• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jak jste zvládly odstavení miminka?

27. března 2012 
Ahoj maminky,

ráda bych znala vaše zkušenosti s odstavením miminka - hlavně mě zajímá, jak jste to vůbec "provedly", jak to nesl váš prcek a taky bych ráda zjistila, jak jste to nesly vy? Mám holčičku, která bude mít brzy 14 měsíců, a protože plánujeme druhé mimi, pomalinku se chystám na den "D", až vezmu své malé princezničce prso. Strašně se tomu bráním - ale zřejmě to bude brzy nevyhnutelné. Naše malá se prsa velmi dožaduje - občas ještě i přes den a hlavně v noci nepomáhá ani pitíčko, ani dudlík, objetí nic...dokud jí nedám prso. Díky za odpovědi.
1. lis 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naše malá je odstavená čerstvě - cca 14 dní. Je jí 18 měsíců, asi dva měsíce už jsem ji kojila jenom v noci, přes den se odstavila úplně bez problémů. Ale přesně, jak píšeš, když se v noci vzbudila, nepomohlo nic, jenom prso. Jenže nakonec i to kojení přestalo fungovat jako uspávadlo a S. se vztekala i po nakojení z obou prsou, protože nemohla zabrat a budila se takhle třeba třikrát za noc (což jsem dřív neznala). A tak jsem se rozhodla jí prostě nedávat. Umělé mléko, čaj ani dudlík u nás v noci nefrčej, takže když se vzbudí a volá mě, tak jí řeknu, ať udělá hají a dělám pššš, a když to nezabere, chvíli pochovám, řeknu, že mlíčko není a položím do postýlky. Někdy si ještě chvíli popláče, ale pak prostě dřív nebo pozdějc zabere. Je to trochu kruté, ale jiná cesta mě nenapadá. Spaní je lepší, už někdy spí i celou noc. Trochu mi to kojení chybí, přeci jen jsme to táhly takových měsíců, ale je to úleva...
1. lis 2011 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj ja odstavovala pred mesiem----16m syn usinal jedine u prsa
Prvni noc horor, malej rval mel amoky....v noci se probudil rval rval a rval.... druha noc byla lepsi -sice jsme sli spat kolem 24 hodiny, ale usnul... druhy den zacal rikat,ze ma maminka auuu a mlicko je ble....
nyni po mesici si na prso nevzpomene jen si ho pri usnuti drzi:slight_smile:) ale stale mame trosku problem vecer usnout -vetsinou ho nosime. Vcera usnul sam, ale musime chodit az je dost unaveny kolem te 22hodiny- driv to proste neklapne...
Umele mleko nece, dudlik si nevzal
jak pise mishela je to trosku narocnejsi, ale uleva je- malej byval prisaty nekdy pulku noci:slight_smile:))
musela jsem s nim jednak jak se zavislakem
1. lis 2011 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, nevím jestli ti poradím, ale já jsem to nechala tak trochu na malém.Kojila jsem ho 28 měsíců.Kdykoliv si řekl, nedělalo mi to problém.Je pravda, že v noci se mi nebudil a krásně spinkal.Jediný problém byl při usínání.To jsme zvládli tak, že jsem mu změnila usínací rituály.Četli jsme si,poslouchali pohádky.Ze začátku jsem mu dala obyč. mléko do flašky....protože ji v životě neměl, byl z toho nadšený a v poho usnul.Další den už nechtěl ani mlíčko z lahvičky a prostě u pohádky usnul.A od té doby v pohodě.Mlíčko nevyžadoval, jen se zeptal. Na to jaký byl závislák to zvládnul perfektně....bez pláče,histerie.Horší to bylo se mnou.První den jsem byla šťastná,že už nekojíme a v pohodě jsme to zvládli, ale už druhý den mi ten kontakt s miláčkem moc chyběl...i jsem si to obrečela.
1. lis 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já odstavila ve 13 měsicích. V noci mě budil fakt ssnad každou hodinu a půl, tak jsem si řekla dost. Jednu noc jsem mu dala v noci z prsa 2x, další už jen 1x a pak už vůbec. vždycky když se probudil, tak jsem ho buď chvilku nechala bez ničeho a on za chvíli usnul nebo jsem mu dala ten dětský granulovaný čajík. Jinak náš vůbec nechtěl UM a přežil to i bez mléka, jen jedl hodně jogurty a tvarohy a pribiňáky. A teď mi v noci vypije 1-1,5 litru slabé šťávy s vodou, ale to jsem založila jinou diskuzi :slight_smile:
2. lis 2011 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme končili s kojením ve 13měsících, v té době už jsem měsíc kojila jen večer před spaním. Od 7měsíců jsem postupně ubírala kojení s tím, jak přibývaly příkrmy, takže kolem toho roku už bylo jen kojení ráno (v 11měs. nahrazeno snídaní a UM), večer před spaním a v noci (pokud se vůbec vzbudil). vzhledem k tomu že odstavování bylo hodně pozvolné, snášeli jsme to dobře, prcek i já. Jen potom jsem pila 14dní šalvějový čaj, první den jsem cítila plnější prsa, ale další dny už vůbec. V té době syn pil krásně cokoliv z hrnečku s pítkem, UM jsem měla vyzkoušené, jedl i jogurty, tvaroh...od 15měsíců mléčné kaše z kravského plnotučého mléka, takže s pitím UM nebyl problém, dávám jeden, max, dva hrnečky denně.
Jinka to večerní kojení skončilo tak, že prostě jednou už nedostal a šel do postýlky bez toho. Stejně neusínal u prsa, ale až potom v postýlce.
2. lis 2011 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja prave pred tydnem kojila naposled :slight_smile: Bylo to, jak bych tak rekla, nase spolecne rozhodnuti s prckem :slight_smile: Uz se kojil jen nad ranem a jednou odpoledne. To odpoledni vypustil uplne sam od sebe, proste jeden den jeste chtel a druhy uz ne. To kojeni brzy rano bylo hlavne z me pohodlnosti, protoze on pak jeste vetsinou usnul a hodku jeste spal... jenze ty posledni dny uz to tak moc nefungovalo, tak jsem proste nedala a hotovo :slight_smile: Kricel jen ten jeden den a pak uz si ani nevzpomnel. Akorat teda nocni odstaveni bylo rozhodnuti pouze z me strany, kdyz bylo malemu 11 mesicu - budil se v te dobe opet kazde 2 hodiny a to uz jsem proste nezvladala... tak jsem jedne krasne noci rekla ne! To bylo kriku! Ale vydrzeli jsme a tak po tydnu uz to bylo v pohode. Ale hlavne musis byt opravdu rozhodnuta ty, ze to chces a vytrvat, i kdyz prcek krici :slight_smile:
2. lis 2011 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahoj holky, ráda bych se vrátila znovu k tématu.
Dceři je 8 měsíců a je to typický závislák na prsu. Kojím 3x denně (ráno, odpoledne, večer) a v noci. Do toho má 3x denně příkrm a večer před spaním kaši....
Problém je s nočním kojením-malá se budí snad každou půl hodinu a v podstatě nemám šanci jí prso ani vzít. Usne mi jen u prsa (jinak šílený řev), spí třeba hodinku a pak už vyžaduje celou noc téměř nepřetržité kojení, takže spí s náma v posteli a když se jí pokusím prso vyndat, abych se alespoň mohla otočit na druhý bok, tak začne do 30min kňourat a zase se prsa dožadovat....
Vím, že jsem udělala chybu v tom, že jsem to takhle dovolila-ale bohužel stalo se.
Normálně bych se s tím snad nějak srovnala a ty probděné noci přežila. Jenže jsem zjistila, že jsem znovu těhotná a už to prostě nějak nedávám....
Zkoušeli jsme už všechny způsoby, ale zřejmě budu muset malou úplně odstavit.

