• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Bradavky - suché, svědí, bolí, napuchlé. Plíseň?

27. ledna 2016 
@klarina_f S kortikoidy se to má tak, že se velice rychle vstřebají do kůže, takže se k miminku nedostanou. A při lokální aplikaci se ani nevylučují do mléka, takže se nemusíte bát. Je to opravdu vyzkoušené a bezpečné. Navíc mnohem větší riziko pro vaše dítě by bylo, kdybyste kvůli bolesti přestala kojit.
Co znamenají flíčky nedovedu posoudit, úplně nejlepší by bylo, kdybyste se mohla sejít s poradkyní.
17. dub 2013 ve 23:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@hamma včera jsem to nestihla, dneska nebudu skoro doma, ale zavolám na kožní.
Nejhorší je, že když už se to zdá ok, tak se z ničeho nic objeví zase praskliny a to je teda pošušňáníčko při tom tahání. :slight_smile:

Moc vám děkuji!!! Snad se s tím už nějak poperu. Zdá se mi, že to nemá konce. :(
18. dub 2013 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klarina_f Ahojky, mám jen dotaz, jak si to nakonec vyřešila? Já mám stejný problém:frowning2: Poraď mastičku...... moc díky.....
11. pro 2013 v 05:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj @katja77 . Přes den jsem odstříkávala do lahvičky, malý pil z ní. Půjčila jsem si ruční odsávačku, zvítězilo ruční odstříkávání. Mazala jsem nějakou drahou mastičkou (název si nevzpomenu:( ), ale nic moc nepomohla. Když jsem v noci kojila, prsa jsem oplachovala před i po. Mám pocit, že jsem se potom vrátila k bepanthenu a dokonce jsem zkusila zázračný kelímek od Oriflame. Zmizelo to, ale trvalo to fakt dlouho, byl to boj. :(
Ale pak jsem ještě pár měsíců krásně kojila. ;)

Hlavně pevné nervy, to zvládneš. ;)
11. pro 2013 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@klarina_f Moc.díky.....zkusím to tak....Koukám, ze už jsi znovu těhotná, tak moooc.gratuluju,, to je teda.rychlovka:wink:
11. pro 2013 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@katja77 :slight_smile: jsou tu i rychlejší. :slight_smile: Ale děkuji. :slight_smile: Tak pak napiš, jak jsi dopadla. Je to fakt boj na dlouho dobu, já to několikrát chtěla vzdát, ale nakonec to šlo vyléčit. Nejhorší bylo, že se mi to zlepšilo a v noci se mi to tím kojením zhoršilo.
11. pro 2013 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klarina_f Tak to mám úplně stejně..... už to pár dní trvá a v noci se to.vzdycky zhorší, dnes jsem to ze zoufalství obrečela.....No, snad to nějak dopadne. Můj malý je závislák na prsu, tak nevím jak bych jej odstsvovala......:frowning2:
11. pro 2013 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@katja77 já se snažila ze začátku i v noci odstříkávat. Vždy jsem si odstříkala do skleniček, dala do lednice, pak jenom přihřála. Problém byl, že o půl 2 ráno se mi fakt nechtělo vstávat, ohřívat, tak jsem omyla prso, dala, omyla a bylo... . Byl i problém, že z lahve syn mléko moc nechtěl, hlavně v noci, třeba kolem té desáté. Prostě prso je prso. Já to obrečela taky několikrát.
Pokud nechceš přestávat kojit, buď odhodlaná, to udělá taky své. :slight_smile: Čím mažeš? Odstříkáváš nebo kojíš? Já zkoušela i kloboučky, ale syn je razantně odmítal (nebo jsem je neuměla používat :grinning: ).
Jo, v jednu dobu jsem kojila převážně jen z jednoho prsu, protože ten druhý byl fakt tak hrozně popraskaný.
