Odchod otce dítěte. Má otec právo na dítě?

eliska1587
19. pro 2019

Dobrý večer chtěla bych se zeptat jestli ma otec na dítě právo kdyz v červenci odesel. O dite se nestaral a ank nejevil zajem. Ten zacal jevit az tento tyden protoze si chce pujcit na jeden Vanocni svatek. Tak se chci zeptat zda ma na to pravo kdyz se odstehoval a nebydli s nami? Taky se chci zeptat zda by jste mu ho pujcili kdyz vite ze pije alkohol a ze po tme spatne vidi zavolantem? Dekuji za odpoved. Take zacal vyhrozovat ze to pozene dal asi nevim kam.

eliska1587
autor
19. pro 2019

@anrokop resim ale az po Novym roce je toho moc pry. Spousta lidi vmem i jeho okoli vi ze pije a jezdi opilej. Taky vim ze sichodil kupovat 2x za den alkohol dokonce jsem si nechala vyhledat platby kartou v obchode kdw je videt co si kupoval ze tam jsou cigarety a rum

anrokop
19. pro 2019

Určitě to chce něco s tím udělat hlavně opravdu v nutnosti dobrého advokáta, pak jdou udělat návštěvy jen na pár hodin i s dohledem.

anrokop
19. pro 2019

@eliska1587 tak to je dobře hlavně aby byli i svědci a nebáli se to říct potom, vše si zaznamenávat i co třeba koupil dítěti atd. Dárek jestli vůbec atd.

andulinq
19. pro 2019

Pokavad to nemáte soudně urcenne tak má stejné právo na dítě tak jako vy.....a neuděláte stim absolutně nic☹

anrokop
19. pro 2019

@andulinq ale udělá nesmí se paní bát tak prostě nedat až se rozjede to jednání.

denny27
19. pro 2019

No ty pozvánky k němu bych se trochu bála..Ty dojedeš a co když bude doma ožralej a třeba Vás tam bude držet násilím.
Teď to vidím asi černě a nechci Tě strašit, ale nikdo mu do hlavy nevidi. Co když cítí nějakou křivdu a chce si to nějak vyřizovat.
A než mi bude někdo oponovat, tak ať si vzpomene na střelce z Ostravy.
Dneska člověk nikdy neví 😔😔

eliska1587
autor
19. pro 2019

@denny27 davam vam za pravdu asi budu znit blbe ale ja mu syna nedam dokud me to soud neurci ja mu neverim ze nepije. Takymi nedavno rikal ze po tme spatne vidí na řízení takze se bojim i o bezpečnost pokud byl strizlivej. Doufam ze mi pomuzou a reknou to nebo sepisi u notare ty dotyční

andulinq
19. pro 2019

@anrokop verte mi že toto moc dobře znám ..akorát tedy otec deti když sme byli od sebe si chtěl vzit děti na celý den tak sem hned informovala ospod a tam mi řekly že otec m stejne právo na dítě jako matka..Ikdyby paní dítě nevrátí do soudu tak stim nikdo nic neudělá..prošla sem si tím a celkem dlouho

eliska1587
autor
19. pro 2019

@andulinq no vidite on se o neho snazi kdyz má tzv. Pod parou ale ne že by chtel ale arogantně mi do telefonu rekne No tak si ho tedy pi praci vezmu no. Jsem z toho uz unavena, dokonce jsm si vzpomnela na tu matku jak najela pod popelare s detma. A taky mi nedavno rikal ze si hodi mali a nebo ze ho mohli prevalit do rakve amel by pokoj. Tak snad mi nechcete tvrdit zemu ho mam dat i pres tohle vsechno. Dokoncr to mam i nahrane na záznamu

pathan
20. pro 2019

@eliska1587 Ptáš se, jestli má otec právo na to si vzít dítě a on ho překvapivě má. Tvůj dojem není před zákonem relevantní, takže si to prostě co nejdřív zařiď oficiálně, protože do té doby máte oba úplně stejná práva.

not_blond
20. pro 2019

@eliska1587 No, nedáš..... Kdyby přijel a vyrval ti ho z náruče a odvezl, tak nemůžeš nic, ani na něj zavolat policajty.

katkagabinka
20. pro 2019

Pokud to nemáš soudně napsané s přesnými časy, nemůžeš dělat nic. On má stejné právo jako ty. Povinnosti sice taky, ale těch se většinou taklový tatínci vyhýbají. Záleží jak na tom budete vy dospělý, jestli se dokážete vklidu na něčem domluvit .

anrokop
20. pro 2019

@andulinq No já taky a dítě jsem ubránila

anrokop
20. pro 2019

@anrokop a hlavně všichni píšete o právech otce ale má i stejné povinnosti jako péče atd. Proč tedy nejezdí vozit dítě do školky a vyzvedávat a jiné věci, lékař apod. Vše jde jen se nebát socialky a soudu.ano právo vidět dítě mít bude ale jde to omezit.

