7 měsíců, v noci už nechce kojit

ally8
22. únor 2015

Malé je 7 měsíců, dosud se budila pravidelně dvakrát v noci (v 24 hod a ve 4) na kojení a docela dost se napila. Je možné, že se najednou ze dne na den nechce už v noci kojit ? Už čtvrtý den jí po probuzení vyndám z postýlky, ale k prsu vůbec nechce a vzteká se. Tak jí dám dudlík a ona zase usne. Asi je to u každného dítka různé co? Myslela jsem, že když kojím, bude chtít pít i v noci. Trochu se bojím, že se bude snižovat laktace, když v noci nekojím. Ale už přikrmujeme, tak snad jí mlíčko bude jen přes den stačit.

smardik
22. únor 2015

@ally8 já v noci druhého syna nekojila vůbec vlastně, v porodnici spal už celou noc, kojila jsem před den do jeho 7měsíců, pak byl v nemocnici na operaci a tam se odstavil ☹

petukle
22. únor 2015

Bud ráda😊malé je 8měsiců a kojím 3x za noc a už nějaky čas přemýšlim jak ji odbourat aspoň jedno kojení😊ale je hroznej závislák na prsu,tak nevim😉jinak si myslím že se ti laktace nesníži.

ally8
autor
22. únor 2015

@smardik no je to asi fakt u každého jiné. To je mi líto, že musel být v nemocnici a už nechtěl pít ☹ Tak snad už je vše v pořádku 😉

barakara
22. únor 2015

@ally8 Co si pamatuju tak cca od tech 8 mesicu jsem dceru kojila jen pres den a pak treba v pet sest rano az postupne vypadlo i toto kojeni. A cca od 9 mesicu jsem kojila 2-3x denne. Je veliky spac a nenapadlo me ji tedy budit. Pres den jsem kojila normalne. Ale v roce se sama odstavila. Kojila bych dal, ale proste nechtela.

smardik
22. únor 2015

@ally8 byl na operaci, před operací jsem ještě kojila (i když teda on neměl sílu vytáhl si jen trošku a zbytek jsem dokrmila odstříkaním), ale po operaci jsem vytáhla prso a chytnul strašný hysterák,odmítal. Dr. říkal že se to stává, citlivější děti prý tak reagují no, že se zlobí nebo jak to říct. nechala jsem ho 2dny samého, tak se zlobí a odmítají. takže to byl konec našeho kojení

brendamonique
22. únor 2015

ally8 ... kočko, my sice nekojíme ... měli jsme po prvním týdnu problémy a vyčůránek moje nechtěl a vztekal se, tak jsme skončili od 14 dní na UM,a le přesto se budí třeba 4x na jídlo ... jsem trochu zoufalá, ale jelikož jsem to měla skoro to stejné u prvního, tak mě to nepřekvapuje ... ale ani nevíš jak ti závidím 🙂 ... jinak se suma sumárum vzbudí třeba 7-8x za noc ... ale co vím, tak můj první z ničeho nic přestal chtít UM a najednou začal chtít pít v noci ze dne na den jen čaj ... a také to bylo ze dne na den jsme od 9m byli úplně bez UM, které najednou odmítl a nechtěl na nějaký čas žádnou formu mléka ... (UM, ani kravské)

ally8
autor
22. únor 2015

@petukle Tak je pravda, že je to asi lepší než vstávat tolikrát v noci. Ale někdy mi chybí, že už nechce u prsa usnout 😀 Vždycky se napije a hned mě skoro odstrčí, jako že...." nezdržuj mámo" 😀 Přitom první tři měsíce jsem jí od prsa nemohla snad vůbec odendat . No jo, vyvíjí se jejich osobnost a vždy nás něčím novým překvapí. Ráda bych kojila tak do roka, tak snad bude mlíčka dost.

miranda77
22. únor 2015

@ally8 tak to bych neřešila ... spousty maminek kolem mne právě v půl roce ukončuje noční kojení náhradou za čajíky apod. ve dne pak kojí dál ...

ally8
autor
22. únor 2015

@brendamonique Jé, ahoj. A to děláš teda v noci tolikrát mlíko ? Uf....tak to je mazec. Snad ho to teda taky ze dne na den přejde.

ally8
autor
22. únor 2015

@smardik Ajéé, tak to je smutné ☹ Když musel být bez tebe.

