Blinkání po kojení. Co dělat?

6. zář 2022

Mám 2 týdenní miminko,a když kojim v sedě tak se mi většinou po kojeni poblinka,někdy jen trošku někdy mi přijde ze vyvracela vše co vypila. Jakmile vyzvraci více,hned zacne mlaskat a cucat si ruce a hledat prso. Občas blinka i nosem,nevím co s tím. Plenek ma počůraných za den dost. Když ji kojim v leže,a usne u toho tak nezvraci.. na prsu dokáže být dlouho,ale čím déle tam je tím pak dost i vyzvraci.. nevim co s tím blinkanim mám dělat... prosím o radu

sirinfirst
6. zář 2022

Rady asi jsou,něco trochu pomůže, ale blinkání kojenců je normální, měly to tak moje všechny tři děti a vzdala jsem cokoli s tím dělat, je to protivné, ale ničemu to jinak nevadí (pokud to nejsou šavle).

jjasmina
7. zář 2022

tak kojte vleže, když u toho neblinká, já kojila vleže vždy. Jinak blinkání je normální

autor
7. zář 2022

@sirinfirst občas ublinkne že ji to vyletí z krku :/

jjasmina
7. zář 2022

Jinak jsou jí dva týdny, je malinká, to se srovná 🙂

guliii
7. zář 2022

Syn blinkal snad po každém kojení až do půl roku. Bylo to náročné, ale neblinkal všechno. Nabíral krásně, nic jiného mu nechybělo a jak jsme začali dávat příkrmy bylo to mnohem lepší. Ale on byl schopný blinkat i ve spánku a to jsem se bála, aby to nevdechl.

rozitta
7. zář 2022

Reflux a je to normální 😔 pokud přibírá tak se to nijak neřeší. My taky blijem. Nonstop má na sobě bryndák ať ji nemusím pořád převlékat. Ani radši nedávám odbrknout to se zblila 100% - sebe i mě. Tak teď zblije jen sebe. Zvýšená poloha hlavy v postýlce. Podložit nohy postýlky knížkami.. sestřence blila dcera do roka, než víc povyrostla.

autor
7. zář 2022

@rozitta podložim tu postýlku.
Je normální ze ma ridkou stolici? Jako prujem,kdyz ji držím v náručí,tak cítím jak ji kručí ve střevech. To kručení je normální?

jjasmina
8. zář 2022

To je normální i mohe měla řídkou

rozitta
8. zář 2022

Také máme řídkou. V podstatě je ta plínka vždy jen zbarvená do žluta, ta tekutina se hned vsákne. A to kručení... Asi záleží jak moc. Právě jsem zmínila tu vodovou stoličku u Mudr. při prohlídce tak poslouchala střeva a říkala, že nic neslyší. Nám kručí jen málokdy a nebo to nevnímám. Určitě to zmiň při prohlídce. Ale myslím že nic jiného než probiotika ti neporadí. Tak jako nám🙂

alpakovo
8. zář 2022

Syn takto zvracel téměř tři měsíce. Nakojil se, vše vyblinkal,nakojil se podruhé a pak tři hodiny krásně spal 😄 neboj, časem se to srovná. U nas si dr myslel,že je to přejídáním

kubesovaadelka
8. zář 2022

Reflux, je to běžné, dcera taky zvracela, má 7m a ublikne si do ted občas. Vzpomínám si, že taky když usla,tak nezvracela, jinak pravidelně. A babička vzpomíná, že první syn zvracel obloukem a později šlo přesně vidět kudy lezl, že za ním byli stopy ubliknuti 😂😁. To se spraví ❤️❤️

exbordelar
8. zář 2022

Ano, ma zrejme reflux. Dcera to mela take tak. Reflux, ma nadmerna laktace a odmitala dudlik. Kombinace ala vsechno spatne 😅 byla poblita furt. Nekolikrat denne. Co poblita. Doslova zblita. Ale pribirala hezky a po roce to odeznelo. Musela jsem si hlidat kojeni, nejdrive jsem ji mohla nakojit po dvou hodinach, aby stihla vytravit a kojit max pet minut, abych ji tim mlikem neutopila. A na spani jsem ji davala na bok do zvysene polohy.

autor
8. zář 2022

@exbordelar také nám odmítá dudlik. Kdyz ji ho dám,tak ji z nej natahuje na zvraceni😂
Ke všemu ji od včerejška trápí asi prdy,špatně spi,celý den spi max pul hodiny pak chce hned na prso a i když u něj usne je hned vzhuru. :/

autor
8. zář 2022

@exbordelar jinak když ji dávám spinkat na bok,tak tolik nezvrací..