Kojení na požádání. Jak vám dává dítě najevo, že se chce kojit?

30. srp 2022

Zdravim, kdo praktikujete kojeni na pozadani, jak vam dava dite najevo ze se chce nakojit? Myslim staršího kojence, ktery se blizi roku… ja kojim vzdy kdyz place nebo je rozmrzely. Nebo podle citu, kdyz si rikam, ze by mohl mit hlad ci žízeň… v noci otvira pusu a hleda prso. Jen parkrat se stalo, ze mi vlezl do výstrihu. Diky za reakce…

ferda90
30. srp 2022

Ahoj, já kojím starší dítko, rok a půl, ale syn mi to dává najevo tak, že přijde a tahá mi tričko nebo kouká ukáže prstem

jjasmina
30. srp 2022

Malá si kolem roku také chodila sama, že chce nebo ukazovala

autor
30. srp 2022

Tak nevim, jestli mam prestat nabízet a cekat az prijde? Nevim, jestli to neprehanim s tim kojenim…

autor
30. srp 2022

@ferda90 a kdyz byl mladsi? Nez si ukazoval? Reagovala jsi tak na pláč nebo nejake rozrušení?

ferda90
30. srp 2022

Víš co on už kolem toho roku uměl docela i ukázat a když neukázal, tak tahal za tričko. A když, byl takový uplakany, tak jsem zkoušela dávat, častěji, většinou nikdy neodmitl 🙂 Když nepil, tak měl prsíčko jen tak v puse asi na uklidnění

krisstina93
30. srp 2022

Většinou dávám, když víc pláče (ne takové to rozmrzelé knourani) nebo když se po mě sama sápe, většinou se mi snaží přisát třeba na ruku :D

gbp
30. srp 2022

mne se to rabovani v tricku 😅 nikdy u druhych nelibilo, tak ja ji naucila takovy zvuk mlasknuti (jak kdyz davas pusu) a delala na me to 😄
asi jak to citis, jestli citis, ze bys mohla ubrat, tak uber, pokud ti to prijde moc.

autor
30. srp 2022

@gbp to je hezke😊. Me spis zajimalo jak to maji ostatni. Uvedomila jsem si, ze vlastne nevim, co to znamena kojit na pozadani, protoze asi to prso nabízím casto a tak nema sam nejak potrebu si o to rikat…

gbp
30. srp 2022

u nas bylo kojit na pozadani = kojit stale 😅🙈 my sme to mely na vsechno. na hlad, na zizen, na smutek, na radost, na bolest, na nudu, na pomazleni, proste na vsechno 😄 kdyz byla starsi, tak sem to vicemene regulovala sama, podle sveho pocitu. jakoze ze zacatku prikrmu dostavala po jidle, kdyz toho snedla uz dost, zkusila sem vynechat, jak se na to bude tvarit. v noci a na uspani samozrejme odebrano jako posledni, to sme jinak neumely.

ruzova_pastelka
30. srp 2022

Dcera v tomhle věku obstojně znakovala. Syn to dělal tak do 11 měsíců, pak pochopil ukazování a na znaky zvysoka kašle 😄 Každopádně tobě bych znakování doporučila, je to na dorozumívání s takhle velkými dětmi super věc!

konidana
30. srp 2022

V roce si sakra hlasite rekli ze chteji kojit. A bohuzel i dost casto ( mamama) Takze jsem.pak zahy odstavila protoze jsem to nedokazala vyladit ke spokojenosti vsech. Po roce bych kojila trebas jen rano a vecer a jeste treba poo, ale cca kazde 2h ve dne i v noci mi uz fakt vadilo.

martinka_33
30. srp 2022

Roční leze do výstřihu, když nemá po ruce výstřih, říká "mememe" 😅 Nevím proč tomu říká zrovna takto, zřejme jinak neumí vyslovit slovo mléko 😀

martinka_33
30. srp 2022

@ruzova_pastelka sakra, já se pořád nemůžu ke znakování dokopat, přitom nejmladší je na to horká adeptka, moc toho nenamluví.. Nejstarší umela pár znaků, moc na to nebyla, je užvaněná, tak dala přednost brzkemu mluvení

konidana
30. srp 2022

@martinka_33 mas recht u nas to mozna bylo taky mememe a ne mamama. A s tim znakovanim se chytala spis starsi, po pul roce mavala jako ptacek, v roce umela asi 20 zvirat a od 1.5r.mluvila. Ve 2 letech v souvetich. Mladsi mel na salamu vcecko. Stacilo mu par slov ci slabik az do 3 let a znaky taky proc by delal , kdyz mne vzdycky vsude jen odtahnul😅

autor
30. srp 2022

@ruzova_pastelka u nas prave bylo znakovani zrusene a bude az ted od zari. Nevim, jestli to ma jeste cenu…

martinka_33
30. srp 2022

@konidana teď jsi mj připoměla úžasné vyjadřovací schopnosti mojí nejstarší, která mlela pantem od rána do večera ale do třech let ignorovala existenci vět 😀 myšlenku, že jela včera s mámou k babičce vlakem vyjádřila "babička vlak jedu včera máma" a tak to bylo se vším 😂😂😂

darkwitch
30. srp 2022

Roční mě tahá za oblečení a je jedno jestli za rukáv nebo výstřih a když se zeptám "chceš mlíko?" Tak začne kývat hlavou. Znakovani jsem opět nezvládla. Nějak mi na to chybí ruce 😁

mysh_me
30. srp 2022

Ja sice osobni zkusenost nemam, ale libi se mi moznost v prispevku vyse, proste se ditete zeptat… takto velke dite uz na otazku “chces mliko?” dokaze nejak zareagovat, jo/ne, kyvat nebo vrtet hlavou nebo treba utikat pryc, ale proste nejak ti da tu odpoved najevo. Treba neodmitne nikdy kdyz se zeptas 😀 ale pokud treba zrovna bude potrebovat neco jineho, tak to da najevo a neskonci u prsu.

ajush_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
ajush_ka
30. srp 2022

Syn má 16 měsíců a už kolem toho roku si začal o kojení říkat slovem "hají" (uspávám kojením, a tak si to tak spojil a pojmenoval). Ale už dlouho se s ním dá domluvit, takže se často i ptám. Nikdy neodmítne 😀

autor
31. srp 2022

@mysh_me ano, naprosto skvele to funguje! Diky vam dam y za rady

zuzekk
2. zář 2022

Naučila jsem ho takové gesto pusinkou, napodobující sání. To vydrželo, než se naučil vyjádřit jinak. Vždycky se na mě upřeně zadíval, "zamlaskal" a bylo jasno.