Kdy správně odsát mléko?

terez317
25. črc 2022

Maminky, chtěla bych si odsát mléko na noc. Dvakrát jsem teď odsávala po 21:00h. Jak malá usnula ale max jsem nastříkala tak 25ml :( . Mohu během dne odsávat mléko a přelívat vždycky do lahvičky v lednici. Kdy je nejlepší odsát mléko ? Aby byla dcera napitá a já odsála aspon 60ml?

gbp
25. črc 2022

@terez317 ja sem nejvic odsala vzdycky ve 23. rikala jsem tomu stastna hodinka 😂 klidne i 3x vic nez obvykle. ale to bude mit kazdy jinak. a co to znamena odsat mleko na noc? normalne nekojis? krmis jen svym odsatym? mleko je potreba odsavat prubezne treba kazde 3 hodiny, i v noci (to kvuli udrzeni laktace). a ano, muzes odsate slevat do lahvicky, nez ho bude vic, ale pozor at to neslevas moc dlouho. nedelala bych to dyl jak 24 hodin do jedne. pak je potreba lahvicky sterilizovat.

pakeros
25. črc 2022

Během dne odsavej,jak potřebuješ.Jen pozor neslevej teple a studené mleko vždy musí mít stejnou teplotu 🙂

terez317
autor
25. črc 2022

@gbp myslím to tak, jak se dcera probudí v noci na kojení tak jí dám s flaštičky a né s prsa. Protože jsme obě u kojení v noci usínali. Děkuji moc. Za radu 🙂

cuuza
25. črc 2022

Pokud ale nebudeš v noci kojit ani odsávat, tak se ti bude laktace pravděpodobně dost snižovat.

Je to uspávající, proč myslíš, že spousta miminek spí u maminky v posteli 😅

gbp
25. črc 2022

@terez317 no nemas zac, ale ja tim uspavala normalne 😅 ja bych se na to vykaslala, aby si na tu lahev jeste nezvykla, kdyz chces kojit 🤷🏼‍♀️ ale kazdeho volba 👍

majena39
25. črc 2022

@cuuza já třeba nikdy s miminkem v posteli nespala, protože se bojim, že ho zalehnu nebo mu jinak ublížím. A fakt nevěřím na mateřský instinkt. Když je ženská unavená, tak je unavená a ten průšvih bych neriskovala 🙂

kristyn86
25. črc 2022

Jestli to chces jen z toho duvodu,co pises,tak na to bych se vykaslala...Nez jit ohrivat mleko a predtim si ho jeste odsavat a pak myt lahvicku,mi prijde pohodlnejsi nakojit. Ja abych neusnula,tak jsem si k tomu sedla. Dite se najedlo,uspalo...A bylo...Navic je dulezite kojit pravidelne. Jaka poptavka,takova nabidka. A kor v noci.

martiniquest
25. črc 2022

@majena39 Tak nesud, kdyz jsi to nikdy nezkusila. Znam spoustu rodin, kde spi dite od narozeni v posteli a naprosto bez problemu.

martiniquest
25. črc 2022

Pokud je jedinym duvodem odsavani usinani pri kojeni, vem si dite do postele a pekne spete. Takto si rozdrbes laktaci a za par tydnu/mesicu skoncite s flaskou sunaru.

xmisas
25. črc 2022

@terez317 to bych se bála, že pak už nebude chtít prso a ukončis tak kojení. A zbytečná práce navrch.

majena39
25. črc 2022

@martiniquest ja nikoho nesoudim pokud sis nevšimla. Jen říkám, že ja nikdy s dítětem nespala protože nechci riskovat průšvih 🤷‍♀️ tak se hod do klidu 🙂

ovcekoule
Odpověď byla odstraněná
Zobraz