Jak přestat kojit? Jak neuspávat kojením?

inah91
24. lis 2023

Ahoj holky, chtěla jsem vás poprosit o rady a tipy, jak na to 🙈
První syn se odstavil sám v cca 14m, protože jsem byla v 7m těhotná a mléko prostě došlo, plus dostával od narození krom mm i UM, tak byl zvykly na láhev (hlavně večer na usnutí)
Teď má mladší skoro 14m a já uz nechci. Ano, asi bych měla počkat až se dítě samo odstaví, ale kojim už od května 2021 s tou dvouměsíční přestávkou, a už mě to zmáhá....
No - dcera se kojí na usnutí - dopo, odpo, večer, v noci milionkrát (mám pocit, že si teď v noci to prso vyloženě vyrve), a přes den dostane když chce nebo kdyz je protivná - ale to prostě jen je u prsa a zuzla. (Ano, au au)
Chápu, že se kojí dost, a nepůjde to ze dne na den....
Mam děti 16m od sebe, takže to prso mě zachraňovalo celou dobu, i ted na to uspávání je super, protože nemuzu uspávat hodinu, co by dělalo starší dítě mezitím? (I přes den i večer)
Takže, nápad - mám dát láhev a um? Aspoň na večer? A přes den nedat na zuzlani a uspávat (třeba) v kočárku?
Moc děkuji ❤️🙏

rozitta
24. lis 2023

@inah91 ahojky, neporadím, jen se připnu😂 máme rok a půl a stále kojím (nechci). V noci když bych nedala prso tak zbourá celý dům, bez prsa v puse v posteli neusne. Přes den, když se jí něco přihodí je prso lékem na všechno. Okamžitě to zabere. Tak stále sbírám odvahu toho nechat.

pilzzee
24. lis 2023

@inah91 My jsme odstavili v roce a pul totalniho zavislaka ze dne na dne (kojila jsem tak 8x denne vcetne v noci). Odjela jsem na dve noci pryc. Od ty doby zacal spat celou noc, zacal lepe jist, proste dopadlo to paradne 😎

inah91
autor
24. lis 2023

@pilzzee noo, to jsem si říkala, že bude krajní možnost, že ji v 16m (stejně jako staršího) dám na noc k babi, starší od té doby spí celou noc (předtím se budil co hodinu) 🙈👌

inah91
autor
24. lis 2023

@rozitta Joo, prso je spása všeho, no 🙈

me_druhe_ja
24. lis 2023

Já mám děti 15m od sebe. Syn se sám odstavil už v 8,5m, už jsem byla těhotná, třetí měsíc. Prostě nechtěl, asi skrz těhotenství mlíko změnilo chuť. Dceru jsem odstavila během 14dni v 10,5m. Už jsem nemohla. Ona od narození nespala. Budila se v noci pořád co hodinu,někdy i 2x za hodinu. Začla jsem dávát UM před spaním a před odpo spankem. Pak jsem začala dávat um ještě první půlku noci...pak jsem kojila do rána. Postupně jsem kojení nahrazovala dudlikem, hlazením... postupně kojení ubývalo....pak začla spát delší úseky a po měsíci začla spát celou noc. A od té doby spí krásně. Měla jsem strach, protože hlavně v noci se kojila furt, ale proběhlo to naprosto krásně a bez problémů🙂

rebe
24. lis 2023

Pokud ti kojení nedělá dobře, tak na samoodstav nečekej, to může být i v pěti letech. Ale ráda bych tě podpořila v hledání toho, co ti skutečně nevyhovuje, a řešení pouze toho, aby sis kojení mohla zachovat. Nebudu ti opakovat pravdy o přínosu pro imunitu a podobně, ale z mojí zkušenosti mi opravdu "zachraňovalo zadek", když byly děti přetažené, nemocné, poraněné nebo ublížené, kojení je nejrychleji ukladnilo a byla jsem za něj mnohokrát vděčná. Pro mě bylo nejhorší noční kojení, kdy se děti budily minimálně co hodinu a já se vůbec nevyspala, dny pak byly náročné. Postupně se mi povedlo odbourat noční kojení, děti začaly spát téměř celou noc v kuse a já se vyspala. A pak mi už kojení přes den nevadilo a v pohodě jsem kojila ještě dlouho. Třeba máš taky něco, co stačí vyřešit, a budeš se cítit líp.

inah91
autor
24. lis 2023

@pilzzee a jak jste řešila nalitá prsa? 🙈

inah91
autor
24. lis 2023

@rebe chápu, děkuju ❤️... No, kdybych se mohla vyspat a kojit jen přes den, budiž 😂 a znám to, mě taky kojeni zachraňovalo vždy vsude .. 🙈

pilzzee
25. lis 2023

@inah91 No to byl boj, musela jsem je svazovat obvazem a chladit. Uz nevim presne jak dlouho to trvalo, asi tak tyden a pak najednou ze dne na den splaskly a bylo to 🙂

shirilka
25. lis 2023

@inah91 Staršího jsem kojila do 14m, pak jsem zjistila že jsem těhotná a on už nechtěl, teď mladšího jsem odstavila v 16m, už jsem prostě nemohla... Přes den byl zvyklý na láhev, vybral si ji "sám" v obchodě 😀 První večer uspával manžel, druhý babička, třetí já, no po pár dnech pak už prsa ani nezkoušel. Pila jsem hodně mátový a šalvějový čaj, cca do 14 dní jsem byla bez mlíka.