11. pro 2013 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@klarina_f On právě z flašky taky moc nechce... Teď jsem koupila Tommy Tippee, a tam to vypadá, že snad už z téhle pít bude.... Mažu na střídačku Bepanthen a ta zázračná mastička z DM, dnes chci zajít do lékarny pro ten Canesten nebo Pevaryl. Klouboučky jsem ještě nezkoušela....Jedno prso mám fakt horší, zdálo se mi minulý týden, že tam mám ucpaný mlékovod, pak to přešlo a za tři dny zase tohle... Prostě ty bradavky pálí jako čert.... Nejhorší to je zpočátku, než začne sát....pak už trochu míň:frowning2:Ách jo:frowning2:(( Snad to nějak přejde, nedokážu si představit Vánoce s touhle bolestí :frowning2:
11. pro 2013 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@katja77 u nás odmítání z flašky bylo kvůli tomu, že mléko dostával vždy z prsa. Flaška mu takto jinak nevadila.
Jinak to měnění mastí není taky moc ok. Já vlastně místo toho kelímku z Oriflame zkoušela obyč bambucké máslo od Hádka. To si myslím, že taky udělalo hodně. Promastilo mi to bradavku, byla pořád mastná, suchá skoro nikdy.
Je to boj. :( Já si vzpomínám na ty krátery. Bradavku jsem chytla a trošku "posunula" a hned se objevila díra v záhybu. Jak píšeš... ze začátku ta bolest... pak už to šlo.
Zkus odstříkávat, namáhej jedno prso, to druhé se zlepší a pak jdi k tomu lepšímu a zkus vyléčit to špatné.
11. pro 2013 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já bych doporučila ještě 100% lanolin - poptat se v lékárně, dělá ho i Medela a jmenuje se Purelan :wink:
17. pro 2013 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj! chtěla bych se zeptat. kojim už měsíc a půl,bolest byla ukrutná ze začátku. až k nevydržení :( vytrskli mi párkrát i slzy. patama jsem se zabořovala do země tou bolestí :( .. no šílený! začala jsem používat kloboučky,moc mi pomohli,akorát tedka řešim problém se svědění bradavek po kojení :/ .. mám uplně stejný problém jako jsou tydhle fotografie.. ikdyž to mě tak netrápí jako to svědění :( .. po kojení v noci mě ta bradavka svědí a i jemně pálí :/ musím si lehnout na břicho aby to ustoupilo.. děkuji za odpověd!
31. pro 2013 v 11:43  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě teď se mi kroutí palce u nohou když si vzpomenu na kojení a problémy co tu popisujete. Mně zabralo nakonec to nejjednodušší. Pořád jsem si prsa sprchovala. Před kojením, po kojení umýt, osušit, rozetřít trochu mléka, nebo lehce máznout Bepanthenem.Stále čisté tamponky v podprsence. Kojila jsem pořád. Hlavně v noci se nechtělo vstávat a jít se umývat a to jsem pak plakala a nadávala si.Holky držte se.
31. pro 2013 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, je mi 14 ,taze nekojim :slight_smile: ,ale 1 bradavku mam uplne cervenou,kdyz si vlezu do vody zacne neskutecne bolet:frowning2: prosim poradte :cry: mam si zajit na gynekologii :unamused: DEKUJI MOC ZA KAZDOU ( I MALOU )POMOC
26. kvě 2014 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Řešila jsem nedávno to stejné a vyřešila.. Měla jsem několik měsíců bradavky červené, loupající se a svědivé po celých dvorcích. Myslela jsem, že kvasinky z vysazení prsních vložek. Canesten zabral trošku. Obklady z ovesné koupele trochu. Pak už jsem šla ke kožní. Řekla, že spíš než kvasinky je to ekzém a napsala mi kortikoidy. Ano, do 10 dnů bylo vyléčeno, ale za další 1-2 týdny se to vrátilo. Pak jsem vyčetla jednu radu a docvaklo mi, že problémem může být synovo prostředí v ústech, když už jí skoro běžnou stravu (18 měs). Takže doporučuji po každém kojení vydesinfikovat bradavky vodou s trošičkou octa. Do týdne jsem měla po problému. Na noc jsem natírala pro hydrataci čistým Purelanem od Medely. Nebo modrou indulonou, kterou používají atopici na ekzémy. Od té doby po kojení většinou omývám mýdlem s ovesnými vločkami a mám klid :slight_smile:
7. čer 2014 v 01:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Od osmi měsíců malého jsem měla taky tyto problémy.
Pomohla protikvasinková dieta, hlavně pohanka.
Tedy, pohankové těstoviny, kaše z pohanky. Bez omezení pak také jogurt, zelenina, brambory, jáhly, 100% pohankové křupky, pohankové vločky. Mohla jsem omezeně ořechy a mandle (10 ks/den), mrkev, občas kousek jablka a na mlsání brambůrky :slight_smile: Vařila jsem si knedlíky z pohanky, pohankové livance...
Vůbec jsem nesměla cukr, pečivo, ovoce, tvrdé sýry, arašídy, luštěniny.
Nepomohly kortikoidy ani jakási snad borová kyselina(?) od doktorů. Fungicidin fungoval, ale nic neřešil i při mírné dietě (bez cukru a ovoce, jen občas celozrnné pečivo).
Mazala jsem prsa slunečnicovým olejem s kapkou tea tree oleje.
Když se to zhoršilo, tak nejvíc pomohla pohanka, doporučovaná zelenina jako zelí a česnek, to nefungovalo na zlepšení stavu.
Dieta asi půl roku. Když se jí dost pohanky, nehubne se.
Už mám klid asi 3 měsíce, tak zkouším přidávat potraviny.
3. lis 2014 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katyxq ahoj Katko, mám teď stejný problém jako tady popisovala @klarina_f, i když asi ne v tak velké míře (zatím).......tys tady doporučovala Citrovital, mám ho doma, ale na krabičce je napsáno s vykřičníkem, že není určen pro kojící ženy ani děti, víš o tom něco víc? používáš ho běžně? nemám se bát ho použít?
27. led 2016 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj dneska bych jela trochu jiný postup - www.modrykonik.cz/kvasinkova-infekce-u-deti ... je tu i skupina Protikvasinková dieta (odkaz na ni by měl být pod článkem). Jinak Citrovital můžeš.
27. led 2016 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katyxq aha, ale to se spíš týká dětí, malá žádný problém nemá, ani v puse, ani nikde po těle jsem nic ne pozorovala a ani jiné problémy, nic, jen ta moje prsa.... o protikvasinkove dietě už jsem něco četla, ale asi to pro mě bude až poslední stupeň, když nic jiného nezabere.... bojím se, abych po ní nepřišla o mléko, zatím jsem nasadila laktobacily, jím víc jogurtů, omezila jsem částečně sladké a vyřadila bílé pečivo
27. led 2016 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katyxq zkusím přidat ještě Hylak, ten tady taky mám... ten Citrovital jsem chtěla mazat hlavně proto, že bych ho nemusela v noci smývat
27. led 2016 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj to platí úplně stejné i pro dospělé - já bych na bradavky dala genciánku, je bezpečná a funguje dobře, nemusí se smývat, akorát je blbý, že barví (ale to by mělo jít vyprat, akorát to možná bude chtít 2-3 cykly v pračce). A na dietě (blbé slovo, spíš je to zdravá strava, nic jiného) o mléko nepřijdeš, sama ji (v nijak extrémní verzi) držím :wink: - a ty jogurty naopak vynech úplně (z mléčného si dej jen máslo)
27. led 2016 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katyxq no, nevím, jestli budu schopná to dodržet, život bez mléčných výrobků si neumím představit... tím spíš, že na vesnici se bez toho i dost blbě nakupuje a do zdravé výživy se tak často nedostanu, ale když nic jiného nepomůže, zkusím to.... gencianou to někdy mažu, ale připadá mi to po ní spíš horší, vždycky mi to pak někde praskne
27. led 2016 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co zkusit čajovnikovy olejicek?
27. led 2016 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek