Jak zvládnout stěhování s dítětem? (Sama)

28. kvě 2021

Ahoj holky, prosím dopředu jen abyste se na mě nedívaly nějak skrz prsty, že si dělám dítě když nemám svůj byt.

Když jsem otěhotněla s přítelem, řekl,že je moc šťastný, ale v 4 mesici mě opustil, že na to není připravený, z rodiny mám jen mamku a sestru, které je 16, řekly mi, že to spolu zvládneme.
Já bydlím v garsonce už 5 let, je větší, ale ne zase tak moc.
Vše jsem si platila sama, pracovala jsem co to jen šlo, abych měla nějaké peníze pro malou. Malé už je 8 měsíců a bývalý mi platí alimenty, ale jinak jsem na to sama. Máme vse, malá úplně, absolutně nestrádá.. vycházím velmi dobře…ALE.. už je to tu na nás malé, hrozně bych se chtěla odstěhovat nějak třeba v létě, protože malá mi za chvíli začne chodit a já sem nedám ani chodítko.. je to tu už malé. Zatím to stačí, protože nechodí, ale až začne potřebujeme větší.. jenomže to ALE.. já vůbec nevím, jak, kde sehnat na ty kauce… nemám šanci si ušetřit, mám to vse akorát, mamka nemá též.. takže na ni se nemohu spolehnout, do toho se vídáme hrozně málo..přítele nemám..
Dokázaly byste mi poradit, co mám delat? Zda mám třeba nárok na nějaký byt od státu nebo proste si půjčit pujcku?.. ja vůbec nevím😔

Děkuji moc za radu všem…
Krásný den, Vlaďka.

barmil
28. kvě 2021

Dojdi si na socialku, treba bys měla nárok na příspěvek na bydlení. Nebo mohou mít tzv startovací městske byty.

autor
28. kvě 2021

@barmil Já tomu vůbec nerozumím, nikdy jsem toto neřešila.. ani bych to nepotřebovala, kdybych se nechtěla stěhovat..děkuji moc a zkusím se na ten byt optat🥰

klokanka31
28. kvě 2021

@barmil Ale i městské byty chtějí 3 měsíční kauci...

barmil
28. kvě 2021

@klokanka31 u nás ne, u nás jsou tyhle startovací bez kauce, jsou právě pro samozivitelky, nebo mladé rodiny, jen na 2roky,ale právě bez kauce, aby měli kde začít. Normální městské byty s tržním nájmem už jsou s tou kauci

autor
28. kvě 2021

@klokanka31 paráda😔 no nevím jak to vymyslím, on ten byt byl velký se mi zdál,ale jak je tu další clovicek, tak už malý 😔😂❤️❤️

autor
28. kvě 2021

@barmil to je také super, poptám se a uvidíme…

leymea
28. kvě 2021

@klokanka31 u nas kauci nechteji, pokud se nejedna o velky byt pres 100m2.

levandule_k
28. kvě 2021

Sice jsi se na to neptala, ale pozor na chodítko, není to vůbec zdravé. viz. třeba tady https://www.vanickovani.cz/detske-skoditko-pard...

autor
28. kvě 2021

@levandule_k já myslela to chodítko, co táhne před sebou 😊

autor
28. kvě 2021

@levandule_k ale dekujii 🙂

nazka
28. kvě 2021

V některých vesnicích, městech mají byty pro méně movité. Zeptej se na OÚ, dostal ho švagr a bez kauce. Krásný 3+1 za pár korun měsíčně.

20190418
28. kvě 2021

Já bych to stěhování nehrotila. Jak velká je tvoje garsonka? Raději bych byla s malou v malém dokud nemůžu do práce a pokud budou nějaké peníze navíc, tak šetřit nebo za ně jezdit na výlety. Choditko je blbost a venku je na chození místa dost.

levandule_k
28. kvě 2021

I na to druhé jsem slyšela rozporuplné názory, něco ve smyslu, když ho dítě používá, má předsunuté těžiště, pak to zpomaluje přirozený vývoj chůze.

autor
28. kvě 2021

@nazka moc dekuji!

autor
28. kvě 2021

@20190418 má jen 37m2 včetně balkonu.. mě ještě třeba napadlo, ona mala spinka se mnou v posteli, tak ze bych třeba složila a schovala postylku aby tu byl větší prostor.. ona je až do 3 let, takže prodat je zbytečnost.. to mě tedy ještě napadlo.. ale jinak je to tu tak tak.. mám třeba i jídelní zidlicku pro ni a musim ji mít u nás v te největší místnosti, protože kuchynku mám jak nudli😔 ale jinak je to pravda co pisete…

journals
28. kvě 2021

Odpověď je jednoduchá. Bez jízlivosti - buď na to je, nebo není. A pokud zvládáš teď fungovat a máte se dobře, tak bych to tak nechala. Dcerka je malá, chodítko nepotřebuje (hloupost a zbytečnost). Není kam spěchat. Pokud na něco nemám, tak si to nepořídím, nebo ne teď, je to celkem snadné

klokanka31
28. kvě 2021

@levandule_k Zajímavý článek. Mě se taky zdají chodítka akorát tak na ublížení dětem. Každé dítě má mít svoje tempo vývoje bez pomoci.

autor
28. kvě 2021

@journals děkuji moc🙂

autor
28. kvě 2021

@journals
@klokanka31
Já to vůbec nemyslela tak, že jí teď koupím chodítko, ale myslela jsem až (sama) začne chodit, tak to tu bude dost malé pro ní.. malý prostor.. toho se právě bojím..