smardik
22. únor 2015

@ally8 bohužel, bez operaci by zemřel a na pooperační JIM nebyla možnost s ním být, takže byl od pondělního rána do středečního odpoledne beze mě, já u něj byla 1x pak mě nepustili už, že je neklidný, budí se a kdyby mě viděl řve - a to by po operaci neměl, akorát by ho bolela jizva, měl být v klidu

brendamonique
22. únor 2015

@ally8 ... s manželem se střídáme... horší spíš než mléko je to, že náš ďábel už leze a pokaždé, když si říká o mléko, tak je na 4, sonduje po posteli a řve jako lev (což je někdy i těch 7x, kdy ho lovím v posteli a "násilně" proti jeho vůli ho musím otáčet na záda ☹... včera jsme ho třeba ve 3 ráno znovu-uspávali a pánovi se to moc nelíbilo ...a to přes den spí minimálně ... doopravdy nechápu, jak se mu pak nemůže chtít v noci spát ...asi mám divný dítě 😀 ... a děkuju zlato ... taky věřím a pevně doufám, že když už máme nakročeno na ten 8.mý měsíc, že to snad nebude trvat s tím mlékem tak dlouho, že se krapet umoudří a bude mu stačit 1x-2x za noc a jinak bude klidně spinkat ...možná to bude tím, že jsem si to zapomněla přát k Vánocům a teď budu zřejmě muset čekat do příštích 😀 ... takže musím obdivně říct, že máš moc šikovnou berušku ...

ally8
autor
22. únor 2015

@smardik Brouček ☹

ally8
autor
22. únor 2015

@brendamonique 😀 tak tomu říkám divočina 😀 😀 Jo, některá dítka jsou zapřísáhlý nespavci. Moje kamarádka si také užila svoje. Anežka naštěstí teda spinká hezky. Ale zase je docela emotivní ...no spíš hysterická 😀 Když má svůj den a něcím jí naštvu, tak hysterčí a já mám pak co dělat, abych jí něčím zabavila, aby zapomněla proč vlastně hysterčí. A její pláč je tak krásně pronikavý, že na cvičení s dětmi jich v pohodě 5 překřičí 😀 Ale jinak je to moje láska, to je jasné. Občas si ještě s holkama "čevencovkama" něco napíšeme. Tak at se daří a trochu se zase doma vyspíte 🙂

brendamonique
22. únor 2015

@ally8 ... no však pořádná ženská, trénuje si hlasivky na chlapa, aby jí žádnej takovej nemohl umlčet 😀
Já to tady stíhám spíš tak nějak sem tam občas, jelikož Damián je ještě náročnější než můj první synek, to bylo zlatíčko oproti němu ... vždycky si jen pomyslím, že rčení "čert nikdy nespí" na něj sedí tedy dokonale 😀 ... on je celkem přes den tichý a hodný, ale jen když tedy maminka dělá to co on chce ...takže teď co lezeme, je to takový otloukánek, že u něj musím být pořád - hlavu má místo odrážedla a strčí jí absolutně všude tam kam nemá, takže on leze a já se pachtím za ním a odstraňuji nežádoucí předměty a držím ruce na hranách, aby si o ně nedal, musím ho jistit, když se chce o něco zvedat ... jelikož jak je nám těch 7. měsíců, má ještě dost nejisté pohyby na to že už chce lézt a vstávat ... je sice pěkné ...ale možná bych raději, kdyby už byl starší a ty pohyby tak byly o něco "jistější" ... takže bojujeme a dny ubíhají a doufáme 😀 ... hodně štěstí a držíme pěstičky holky, ať jste tak zlaté pořád ...

tamarila
22. únor 2015

@ally8 Rozumím tomu správně že vnímáš jako problém, že tvé dítě začíná spát celou noc bez potřeby jídla? 😅 Obvykle se všichni snaží k tomuto dospět, a vnímají jako problém když dítě v noci nespí 🙂 V klidu, moje první spala celou noc už od porodnice, druhý od tří měsíců. Ani v jednom případě to na kojení vliv nemělo. Jediný vliv celonočního spaní je pohoda všech dorůžova vyspinkaných účastníků. Užívej si to 🙂

