Potřebuju se vykecat…

20. říj 2021

Ahoj holky, já se prostě potřebuji vykecat a dostat to ze sebe.. mám malou, miluju ji strašně moc, ale už toho mám až nad hlavu. Je ji rok, jsme spolu samy, protože ex se rozhodl, že není na dítě připravený, frajer.. ale alespoň platí alimenty. Jenomže malá, je závislá na prsu a furt se po mě sápe a leze ani najíst se nemůžu, vykoupat taky ne, furt je u mě, když jsme u moji mamky 1-2x v týdnu, tak i tak furt leze ke mě a jinak řve.. nejvíc mě už vyčerpává to noční uspávání, chce spát jenom u prsa, jinak nespí a u šumu, jenomže třeba dnes už ji uspavam pres 2 hodiny a já už toho mám tak plný zuby, že už jsem úplně na prášky, nejradši bych ji mrskla do postýlky a ať si spí sama, jsem strašně vyčerpaná, přes den tomu spánku moc nedá. Už dostala i na zadek, jak furt řve, už jsem z ní úplně vynervovaná, do toho jsem na vše sama po finanční stránce, sice mám příspěvek na bydlení,ale kvůli alimentum minimum… taky se stavim na hlavu, abych to vše utáhla… s malou jdu vařit, jsem u sporáku a ona ohromně potřebuje jít do trouby, oka jdu dál, nakrájet zeleninu, ona musí hned lézt do skříně.. a když ji odendám, aby mi alespoň na chvíli uhnula, začne rvat. V nositku být nechce z nej leze, v kočárku být nechce, leze z něj a když ji dám z něj pryč, začne řvát a chce být uvnitr… ja prostě už jsem úplně hotová… kdyby byla hodná, tak by ji i mamka pohlidala, ale ona není, když není se mnou řve… já vím, že má jen mě, ale taky si přeji aby někdo pochopil i mě… už jsem fakt na palici… zlepsi se to časem? Nebo mě fakt čeká pokoj už v blázinci? (Myšleno ironicky samozřejmě 😄) 😭😭

klokanka31
20. říj 2021

Já nevím ale asi to je normální 😊 naší malé je 17 měsíců, dokáže si teda chvíli hrát sama, ale jak se chci najíst, nebo si číst, hned po mě leze. Když jdu umýt nádobí,staví se mezi mě a kuchyňskou linku,chytá mě za nohu,do toho chce otevírat skříňku...a takhle bych mohla pokračovat. Taky mi to už lezlo chvilkama na nervy,ale pak když si ji chtěl vzít manžel do náruče,a ona plácala rukama že chce ke mě,tak mi došlo,že je prostě malinká,a chce být u mámy...ty děti to nedělají naschvál,nechtějí nás rozčilovat,jen potřebují naší blízkost. Takže jsem si to vlastně začala užívat, však ten čas s dětmi tak letí...😕

crutela
20. říj 2021

Tak ji odstav prostě už 🙂 podle mě to tim kojenim všechno. Kdyz sem prestala kojit, najednou se spalo celou moc a mohlo se na hlidání. Nemusime kojit nutne za každou cenu, očividně tě to už nenaplňuje a spíš vyčerpává 🙂

zuzkasim
20. říj 2021

Hele, já to říkala mockrát, že obdivuju matky, které jsou na děcka fakt samotné, protože já bych to nedala. Aspoň na chvilku moct toho malého křiklouna dát na starost někomu jinému! Opravdu jsem to taky potřebovala. Jinak praktické rady, co třeba aspoň trochu pomůžou: dovolit dítěti vařit s tebou za jasně daných podmínek. Dovolit vylézt na židli (někdo si kvůli tomu pořizuje "učící věž", mě na všechny 3 děti stačila prostě židle přisunutá k lince a dát dítěti podobné věci, jako máš ty - plastové misky, lžičky, jeden starší hrnes s pokličkou, kousek mrkve, příborový nůž... Ať se na tebe dívá, ať si hraje se svýma věcma, ať jakože pomáhá, zamíchat můžete spolu atd. Děcka to potřebují, chtějí být součástí toho, co děláš ty, chtějí pozorovat dospělé při práci, napodobovat a tím se vlastně učí. Ad prso, já si vybrala, že kojení je jídlo a když jsem zavedla příkrm, tak to nahradilo kojení. Takže jsem postupně kojení omezovala, až před tím rokem zbylo jen ráno a večer. Nesnesla bych, aby se po mě dítě sápalo kdykoliv během dne. Nejde jí nabídnout místo toho voda, pochovat, pohladit? Jakože nabídnout jí vyjádření tvé lásky, ale jiným způsobem? Vydržet? Kojení v noci je dle mě v tuto dobu už zvyk, asi jí jde o pocit blízkosti, uklidňování, jak s tím v tomto věku, fakt nevím, když ji třeba nemáš komu na noc dát (dost často se doporučuje, ať v noci k prckovi vstává tatínek, dítě si zvykne na uklidnění i jinou formou než jen prso, což u vás tak úplně nejde). Každopádně kojit se až do školy nebude, neboj. A taky to, že jsi vyčerpaná, se odráží i na tom prckovi. Jsi nervózní, ona to cítí, o to víc řve, o to víc jsi vyčerpaná ty a je to začarovaný kruh. Nefungovala by aspoň procházka z babičkou? Venku by se zabavila. Ať si z kočáru vyleze, když budete v bezpečném prostoru a chodí si sama, ať si do něj klidně zase sama vleze, jak bude chtít. Ať si to tak dělá třeba hodinu v kuse, pokud budete někde mimo auta. I tím se zabaví, vyčerpá, bude na vzduchu, doma pak bude lépe spát. Ale fakt, jste obě úplně normální, spousta dětí je neskutečně uřvaných (měla jsem takové 2 ze 3) a většina matek je z toho velmi vyčerpaných, tak to skutečně je. Drž se!

