Péče o pleť u mladičké slečny. Co dcerám radíte, dovolujete?

helen_h
6. bře 2024

Milé maminky mladých slečen,
dotaz je hlavně na ty, co se líčí a snaží se zodpovědně zorientovat v širokém množství kosmetických produktů. Chtěla bych si vyměnit tipy na to, jak přistupovat k mladičké pleti: dívka 11 let ještě před pubertálními změnami, kdy pleť není problematická, zatím klasicky mladistvá a spíš citlivá. Na mladé holky se ze všech stran hrnou videa s kosmetickými výrobky, je tu veliká touha vše možné vyzkoušet, pečovat o pleť, natírat se, začít se líčit...
Co dcerám radíte, dovolujete? Učíte už nějakou "denní rutinu"? A jakou kosmetiku a krémy jste na mladou pleť vyzkoušely?

dashyyy
6. bře 2024

Já mám teda mladší kousek, ale už má svoji konjakovou houbu, svůj ručník pouze na obličej a občas jí dovolím mycí pěnu a denní krém od Lobey, je to čistá, česká kosmetika. Kupovala jsem dárkový balíček neteři, tam už puberta jede v plné polní a taky dobrý. Za mě fajn je s tím seznamovat a podpořit je v péči o pleť 😉

reeeza
6. bře 2024

Určitě by bylo fajn ji už v mladém věku poučit, že ve většině líbivé kosmetiky těch nejprestižnějších kosmetických značek je prostě chemie. Bylo by fajn jí podporovat v koupi třeba i dražší, ale přírodní a kvalitní kosmetiky.

Jinak určitě čistit pleť např bio růžová vodou. A pleť zbytečně nevysoušet, to totiž aktivuje mazové žlázky, které tím jak musí o to víc produkovat maz, tím častěji se mohou zanášet = beďary. Protože pleť prostě má tencence se udržovat dostatečně " mastná", zkoušet jí spíš ten maz dodat přípravkem. Třeba troškou růžového nebo jiného oleje. Vše vmasírovat a stačí malé množství, nepřehánět to samozřejmě, jinak se tuk nevstřebá a bude chudák masťák 😅

Občas face scrub. Nebo super maska z jílu. Tuším že zelený jíl je antibakteriální, takže ten by mohl být vhodný 🙂

adelisss
6. bře 2024

Dceru mám taky trochu mladší, ale hlavně ji učím, že spousta YouTuberů v podstatě dělá reklamu nějakému produktu, mají z toho peníze, přitom sami třeba ani daný produkt běžně nepoužívají. Je to business a tahání peněz z lidí.
Když má člověk hezkou pleť, proč na sebe něco zbytečně patlat? Mastným krémem si člověk akorát ucpe póry a v pubertě má zadělaný na problém v podobě pupínků. Dcera zatím používá lesk na rty, lak na nehty nebo voňavku. Nemyslím si, že holka má vypadat v pubertě starší než je. Pak ji akorát budou otravovat úchyláci. Moc dceru v líčení nepodporuji. Spíš se ji snažím podpořit ve sportu, aby měla hezkou vypracovanou figuru.

gdpr
7. bře 2024

Ja by som vybrala niečo od purity vision alebo inej prírodnej značky ale ja nedam dopustiť na purity používala som aj ja kedysi, aj bábätkovsku kozmetiku som mala od nich. A čo sa týka dennej rutiny klasika umyť pleť rano a večer (to už robí niekedy aj 5rocna so mnou ak už je hore alebo ak ešte je hore 🤣) a co sa tyka dekoratívnej kozmetiky v jej veku som začínala s maskarou a pomadou/leskom pamätám si, že Lobelo bolo v tom čase populárne lebo aj jemne zafarbilo pery 🤣 na iné kozmetické produkty ma čas.

reeeza
8. bře 2024

@gdpr souhlas taky pouzivam Purity Vision, treba ta jejich ruzova sada je bozi 🙂

Slecne bych na cisteni urcite doporucila napr: ruzovou vodu, treba prave od Purity Vision (maji v DM tusim). Nebo od Saloos kvetinovou vodu (nar: Lemon Tee Tree Levandule atp)

Pak se trosku natrit olejickem. Napr Saloos maji nadherne olejiky i s kapatkem. Urcite nepouzivat mastny krem, ty jsou tezke a vhodne pro starsi typ pleti. Olejicek je neco uplne jineho. Je lehky snadno vsaknutelny..Pro mladou aknozni plet ma Saloos napr. Lemon Tee Tree. Ale urcite jich maji vic pro aknozni nebo mladistvou plet 🙂

Velky vyber Saloos produktu vetsinou mivaji ve zdrave vyzive. Nebo koupit online 🙂

miryp
8. bře 2024

Doma frčíme s manželem na sadách od Purity Vision, to považuji za bezpečné i pro naši dceru 10,5.

dashyyy
8. bře 2024

Purity mají i v Rossmannu případně ;) brala jsem si sadu 4 vod a musím říct že třeba borovice a levandule mi hrozně smrdí, ale ta růžovka je fakt boží

ninive211
8. bře 2024

Já v tomto věku používala max. čistou vodu 😀 Pokud není aknózní pleť, není zatížená pubertálními změnami, myslím, že není nutné na pleť nic cpát. Především je brzy na jakýkoliv make up v tomto věku. Akorát v létě UV faktor (u nás se s tím bojuje, dcera bude manželovi, která nesnáší cokoliv mastného na obličeji, a mazání proti sluníčku je vždycky boj...však jí za poslední roky pěkně vyskákaly pihy, které se jí ale líbí, takže věčný problém ji kontrolovat, jestli se namazala krémemú.