Jak ukončit kojení 16měs. dítěte?

inah91
14. únor 2024

Holky, vím o všech výhodách kojení, a pro mě samotnou je to super...ALE, moje psychika je uz na hranici sebevraždy a uz se potřebuju po 3 letech vyspat....
Dcera má 16m, kojí se v noci často, spí max 3 hodiny v kuse, přes den většinou po obědě na uspání, někdy si říká k přes den, někdy dám, někdy nedám....
Už fakt nemůžu... Tak já nevím, jak na to. Starší se odstavil sám asi v 15m (mléko došlo díky těhotenství), ale ten byl z části i na um, takže nebyl problém, měl láhev, dudlík...
Mladší nevezme ani láhev, ani dudlík, usíná u prsa.
Něco na zastavení laktace? Nějaké zavázání prsou? Nevím, fakt uz nemůžu, jsem ko fyzicky i psychicky
Děkuji moc

prejeta_zaba
14. únor 2024

Tak zastavovat laktaci nepotřebuješ, ta se zastaví sama, už zas tak moc nekojíš. Jde o to nedat a vydržet to, no. 🤷‍♀️

konidana
14. únor 2024

@inah91 jedine co musis udelatje se rozhodnout a uz proste nedat. Bud jen v noci, anebo vubec. Ja zkusila v roce zrusit nocni kojeni , ale u nas to neklaplo. Budicek ve 4 rano (misto standardni 6.h) fakt nechces. Takze jsem v 15.m odstavila uplne. Holka se jen kojilaani moc nejedla, nepila krom mm nic. Cca lzici nebo panaka vody za den nepocitam. Po odstaveni se celkem rozjedla, s pitim to bylo horsi, ale slo to. Um ani jine mleko nevzala v zadne tekute podobe. Pila jen vodu. Malo, ale pila (cca 3dcl az 6dcl za den maximalne) Polivky, ovozel a proste pestrou stravu.

majena39
14. únor 2024

@inah91 mám stejný problém a nevím co s tím 🤦‍♀️ dceři je 15mesicu a budí se několikrát za noc. Jenže když nedám mliko, tak řve jak tur a probudi i zbytek baráku 🥴

krisstina93
14. únor 2024

Proste to prso nedáš, bude par dni peklo a pak si zvykne.

konidana
14. únor 2024

@majena39 u nas to byla jedna noc a jeden den. Pak uz to slo bez revu. 3.den uz pohoda.

andelka
14. únor 2024

Nedat. Vydržet. U nás se v 15 měsících druhou noc vzbudil 1x kolem půlnoci, třetí noc spal celou.

cuuza
14. únor 2024

Odjeď na víkend, zasloužíš si to se normálně vyspat.

ladyhacek
14. únor 2024

já ukončila kojení v 18 měsícíh, řekla jsem že už není, asi 2 noci byli horší, ale pak si zvykl, že mléko není, tulili jsme se vše jak dřív. Laktace ustane, já asi ještě 2x odstříkla, jen torchu do úlevy, prsa se nalejou a bolí, takže chce to odstříknout, ale později se to upraví a mléko se samo přestane tvořit.
Nám teda v buzení kojení nepomohlo, dále se budit co 3hod

inah91
autor
14. únor 2024

Takže asi není moc jiná možnost, než prostě prorvane noci, že 🫣

inah91
autor
14. únor 2024

@cuuza nemá mi kdo hlidat....

honatko092
14. únor 2024

Mám to úplně stejně a dcera taky 15 měsíců. Taky jsem se už 4 roky nevyspala 🫠 Zkoušela jsem nedat a vydržet jednu noc, ale řvala a řvala a řvala, až jsem to nad ránem nevydržela a nakojila jí. Trhalo mi to srdce a navíc nevyspaná..nevím, zatím jsem k tomu asi nedozrála. Ale držím ti moc palce, jsem stejně zoufalá, v dobách největšího temna se budila i co 30 minut 😱

rozitta
14. únor 2024

Plánuju pít šalvěj až seberu odvahu skončit s kojením. Dcera 21měs 🙈🤦‍♀️😂

elesse
14. únor 2024

Syna jsem postupne naucila na Um, misto kojeni jsem nabidla lahev. Nekdy vzal, nekdy ne, pak si ji vzal casteji a behem cca 14 dnu hotovo. Dcera lahev i dudlik odmitala, tak jsem nabizela vodu, tulila, hladila a nekdy to stacilo a nekdy jsem nakonec nakojila. Asi ctvrty den se jen vzbudila, trochu se vztekla a spala dal. A byl konec kojeni. Pres den jsem odstavila uz driv, nocni kojeni mi vzdycky zustavalo nejdele. Pres den proste nabizet jine jidlo/piti, aby bylo zajimavejsi

skarol
14. únor 2024

No jen nemáš tu jistotu, že ti pak začne líp spát a ještě se ti může stát, že příjdeš o snadný rychlý způsob, jak dítě uspat. Já měla doma to samé co ty a odvahu jsem nesebrala a nějak to přežila do 2 let. Snažila jsem se přestat kojit v noci dřív, ale pořád tam byly nějaké nemoci, nebo očkování a v takový moment odstavit samozřejmě nešlo. Pak jsem se prostě rozhodla a v noci nedala, čerstvě douleté dítě to pochopilo, že v noci ne a pak jsem ještě asi 2-3 měsíce kojila večer na uspávání. Ze spánkové deprivace jsem se pak dostávala půl roku. Těžko radit, ale bylo to šílený období.

inah91
autor
14. únor 2024

@skarol no, to se taky právě bojím, že to stejné nepomůže... Ona je taková vycurana, a já ji nezvládám, takže si vše vyrve....
Ale začala jsem z finančních důvodu chodit dva dny do práce a spánek by bodl...

lenerka1
15. únor 2024

Za mě na spánek to vůbec nemusí pomoct a člověk se připraví o nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak dítěti v noci pomoct usnout a bude vystreslý ještě víc. Ale tvorbu mléka omezuje šalvěj a bazalka, tak zkusit si vařit čaje.

majena39
15. únor 2024

@konidana no ale co ji dam když řve? Flašku s vodou i dudlik mi pochopitelně odhazuje 😣

konidana
15. únor 2024

@majena39 nic. V noci nabidnes vodu, dudlik. Nechce, tak smula. Obejmout utisovat, vysvetlovat. Bysvetlit uz predem, ze v noci mliko nebude. Nebo ze uz nebude vubec. 1 az dve noci se nevyspis a pak to uz bude dobry🙂 Ale musis byt sama rozhodnuta a vydrzet to aspon den , dva, jinak to nema cenu zkouset

skarol
15. únor 2024

@inah91 podle mě je to prostě neřešitelný problém, jen si tedy nemyslím, že je takto malé dítě vyčůrané, ale že je to prostě instinkt, nějaká potřeba být s mámou u prsu. Jedno dítě mi lahev s vodou akceptpvalo bez problémů a druhé ne, přitom nevím proč. Přístup jsem měla stejný.

konidana
15. únor 2024

@skarol ono pry ty deti mezi 1.a2.rokem na tom kojeni dost visi. Ale v ramci vlastniho psych.i fyz.zdravi maminky je nekdy lepsi holt odstavit i v tuto "blbou" dobu.

Jako jo dcera se mi cca 1x az 2x za noc budila i po odstavu az do 3 let, ale bylo to pro mne mnohem lepsi a snesitelnejsi, nez kdyz jsem kojila.