Vosy v Zoo Praha - existuje repelent přímo na vosy?

95newmommy2020
26. črc 2020

Vzhledem k tomu, kolik jsem viděla děti a kočárku v Pražský zoo, tak am určitě někdo z vás jistě byl. :D
Já byla v šoku z množství vos, z toho že létaly všude a byly drzý (litalY na ruku)
Já se těch potvr hrozne bojím, co vy? Co děti ?
Co jsem koukala tak je tam dost obtezovaly. (Jedny holčičce vlitly hned dvě na jednou pod brýle. (Žádné jídlo, limcu neměla)
Existuje repelent cíleně proti vosam ?
Já se sprchovala v OFFU a stejně jsem se jim líbila.
Dal by mě zajímaly místa kde je velké množství vos, abychom se jim vyhli. Dekuju 🙂)

95newmommy2020
autor
18. srp 2020

@andilek_95 Jsem rada, ze to někdo tak má stejně. :D Já to říkám furt, ze letos jsou premnozeny a nedavno to říkali i v telce. Plus ze jsou agresivní a srpen je jejich období. Repelenty bohužel fakt nefungujou. Už jsem zkoušela několik. Ze zoo mám jedinej zážitek a to vosy... Svinuchy jedny. Ale jsem si jistá, ze je i na odpovědnosti Zoo Praha aby situaci poresila. Jako vážně nikdy jsem neviděla nikde takovej kumul vos jako tam.

crejzy
18. srp 2020

@95newmommy2020 taky z nich mám od dětství paniku, kdy mě pobodalo několik včel v lese ( tehdy jsem vosu od včelí nerozlišovala) ale vosy jsou víc otravný. Díky za info o zoo, určitě tam teď nepujdem. Za naopak mohu dat info o dětském venkovním hřišti Krtkův svět, kde jich je okolo jídelny ( a tedy i blízko dětské trampolíny, vodní hrací části) taky mraky, takže tam taky nějakou dobu nepujdem.

95newmommy2020
autor
18. srp 2020

@crejzy Díky za info, to je taky dobrý vědět.
Awww to mušle být příšerný zazitek, ještě když bodne včela to žihadlo. :O Já se často divím, ze se někteří vůbec nebojí, a nechají i oblitavat děti.
Mě bodla naposled před 15 lety ale byla v tom alergické reakce. Teď nevím co by to udělalo, ale pokoušet to nechci. A i skrz tu alergickou anamnezu nechci ani pomyslet, co by to udělalo s mimcem. :Oo
Do Zoo tak v listopadu, jinak to chce aspoň neurol. :D

blondynka400
18. srp 2020

@95newmommy2020 a můžeš mi prosím říct, jak má Zoo toto vyřešit? Jsou to vosy, příroda, bohužel....

95newmommy2020
autor
18. srp 2020

@blondynka400 Jakkoliv, hlavně efektivně. Nejsem sice odborník na deratizaci, ale myslím, ze to vymyslet lze. To co jsem viděla v zoo, tak tam jde skutečně i o zdraví ne-li o život. Ne každý vi, ze má alergii, ne každý vi jak bude reagovat dítě.
Dobře, to ze se nemůžu přiblížit ke stánku s jídlem nebo k odpadaku beru. Ale to, ze jdu bez jídla, pití, parfému. A sedne mi na ruku během okamžiku najednou 5,6 vos, a tahle situace se neustále opakovala. Plus okupace kočáru, to už je na pováženou. A ano u mě to má ten efekt, ze do zoo mě nikdo už nedostane, takže úbytek zákazníka, ale věřím ze je nás víc.
Do Zoo jsem i psala, oni situaci uznali a údajně s tím chtějí něco dělat.

blondynka400
18. srp 2020

@95newmommy2020 když ono to s těma vosama není tak jednoduché, jak si to představuješ. A dost často za to můžou i lidi sami. A letos to bohužel není jenom v Zoo. Navíc co vím, tak oni to řeší, jen ty si to maličko představuješ jako Hurvínek válku.
A to, že jde o zdraví a o život, to jsem se fakt pobavila 😀 Alergie není nějak častá, navíc ti lidé, co jí mají to většinou dost dobře vědí, navíc jich je v populaci relativně málo. To že máš z toho panický strach, ok, buď zalezlá doma a počkej do podzimu 🙂

95newmommy2020
autor
18. srp 2020

@blondynka400 No tohle je jediný řešení. Jenže štve mě, musí být způsob jak se jich zbavit.

blondynka400
18. srp 2020

@95newmommy2020 no jestli někdo na nějaké přijde, je to na Nobelovku .-)

priefi
18. srp 2020

@zelenaesmolda mno... Není pravda... Stačí že natrefiš na naštvanou vosu.... Já měla 2x to štěstí, že někdo rozzuřil vosy díky hnízdu a už to jelo. Poprvé to byl pes, který hledá myšku a já schytala 10 bodnutí do hlavy, prostě z ničeho nic přiletěly a začaly bodat (myslím si, že to ten pes, ale jistá si nejsem, páníček zavolal na pejska hledej myšku a za chvíli jsem to schytala). A podruhé to bylo na táboře, kdy jeden praktikant kopl z nudy do stromu (něco asi schovával a pak čekal, než se někdo u děcek ukáže), tam ovšem bylo hnízdo, on utíkal skočil do potoka, ty potvory letěly dál a poštípaly celý oddíl děcek včetně mě. Praktikant pak přišel vyjukaný, co se mu stalo a vedoucí mu ještě vyhubovali, protože v našem oddíle byl silný alergik.

