Bojkot kojení. Přejde to?

katkakotrikova
23. črc 2023

Ahoj všem..
Potřebuju uklidnit a nebo poradit.
Začínám být zoufalá z kojení.
Malá má 3.5měsíce a zhruba 14dní bojujeme s kojením.
Přes den to je tragédie, jak mlíčko neteče proudem jako ze začátku, je líná sát, než se mléko dostaví a kravál nastává.
Řve, vzteká se a od prsa se odtahuje.
Takže jí přehazuju z jedné 🐐 na druhou, než se to postupně rozjede..
Mléka bych řekla mám dost, když si zmáčknu prso, mléko stříká všude.
V noci vstává max 2x a to jede jak drak..
Za měsíc u dr.přibrala půl kg, takže prý mám dokrmovat, ale zase když mám mléko, nevidím důvod 🤷
Přejde to?Je to jen období nebo fakt dokrmovat?
Odstříkala jsem do lahve a ani to sát nechtěla..
Tak fakt neviiiiiim

katkakotrikova
autor
23. črc 2023

@katkakotrikova nebo jí mléko nechutná?

vladienka
23. črc 2023

@katkakotrikova ukazkovy bojkot.. skuste ine polohy, biely sum pri kojeni atd.. vydrzat 🙏🏻 u nas to trvalo viac ako mesiac

uzivatelkapetra
23. črc 2023

Antikoncepci si třeba nezačala brát? Jinak asi se snažit využívat polospánku a hlavně nebýt nervózní.

katkakotrikova
autor
23. črc 2023

@uzivatelkapetra nee.Já ji ani nesmím brát

katkakotrikova
autor
23. črc 2023

@vladienka takže myslíte, že dokrmování není potřeba?17.8 jdeme na kontrolu.Už jsem si i půjčila váhu ze zoufalství 🤦 piju i čaj a nějaké vitamíny na zvýšení laktace, aby bylo mléka víc a ona nemusela tolik tahat

katkakotrikova
autor
23. črc 2023

@uzivatelkapetra no, já už jsem právě s nervama v prd..Kluka jsem kojila bez problému do 2 let, tohle mě docela překvapilo.Zase si říkám, že kdyby byla hladová, tak mi v noci nespí i 7hodin v kuse ne?

uzivatelkapetra
23. črc 2023

@katkakotrikova no jak ti ten spánek závidím 🙂
No když už k tomu kojení přijdeš nervní, může se to přenést i na malou potažmo na tempo laktace. Lehni si nebo sedni k tv a zkus se neupírat na to, jak se vzteká (nebo nevím jak to říct).

palja
23. črc 2023

@katkakotrikova přejde. Je to bojkot jak píšete. Já jsem zažila silný bojkot u obou dcer a kojila jsem je vestoje přes den a první dceru dokonce za chůze, jinak se to nedalo. V noci se vždy kojily bez problémů. U nás byl bojkot cca 14 dní, výjimečně měsíc. Měly ho kolem 3,6,9 měsíce a pak v roce. Pak už ne.

katkakotrikova
autor
23. črc 2023

Já už mám strach, aby jí něco nebylo..
Ale po 🐐 se natahuje, jen prostě nevydrží sát ani půl minuty, aby roztahala a mě pak můžou bouchnout

katkakotrikova
autor
23. črc 2023

Tak ze zoufalstí jsem frčela pro sunar, abych se přesvědčila o tom, že nemá hlad.Pro můj klid si párkrát cucla a začala to plivat 🤷
Takže asi opravdu bojkot, jen je to doprovázeno i takovým vyrválem?Pořád brečí, přes den skoro nespí, 3x po 20 min.
Aspoň, že ta noc je v klidu.

veronyque
23. črc 2023

@katkakotrikova Jestli máš odsávačku, zkus po každém kojení každé prso aspoň 10 minut odsávat. Plus brát homeopatika Ricinus communis 5ch a hodně pít. Do dvou dnů by se měla laktace zvýšit. Syn mi také odmítá pít, když se tok mléka zmenší. Od začátku jsem měla mléka hodně a není zvyklý se moc snažit. Vždycky nám to pomůže 🙂 A taky hodně koj, případně odsávej v noci. Pokud spí 7h v kuse, je to špatně. Po takových nocích máme taky problém s kojením. Takže po max 4 až 5h budím na kojení. Ať je to brzy lepší 🙂

veronyque
23. črc 2023

@katkakotrikova Ještě dodám, že UM mi taky nikdy nechtěl vzít, i když musel být podle vážení hladový. Vždy pomohlo jen se více rozkojit a zvýšit tok mléka.

katkakotrikova
autor
23. črc 2023

@veronyque Ricinus mám, plus čaj pro kojící..
Teď večer mě překvapila 😍
Dala jsem se do pohody a jak tady psala uzivatelkapetra, v podstatě jsem ignorovala, že se pustila a začala vyvádět.
Takhle to udělala asi 4x a pak se přicucla a dobrých 10min.byla na každé 🐐 a celou dobu sála jak ďas.
Tak snad 🙏

vero987nika
22. srp 2023

zrovna máme úplně to samé, 4m 🤦🏻‍♀️ asi minutu se kojí normálně, A pak se u toho začne vrtět a hrabat do toho rukama že si to prso pokaždý vytrhne z pusy a pak se vzteká a takhle pořád dokola ale přitom se chce kojit dál, A tím jak se furt odpojuje tak pak se nechce spustit to mlíko protože na to aby se spustilo tak musí aspoň chviličku sát v kuse takže je to takový začarovaný kruh, do toho vždycky na polyká spoustu vzduchu jak se pořád odpojuje a připojuje takže ještě víc uprděný a uřvaný, což je něco s tím bojujeme i tak, máme 4 měsíce a doteď má koliky 😵‍💫 A to jsem měla asi 3 týdny zpátky takový dobrý pocit jak se nám daří kojit a že si to docela i užívám. Předtím aspoň kojení byla taková příjemná chvilka mezi řvaním, teď už ani nevím co je horší... Koupila jsem ze zoufalství Kendamil a láhev, ale (asi naštěstí) to stejně nechce ... kdyby si tu láhev vzal, tak s tím kojením snad i seknu 🫣

katkakotrikova
autor
23. srp 2023

@vero987nika ty brďo.Úplně vidím sebe 🤦
Bylo to šílený, ale jak mi tu psala jedna maminka, když se odpojila, nechala jsem ji chvilku vztekat se a za chvilku se sama chytla.Takhle to bylo několikrát, šílenost, ale už druhý den zjistila, že mi to je "fuk" a vzdala to.
Teď pije normálně, sice u toho dělá kravinky, ale pije.
Jen je mi divné, že když jsme byli na kontrole, tak za ten měsíc přibrala 200g 😮🤦 takže vlastně 00nic.Dr se divil, ale vysvětlila jsem mu, že fakt 10 dní jen ucucávala, tak se nad tím ani nepozastavil.Viděl, že je spokojená a hladová není.
Koupila jsem i kaši na noc, přesnídávky i sunar a vše mi plive a dělá neuvěřitelný držtičky 🤣🤣😀
Takže jo, přejde to a fakt to chce se hodit do klidu a mít to tak trošku na salámu.Chytne se.
Pevné nervy 🙏

vero987nika
23. srp 2023

@katkakotrikova jako já se to bojím vůbec napsat, abych si to nezakřikla, ale jak jsem včera přišla na to co to je (že se jedná o ten bojkot kojení a je to běžné a nedá se s tím nic dělat jen počkat) a nějak to ze mě spadlo že jsem si dělala starosti co se děje, a úplně jsem se tím pádem i vybodla na nabízení lahve (přijde mi že se to tím snad i zhoršovalo, měl v tom sání pak guláš) tak od té doby najednou úplně v pohodě 🤦🏻‍♀️😂 teď už je zas kojení příjemná tichá chvilka mezi řvaním 🤣🤣🤣fakt doufám že to není jen nějaký výkyv a nevrátí se to, protože to bylo fakt o nervy, fakt jsem chtěla každý den skončit s kojením a úplně jsem v to kojení ztratila důvěru jak už to trvalo dlouho 🤦🏻‍♀️
jo a ještě jsem přestala používat appku na sledování doby kojení, ze začátku mi to naopak moc pomohlo, že jsem mohla sledovat nějaké intervaly a vzorce v tom kojení, ale teď mě to naopak stresovalo že jsem to musela furt stopovat a pak tam byly samý ty dvě minuty po půl hodinovém rozestupu apodobně 😅 tak to mě tak jakoby "osvobodilo"