pginka
20. říj 2021

Jojo ,tomu se rika Materska dovolená🤣ja mám 4 a proste musíš fungovat i když nemůžeš. Tak dej malou na den k rodičům ať si odpocines , nebo jak na chvíli usne bez taky a kašli na úklid na vaření na vše …to se udělá potom .

pipi_puncocha
20. říj 2021

Upřímně, opravdu hluboce obdivuju všechny ženy, které jsou na dítě samy. Je to mazec.

Jen pár tipů co u nás fungují se úplně nezbláznit:
- když dítě spí, je to čas jen pro mě, nikdy neuklízím, nevařím nebo nedělám nic potřebného, prostě jím, spím s ním, hraju stupidní hry na mobilu, dívám se na seriál = dobíjím baterky
- 2x denně jít ven, na bezpečné hřiště, kde dítě může chodit/lézt, hrát si v písku, za každého počasí, já se snažím pohybovat co nejméně a dítě co nejvíce = únava správného člena dvojice
- když cítím, že ve mě roste vztek a mohla bych být na dítě hnusná a pak toho litovat, jdeme se společně dívat na pohádku/písničky, u toho se oba uklidníme a odpočineme si
- skvělé je mít kamarádku (najít v lokální skupině) s podobně starým dítětem, aspoň trochu to pomůže, že se budou chvíli plácat spolu.

cherie24
20. říj 2021

Za mě hodně pomohla učící věž. Dá se sehnat z IKEA dílů za pár korun, je i návod na netu 🙂 Je to někdy fakt náročné. Já jsem se od malé taky v noci nemohla hnout, stačilo si dojít na záchod a už byla vzhůru, takže nějaký film s vínkem a brambůrky nebo kafe při denním spaní, to bylo scifi. Když jsem si pak našla partnera, no to bylo taky něco. Malá žárlila, jakmile se ke mě přiblížil a sáhnul na mě, tak řvala jak tur a hned se mi běžela pověsit za nohu. Do toho v noci co hodinu vzhůru. Popravdě fakt se divím, že nevzal nohy na ramena, i když to bylo hodně nahraně. Několikrát mi i na rovinu řekl, že to nezvládá a že přemýšlí, že nás pošle pryč, protože už má fakt dost. A zlobit se na ní nebo na něho jsem se nemohla, prostě jsem si opakovala, že holt to tak prostě je. A knížka Aha rodičovství je taky super. Mě dost pomohla. Ten věk kolem roku je nejnáročnější, taky jsme byla zralá na blázinec, ale neboj bude líp. 💞 Teďka měla 2 roky a už je to nebe a dudy s ní, i veškeré činnosti v domácnosti už jsou pohoda.

tasimia
20. říj 2021

Mohu tě o něco poprosit ..? Když pláče, tak jí nepřidávej, chudák brečí a ty ji dáš ještě na zadek, jak by bylo tobě.. Opravdu me z toho mrazí. Ona za to jak se cítí nemůžeš. A nezapomínej, když se budeš cítit blbě, cítí to i ta malá.
Jinak moje malá ma 14m, když vařím, nechám ji dělat co chce. Leze mi do šuplíku, vše vytahuje, jsme obě spoko.
Za další.. je pořád jen s tebou? Co čekáš? Je na tobě závislá, si její všechno, kdy to konečně pochopíš? Si od té malé středobod, holt ma separační období. Kolik mamin zde by za to daly cokoliv, kdyby jejich dítě bylo kontaktní. A ty si z toho ještě frustrovaná 🤷🏻‍♀️🤦🏻‍♀️. Já to na jednu stranu chápu, zkus aby malá trávila s babičkou více času s maličkou. Vozit ji po venku, ty si vem knížku, pusť si film, dej si vanu při svíčkách cokoliv..a čím více bude malá s babičkou, zvyknou si na sebe 🙂. Pamatuj malá nebude pořád a ještě ti to miminko bude chybět.