pisisvori
23. únor 2015

@ally8 přijď k nám, u nás se od porodnice vstává po 2 hodinách , od 3 m i po hodině, poslední 4 dny se budila od 12-1 i častěji a mezitím se kroutí a mručí....do toho je starší stále nemocná (přestože stonala spíš méně než průměr a vloni už ve školce nebyla nemocná skoro vůbec)....po 3 spálových angínách, 2 virózách dnes od půl 5 zvrací☹....já bych se ráda po víc jak 7m vyspala aspoň 4 hodiny v kuse.
Promiň, že to napíšu tak tvrdě, ale jen se nudíš a nemáš co dělat jinak bys na takovéhle "hlouposti = dělání problému tam, kde žádný není" neměla čas🙂.
Měla bys být ráda, že takhle od porodnice spinká a že se vyspíš...ono se to může zase třeba v 9-10 změnit a aspoň budeš vyspalá.

brendamonique
23. únor 2015

@pisisvori ... tak koukám zhruba u vás to samé co u nás 😀 ... když už mám radost, že jsme v pohodě a třeba se v noci vzbudí "jen" 2x tak zas třeba ten starší "dotáhne" ze školy nějakej moribundus a malej to hned chytne ...zlatí starší sourozenci 😀 ... my už měli letos také 2 větší virózy a jednu rýmu ... a ještě je to takový "choulostivec", že jakmile mu není úplně o.k. tak je schopný být půl noci vzhůru a to má třeba "jen" lehce ucpaný nosík a ví o tom celý panelák 😀 ... starší mi blindil minulý týden,a le nakonec to přešlo ... takže to střevní nebyla ... ale už jsem se viděla, jak v tom jedeme všichni a jímala mě hrůza po cestě do školy, odkud mi volali, že si ho mám vyzvednout ... tak přeju, ať je to jen chvilkové a už je dobře ... těším se na letní teplé počasí jako na druhé Vánoce ....

pisisvori
23. únor 2015

@brendamonique já vím, že nejsme jediný takových mamin je hodně🙂 a holt ty starší školkaři a školáci nosí bacily. U nás malá zatím jen 3x rýmu, ale taky to stačí, taky je pak protivná a chce se nosit, v noci spí hůř než jindy a je to opravdu už na blázinec. Starší měla v říjnu spálu a od té doby je vlastně pořád nemocná = vstávání na antibiotika, zavření doma, musím se věnovat i jí, víc vařit, když nemá oběd ve školce....a ten strach co j zase bude...

napsala jsem to @ally8 moc ostře(promiň) . Ale myslím si, že když se "hledají" problémy kde nejsou, místo toho, aby si to člověk užíval jaké má štěstí (holčička krásně přibývá, je hodná, hezky spinká) ...tak pak ty opravdové starosti přijdou (moje zkušenost🙂). Nevím, jestli sis dala za cíl kojit do dvou let a podobně, ale nechala bych to na malé. Myslím si, že děti vědí co je ro ně nejlepší...a když je ta jejich volba pro maminku ještě příjemná (že může spát) o to líp, ne🙂 ......a také si myslím, že když budeš kojit ráno a večer třeba, takže v tomhle věku dítěte už to na laktaci stačí (ale třeba se pletu).

ally8
autor
23. únor 2015

@pisisvori ne, v pohodě, neberu si to. No ono zrovna je sranda, že dnešní noc mi dala taky pěkně zabrat, takže není to vždy bez problémů a právě když se napila, usla v klidu. Dnes byla každou hodinu vzůru a hysterčila a nechtěla pít, nechtěla dudlíka...nic. Zabírá jen, když jí něčím rozptýlím a pak si vezme dudlíka a usne. Přes den ještě ok, ale čím jí mám zabavovat ve 2 ráno, to zatím netuším. Tak ať takových nocí není ani u nás ani u vás moc 🙂 Zatím si zvykám na to, že malá občas opravdu prořve celý den aniž by být důvod (zuby atd-) a nějak to nedávám. Musím se naučit to tak neřešit, je to asi normální a vyrostou z toho.

brendamonique
24. únor 2015

@pisisvori ... wow, tak to tedy, si v uvozovkách parádně užíváte:( , tak hlavně, aby už jste byli zdraví, snad jste si to nejhorší vybrali ... a teď už bude jenom lépe... moc dobře tě chápu, já už mám potom vždy dopředu také takový "strach" z toho, co zas přijde ...tak snad už tedy nic ...