katkakotrikova
autor
24. srp 2023

@vero987nika No abych pravdu řekla, Tak jsem slyšela, že se bojkot vrací ještě kolem 6 a 9 měsíce.
Jestli ano, tak si za dva měsíce zopakuji ty nervy drásající dny 🤣🫣
Sice mě trošku uklidňuje že vím co to je A co mě čeká, ale jen ta představa, že se vrátí to moje urvané dítě 🤣🤣 mě popravdě opravdu děsí

lennus
24. srp 2023

@katkakotrikova To přejde, vydržte, kor když se nakonec napije a v noci pije. Flašku nedávejte, to může být cesta do pekel. Mně dali nedonošeného syna po 2 týdnech k prsu, přisál se, ale půl roku byly občas krize, nakonec pak už ok a kojil se 22 měsíců. Doktoři jedou podle tabulek, i ten náš, i když je jinak super! Držím palce!

vero987nika
25. srp 2023

@katkakotrikova jo takže se tu za dva měsíce sejdeme 🤣 já teda furt mám na stole i variantu kojit jen do 6 měsíců, a pokud se s příkrmama nějak nezmění ta intenzita kojení tak to asi pomalu zabalíme, ale uvidíme nechávám to otevřené. Ale tím jak se první syn nekojil od porodnice, tak vnímám ten strašný rozdíl, všechno je jenom na mě, manžel ho nenakrmí, kojíme furt, nikam nemůžu sama a nikam nemůžeme ani spolu protože musíme být do hodinky zpátky na kojení (na veřejnosti nekojim), není mi z toho úplně dobře fyzicky... ale zase je to zadarmo a v noci je to jednoduché...😂 ale jestli bude v 6 měsících zas nějaký takový velký bojkot tak to asi zabalíme 🫣

uzivatelkapetra
26. srp 2023

@vero987nika neboj se toho, škoda ukončit kojení jen kvůli nějakému omezení, nehledě na cenu UM.
Taky nerada kojím někde venku, ale najdu si vždycky nějaký klidný kout, před sebe postavím kočárek, trochu se odvrátím a malá se v klidu napije(případně chlap cloní 🙂 )
Malá má teď 8 měsíců (6 měsíců korigovaně) a jednou zvládla s tatínkem být 4 hodiny sama doma, když jsem se starším šla na kolotoče. Byla jsem na telefonu kdyby něco, ale zvládli to na frajera.
Mimochodem u nás by na UM nešlo přejít, neumí pít z flašky, tak abyste nedopadli stejně 🙂

vero987nika
26. srp 2023

@uzivatelkapetra já bych ráda kojila i dál, ale fakt mne děsí že má skoro 5 měsíců a pořád se kojí Max po 1,5 hod 😔 takhle fungovat nemůžu a ani nechci 😔 pořad čekám kdy se to nějak zlomí ale zatím je změna jenom k horšímu. Donedávna aspoň vydržel i 7 hodin v noci ale teď už kojime i celou noc... nárazově se to dá, ale jestli se to do těch 6 měsíců nějak nespraví tak i pro dobro dvouleťaka s tím skončíme, není fér aby měl takhle zničenou mámu která celý dny jen kojí sourozence

katkakotrikova
autor
26. srp 2023

@vero987nika já chci kojit co to půjde.
Už se to napravilo a teď baští krásně.A na veřejnosti mi to je jedno, řekne si a dostane 😀
Jinak zjišťuji, že je pěkný mamánek 🤦🤣 byla jsem 45 min.u zubaře, hlídala mamka a řvala celou dobu, jak tur a to byla doba, kdy normálně spinká, ale nebyla maminka, tak se mohla přetrhnout, takže jsme také stále spolu a nikam nesmím 🤣🤣