drep
20. říj 2021

@tasimia Nemohla bys zadavatelce dát ještě pár zcela nesmyslných hraběcích rad, jako že se nemá cítit blbě, protože pak bude blbě dítěti? Myslím, že by ses uplatnila třeba jako psychoterapeut na onkologii🤦🏻‍♀️🤷🏻‍♀️🙈
Zadavatelki, já jsem občas měls života s miminem plné brýle i s velmi fungujícím manželem a oběma babičkami. A představa, že si nemáš jak ulevit, nemůžeš na chvíli upustit páru, vlastně to ani nemáš moc s kým sdílet, ještě řešíš peníze, to musí být pekelné.
Já bych doporučila odstavit. Já kojení vždycky nesnášela a když dcera odstrčila prso, byl to pro mě fakt “wow moment”. Třeba se aspoň obě líp vyspíte. A zkusila bych, pokud vydrží spát aspoň chvíli bez tebe, cvičit jógu. Nic moc k tomu nepotřebuješ, sestavy najdeš na youtube a kromě zdravotních efektů mě to vždycky hrozně pomohlo psychicky. A kuchyň bych nechala klidně krámovat, uklízím jednou denně, večer, jinak bych taky nedělala nic jiného.

tasimia
20. říj 2021

@drep já jsem snad napsala, že se nemůže cítit blbě? Ooo kde, prosím tě? A za tím, že ta malá za to nemůže, si stojím, pokud je podle tebe normální, dát dítěti na zadek, když pláče, budiž, každá z nás to vidíme jinak. A jestli si jakože myslíš, že si mě setřela 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️. Chápu, je na dítě sama, má toho plné kecky, nemá hlídání, dítě dělá bordel, mít toho plné zuby na to má narok. Ale stěžovat si, ze je dítě na ní závislé, protože je jen s ní a nikym jiným..👏👏

pginka
20. říj 2021

@tasimia popravdě jsem ji to taky chtěla tak napsat, ale říkala jsem si ze budu mírnější🤷‍♀️😁

tasimia
20. říj 2021

@pginka půjdeme delat psychoterapeuta spolu😂.

pginka
20. říj 2021

@tasimia 😂to už skoro dělám 😂

drep
20. říj 2021

@tasimia ano, jak chápeš, že je na dítě sama, má všeho plné zuby std jsi ve svém příspěvku předvedla dokonale🤦🏻‍♀️

chrystyanna
20. říj 2021

@tasimia jas tebou naopak souhlasím..

autor
20. říj 2021

Všem moc děkuji za podporu, opravdu mě je hned lépe a jste opravdu zlaté. Moc děkuji! ❤️
A co se týče k tobě - @tasimia děkuji za krásnou radu, na zadek ji nedám jen tak, že brečí, nevím zda to z toho textu vyznělo, ale opravdu nedostává na zadek, že pláče. Jestli to tak vyznělo, tak mě to mrzí, dostala na zadek, že zlobila, tím stylem, že mě třeba kousne do bradavky a štípe, pak se vzteká a proto dostane na zadek. X krát ji řeknu to nesmíš a ona se furt smeje a dělá to, přes ruce to vůbec ji nezajímá, tak prostě proto dostala na zadek, né kvůli tomu, že pláče. Opravdu děkuji za krásnou radu. 🙂

cherie24
20. říj 2021

@drep taky jsem cvičila jógu. Třeba i 20ti minutová sestava mě hrozně nabila. A pomohlo mi to s problémy se zády. Pak jsem ještě i začala běhat, když jsem se dala takto do kupy. U běhání malá spala v kočárku a já si ponadávala na to, jaký je ex hňup a bylo mi pak velice dobře. Cestou tam jsem nadávala a cestou zpátky už jsem běžela a děkovala za to, že jsem se ho zbavila. 😄

tasimia
20. říj 2021

@drep zkrátka sorry, chválit jí za to nebudu.

