Dovolená dcery s tchýní. Potřebuje tchýně potvrzený papír o vycestování mé dcery?

widowblack
7. led 2020

Prosím Vás zkušené - dcera 12 let pojede v létě s tchýní do Chorvatska. Vím že holce bude stačit občanka, ale potřebuje tchýně nějaký ofiko potvrzený papír o tom že může s holkou vycestovat ??? Známá musela mít od otce ( nežijí spolu) pro svého 14tiletého syna nějaký papír když letěli do Řecka. Děkuji i když to je brzy tak abych na něco pak nezapoměla 😉

pasiba
7. led 2020

Já moji mámě dávala papir. Nepotřebovala ho. Ale byla to maličkost kterou jsem udělala navíc. Moje máma se ale jmenuje jinak než moje děti. Tchyně se asi jmenuje stejně. Tak bych se asi na to vyprdla

widowblack
autor
7. led 2020

@pasiba a ten papír to byla nějaká ofiko "žádanka" nebo si jen napsala že souhlasíš s tím že tvoje dítě může být od do v zahraničí s tou s tou osobou ?

pabka
7. led 2020

@widowblack my radši tchýni psali taky takovej papír, dvě věty, ze povolujeme vycestovani, jména všech, adresy, RČ apod., vzor jsme našli na netu a psali jsme to i v angličtině. Plus podpisy. Nepotřebovali to, ale kdyby náhodou, nás to nic nestalo a kdyby to mělo něčemu pomoci....

tinaprofi
7. led 2020

Mela bys ji dat plnou moc, dneska se hodne hlidaji i dalnice, kontroluji prave kvuli unosum. Babicka neprokaze, ze jsou pribuzne. Pro jistotu bych ji tu moc napsala.

rebe
7. led 2020

Hlavně jí napiš papír, aby při případném ošetření v nemocnici byla brána jako zákonný zástupce, mohla být stále s dcerou a měla pravomoc rozhodovat.

konidana
7. led 2020

jsou na to vzory na internetu. Je to papír (takové čestné prohlášení), že souhlasíš s tím aby dítě jelo s "cizí" osobou. Dávala jsem ho od obou rodičů podepsaný mojí máme, když s ní jely naše děti do německa.

tinaprofi
7. led 2020

když jel chlap teď s dětma z čech zpátky do švajcu, tak je stavila dálniční policie, dělali kontrolu a policajtka se ptala, kde je matka... takže fakt to hlídaj 🙂

caverina
7. led 2020

Slysela jsem,ze se to da vyridit i na poste na prepazce czech pointu

denca033
7. led 2020

@widowblack tak to mě taky zajímá. Syn v květnu mu bude 8let má jet s mojí matkou a jejím přítelem do Chorvatska. To ji mám napsat Teda papír že může odcestovat? A jak je to s bio otcem který je Teda v rodném liste ale o syna zájem nejeví jen platí alimenty tím jeho veškerá povinnost konci i zájem. Musí ten apapir taky podepsat nebo jak je to?

widowblack
autor
7. led 2020

Díky moc , pokusim tedy najit vzor a nechám potvrdit podpisy 😉

widowblack
autor
7. led 2020

@denca033 jo ten to musí podepsat i kdyby si s ním jela jen ty - teda pokud ste v kontaktu ( známá to měla taky tak - o kluka bio nejeví zájem jen platí a papilr cestovka chtěla - ale oni letěli letadlem .)

pabka
7. led 2020

@widowblack myslím, ze by podpis jednoho rodiče stačil, jistá si tedy nejsem... ale když jsme letěly s dcerou samy, nikdo papír podepsaný otcem nechtěl.

denca033
7. led 2020

@widowblack a ten papír potřebujou jen když to mají přes cestovku? Máma se synem pojedou autem

widowblack
autor
7. led 2020

@denca033 heleď to fakt nevím - mě tchýně taky pojede busem ... ale tak ať maj papír od tebe a to že s otcem nežiješ tam asi nikoho zajímat nebude ;)

denca033
7. led 2020

@widowblack já s ním nejsem v kontaktu a bůh ví kde je mu konec

widowblack
autor
7. led 2020

@denca033 tak bych to neřešila a napsala papir jen ja 😉

caverina
7. led 2020

@widowblack no to nevím, ale pokud by to slo nechala bych si to potvrdit i otcem... Na pásovém, mi rekli že stačí vzít rozhodnutí že mám syna v péči a na MZ je lepší vzít i souhlas otce...

caverina
7. led 2020

@pabka no ono je to právě i o tom na koho natrefis...

pabka
7. led 2020

@caverina to asi jo, ale ze by to cestovka nevyžadovala, kdyby to byla povinnost, mi přijde divny...

denca033
7. led 2020

@widowblack to je furt něco. Já jezdila s babi a dědou každej rok k moři a nikdy žádné papír nwpotrebovali

caverina
7. led 2020

@pabka tak přes cestovku to je asi jiné, ale v tom případě to docela usnadňuje únos... Pokud to nemají ošetřeno jinak...

pabka
7. led 2020

@caverina mas pravdu... letos letim sama s dětmi zas, zeptám se schválně v CK...

caverina
7. led 2020

@pabka upřímně já jsem na to docela srabik.. Takže i kdybych letěla nebo jela busem přes cestovku tak bez toho papíru ne. Radši navíc složku s lejstry než pak někomu dokazovat, že je to me dítě a že ho neunasim

caverina
7. led 2020

@denca033 to máš pravdu... Ale zase na druhou stranu je to ochrana tvého dítěte a těch pár max. hodin co to budeš vyřizovat za to stoji

denca033
7. led 2020

@caverina to jo. Máma by se pak těžko prokazovala že je babička

pasiba
7. led 2020

@widowblack Ano vzory jsou na internetu

konidana
8. led 2020

@denca033 cestovka to může vyžadovat, ale i když pojedou samostatně, tak to je pro případnou policejní/imigrační kontrolu. Takové preventivní opatření.

@widowblack já podpisy nepotvrzovala, jen jsem měla uvedené veškeré nacionále rodičů dítěte, kontakty, adresy, včetně čísla pasu/občanky. Ale je fakt, že máma ten papír nikdy nepotřebovala

konidana
8. led 2020

@denca033 pokud ti chlap nebude dělat problémy, že posíláš někam dítě bez jeho souhlasu, tak bych jeho podpis neřešila. nebo aspoň mít v mailu nebo sms uloženo, že o tom ví a není proti, že dítě někam jede.

caverina
8. led 2020

@konidana tak pokud maji s dcerou stejne prijmeni tak asi by to v klidu projit mohlo...ale pokud ne tak nevim...kazdopadne bych ale sebou vzala rodny list ditete a rozsudek o svereni do pece..

denca033
8. led 2020

@widowblack takže není nutný ověřovat podpisy?