Po vysazení antikoncepce nepřišla menstruace

raddkka
23. říj 2017

Ahoj holky, mám asi už na nervy jdoucí dotaz, pročetla jsem spousty starých diskuzí, ale stejně...možná potřebuji spíš uklidnění.

Je mi 24 let, první menstruace ve 14, pravidelná po 28 dnech, pak 7 let HA. Po dokončení školy a vzhledem ke stabilnímu vztahu, jsme se dohodli, že se časem začneme snažit o dítě (na jaře plánujeme svatbu, takže po ní), já dostala skvělý nápad, vysadit antikoncepci už teď, aby se tělo pročistilo... a dostáváme se k problému, zatím jsem bez menstruace. Asi plaším předčasně, ještě jsem nepřekročila 40 DC (takže určitě plaším předčasně🙄), ale jsem nervózní a chtěla bych se proto zkušenějších zeptat, kdy to začít řešit?
Znepokojuje mě hlavně to, že jsem měla pocit, že jsem poznala ovulaci (11 DC, ale neověřená, takže kdo ví, co to bylo), pak přišlo klasické PMS (cca od 20 DC) , takže jsem se tím uklidnila, očekávala menstruaci a ono ne. Nepřestávající bolesti podbřišku a v kříži (přesně jako při MS) a bolest prsou (to jsem dříve neměla, ale za tu dobu už si zvykám 😠), jednu dobu byly opravdu silné, několikrát jsem pelášila na záchod, že už "to" přišlo, ale zbytečně. Poslední dny to spíš ustává...což vyvolává mírnou beznaděj. Test včera negativní.

Jsou nějaké bylinné přípravky, kterými bych mohla tělu pomoci? Navštívit lékaře? Nebo je to opravdu normální a mám to nechat zatím plavat? Klidně mi řekněte, že jsem hysterka, třeba mě to srovná 😔 ...já si tak sama připadám, ale nemůžu si pomoct.

Díky za pomoc!

mischeylaa
3. led 2018

@raddkka Tak po delší době zdravím a přeji vše nej v Novém roce! Zrovna jsem se vrátila po měsíční dovolené a nestačím koukat na ty novinky tady!🙂 Obrovská gratulace a teda koukám jaký to byl fofr s těhu🙂 Ještě nedávno jsme tu řešili nedostavenou MS a najednou těhu!🙂 To je krásný! Tak držím palečky a ať je vše v pořádku!🙂 Krásnej start do Nového roku teda🙂
Jinak novinky ode mě: Byli jsme si s manžou na měsíc odpočinout k moři do teplíčka a moc mi to pomohlo se přestat sledovat kde mě co píchne a tak🙂 MS nakonec přišla po 38 dnech cyklu. Žádné bolesti břicha ani jiné příznaky...fakt, jak se člověk přestane pozorovat a řešit blbosti, tak to moc pomůže🙂
Tak ještě jednou gratuluji ke krásné zprávičce🙂

raddkka
autor
4. led 2018

@mischeylaa díky moc! Jsme oba překvapení a šťastní! Doufám, že bude u lékaře všechno v pořádku. Dnešní test vypadá krásně. Tak hlavně, že ms dorazila, to je dobrá zpráva 🙂 Snad se brzy zadaří. Dovolenou jste si užili?

martina250703
27. led 2018

Ahoj @raddkka myslim na tebe, jak se daří? Už jsi stihla lékaře? Já dnes našla toto a nemůžu tomu nějak věřit.

rohatazizala
27. led 2018

Já se taky po vysazení antikoncepce nestačila divit, co se děje. První menzes přišla až po dvou měsících a to ještě trvala jen dva dny. Další menzes zase po dvou měsících a další znova po dvou měsících. Potom už po měsíci, tak jsem si říkala, že už se mi to konečně srovnalo, ale po měsíci se pak nic nedělo. Tak jsem si udělala test a byla jsem těhotná. Trvalo nám to 8 měsíců, než se to povedlo, ale zase kolegyně z práce vysadila antinu a do měsíce otěhotněla. Ono je to dost individuální. Já se po 50 dnech bez krvácení objednala na gyndu, ale než jsem tam měla jít, tak jsem to dostala. Takže jsem to nakonec zvládla sama.

raddkka
autor
8. únor 2018

@martina250703 No vidíš! To je krásné 🙂 Dej vědět, jak to vypadá😍

Já už byla u lékaře, podle ultrazvuku 7+2 tt, podle menstruace 8+1 tt, srdíčko jsem viděla i slyšela❤ Zítra jdu na další ultrazvuk, jestli malé poporostlo, ten rozdíl by prý měl být v pořádku, vzhledem k nepravidelnému cyklu... když jsem lékaři řekla, že vím, že jsem ovulaci měla až 19 den cyklu, tak mi řekl, že to je tedy jasné, že je menší, v tom případě prý odpovídá. No, nebudu říkat, že se zítřejší návštěvy nebojím, bojím se jako čert, aby bylo vše v pořádku, dneska jsem z toho ani nespala.
Měla jsem asi dva týdny nevolnosti, ale jinak ok, občas bolest břicha. Máme doma fotku prvního fleku, zítra si snad přinesu zase o něco větší🙂

raddkka
autor
8. únor 2018

@rohatazizala To je krásné, že to vyšlo🙏 tělo se s tím musí poprat. Já teda hormonální nerovnováhu pociťuji teď v těhotenství hodně, najednou třeba tři dny jsem samý beďar, šíleně mastné vlasy, pak zase nic, za týden znovu... To samé to bylo po vysazení HA, myslela jsem, že zešílím.

gorra21
19. únor 2018

Ahoj holky, chvilku jsem tu nebyla a zatím se tady dějou věci🙂 Moc gratuluju a taky trochu závidím. Já jsem byla 1.2. u doktora na vyvolávače, protože od konce listopadu ms nikde. Ultrazvuk v pohodě. Druhý den ms jsem byla na krvi kvůli hormonálními profilu - dle Mudr. je vše v pořádku, tak nevím, kde je problém. Hrozně ráda bych proto ještě něco udělala, ale už nevím co víc. Mudr. chce abych si měřila bazální teplotu a když se nezadaří, tak mám s frafama za 2-3 měsíce naklusnout a budeme to řešit dál