autor
20. říj 2021

@tasimia Ještě jsem k tomuto chtěla dodat, že tleskáš, že si stěžuji, že je jenom se mnou a ne s nikým jiným. V příspěvku jsem jasně uvedla, že i když je u mojí mamky, pláče za mnou a chce být u prsa, proto je nějaké hlídání vyloučené, omlouvám se za to, že jsem na ní sama 🙂

tasimia
20. říj 2021

Aha, takže napsat - už dostala na zadek, jak furt řve, vlastně znamená, že ti ubližuje. Tak to pardon, že jsem to špatně pochopila.

autor
20. říj 2021

@tasimia Napsala jsem blbě čárku - mělo tam být jak furt řve, už jsem z ní úplně vynervovaná. Proto jsem se omluvila, zda to tak vyznělo. 🙂

tasimia
20. říj 2021

Ja ti nevyčítám, že si na ní, ale sama. Tohle bych si nedovolila. Za to rozhodně nemůžeš. Jen to, že je ta malá s tebou, kromě 1-2x v týdnu, kdy jste u mamky, myslím? Jinak je s tebou, nemůžeš čekat, že když je s tebou skoro 24/7, že na tobě nebude závislá, když vlastně zná jen tebe. Proto jsem radila ty procházky a ty ať si dáš knížku./vanu..Jenže ty sis z toho vlastně vzala jen to nejhorší, v tom případě nemá cenu, něco vysvětlovat.

autor
20. říj 2021

@tasimia Jak bych ráda, jenomže nevím jak, když je u mamči a chytné histerický výkyv a hledá mě, vydrží beze mě strop 15 minut, jinak je to opravdu o její hlasivky. Ráda bych si na chvíli odpočinula, snad se to zlomí.

tasimia
20. říj 2021

A co zkusit jít na procházku s nimi? Možná by to pomohlo mě napadlo. A jít s mamkou na hřiště a zkusit se vzdálit?

autor
20. říj 2021

@tasimia Možná to bude i tím, že jsem prostě od miminka na ní sama, 3 měsíce kolika od narození, takže jsem naspala třeba tak 3 hodiny za 3 dny, pak zuby, pak separační úzkost, teď se to o trochu zlepšilo, ale opět má nějaké období, tak se to ve mě asi už vaří trosku.

tasimia
20. říj 2021

Na hřiště je asi blbost, je ji rok, beru zpět. Ale co třeba nějaká hernicka?

autor
20. říj 2021

@tasimia To bychom zkusit mohly, děkuji za nápad 🙂 Byli jsme jednou jako rodina v zoo a mamka jí držela, zvládla to u ní, když mě viděla, pak už šla za mnou, ale zvládla to.
My normálně na hřiště chodíme s malou, takže si myslím, že to je plán super 🙂

tasimia
20. říj 2021

Víš co malá je můj závislák, než se objeví babička. :D Ono to teď vyzní blbě, ale když jsme na víkend s tchýni a ona pláče a jde za ní, tak mě to je občas i líto 😂😂. Jinak me ještě napadla máš nějakou kamarádku s kterou si můžeš popovídat?

pipi_puncocha
20. říj 2021

Já mám snad pocit, že jsem ti to už jednou psala do jiné diskuze, pokud to byl někdo jiný, tak se omlouvám, ale - je jasné, že je malá na tobě závislá a jediné, co tomu trochu pomůže je trénink. Samozřejmě ne dávat dítě hned na víkend k babičce, zavedla bych, pokud je to možné, pravidelné návštěvy. Můžete si hrát všechny dohromady a postupně prostě zkusit jít do vedlejší místnosti na pár minut, mně fakt pomůže i to, že je k s námi ještě někdo další, dítě mi přijde často i spokojenější, když pozoruje interakci dvou dospělých. A kdyby ti to finance dovolily, tak nějaký kroužek s jinými dětmi, já chodím na Fitmami, je to cvičení kdy mámy cvičí a děti si hrají, ať si pomalu zvyká i na jiné lidi.

autor
20. říj 2021

@tasimia Tak to by mi bylo líto taky, to někdy se stane opravdu asi 1-2x se to stalo, že u mě dokonce brečela a u mamky byla v klidu, tak jsem byla taková přešlá, říkám super, takže mě nemá ráda😄
Mám, ale jsou to ty typy - bez dětí, co řeší make-up a co je teď v akci v H&M a já jsem vedle nich jak kus uzeného v cukrárně, že řeším jak malá začíná chodit a že se konečně 💩 atd. 🙄😄

autor
20. říj 2021

@pipi_puncocha Mě né, já toto mám poprvé.. ale moc děkuji, zkusíme trénovat a snad, snad se to zlepší.. nejvíc jí miluji, když spí, to bych ji nejradši vzbudila 😄 ale jak je vzhůru a takhle řve, tak jsem tak vyřízená, že se těším jak usne.. ona spí jen v noci, přes den spí chvilku a strašně málo 😭😄