journals
28. kvě 2021

Ona bude s prostorem v pohodě. Děti jsou velmi přizpůsobivé. Osobně bych být tebou najela na myšlenku minimalismu - v zařízení, věcech i v hračkách. Dnešní deti nepotřebují mít tisíce hraček všeho druhu. Zkus třeba i hračky kupovat s rozmyslem a uvidíš, že to půjde.
Jinak klobouk dolů za to, že to s ní sama zvládáš 👍🏻

autor
28. kvě 2021

@journals strašně moc děkuji.. mě právě mrzí, že vidim ty pokojíčky pro miminka a nemohu sem koupit třeba to teepe (i když ho nepotřebuje, myslím příklad jenom) protože je to tu prostě malé.. 😔 si připadám jako socka.. když ziju s malou v jedné místnosti.. samozřejmě koupelna a zbytek je oddělené.. a moc moc dekuji, někdy je to narocne, ale vše musim zvládnout už kvůli ni, rozhodne nestrada a má vsechno.. vypadá to u nás lépe než u lidi co mají vily.. jsem zrovna viděla známou a dítě nemělo skoro nic i oblečení flekate a to má na nové, jen proste ji to je jedno.. my máme vše Lindex a vše proste má krasne ciste ❤️

journals
28. kvě 2021

Nemáte stan, ale máte židle a deku 😉 zkus na to koukat trošku jinak.
My peníze nějaké máme, jsme normální rodina a já stejně přemýšlím nad tím, jakou hračku synovi koupím. Nejde o peníze, ale ta myšlenka toho, že dnešni děti potřebují tunu hraček za desetitisíce aby byly šťastné, se mi vůbec nelíbí. Hračky kupuju průběžně, ale kvalitní a s nějakou “vyšší” myšlenkou. Možná i o mě by někdo řekl že syn v pokojíčku nemá skoro nic, ale já naopak vím, že má mnohem víc než potřebuje 😉

konidana
28. kvě 2021

souhlasím s minimalismem @journals . Je to o osobním nastavení a vaší volbě. Není nutné podléhat trendům a nastavení ve spotřební společnosti. My jsme si také zvolili tuto cestu a žijeme ve 4 lidech v bytě 1+1 předělaném na 2kk. Nekupujeme zbytečnosti. Radši jsme venku a jezdíme na výlety🙂

drep
28. kvě 2021

Myslím, že holky mají pravdu, zadlužovat se jen proto, že mám malý byt je cesta do pekel. My jsme dva pracující dospělí a jedno batole a taky jsme v minibytě (teda ne až tak minimalistickém jako některé holky, ale máme malé 3+1 s jedním nepoužitelným pokojem a v zásadě žijeme v obýváku). Malý byt člověka aspoň nutí chodit ven a to dítě potřebuje víc než teepee a chodítko. Moje dítě má hraček ažaž, ale jen proto, že jsme kvanta podědili po starších dětech v rodině. Držela bych se toho, nač mám bez nějaké újmy (dluhů, uhonění se a podobně). A až začneš zase pracovat a bude líp, pak bych třeba řešila bydlení.

autor
28. kvě 2021

@drep
@konidana
@journals
Holky, mě se chce úplně brecet.. tak strašně jste mě podržely a strašně moc moc Vám děkuji! Hrozně mě to udělalo radost a nakoplo, jste úžasné.. ❤️
Máte naprostou pravdu..
jen jedna věc, toto má třeba malá na hraní, má puzzle a hračky a kamaradka mi řekla, ze toto tak moc nemá, ze její segra toho měla daleko víc. Přijde Vám toho tak malo? Mě to přijde celkem dost na 8 m holcicku, která stejně si hraje spis s mým prsem🤣 ještě do toho má suchy bazenek a houpací lehatko..

konidana
28. kvě 2021

Ja mela tak do roka mladsiho (starší 3r) dohromady jednu krabici (cca 40x50x30cm ) hracek a nejaka leporela. Tot vse. Pak to s vekem deti zacalo pribyvat. Prostorove narocne veci jako bazenek nikdy.
Odkaz na obrázek: http://medvedifotky.cz/dejf.php?K=OI2CP1L&ID=16108
Tady je na fotce vsechno. Naproti mimo záběr gauč pro starsi a postylka pro mladsiho.

klokanka31
28. kvě 2021

Má toho až až. Jako naše malá ☺ nakonec člověk zjistí že si s většinou ani nehraje...my máme roční holčičku, a pořádně ji zabavily až dřevěné kostky, které jsme ji koupili.

xvitko13
28. kvě 2021

Já bych na tvém místě do toho nešla. Byla bych ráda, že tak nějak finančně zvládám a šetřila. Pro uklidnění - my máme patrový dům, ale první dva roky jsme s 3 dětmi a manželem bydleli jen ve spodním patře, kde máme obyvakokuchyn (místo sedačky jsme dali postel) a 1 malý pokojík. Nechtělo se nám se 3 dětmi furt nosit do patra atd. Takže ty a 1 dítě ve vašem současném bytě je úplná pohoda😉

xvitko13
28. kvě 2021

Máme dvojčata a starší o 2 roky k tomu a nikdy jsme teda neměli žádné ty houpací lehátka, chodítka, teepee, suché bazénky atd. Spis jsem ráda kupovala holkám knížky a menší hračky 🙂

autor
28. kvě 2021

@xvitko13 moc Vám všem děkuji❤️❤️❤️