Miminka v nákupních centrech

jbzirafa
4. lis 2014

nedávno jsem si zajela do obchodu, využila jsem babičku na hlídání a vyrazila koupit něco na sebe, taky okouknout něco pro prcka. A, protože byla sobota, a chtěla jsem toho oběhnout za drahocenný čas co nejvíc, vyhrálo nákupní centrum. oblíbené místo na trávení volného odpoledne, ale co obvlášt nepochopím, s malinkými dětmi, miminkdy, pár pěsíců starými. ještě mám v živé paměti, jak nás na to sestřičky v nemocnici upozorňovaly, at netaháme děti po nákupech, že je tam velká koncentrace lidí a tedy bacilů...
sama bych si ani nebyla schopna s prckem něco vyzkoušet, vybrat v klidu. nehlědě na ten slalom mezi regály, ostatními nakupujícími, hledáním čistého místa na přebalení, prostoru na krmení..
ted mi budou některé argumentovat, že není kam chodit, že si potřebují s kámoškou zajít na kafe, nemají hlídání...chápu že někdy opravdu nemá kdo pohlídat, ale vážně, netahejte děti po "výletech" v nákupních centrech, není to dobré ani pro jejich zdraví a troufnu si říct ani vývoj. a ted mi to popřete. nepo potvrďte?

jbzirafa
autor
4. lis 2014

@kocicinka já taky vezmu kočár a jedu ráno pro chleba, taky musíme jíst🙂 ale měla jsem na myli spíš ty "výlety" kdy se rodinka vyveze a opravdu je tam celé odpoledne, možná ne, ale působí to tak na mě. jsem doma sama a hlídání běžně nemám, nejbližší to má k nám přes 100 km a čas přijet tak jednou za měsíc.

jbzirafa
autor
4. lis 2014

@lamarika naprosto s vámi souhlasím, taky si nenechám kecat do života a radit co mám a nemá dělat se svým dítětem.ale že těch, které to vyhedávají na internetových diskusích je docela hodně, viďte?

jbzirafa
autor
4. lis 2014

@terezapetrova taky si myslím. a vážně bych nebyla ráda, aby lidi dělali, co já jim řeknu, každý má svůj rozum. 😉 taky jsem pro, všeho s mírou. a právě jsem chtěla nahodit můj příspěvěk, jako téma k zamyšlení.

superkousky
4. lis 2014

Mám syna nar. ve 33.týdnu a nikdy mě teda nenapadlo,ho izolovat od ostatních lidí a cpát ho babičce.
Je součástí naší rodiny a tak s námi od narození „vymetá“ nejen nákupní centra,ale i různé akce /a že jich teda za ten rok je/.
No asi jsem starší děti neměla vůbec posílat do školy,co když přinesou nějaký bacílek /nedejbože veš/ 😕
Já myslím,že je každého věc,kdy,kde,v kolika a kam své dítě tahá.
Do nedonošenecké poradny jsem jezdila busem a vlakem (je od nás 60km) a světe div se,syn je OK a ještě ani jednou nemarodil 😕 .
Je pravda,že to bude asi i v genech,protože nejsme žádní úzkostliví hypochondři,co řeší každé kýchnutí popř.zakašlání.

lamarika
4. lis 2014

@jbzirafa hlavně rýpalek co taková témata zakládají 😉

orchidis
4. lis 2014

@jbzirafa V zásadě máš asi pravdu, ale - proboha, co je ti po tom? 😀 Nech druhý lidi žít, nech je, ať se svýma děckama vymetaj třeba hlavní nádraží ve tři v noci - vždyť co ti na nich "záleží"?
Nebo si spíš dokazuješ, jak jsi lepší máma? 😉

Nerozumím, nechápu o co ti jde, ač sama osobně jsem s dětma v žádném oc nebyla cirka do jejich dvou let 🙂. Je to moje osobní věc a naše osobní rozhodnutí. Druzí ať si dělaj co je libo 🙂.

pisisvori
4. lis 2014

Fascinuje me jak nektere damy dokazi z kazde diskuze udelat hadku, ryt a urazet. Je to diskuze zakladatelka chtela znat nazor ostatnich, ne nikoho konkretniho odsuzovat ani nikomu nic narizovat.

pisisvori
4. lis 2014

Ja treba nekomentuju ani styl vychovy sestrinych deti i kdyz bych mnoho nedelala a to jsme dvojcata a nelepsi kamaradky. jsou to jeji deti. Ale kdyz se me zepta,tak reknu svuj nazor a vysvetlim proc si to myslim,ale to neznamena,ze ji budu urazet nebo neco narizovat atd.

marukm
4. lis 2014

@pisisvori Promiň, ale "netahejte děti po "výletech" v nákupních centrech, není to dobré ani pro jejich zdraví a troufnu si říct ani vývoj" nezní jako "chci znát váš názor, tak mi ho řekněte".

marie_anna
4. lis 2014

MHD je mnohem horší prostředí než OC. Tam si člověk nevybere, kdo se vedle něj postaví nebo posadí, kdo mu bude nad hlavou prskat, jakou tyč si dítě osahá a podobně. Přesto musí některé matky, byť by vůbec nikdy do OC nevkročily, použít MHD i několikrát denně. Takže ani dobrovolné nákupy v koloniálech dítě před návaly nebezpečných virů a bacilů nezachrání. 🙂 Já bych do OC jen tak za zábavou s novorozencem nešla, ale kdybych neměla co do huby a nějaký minikrámek byl dvě hodiny cesty, musela bycho použít MHD. Co je horší?

