murynka......čeká holčičku - 22.9. KO a velký ultrazvuk
Dracek........čeká chlapečka
Kačka.........čeká chlapečka - KO 2.10. a velký ultrazvuk
Strouzek......našla// 24.9. KO
Tercie.........našla // 24.9. odběry a průkazka, 5.10. KO
Papua........................28DC
Jaspina.......................18DC
Sarlotta......................15DC
Mimina........................5DC
Farmi..........................2DC

kackark
22. zář 2009

Krásné dobré ráno 😵

Kdepak je papua s výsledky testování, jsem šíleně zvědavá 🤐

Na dnešek jsem měla dost plánů, ale nebudu dělat asi nic moc, protože jsem se vzbudila s šílenou bolestí v krku 😖

jaspina
22. zář 2009

Kači to je mi líto ☹
Víš co mě pomáhá - horké mlíko a do něj 1 lžičku másla a 1 medu. Není to nic moc, ale vypít se to dá.. Taky vykloktat něčím, co ty bacili spálí - ale v těhu nevím jestli to jde - i když se to nepolyká.. A taky kdybys měla doma šalvěj, tak ji mít v puse a ta šťáva z ní léčí - ale taky nevím jestli se v těhu může.. Takže bych šla do toho mlíka..

kackark
22. zář 2009

Jaspi, do mlíka jít nemůžu, mám na něj alergii a nepozřu ho ani ve stavu studeném natož horkém. Myslím, že se může cucat Septisan, ten doma mám, ale musím to pořádně pro jistotu prostudovat. A zkusím vypláchnout pusu Listerinem, ten mi doporučila zubařka, tak na něm snad taky není nic špatného.

sarlotta
22. zář 2009

Ahojík holčinky🙂

k tomu porodu... mnooo mě rupla voda a to že tak, že dost 😀 ale kontrakce žádné a pak jsme rodila císařem až za 22hodin. Malý byl naprosto v pohodě apgar 10,10,10. akorát měl skoro 4kila a já jsem na něj byla moc malá, tak to nešlo normálně. taky si to doktoři mohli uvědomit dřív, ale co už 😅 😉

mar26
22. zář 2009

šalvěj se v těhu nemůže
mě pomáhalo kloktat vlažnou vodu se solí

septisan se může,ten mi taky pomáhal 🙂 ....Kačko ať tě to brzy přejde 😉

kackark
22. zář 2009

Marti, díky moc 😉 🙂

sarlotta
22. zář 2009

kači, kdyby Ti včera rupla voda, tak by určitě zase za hodinku, za dvě něco odteklo ... myslím, že můžeš být v klidu.

jaspina
22. zář 2009

Aha tak to jsem nevěděla - vůbec netuším jaké bylinky se můžou a jaké ne..

kackark
22. zář 2009

Sarlotko, díky, a jakpak se ti daří?
Jaspi, já vím, že v těhu je jen velmi málo bylinek, které se můžou užívat 😉 Ale jaké to jsou to nevím 😀
Martinko, copak dneska dělá vaše princezna?

strouzek
22. zář 2009

brý ránko holky, no teda tady se řeší plodová voda 😕 😀 já porodní a předporodní stavy vůbec neřeším, ani nechci jít na nějaký ten kurz páč by mě to akorát vynervovalo. vzpomínám si jak nám pouštěli porod ve škole a stačilo, chci žít s tím že se ráno probudím, půjdu do porodky, napíchají mě drogama a za hoďku už bude malej venku 😀 o klystýrech, nástřihu aj. radostech nechci radši slyšet 😖

kackark
22. zář 2009

Strouzi, tvé představy jsou úžasné 😀 😀

kackark
22. zář 2009

Já jsem asi blázen, ale na porod se docela těším, až si malého poňuchňám, hlavně to bude totálně něco jiného než loni, a taky jsem to přežila 😔
Jen je škoda, že člověk neví ten termín, jako je to třeba u svatby 😀 😀 😀

strouzek
22. zář 2009

kači no moje máti to tak měla, rodila 4x a pokaždý ráno vstala, šla na záchod, řekla tatovi ať dosnídá že rodí, do porodnice došla pěšky a rovnou šla na sál a všichni jsme nejpozději do 25 minut od příchodu do porodky 😀 brácha se dokonce narodil 10 minut po příchodu do porodky takže mamka nikdy neviděla ani tu hekárnu nebo jak se tomu říká, spíš jí prý doktoři nadávali co tam postává s taškou na chodbě že už jí jde pomalu vidět hlavička.

kackark
22. zář 2009

Strouzi, tak to ti budu přát, aby to bylo dědičné 😵

strouzek
22. zář 2009

kači přesně tak, tuhle teorii razím i já, mě je fuk kdy budu rodit (který den) jak to bude bolet prostě nic, jen chci zažít ten pocit jít ze sálu s mimčem šťastná a ne jako loni bez něho ☹

sarlotta
22. zář 2009

Kači, dá se to🙂

malý jel dneska na svůj první výlet se školkou autobusem... jedou na salaš, podívat se na ovečky a tak .. je to tady kousek, ale jsem jak na trní 😠 😀

kackark
22. zář 2009

Sarlottko, neboj, on to zvládne 😉 😵

sarlotta
22. zář 2009

no jo, už má 4 roky ... to víš.. ještě je to prcek, ale už má své vlastní kamarády a svůj svět ... fňuk ... chtělo by to nového muchláčka 😉 😀

kackark
22. zář 2009

Sarlottko, to chápu, určitě se brzy dočkáš 😵

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru