2 cigarety a kojení za 15 hodin. Bály jste se nakojit po takovém časovém rozestupu?

13. kvě 2022

Raději anonym, nejsem na sebe pyšná. Ale dnes jsem to nezvládla a dala si 2 cigarety. Batole mám kojit za 15 hodin. Už chci odstavit, je to jen otázka načasování, ale ptám se - bály byste se nakojit po těch dvou cigaretách a takovém časovém rozestupu?

jjasmina
13. kvě 2022

Údajně nikotin mizí z těla do 48h, nicméně já se bála a nekouřila jsem, ale každý to má jinak no, jako pokud kojite až za 15h tak to nebude taky žádná tragédie

leniczka23
13. kvě 2022

Jestli to není každý den, tak úplně v klidu. A pokud chceš kouřit (a já to chápu, moje jedna cigareta večer když děti usnou je můj rituál) tak o důvod víc přestat kojit. 😉

katule1990
13. kvě 2022

Nebala, do mleka se obecne nic moc nedostane (myslim skodlive latky). Tim samozrejme neobhajuju koureni.

cilkat
13. kvě 2022

Batole před odstavem, takže předpokládám, že to dítě normálně jí a kojení má spíš jako psychologický prvek na uspávání? Takže 1) už toho nevypije takový kvantu 2) nemá 2,2 kg, ale řekněme 10? ... Normálně bych nakojila.

maxulekapcule
15. kvě 2022

@katule1990 to bych úplně neřekla, mamka si jednou zapálila a úplně si mě tím odstavila 🤣

kafr
15. kvě 2022

@katule1990 souhlasím @maxulekapcule kamarádka v těhotenství kouřila, po porodu jako že přestane a dítě mlíko odmítalo. Sestřičky v porodnici ji doporučily před kojením kouřit, měla pak v klidu pila.

Tatatelce: možná to bude cesta k odstavu, zřejmě to chuť mlíka ovlivní 🙈

efa1
15. kvě 2022

Pokud to byla jednorázová záležitost, neřešila bych a kojila dál.

maxulekapcule
15. kvě 2022

@kafr tak možná jsem byla frfna, ale ve dvou měsících si mě prý po jedné cigaretě odstavila. A to v těhotenství prý kouřila jak fabrika

paturik
15. kvě 2022

Bych to tak neprožívala znám maminky který při kojení přímo kouří a dobrý 🤣

2hanah
15. kvě 2022

Že se to ani za 15, ani za 20 hodin z toho mlíka neodpaří...

ruzovyjednorozec77
16. kvě 2022

Udivuje me kolik maminek to ma jako "cajk" 🙂 Za me teda ne.

mydlova
16. kvě 2022

@kafr no fuj, taková ráda 😣 když kouřila,tak automaticky měla dát umělé mlíko. Ne, kouření není v pohodě.

katule1990
16. kvě 2022

Koureni pri kojeni samozrejme dobry neni, ale rika se, ze do 5 cigaret denne je porad pro dite prinosnejsi matersky mleko nez umely. Mleko se musi vytvorit z krve (uz to je takovy "filtr") a nasledne se latky z mleka musi vstrebat do krve ditete (dalsi "filtr). Mnohem vetsi rozdil je koureni/alkohol v tehotenstvi, kdy jde krev matky primo do krevniho obehu ditete, tam je ten obsah pripadnych skodlivin nesrovnatelne vyssi nez pri kojeni.

kafr
16. kvě 2022

@mydlova samozřejmě, že kouření není v pohodě. Reagovala jsem na informaci, nakolik se cigarety dostanou do mlíka. Onomu miminku je 22 let, tehdy to sestřičky na novorozeneckém řešily takto.