crejzy
19. srp 2020

v jednom pražském koupališti používají takové lapače vos a byla sem vyjukana jak to funguje. Ne ze by okolo neleťela žádná vosa, ale dalo se tam i sedět u stánku a nemit jich hned 5 na jídle a pití. Taky jsem psala do Krtkova světa, že to už je o zdraví a ti odepsal, že lapače mají taky, ale žádný jsem neviděla, takže na to množství asi málo.
@blondynka400 Že je málo alergikům a ještě o tom vědí, to je někde napsané? Jiné alergie se objevují během života, to co člověku nevadilo v 15letech ho může v 20letech poslat do kolen. U tohoto je to jinak?

crejzy
19. srp 2020

@95newmommy2020 jinak pro pobavení, já se tak bojím vos cely život, ze jsem musela několikrát na zastavce když okolo mě začala nějaká litat, se pritisknout k cizímu člověku a poprosit ať ji odežene 🙈 co mám dítě tak jsem je teprve začala odhanet sama, to je jediný moment kdy se třeba nechám popichat, ale malého ať mi nechají na pokoji!

travnulee
19. srp 2020

@95newmommy2020 já teď koukala jen pro zajimavost na ten lapac vos a vyběhl tam na mě odkaz i na sprej proti vosam a srsnum. Mimichodem, id te doby jste tam asi nebyl, že?Jsme chtěli vzít děti začátkem září...

blondynka400
19. srp 2020

@crejzy ne, není. "Alergie" je celkově hodně kontroverzní téma, kterou přiživuje západní medicína. Jinak jasně, může se to stát. Ale jaká je šance? 😀 Jasně, bojte se vos, komárů, prostě všeho. Co kdyby jsi měla náhodou alergii. Není lepší taky přestat jíst, co kdyby se objevila nějaká ta potravinová alergie a dostala tě do kolen?

95newmommy2020
autor
19. srp 2020

@travnulee Nebyli, ale aktivita vos je cca do října, teď v srpnu jsou nejvíc aktivní a je jich nejvíc, shání potravu a jsou nejagresivnější. V tomhle období sajou i pot. Takže teď to tam bude ještě mnohem horší.
A prosím jak se ten sprej jmenuje ?

crejzy
19. srp 2020

@blondynka400 já dotaz myslela vážně, vaše odpověď je zešměšnování. Já jsem alergik včetně jídla a vtipný mi to nepřijde. Vy buďte rada za svoje zdraví a blby kecy si strčte víte kam.

janedv
19. srp 2020

@zelenaesmolda nesmysl. Jedna me pichla do ruky kdyz jsem prechazela ulici. Neohanela jsem se, ani jsem ji nevidela, neprovokovala. Nikdy jsem alergicka nebyla, ale tentikrat jsem mela takovou reakcumi,, ze jsem musela k lekari. Tak nesir nesmysly

blondynka400
19. srp 2020

@crejzy tak si po sobě ještě jednou tu otázku přečtete, ano? Odpověděla jsme přesně v tom duchu, jaký byl příspěvek od vás. Jen nevím, kde jste vzala, že já alergik nejsem 😀

crejzy
19. srp 2020

@blondynka400 myslela jsem, že to co píšete čerpáte z ověřené zdroje, proto otázka kde se o tom lze dočíst, že tato alergie se chová jinak než ty běžné. A vy jste mi poradila ať se bojim všeho včetně jídla. Dotaz nebyl myšlen útočně.

travnulee
19. srp 2020

@95newmommy2020 já samozřejmě aktivitu vos znám, myslela jsem jestli s tím něco už neudělali. Paradoxně jich letos u nás moc nemáme, tak mě to v te zoo dost prekvapilo. Sprej název nevím, vybehlo to na mě, když jsem zadala lapac na vosy, teď už to tam nemám.

blondynka400
19. srp 2020

@crejzy nikdo přesně neví, jak se která "alergie" chová a už vůbec ne západní medicína. Možná jsme se vzájemně maličko blbě pochopily, každá jsme příspěvek napsala tak, že se dal vykládat jinak. Každopádně mít zbytečně dopředu strach mi přijde úplně zbytečné, za tím si stojím. To samé se postavit k alergiím jinak než západním konzumním způsobem, protože pak je to jenom horší a horší....

95newmommy2020
autor
19. srp 2020

@travnulee Kamarádka tam byla v sobotu. Neudělali s tím vůbec nic. Kolem odpadaku nebo popelnice nebylo ani vidět. Byla svědkem jak u hrocha, nalitly vosy do holcicky, která pila jupika. Pobodaly ji do hlavičky. Pak viděla pobodani dole, kde jsou zirafy a je u toho restaurace a stánek. I mimo jídla a koše litaly všude kravky jedny. Plus jsem četla, ze když jsou vosy nasrany, tak útočí do měkkých tkáni jako jsou oči, rty a jdou do hlavy.