12měsíční - ze dne na den se přestalo kojit. Co dělat?

florida2001
7. kvě 2022

ahoj prosim poradte, male je dva dny 1 rok a kojili jsme 5-6 denne. poslednich par dnu je nachlazena ma zanet stredniho ucha a zarudly krk trochu kasel. pred dvema dny jsem naposledy nakojila rano, pak se pozvracela ( asi byla prepita a prejezena… nevim) a od te doby nechce prso. vzdy kdyz ji prilozim se odtahne . mam hodne mlika a musim pumpovat. mliko ji davam do kase nebo strikackou ( to si veme)
nechapu to. nejsem na odstaveni jeste pripravena; nevite co se mohlo stat a co delat? nebo se s tim mam smirit?

uzivatelkapetra
7. kvě 2022

Neporadím, jen ti řeknu, že jsem to měla stejně. Kolem prvních narozenin přišel ze dne na den velký bojkot, který jsme nepřekonali. Pít z flašky neuměl, no bylo to vážně super...

krisstina93
7. kvě 2022

A jak jinak jí? Pokud už normálně ji a pije, tak kojení už není nutné. Holt je dítě připravenější se odstavit, než ty.

zuzkasim
7. kvě 2022

Tohle se občas stává, dítě se rozhodne, že se prostě odstaví. Aspoň to máš bez řevu🙂 Snažila bych se ráno a večer lehce odstříkat (odsát), aby se tvorba mléka začala snižovat, ale zároveň sis ulevila, pak už odstříkat 1x denně a hotovo. Dítě v tomto věku už obvykle normálně jí, mateřské mléko není nezbytné. Hlavně ať pije vodu/čaj buď z normálního hrníčku, něčeho s pítkem nebo lžičkou.

tahejhula
7. kvě 2022

@florida2001 to bude tou nemocí, nabízej, nenuť, s největší pravděpodobností se po uzdravení chytne. Určitě se ti dítě neodstavilo zrovna ve chvíli, kdy je nemocné.

iris92
7. kvě 2022

V roce se zadne dite samo neodstavi. Tohle bude pravdepodobne souviset s nemoci a bolestivosti/nepohodlim v krcku. Nabizej kojeni v polospanku a v noci, odstrikavej at o mlicko neprijdes a pridavani MM do jidla je fajn, obsahuje spoustu prospesnych latek, ktere pomuzou v rekonvalescenci. Kdyby se to nelepsilo, tak zvaz navstevu laktacni poradkyne, pripadne nejakou podpurnou skupinku. Drzim palce.

ajja87
7. kvě 2022

Vim, ze na to nejsi připravena, u nás tohle bylo v deseti měsících, vím jaky je to pocit, byla jsem z toho špatná, ale na druhou stranu bud rada, ze nemusis nasilne odstavovat(u druhého jsem musela) . V roce už je dost velká, určitě ti ji vetsinu potravin, takže bych se nebala. Pokud budes stále odstrikavat, tak se ti mliko bude tvořit furt, je to zacarovany kruh... Ale ja bych se uz z vlastní zkusenosti nesnazila ji nutit,i přestože je to pravděpodobně z te nemoci... Po roce muzes nabídnout i plnotucne mléko... Ale je to tvoje rozhodnutí,pozdeji to pouze bude horší

jancazao
7. kvě 2022

Mě se obě děti odstavily z ničeho nic ve 14. měsících. Krásně jedli normální jídlo, z flašky nikdy neuměli pít. Syn dokonce žádné jiné mléko kromě mateřského nepil. Dcera aspoň kravské. Z UM se oba nadavovali.

jancazao
7. kvě 2022

@iris92 proč by se nemohlo odstavit?

florida2001
autor
8. kvě 2022

@jancazao mohlo akorat jsem to chtela natahnout protoze to byl jediny zpusob jak jsem malou byla schopna uspat. za 14 dni letim 13 hod v letadle a nevim jak to budu delat. nedokaze sama usnout, nepomaha ani nosit. posledni dva dny uspavam v autosedacce jizdou v aute. nevim co delat.

pavcatko
8. kvě 2022

Syn bývá často nemocný a vždy pije z prsu hrozně málo a po nemoci se pak "dokojuje"...Přes den prso nabízím ale nenutím, snažím se nakojit alespoň trochu v noci v polospanku...

missbufy
8. kvě 2022

Odstavit a hotovo, rocni dite je uz opravdu velke a ji jako dospely vse. Musite proste psychicky odstrihnout pupecni snuru.

iris92
8. kvě 2022

@jancazao Protoze celosvetovy prumer samoodstavu (tedy pokud se do kojeni nezasahuje) je 3,5 roku, spodni hranice jsou 3 roky. Velice casto se ale maminkam dostava poskozujicich rad at uz jde o cetnost kojeni, zavadeni prikrmu, reseni problemu... a pak to muze vypadat jako samoodstav ackoliv jde o reakci na nejakou udalost. Tady je napr. videt jasna spojitost s nemoci.

zelenaesmolda
8. kvě 2022

@florida2001
letadlo huci a lehce se houpe,deti tam usnou vetsinou snadno
A ucit dite usnout tim,ze ho budes vozit v aute je cesta do pekel.