jbzirafa
autor
4. lis 2014

@lamarika ...jiní by si zase neměli o čem popovídat, nad čím dát prostor vášním, neuspokojili potřebu pronést názor na to, co je zajímá. anebo říct, že je to téma nezajímá. každému dle gusta. 😎 já jsem spokojená, na diskusi se disktuje. pěkný večer

whitelilith
4. lis 2014

Malý byl ve stáří 14 dní s námi v narvané ikei. Stěhovali sme se týden před porodem. A chlap nerad nakupuje sám a já se tam těšila. .. malej to celé prospal.

luciebx
4. lis 2014

ja taky sla myslim kdyz bylo malymu par dni... po porodu sem se citila uplne fajn.. co doma zavrena.. tak sme s mamkou vyrazili na nakupy... malej spinkal budil se jen na kojeni...

jbzirafa
autor
4. lis 2014

@pisisvori tím se netrapte.i když mě to taky občas překvapuje, nedávno v jednte televizní diskusi, kde to mělo probíhat na úrovni a byla jsem z toho docela znechucená.

jbzirafa
autor
4. lis 2014

@orchidis šlo mi o rozproudění diskuse, a podařilo se. koukám, že některé dámy jsou docela háklivé na určitá témata. to je celé.

ivular
4. lis 2014

@jbzirafa Kéž by každá maminka měla na výběr, kam s sebou dítě potáhne a kam nikoliv, tak jako máš zjevně Ty..

bunny123
4. lis 2014

My potřebovali zajet do Ikea, víkend jsem zavrhla, tak jsme tam jeli včera a ještě schválně kolem 14h, kdy lidé většinou pracují 🙂 A opravdu tam bylo liduprázdno, nicméně byla tam maminka s asi 14 denním miminkem. To jsem žasla, protože ho měla i vytaženého z kočáru 🙂 Do HM jsem si už odběhla sama. Jinak z 90% chodí nakupovat potraviny manžel a já občas dopoledne skočím do Intersparu, protože tam dopoledne moc lidí nebývá (je tam poměrně draho ve srovnání s Kauflandem, Tescem, tak možná proto 🙂 ) Jinak poprvé jsme byli s malou v obchodě snad v jejich 4m. Bylo léto, respirační humusy moc nehrozily. V MHD ještě nebyla, ani to nemám v dohledné době v plánu. Asi mi napíšete, že pěstuji skleníkovou kytičku, ale nepotřebuje jako malinkatá hned všechno chytit, že.

pisisvori
5. lis 2014

@marukm ano takhle napsané by to nebylo, ale já jsem to takhle nenapsala🙂🙂🙂🙂 to je velký rozdíl🙂🙂 napsat "netehajte, ohrožujete" a já bych netahala, podle mne to ohrožuje jejich zdraví"🙂

lolap
5. lis 2014

K čerstvým miminkům v nákupních centrech se vyjadřovat nebudu, mám na to vlastní názor, ale ať si dělá každý, co chce.
Spíš mi přišlo smutný, když jezdíme každoročně s dětma na tábor (klasický stanový bez elektřiny) a oni nám vykládají, že rodinný výlet pro ně znamená nejčastěji cesta do obchodního centra s celodenními nákupy a vše završené obědem v McDonaldu. No jo, každý má nějaký životní styl, jen mi bylo divný, že kluk byl pomalu v deseti letech poprvé v lese...

marukm
5. lis 2014

@pisisvori "zakladatelka chtela znat nazor ostatnich, ne nikoho konkretniho odsuzovat ani nikomu nic narizovat." Já reagovala na toto vaše tvrzení.

terezapetrova
5. lis 2014

@jbzirafa jestli si to taky myslis tak je to v poradku 😉

baris
5. lis 2014

S novorozencem jsem do OC nešla. Ale jednou za čas tam jezdíme i s dětmi. Buď neseženu hlídání a nebo jim prostě potřebuji odzkoušet věci. OC nemáme v našem městě, takže musíme jezdit cca 30km do vedlejšího města a opravdu nemám potřebu nakoupit 5bund, doma odzkoušet a pak se zase vracet zpátky 😒

Holky jsou teď větší a do OC se těší - manžel jde s nimi na průlezky, jezdí vláčky, já mezitím proběhnu obchody, odložím si věci a pak jdeme všichni na jisto odzkoušet věci. Když jdeme do Ikei - mají tam taky hernu, a procházet Ikeu je pro holky taky zábava - procházejí tam ty jejich "byty" zkoumají zákoutí ... Neříkám, že se to vyrovná procházce kolem řeky, výletu do ZOO, ale hned to odsuzovat ....

Jak už tady někdo psal - kdo nekojí do puberty, nepěstuje si domácí zeleninu a ovoce, očkuje své děti, nešátkuje, není dostatečně alternativní a chodí do OC je prostě na odpis.

A co se týče bacilů - manžel je učitel a domů tahá co chvíli bacila, školka - kapitola sama o sobě, to samé dětské hřiště, MHD ...

eldrag
5. lis 2014

@baris konečně zdravý a realistický názor... plně souhlasím.