6týdenní miminko pláče po kojení a večer řve

joeline
14. dub 2017

Prosím poradí někdo, kdo zažíval to samé? Mám nyní šestitýdenního chlapečka, porod super, rychlý, první dny byl zlatý, i dodnes většinu dne prospinká, hlavně v kočárku. Bohužel máme problém s tím, že skoro po každém kojení následuje do několika málo minut řev, začne to většinou tím, že ho chci nechat odříhnout (ať už na rameni nebo na tygříka), to se začne vzpouzet a ječet. Když se nám odříhnout podaří bez problémů, začne pak plakat do pár minut, většinou ho utiší pouze opět prso nebo když ho přítel vezme a zkusí ho rozptýlit nebo zklidnit sám. Zdůrazňuji, že kojím cca 15 min vždy z jednoho prsu, ale prcek většinou po nějaké době začne "dřímat" a už nepije, pouze dudá a dudá a není k probuzení... někdy mu pak tedy dám i druhé prso, z toho taky pije spokojeně, ale s tím odříhnutím je opět problém. Přibírá krásně, v tom problém není. Do toho nám začaly večerní neutišitelné záchvaty breku, kdy zabere jedině pevné zavinutí a fén, třeba i na několikrát, než skutečně na pár hodinek usne, ale přijde mi fakt na hlavu tohle praktikovat každý večer... trápí ho i prdíky, neustále tlačí, před 10 dny jsem nasadila rozpustné laktobacily Biopron, k tomu jsem dala kapičky Baby Calm, ale účinek žádný, už dva dny se nevykakal, a to jindy kakal cca 4x denně... přes den jsou chvíle, kdy s námi kouká a dá se mu aktivně věnovat, ale je to prokládané řevem, a ten večer tedy stojí za to. Má prosím někdo nějakou osvědčenou radu, jak mrňouse uklidnit? Co znamená ten věčný pláč po krmení??? Doktorka pouze říká, že ho po kojení tlačí nasátý vzduch.. ale proto se mi pak neustále dokola natahuje po prsu, jako by měl hlad, ale přitom nic nepije a jen dudá naprázdno??? Jsem fakt zoufalá :(

smoldovka
14. dub 2017

My meli to same az do 5 mesicu. Nezabiralo vubec nic, vyzkousela jsem kapky, polohy, vsechno, co jsem se kde docetla a s hruzou parkrat i rourku na odchod prdiku. Malej rval stale a neustale. .. co se ale tyka odchodu stolice, zabrala rada od lecitelky. Kazde rano po probuzeni dam maleho na prebalovak a nozicky mu pritahnu k brisju, chvili podrzim a bobek je venku 🙂 delali jsme asi tri mesice a ted uz to vetsinou zvlada sam

smoldovka
14. dub 2017

Jo a mudr nam rikala to same. Ja byla presvedcena, ze mu musi neco byt, ze to neni normalni, didnes nevim, zda to opravdu byly prdy, asi ano, dnes je v pohode, hodne miminko. Nejvic me stvala rada typu vydrz, ale nic jineho nezbyvalo

richna19867
14. dub 2017

Dobrý den, měli jsme něco podobného..jedna z věci byla, že jsem přestala čekat na odřihnutí. Jinak na prdíky a bříško pomáhá odvar z kmínu 😉 . Jakmile jsem vysadila, všelijaké kapičky atd na prdíky bylo lépe. Taky pomohla poloha tygříka..takže super, že ji používáte 🙂 Ohledně zavinování .. nám malý neusnul bez zavinutí do 9.měsíce. Taky jsem přišla na to, že se ho snažím všelijak chlácholit, mazlit a on jen plakal protože chtěl položit do postýlky a spinkat. Proto jsem přestala i čekat na odřihnutí .. tím čekáním jsem ho vzbudila. Ale každé mimčo je jiné, a věřím že časem přijdete na to co je zrovna pro Vašeho chlapečka nejlepší 🙂 Třeba chce být hodně s Vámi v kontaktu ..(pak pomáhá šátek, nosítko..) Držte se !