Chci se tedy zeptat, jak postupovat, když kojím teď 3x a pak v noci....Malá mi nechce žádné UM. Vyzvedla jsem si vzorky z lékárny, jenže všechno plive. Problém je také ten, že odmítá dudlíka a nechce pít z flašky (na vodu má pítko, to je v pohodě) jenže s dudlíkem jsme v koncích....

Mám trošku strach, jak odstavení bude probíhat-Když jsme s manželem zkoušeli jí prostě nechat a jen po 5minutách k ní chodit (chodil manžel, aby necítila ze mě mléko), tak to nezabíralo. Malá se hrozně kroutila, nenechala se od něj uklidnit ani v náručí, houpáním -nic. Nakonec jsem musela přijít já a to už se mi sápala po výstřihu a bylo to....no a druhý den mi říkala sousedka, že už na nás chtěla bušit, jestli jsme nenechali malou sami doma, nebo co se u nás děje....tak mám teď strach, když bude malá řvát, aby na nás nevolali sousedi sociálku :slight_smile:

Nejradši bych jí zatrhla jen to noční kojení a přes den kojila dál-nechce se mi ještě přestávat. Jenže moc nevidím jiné východisko....:frowning2:
27. bře 2012 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pejtho Ahoj, to je těžká situace. Když to chceš řešit, asi se to neobejde bez nějakého razantního kroku a bez křiku. I když by bylo super, kdyby tady na to měl někdo nějaký super vyzkoušený trik. Já vlastní zkušenost nemám, staršího syna jsem odstavila bez problémů k oboustranné spokojenosti, u mladšího nás to teprve čeká, tam to tak jednoduché nebude... Jen jsem ti chtěla napsat pár poznámek k "chození" k malé. Intervaly mezi kontrolami by se měly postupně prodlužovat - např. 3, 5, 10, 15 minut a dál už stále po 15 minutách. Když za ní jdeš, zdržet se jen chviličku, říct něco ve smyslu: "Mlíčko teď nebude, teď se spinká. Maminka je vedle a zase se na tebe přijde podívat." Snažit se nevyndávat dítě z postýlky (někde se píše ani na něj nesahat), ale hlavně reagovat vždycky stejným způsobem, třeba promluvit, pohladit a zase jít. Když se u ní moc dlouho zdržuješ, někdy ji necháš, někdy pochováš, jen se tím křik posiluje a prodlužuje. Malá potřebuje prostor, aby si našla jiný způsob, jak se uklidnit a uspat... Není to metoda pro každého, musíš s ní souhlasit a vydržet. Když to uprostřed vzdáš, bylo to celé jen zbytečné týrání. Dobrá zpráva je, že to většinou trvá jen pár dní a každou další noc je to lepší a lepší. Myslím, že by se takhle dalo vyřešit jen noční kojení a ve dne bys mohla normálně kojit dál. Se sousedy je to těžké, ale při rozhodování by ses na ně neměla ohlížet.
27. bře 2012 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
co sa tyka skoncenia kojenia, tak mas dve moznosti.. Bud odist na dva tri dni prec a v noci s nou bude iba tatinek, ten ju nenakoji :grinning:D alebo si natriet bradavky niecim, co jej nechuti.. kamaratka takto odstavila dceru, natierala si ich citronom.. :grinning:
a ak nechce mliecko z lahvicky s dudlikem, tak jej ho daj z toho, z coho ti pije vodu.. znamej dcerka tiez pila mlieko z pítka
27. bře 2012 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek