Buzení na noční kojení, co si o tom myslíte?

slegr71
8. čer 2016

Co si myslíte o buzení dítěte na noční kojení. Když jsem kojila, tak se mě doktorka vždycky ptala po kolika hodinách v noci kojím. Když to bylo déle jak pět hodin, tak mi řekla ať ho budím. I když oba kluci přibrali. Kluci už jsou velký, ale ségra má ted 1,5 měsíce starou holčičku a řekla jí to samé. Každa máme jinou doktorku.

sofie1984
15. črc 2016

@paullet rika mi to kazdy.Tak to dneska zkusime a uvidime.Asi mate pravdu kdyby prestala prospivat tak muzeme budit vzdy.Dekuji

mialagia
15. črc 2016

@slegr71 mě taky mudra říkala, že v noci kojit nejdýl po 5 hodinách kvůli laktaci, takže já jsem jí teda ani nebudila, jen v polospánku na kojící polštář a ona se napila..a tak do 5.měsíce 1x v noci..teď už nedávam a spinká cca 12hodin celou noc, takže u nás no problém..všichni strasili, jak se bude budit a vůbec..je zlatá😃

urtica
15. črc 2016

@sofie1984 Vy jste si prostě přišla pro ujištění 🙂.
Tak držím palce, ať je to Ok a malá Vám propsívá 😉 .

urtica
15. črc 2016

@paullet @sofie1984 Já mám pocit, že u takto malých miminek není hlavní problém prospívání/nepropsívání (věřím, že prospívat bude i bez nočního kojení), ale tím, jak je to tělíčko malé a drobné, je tam o něco větší riziko dehydratace. Nicméně nejsem odborník, přísahat na to nemůžu a nastudováno to nemám - spíš jsem to někde zachytila - pravděpodobně mi to řekli v nemocnici (dcerka měla také nižší porodní váhu, jak už jsem zmiňovala).
Jinak - v podobných diskuzích vždy radím vykašlat se na rozvrh a kojit podle potřeb dítěte, ale tady s tou nízkou váhou mám pochybnosti...

Ještě bych to zvážila s ohledem na to, zda mělo dítko novorozeneckou žloutenku - často odeznívá několik týdnů až měsíců (záleží na tom, jak byla eventuelně silná). Ta může ve svém důsledku způsobovat útlum a únavu - nemusí pak fungovat normální samobuzení se na jídlo. V takovém případě bych alespoň jedno noční kojení zachovala.

barulina
15. črc 2016

Ja nebudila a ok

paullet
16. črc 2016

@urtica nemyslím si, že by až tak malá miminka spala celou noc, aby jim hrozila dehydratace a to co popisuje @sofie1984 (tedy buzení po sotva hodině spánku, jelikož dřív prcek po předchozím kojení neusne) nemá smysl. Rozhodí to mimču spaní, nedostane se ani do rem spánku a tuplem nebude prospívat. Nehledě na to, že ani laktaci neprospěje vyčerpání matky. Naopak co jsem nejen tady pročítala diskuse, tak prakticky žádná matka se spavým prckem o mlíko nepřišla.
Myslím, že týden na vyzkoušení nebuzení stačí, aby bylo jasné, zda to malá potřebuje nebo ne.

urtica
16. črc 2016

@paullet Ok, beru, jiný názor - já s pokusy počkala až do těch 3 kg. Jen bych uvedla na pravou míru , co jsem psala - Nemyslím, že by přišla o mlíko, ani jsem to nikde netvrdila. Také jsem psala, že bych prodloužila interval mezi buzeními, aby se obě vyspaly - ale jedno noční kojení bych ponechala.

paullet
16. črc 2016

@urtica jsem to vzala všeobecně, i to co se probíralo jinde 😉 a právě pochybuju, že by se taky malý dítě (ve smyslu "mladý") nevzbudilo samo alespoň jednou, takže bych to nechala na něm

urtica
16. črc 2016

@paullet Já ten pocit u dcerky - že by dokázala prospat celou noc - měla...ale tam hrála roli právě i ta žloutenka...měla ji hodně silnou (opravdu hodně silnou - až k té kritické hranici, kdy se zvažuje KT) a celkem dlouho jí djížděla. Dokud měla zvýšený bilirubin, byla hodně spavá a jakoby malátnější...až když se to srovnalo, tak jsme zjistili, že máme pěkného raracha...od té doby i teda o celonočním spaní necháváme zdát..🙂.
Mívají ji často výraznější právě ty menší děti a děti s nízkou porodní hmotností a předčasně narozené, proto jsem to radši zmínila.

paullet
16. črc 2016

@urtica a ještě ta tři kila - nevím, jak jsou na tom s tělesnou konstitucí rodiče, ale naše (české) tabulky jsou někdy dost zavádějící, pracují s průměrem a odlišnosti směrem dolů i nahoru dost pediatrů znervózňuje zbytečně. U nedonošenců je to jasné, ale u donošence bez zdr. problémů je potřeba přihlídnout k rodiným dispozicím a nestresovat rodiče zbytečně 😉

paullet
16. črc 2016

@urtica jasně, k tomu je taky potřeba přihlížet

chris_n
16. črc 2016

V noci bych nikdy ebudila. Max. Pres den

sofie1984
16. črc 2016

urtica: Mala nemela zloutenku
paullet @urtica: Tak jsem nakojila naposledy v 11 hodin.A nechala ji.... a před pul 5 se mi zacla vrtet a pak se probrala tak jsem nakojila ale u toho mi zacla usínat.Po kojeni se zase probrala a opet nemohla zabrat.Do ted v podstate poradne nezabrala vždy se vrti.Ale je videt ze by rada zabrala.Uvidime v jednu jdu zase kojit.

sofie1984
16. črc 2016

jinak pritel i ja jsme hubeny a maly..takze opravdu nemá byt po kom velka a 3 kg.

chlupacek
16. črc 2016

pokud pěkně přibývá tak nevidím důvod proč budit, dítě si řekne samo.budila jsem malýho jen snad první dva týdny abych rozjela kojení pořádně a pak jsem ho nechala a spala s ním v posteli a pokud prsa bolela a přetíkala tak jsem mu vrazila do pusinky,napil se bez nějakýho buzení a prsa nebolela a malej vyspinkanej.

motley
16. črc 2016

Dítě bych nebudila, samo si řekne, jestli má hlad. My jsme tedy budili, protože jsme měli dvojčátka 32+3tt a tam bylo potřeba, aby co nejdříve nabrali, ale později, když se dostali na normální "porodní váhu" a termín porodu jsme budit přestali a "řekli si sami".
Když byly děti na JIPce, tak jsem doma odstříkávala po 3hod i v noci, ale díky tomu, že jsem byla bez dětí, tak prsa neměla přirozenou stimulaci od pusinky dítěte a "musela" jsem jim tedy pomoct a naučit tělo produkovat mlíko i "bez dětí".

sofie1984
16. črc 2016

Mala se narodila 39+1 takze hotova princezna musela jit ven pac jsem mela spatne průtoky.Takze v pohode jen mela nizkou porodni vahu ale tak není po kom jsme oba drobny

mamamtbo
17. srp 2020

V noci jsem s obema detmi spala, kdyz se vzbudily, nakojily se a spalo se dal😉