joeline
autor
14. dub 2017

Děkuji za reakce 🙂 no, mě už skutečně přijde, že se buď chce u prsu jen uklidňovat, a klidně by tak strávil celý den, a nebo že ho třeba pálí žáha, jak se mu vrací zpět mlíčko (ublinkává celkem často), tak pláče a chce zpět "pít"... nevím, doktorka není schopná mi na to odpovědět, což se mi zdá divné. Pochopila bych, kdyby nepřibíral, ale dává prďolka 350g týdně, což je dost 🙂 nejhorší je, když je u nás návštěva, dokojím a nikdo nechápe, proč brečí, když právě dojedl po třeba půlhodině visení na prsu. Přijde mi prostě, že má chudák nějaké bolení, ale nevím, co s tím. Fakt už mě i napadá přejít na UM, ale bylo by mi to hrozně líto a bojím se, že by ho to ucpávalo :( ale aby se mi trápil po každém kojení, to taky nechci. Jestli to tedy není tím, že chce být u mě a sosat si naprázdno pro uklidnění. Moje bradavky ale taky nevydrží věčně... jo a máme šátek i Manducu... nechce být ani v jednom, vzteká se. Jediné, v čem vydrží, je nosítko od Chicca, kterého jsem se od začátku bála, že je nevhodné :D

richna19867
14. dub 2017

Ještě ohledně prdíky, je potřeba upravit jidelníček..a to hodně. Nejíst čerstvé pečivo-já nejedla vůbec, nejíst slupku na jablku, nejíst luštěniny no prostě se vyvarovat nadýmavým jídlům 🙂

richna19867
14. dub 2017

@joeline to by byla škoda, jen proto, že chce být možná malý u Vás přestat kojit a nasadit UM. 🙂 ještě když můžete kojit 🙂 taky hodně dělá stres..jste nervozní vy, bude i malý. Zkuste si půjčit u někoho v okolí šátek a mít malého u sebe a prostě nakojit když bude potřeba.. 🙂

richna19867
14. dub 2017

Na bolavé bradavky pomáha bepanthen 😉

soyevita
14. dub 2017

@joeline Po um to může být ještě horší......
Kolikama si projde úplně každé miminko,dej mu čas do 3m a uvidíš,že bude líp.To že po kojení pláče a chce být u prsu je normální,tak mu to dopřej.Prsa si často větrej,mazej krémem.
Moje poslední dcera byla do 3m permanentně na prsu a v náručí,byla neodložitelná a proplakala by jinak 24h.Tchýně měla strach,že bude rozmazlená a malá se od 4m nechce vůbec chovat a je z ní naprosté zlatíčko😉

joeline
autor
14. dub 2017

@richna19867 no, mě přijde, že už tak toho jím málo 🙂 jediné, čím mi přijde, že hřeším, je čokoláda a sladkosti, kakao apod... šátek i Manducu mám doma a zkoušíme, bohužel se v obojím vzteká, tak nevím :( nechci přestat kojit, určitě ne, jen ho chci zbavit trápení, evidentně ho bolí prostě bříško asi hned po nakojení a u prsu hledá útěchu. Ale když ho nechám u sebe v posteli, aby si dudal naprázdno, tak fakt vydrží i dvě hodiny v kuse a já trpím, nemůžu usnout, protože už to pak bolí a jsem stále v jedné poloze :(

soyevita
14. dub 2017

@joeline Není to napořád,prso je pro něj teď alfou a omegou.
Jinak u kojení jsem jedla vždy úplně všechno,zkusila jsem vynechat vše nadýmavé a bez efektu....
Vím o čem píšeš,takhle to má spousta kojících maminek😉

viridie
14. dub 2017

@joeline Ahoj holka 🙂 kojení je ze začátku někdy opravdu psycho,ale ráda bych tě podpořila v tom, vydržet -ono se to prolomí a bude pohoda,opravdu. na kojeneckou koliku je dobrá úprava stravy, hlavně eliminace všeho mléčného a to min.na týden- můze fakt pomoci. dále jsou kapky proti kolikám,jen pozor na espumisan -může to zhoršit. vše je popsáno zde https://www.modrykonik.cz/kojenecka-kolika/. to ,že je na večer syn neklidný a bečí je normálka,děti zpracovávají dojmy z celého dne+ večer je nižší tok mléka,proto řev.🙂 já prokojila 3m každý večer hodiny a hodiny a jen seděla na gauči,kojila a baštila nanuky. takto malá mimi mají prsňík jako záchytný bod ve vesmíru, není jen na papání ,ale velké uklidňovadlo. 🙂 Zkus to prostě brát jen jako náročnou fázi,v tomto je holt kojení ze začátku náročné,ale fakt si to sedne a může být vše jinak.bude to oukej.držím palce ! 🍀 Jo a to že Mudra neví,je také běžné- ono doktoři mnohdy o laktaci mají informace zcela špatné až błudné 😀