eliska1587
autor
20. pro 2019

@anrokop ja verim taky se o to pokusim me jde o to ze vim ze ma pravo videt dite, ale ma to pravo i kdyz dite je nachlazeny nebo nemocny? Ma ravo ho prevazet tam a zpet jen kvůli pravu na nej? Syn ma od vcerejska od doktora sirup ano byla jsem s nim u doktora ja matka otec sr ani vceta neobtezoval zeptat jak se synovi dari. To je spravne a podle zakona?

lv
20. pro 2019

Správně to, že se nechová jako táta, nestará, neživí, nadto chlastá samozřejmě není, ale právně má stejná práva, jako ty. Než to bude soudně. Ty vánoce bych se snažila vyřešit domluvou, on k vám, nebo ty k nim (myslet si něco o pr.. můžeš, viď), spoj se třeba i s jeho matkou, rodinou a domluvte se.

anrokop
20. pro 2019

@eliska1587 když je dítě nemocné tak buď to on pochopí pokud se neumí postarat nebo potvrzení od lékaře jinak když bude na tom trvat ano musí se mu dát i s léky a pokud něco pohnojí hned to hlásit na soc. Měl by prokázat že o dítě se umí postarat a postará, zajít k lékaři kdyby něco nebo na pohotovost.

eliska1587
autor
21. pro 2019

@anrokop no tak to nehrozi sice mu je 38let ale rozhoduje za neho bratra a matka

mamio
21. pro 2019

@eliska1587 ahoj, tvl co tu čtu... Tady každá pláca jedna za druhou o zákonu, ze otec je otec a patří dítě stejně jako tobě... Ano! Ale! Ne do. rdele vždycky! Pokud das ozralovi děcko a tomu decku se něco stane poneses i ty zodpovědnost, která z nich co tady tohle kažou by tohle udělala???? Ja ne! a mohli by me třeba zavřít, ale udělala bych všechno proto aby se,, taťkovi '' děcko do ruk nedostalo. Sem snad blázen? Jedině pod dohledem doma. A vim o cem mluvím, nejsem zadnej zastáncem matek, ale ma snad každá zdravej rozum ne.?! Nebo? Nebo protože je to tak daný udělám to?? A pak se budu divit? Bohužel naše zákony jsou na hovno, ze se čeká az například magor z blázince, kterej si litá venku, někoho zabije a pak teprve dostane sankce. Ale snad každej musí používat rozum u všeho. Takže zakladatelko, ja bych to udělala tak, jak tady jedna uz říkala, at přijde na návštěvu... O zbytku rozhodne soud a sehnala bych si dobryho advokáta.

pathan
21. pro 2019

@mamio Kdyby to zakladatelka nenechala vyhnít, tak už to dávno mohla mít vyřešené, tak se neoháněj státem. Zdravý rozum by to chtělo zapojit hlavně při výběru otce pro svoje dítě.

eliska1587
autor
22. pro 2019

@pathan vazeny nevim jak vyale ja nemam nadprirozene schopnosti abych poznala do predu jakse bide clovek chovat za dva roky. Pokud vy ano tak jste výjimečný. Pokud d se nekdo chova normalne tim nemyslim piti ale ze zije normální zivot chodi do prác, pracuje doma k vam jako k pritelkyni se chova hezky jezdi sVama na vecere a dovoleny tezko poznate zr je spatnej. Tak mi tady laskave nerikej takovy nesmysli ty chudaku. Kdyby se jednalo o tvoje deti tak by me zajimalo jestli by jsi byl taky takovej hrdina jak mi tady pises. Leda hovno vsichni by jste hajily sve dite a nikdy by jste neudelali nic co by ho ohrozilo. Pokud se ovsem nekdo najde ze nebrani sve dítě tak je to pro me normální hovado ohrozit svedite protoze na to jak říkáte otec ma pravo. Toje prasarna co mi tu nekteri říkáte

katkagabinka
22. pro 2019

Mluvím ze zkušeností, pokud otec dítě neohrožuje přímo při předávání, nepomůže ti nic, než dítě otci předat. Tvé domněnky, i když oprávněné, v tu chvíli nikdo řešit nebude .A to, zda se večer opije je věc druhá. Ty když si dáš večer víno taky nikoho nezajímá. Vím, je to strašný dát svůj poklad někomu nezodpovědnému, ale tak to prostě chodí. Radši se připrav na horší variantu, že dítě budeš muset předat. Pokud se nezkusíte nějak dohodnout jinak. A radím co nejdříve vše dojít sepsat na OSPOD a podat na soud. To je jediné možné řešení, mít to vše podložené. Přeji pevné nervy, ať má otec rozum na správném místě. Budu ti držet palce .

eliska1587
autor
22. pro 2019

@katkagabinka otec netozhoduje na mou otazku zda bude o synovy rozhodovat sam mi odpivedel NEVIM a to mu je 38let a pusobil zcela normalne

eviicka
23. pro 2019

@eliska1587 jenže ty ses neptala, jestli bychom mu dítě s klidem daly. Ty ses ptala, jestli má otec právo na dítě, a to bohužel oficiálně má.
S klidem by dítě nepředala na tvém místě žádná normální máma, ale nic to nemění na tom, že nejlepší bude se dohodnout na kompromisu (třeba že bránit setkání nebudeš, ale budeš u toho).