Jak citlivě na odstav?

11. pro 2021

Prosím, poradíte mi, jak citlive na odstav?
Male je 9 měsíců. Vím, ze je asi ještě na odstav brzy, ale už mě kojení opravdu zmáhá. Měly jsme celkem drsnej bojkot, takže mám ke kojení až averzi 😔
Rada bych malou tak do 1.roku odstavila.
Řešila jste to některá taky tak? Jak jste na to šly? 🙏

martiniquest
11. pro 2021

Odstavovala jsem az pozdeji (22 a 21m), ale pokud jsi na 100% rozhodnuta, udelej to a hlavne nikdy neudelej krok zpet, jinak dite naprosto rozhodis a zacyklite se v pekle (vlastni zkusenost). Pokud chces odstavovat citlive, tak diteti vynahrazuj kontakt necim extra - za me idealne noseni, aby proste citilo, ze te porad ma, ze prislo jen o prso.

me_druhe_ja
11. pro 2021

Odstavila jsem nedávno, když měla 9,5m. 🙂 Nevím jak moc kojis přes den, ale já už kojila jen před odpol spaním. Pak ráno, večer a celou noc. 😀 ale kupodivu to proběhlo bez pláče a problémů: začala jsem UM před spaním a do půlnoci, kdy chodím spát. Pak jsem dávala prso, ale zkoušela napřed dudlík. Napřed klasicky dudlík odmítala, chtěla prso, ale trvalo to jen pár noci a začal ji stačit dudlík. Od začátku do konce odstav trval asi týden, max deset dní. 🙂

jjasmina
11. pro 2021

Spíš bych si polozila v potaz dvě otázky, jestli ti dítě vezme umělé, mě ho malá vůbec nevzala, takže jsem musela počkat až bude na plných porcich jidla, což bylo ve 14mes.a jak často kojis v 9 mes, já kojila skoro nonstop totiž, ve dne, v noci. Ve 14 mes jsem odstavovala postupně, kvůli hlavně nebezpečí zánětu, ucpanemu mlekovodu apod

merope
11. pro 2021

A co jí dávat prso jen když si vyloženě řekne? Pokud jste měly bojkot a nechtěla, tak se to tím může vyřešit. Můj drobek se takto rozhodl v cca 16m, že prostě prso ne a hotovo. Jen teda jsem přesně začala mít problémy s ucpáváním mlékovodů, chtělo to opatrně ještě chvíli odsávat, ale maličko, ať se netvoří moc mlíka, ale neucpává. No a teď stáhne skoro litr denně. Zlatý kojení 😀.

lida9
11. pro 2021

obe me deti se sami odstavili ve 12m... takze klid, za 3m muze byt vsechno jinak a mala uz nebude chtit prso.. davej prikrmy, vyzkousej obcas i UM ve flasce, ono to pujde🙂