panickatlamicka
14. dub 2017

Nevim, zda zde byl zminen vigantol, ale zkusila bych vysadit. jo ato chiccovisitko vyhod. radsinic nez tohle. 🙂

richna19867
15. dub 2017

@joeline I na manducu, satek si musi zvyknout..nejlepe, uvazat a jit ven, nebo neco delat..chodit, vysavat..ja chodila do sklepa po schodech nahoru dolu..jak pisou holky, zacatky jsou tezke a ne jedna mama se I tri mesice nevyspala. Pokud muzete, dejte maleho tatovi, babickam..vy se jdete projit, dat poradnou vanu, nebo na hodku zdrimete..proste se hodte do klidu. Opravdu I Vase psychika dela hodne..vse se odrazi na maleho. Brisko boli skoro vsechny deti .. az se zacne vic hybat bude lepe. Zkuste davat maleho casto na brisko 🙂 bude dobre .. musi Vas utesit, ze nejste prvni ani posledni co tohle proziva. A navstevy, co se divi..at se divi..ja navstevy nechtela do doby nez jsme se tak nejak naucili fungovat, kazdy je chytry..😉

belleelle
15. dub 2017

@joeline vysad kojici caje a mlecne vyrobky u sebe 2-3 dny. Nedavej mu vigantol, a ani žádná probiotika (i to dela některým dětem zle a vice ublinkavaji). Pak pomalu začneš u sebe, ryze, ryzove jogurty a dezerty, a nenadjimava strava a hodne pit vodu nesycenou.

soyevita
15. dub 2017

@joeline To že nekaká každý den,není nic divného.Nemusí i 14dní.
@belleelle Kojení není o omezování,důležitá je pestrá strava nejen kvůli miminku,ale hlavně kvůli matce.
@richna19867 Přesně,návštěvy jsou vždycky chytré,zvláště ty,co nekojily

yerry
15. dub 2017

@joeline ty večerní stavy znám moc dobře. Přesto to kolem 3 měsíce... Resp. Jsme se to nějak naučili jakž takž postupně zvládat a teď už je to v pohodě. Malá má teď 4 měsíce.... Ale vím jaké to je... Ony to některé miminka takto prostě mají a nezbyva než hledá způsob uklidnění co kterému vyhovuje.... U nás fungovalo všechno ale jen na chvíli tak jsem pořád něco vymýšleli

petrasipkova1
15. dub 2017

Dcera také strašně plakala po kojení, měla slabý reflux, což je pro děti hodně nepříjemného a chtějí pořád pít, a k tomu byla zjištěna alergie na mléko, lepek, vajíčko, upravilo se to, když jsem začala držet dietu, ale bylo to hrozné období, nikdy jsem nezažila že by po kojení v klidu vytuhla, taky přibírala přes kilo měsíčně, ale muselo jí hodně bolet břicho. Držm palce, ať se vše spraví, jinak večer mi usínala u kojení. Přes den jsem houpala na míči, pouštěla tichý šum, písničky, zpívala ... jediný štěstí bylo, že ten čas fakt strašně rychle letí 😀

joeline
autor
15. dub 2017

Já jsem si vědoma, že jsou i "horší" případy, ono to u nás není docela tak horké, jen se s přítelem asi moc neumíme s tím řevem poprat a snést ho. Byli jsme předtím oba hodně pohodlní a měli fakt volný režim, tak nás to teď trochu tankuje, no. Jsem teď v polovině knížky od Karpa - tam je popsáno, proč miminka navečer takhle pláčou, tak se v tom možná začnu trošku orientovat. Jen s tím pláčem po kojení je to pro mě šílený, prostě to vypadá, jako by ho krmení ode mě bolelo, nebo měl reflux a pálila ho pokaždé žáha. Mám ale e tu zkušenost, že když ho nechám u prsu dudat naprázdno třeba pak 3/4 hodiny a až pak ho odpojím, je to celkem v klídku.. tak asi chce být u prsu pro zklidnění, no. Umožním mu to a budu s ním u prsu sedět, jak to půjde, aby se cítíl dobře, nebudu to lámat přes koleno. Jen je mi pak líto, že nemůžu nic moc podniknout, vzít ho do nosítka nebo šátku či kočárku a vyrazit hned ven, v kočárku tedy vydrží, ale ten jekot, když ho odtrhnu od prsu a začnu chystat do kočárku, je taky zlej :( šátek a nosítko dál zatím nezkouším, půjdu na to opatrně a pomalu, aby se nevztekal. Když jsem na návštěvě, nebo je někdo u nás, a já kojím s tím, že pak vyrazíme na procházku, je to očistec, malej prostě chce ležet u prsa a kamarádka může čekat třeba hodinu, než se můžeme začít chystat. Věřím ale, že tohle všechno se bude postupem času zlepšovat, jak bude růst a budou ho zajímat víc věci kolem 🙂 Myslíte, že ty laktobacily baby mohly jeho stav nějak zhoršit? Nebo i kapičky Baby Calm? Mě přijde, že nekaká právě po nich... od včerejška jedeme pouze 1x denně kapičky BioGaia, už mi vadí, že do něj něco cpu, ale ta víra v to, že mu něco pomůže, přemůže ten strach z toho, že ho bude stále něco trápit :(

belleelle
15. dub 2017

@soyevita 🙂 Jojo, doufam, ze se prejidate laktozy a vlakniny (nadsázka)

naste
15. dub 2017

A co vyměnit prs za dudlík?Teď mě tady asi mnohé ukamenují.

joeline
autor
15. dub 2017

On dudlík vezme, ale jen někdy.. ihned pozná, že to není prso a začne se vztekat :D Jinak stravu mám řekla bych normální, nejím skoro vůbec žádné pečivo, čerstvé v žádném případě, jím celkem dost zakysaných mléčných výrobků, mléko jako takové pouze bezlaktózové... zkouším si vařit odvary z kmínu či fenyklu, k tomu nějaký kojící čaj, ale v rozumné míře. Nevím, zda to může mít vliv. Pomáhá někomu dávat i mimču přímo čajík na lžičku? Mě toto poradila doktorka, ale nedělám to, nechci do něj cpát jiné tekutiny, když je plně kojený.

richna19867
15. dub 2017

Dala bych primo na lzicce. Pry to fakt pomaha! Myslim odvar z kminu..100ml vody..10kminku..povarit Davala jsem od malicka..plne kojen..vodu. Aspon je zvykly ji pit..mnohe kamaradky co nedavaly od malicka maji ted problem dostat do deti jinou tekutinu nez mlicko..

dmiska
15. dub 2017

K těm prořvaným večerům doporucuju přečíst toto http://www.vnaruci.cz/blog/6_divoke-prokojene-v...
U nas to tak bylo a odeznělo to kolem 3-4 měsíců. Vecer průběžně brecela od peti tak do pul desáté nez usnula... a pred spaním jsem vzdy krmila tak třikrát po hodine, az potom konečně zabrala.

naste
15. dub 2017

@joeline Já bych zkusila po kojení vyměnit prs za dudlík a neustupovat. On už ví, že když začne řvát, že máma dá zase prs. Dát dudlík, třeba opakovaně, pochovat, pohoupat. Až se uklidní nebo usne, tak dudlík vyndat. Teď jsem o tom někde četla hezký článek, jen to nemůžu najít, nevím jestli to bylo v Mamince, nebo jinde.

