Jsem na dně s penězi a vůbec nevím, co mám teď dělat. Co byste dělaly vy?

14. bře 2022

Ahoj holky, s přítelem máme dceru co má skoro 2 roky, zjistila jsem, že mě podvádí a ani se tím netajil, rozešli jsme se, jenomže to je ten kámen úrazu. Vše jsme měli finančně rozdělené (on nájem a poplatky) a já jídlo.. teď budu na vše sama. Budeme řešit soudně alimenty, protože je nechce platit když prý s námi nebude nebo by chtěl mít dceru u sebe (nepřipadá v úvahu) na příspěvek na bydlení nárok mám, ale Zadat si mám až od dubna.. takže já 9000,- RP a ještě mám z boku práci, takže jsem finance úplně v řiti.. po všem co zaplatím mi zbyde 1000,- 😔 teď je první měsíc co jsem vše zaplatila a mám na úctě 800,- až do dalšího RP (tzv. 11) a já vůbec ale vůbec nevím co mám dělat. Strašně by mě zajímalo co byste dělaly Vy? Poradíte mi prosím?

tulipdona
14. bře 2022

Rodiče ti nepomohou? Můžeš čerpat potraviny z potravinové banky, jen si zjisti kde v okolí se vydává.

marcicek84
14. bře 2022

Zazadat o hmotnou nouzi na urade?

krisstina93
14. bře 2022

Hmotná nouze, zajít do potravinové banky, rodina by ti dočasně nevypomohla? On ty alimenty bude muset zaplatit i zpětně, tak bys to rodine mohla pak vrátit.

autor
14. bře 2022

@krisstina93 No právě, že hmotná nouze chce 3 měsíční výpis z účtu, což by mi nedali, když jsem byla celou dobu s nim a posílal mi tam třeba peníze.. řešila jsem to s paní 😔
Rodina tuplem ne, teď prodali další byt a strašně se chrti.. malou viděli po dlouhé době a co od nich poprvé dostala? Nic.
A ta potravinová banka, tomu nerozumim.. jdu kouknout na net 😔

tulipdona
14. bře 2022

Byla si na ospodu? Tam by tě nasměrovali kam 🙂

lv
14. bře 2022

A jeho rodiče? A určitě jít na OSPOD.

klokanka31
14. bře 2022

Dupnout na ex ať ti nějaký peníze dá. Přece jde o jeho dítě ne?

adel_si
14. bře 2022

Jestli máš jen jedno dítě a RP 9000, tak ti hmotná nouze určitě nevyjde.. bohužel i s příspěvkem na bydlení a přídavkem na dítě musíš počkat ty 3 měsíce..

lotta1234
14. bře 2022

Nepises podrobnejsie o byvani, ale napadlo mi prestahovat sa do mensieho, lacnejsieho (ak to ide).

tasimia
14. bře 2022

Vzala bych si příklad z mé kamarádky, která je i zde, zatla zuby a šla do práce. Mladší do Jesliček a starší do školy a chodí na 7 do práce..
Než byly jesličky tak v šátku s maličkou, chodila uklízet baráky.
Vařila skromně, šetřila na sobě aby holky měly.. Jedno kuře, skelet na vývar, stehna na kuře na paprice, zbytek rizoto a takhle to zvládá do dnes.

tez83
15. bře 2022

Podat predbezko na výživné.

marcicek84
15. bře 2022

Pokud ma rodina,tak ma vyzivovaci povinnost tedy on ji ma na maleho i tebe,kdyz jsi na rodicaku a tvi pribuzni pokud jde o tve rodice take,treba si rict o penize primarne u nich,tedy expritel a prip. rodice

petrasipkova1
15. bře 2022

Pokud jsou malé skoro dva hledala bych práci, buď ji dala do nějaké miniškolky, u nás je třeba rodinné centrum a provozují zdarma skolicku pro prtata. Chce to hledat. Nebo někomu pomáhat s zehlenim, když je mala u tatínka tak treba nějaký úklid domu, mytí oken. Teď budou jarní úklidy. Ty 3 měsíce tak zvládneš.

prejeta_zaba
15. bře 2022

Pokusila bych se okamžitě o nějakou brigádu, aspoň roznášet letáky nebo někomu hlídat děti - co jde i s malou a bylo by to hned, ať máš peníze co nejdřív. No a do toho to postupné zařizování - školka, práce, nějaké přídavky. Že ex nechce platit alimenty je jako fakt super, asi se má jeho dítě jít pást, ne? 🤦‍♀️Bohužel soudy a tahanice mohou trvat roky, s tou částkou bych teď moc nepočítala. Nějaká jiná pomoc z rodiny, kromě rodičů (třeba sourozenci, sestřenice nebo někdo, kdo to pochopí a půjčí ti pár tisíc na základní potreby?) Nebo aspoň hlídání, ať můžeš někam do práce? 🤔

budouci_maminka
25. dub 2022

Navys si rodicak..

autor
25. dub 2022

@budouci_maminka A nevíš kdy ho budou navyšovat? 😊

budouci_maminka
25. dub 2022

Zrychli si cerpani, ty mas problem ted tak ti to rychle vyresi vyssi prijem nyni. Za rok to muze byt jinak tak ai ho pak muzes zas prodlouzit

zelenaesmolda
25. dub 2022

Nikdo ho navysovat nebude,ty si navys mesicni castku

westie
25. dub 2022

Zkrat si delku cerpani rodicovskeho prispevku a tim se ti navysi mesicni castka. A zacni resit nejakou brigadu, jeslicky pro dceru, at se vam navysi mesicni prijem. Nemohly byste byt s dcerou nekde s nizsim najmem?