odula
15. dub 2017

Myslím, že by bylo hodně dobrý vysadit mléčný vyrobky a všechny kapky. Aspoň na cas. Maj totiž až na vyjimky nosiče, který zpusobujou koliky. Naše malá jecela po biogaia, babycalm, dvacetiosmistopadesati déčkach... A když jsem si dala mliko. Zkus par dni bez toho a uvidíš co to udělá. Jinak - ten večerní řev jsme měli též, pár týdnů. Pak jsem dostala nevyžádanou radu od mojí mamky, ze ji nesmím vůbec nechat rozervat. Tak jsem ji poděkovala, jak to jako asi mam dělat - ale naučila jsem se vypozorovat kdy to začíná a dát ji spinkat ještě před tim... Někdy jsem s ni tedy trávila hodiny, že... Ale je to krátkodobý a srovná se to do par týdnů. Vydržte 🙂

sajul
15. dub 2017

Satek i nositko jsou super pomocnici, pokud nosis spravne, Chicco nositko, neni ergonomicke a muze nadelat vic skody nez uzitku. Ergo nositko se obecne doporucuje az na vetsi ditko, pokud nemas nejake vazaci satkove. Na miminko je nejlepsi satek. Pokud se tam malu nelibi, je otazka jak ho tam mas navazaneho. Idealni je hned vyrazit ven. Houpavy pohyb, tlukot srdce, mimco se sklidni. Muze se stat, ze bude hledat prso, uciti mleko, pak neni nic jednodussiho nez navazat niz, dat prso a muzes delat v podstate cokoliv aniz by nekdo neco videl, nebo vedel.
Um bych rozhodne nedavala, je to zbytecny, navic by po nem mohlo byt boleni briska jeste horsi. Radsi nabizej prso, kdykoliv bude malej chtit, pitim se spousti i pohyb strev, mozna i proto ti hned malej place. Ale nejlepe zabere opet prso, na hlad, zizen, jistotu, blizkost, poteseni.. proste na vse. U nas to funguje i v 10ti mesicich a to dokonale.
Moc bych to neprehanela ani s kojicima cajema a kminovyma odvarama.. vseho moc skodi a mohlo by to mit i opacnej efekt. Brisko muzes nahrivat hrejicim polstarkem, masirovat, cvicit s nozickama. Maleho nos v klubicku, krasne se vyprdi. Muzes zkusit i BKM.

soyevita
15. dub 2017

@belleelle Jedla jsem vždy úplně všechno.Jak by to asi dělaly matky jinde na světě,kde nemají takové a makové produkty?
http://m.poradkyneprikojeni.cz/news/strava-koji...

odula
15. dub 2017

@soyevita oni matky jinde na světě častokrát nemaj co do úst, takže takovou BKM třeba vůbec nemusí řešit... Ono každá mince ma dvě strany. Jedna moje známá vyrůstala v Africe, její maminka byla v podstatě na avokádu jak v těhotenství tak pri kojení... To pak fakt vysazovani mlicnych výrobků nemusíš zvažovat 😎....

joeline
autor
15. dub 2017

No, strava nevím, nejím skoro žádné pečivo (rozhodně ne to čerstvé), mléko piju pouze bezlaktózové, jinak dávám dost zakysaných výrobků. Luštěniny žádné, dost melty, caro atd... prostě klasika. Ale stejně máme někdy kroucení a tlačení až do řevu :( S tím dudlíkem nevím, někdy ho bere, někdy nechce, ale rozhodně to nepomáhá, když ho chci vyměnit za bradavku. To je hned řev, bohužel se mi nepodaří ho nijak uklidnit, takže raději prso dám a uklidním miminko tak. Mrzí mě, že v šátku ani Manduce zatím nechce být, musím to zkoušet, nebo prostě počkat, až bude trochu větší. Přes den i tak celkem hodně spinká, ale když je vzhůru, vydrží "veselý" a jen hajat a koukat většinou jen chvilku, pak opět propuká v řev, jako by ho něco chytalo, ale přitom netlačí, nekope, jen rudne a vztekle brečí :( Pláče mi v podstatě skoro pokaždé i při přebalování a převlékání (hlavně před kojením, po kojení je klidnější), to mě taky nervuje. Změní se tohle všechno postupem času? Já jen furt doufám, že nemám dráždivé dítko, kterému stačí málo a řádí :D Asi je 6 neděl prostě pořád hodně málo na to, abych po něm chtěla zázraky v chování :(

soyevita
15. dub 2017

@odula BKM asi ne🙂

@joeline změní,neboj.To co popisuješ je naprosto normální a jsou děti,které pláčou ještě víc😉