Kojení po 2. roku. Kojily jste? 🍼

28. srp 2022

Ahojky, je tu někdo kdo kojil delší dobu i po 2. roce?
Stále kojím a ještě nemám v plánu přestat, někdo říká že už nekojil a někdo zase ano, tak mě to jen zajímá. 🍀
Děkuji 🤗

blondynka400
28. srp 2022

Druhou do 2 a čtvrt. Pak jsem to skončila. Kojit dítě, které mluví v souvětích mi přišlo už fakt divné.

moonulka
28. srp 2022

V mém okolí už je dost maminek, co kojí i starší dítě, mě už to divné nepřijde. Když to vyhovuje mámě i dítěti, nemá do toho moc kdo co kecat.
Jinak já kojím dceru 2r3m, za pár týdnů jí přibude sourozenec, takže očekávám spíše zvýšení frekvence kojení, než že by jsme se to chystaly utnout 😄

korin
28. srp 2022

Nejmladší do 4 let, ty starší 20 a 28 měsíců. Dělej to podle sebe, ať už skončíš zítra nebo za 3 roky.

rencinka87
28. srp 2022

Nez jsem mela deti, prislo mi divny kojit po roce, starsiho syna jsem kojila 22 mesicu, mladsiho temer 28 mesicu 😉 koncila jsem ja, protoze uz me to obtezovalo a byla jsem na deti zbytecne protivna, uz to proste neprinaselo, co melo. Oba by se jinak kojili dal, mladsi jeste par tydnu vecer pred usnutim s povzdechem vzpominal na mlicko a zkousel me ukecat 😂

autor
28. srp 2022

Holky díky!💕
Já plánuji ještě kojit, ale už chci v příštím roce se na to pomalu vrhnout přirozeně, aby ve školce už byla bez žejo😀

j.a.n.i
28. srp 2022

Starsiho do cca 2,5 let, odstavil se chvilku pote, co zachranil laktaci sve 4 mesicni sestre... A ta potvora se pak kojila skoro do 3,5 pak jsem ji tedy odstavila ja, když zacala ve skolce vydirat, ze nejdriv mlicko a pak teprve jde do tridy.

pavcatko
28. srp 2022

Já chci kojit do samoodstavu🙂

monib66
28. srp 2022

Já jsem určitě pro dlouhodobé kojení. Syna jsem kojila do 4,5l. Dcera má za měsíc 3r a je stále kolena společně s braskou 4m 🙂

autor
28. srp 2022

@monib66 Děkuji děvčata💕

iris92
28. srp 2022

Ja kojim 3,5 leteho a mesicniho 😉

kolibricek36
28. srp 2022

Já kojm 3,5 roční, jak chce většinou ráno a večer. Dr.moje obvodní už brblá.

marge_s
28. srp 2022

38m, 26m, 4r… no stress 🙂

andelka
28. srp 2022

13m,15m, 36m. Říkala jsem,že nejsem typ na dlouhodobě kojení. Nejmladší syn mi to vyvrátil. Ale v těch 3 už jsem chtěla přestat. Ve 3 a čtvrt jsem šla do práce,ve 3,5 jde do školky, tak to bylo tak akorát už skončit. Šlo to úplně v pohodě.

eviicka
28. srp 2022

Staršího do 2,5 - odstavovala jsem protože jsem byla po dvou zamlklých těhotenstvích, a do dalšího těhotenství bych jako kojící už neměla odvahu.
Mladšímu je 2 roky a dva měsíce a konec kojení je zatím z obou stran v nedohlednu🙂.

sebinka123
28. srp 2022

Tak mi z toho trochu vyplývá, že když stihnu skončit do 2 let, tak je to v pohodě. Pokud pretahnu 2 roky, tak už to psk tak snadný není? 😁😁
My jsme už překročili 2 roky a bohužel cítím, že se dcera jen tak sama neodstavi. Pořád v to teda doufám. Její sourozenci se vždycky odstavili sami. Ani nevím, jak se to dělá.

lenerka1
28. srp 2022

Nejstarší měl poslední den před pátými narozeninami, chtěla jsem počkat do samoodstavu, ale to by se kojil ještě v pubertě 😁 My ale máme lékařsky nařízeno kojit co nejdéle, protože muž má autoimunitní onemocnění.

izz76
29. srp 2022

Kojila jsem do samoodstavu,první přibližně do 2,5roku,mladší do 3,5,roku. Připadá mi to úplně normální,vždyť i um se vyrábí pro děti do 3let,proč ale krmit děti náhražkou,když je vlastní zdroj😃

jjasmina
29. srp 2022

vše je dle pocitu každé maminky, mě to už přišlo divné po 1. roce. V 1,5r byla odstavena. Krásně jedla všechno+ mléčné výrobky.

chumlee71
29. srp 2022

Pořád kojím 2,5 ročního, sice už bych chtěla přestat, ale on nějak nechce 🙂

kosi_cek
29. srp 2022

@sebinka123 mě naopak přijde nejhorší doba k ukončení kojení pravě ty 2 roky, v sama doma jednou mluvila nějaká obornice o odstavení a musím uznat, že na jejích slovech něco bylo, ač s ní nesouhlasím, protože kojení považuji za důležité o dost déle, než je ten jeden rok. Říkala, že nejlepší je odstavit dítě právě do roka, kdy se kojí dítě hlavně kvůli obživě (prostě se kojení nahradí příkrmy), po tom roce se do toho vkládá hodně i ta nenutritivníní stránka kojení a je to pak pravě o dost složitější, ale to neznamená, že se ta složitost stupňuje s věkem dítěte, to pravě ne, láme se to zas dolů a opustit kojení je snadné, pokud jsou na to oba připraveni, jen se to prostě neshoduje s tím, jak si to mnozí představují -jak dlouho je vhodné dítě kojit.
Sama jsem např. kojila dítě ještě rok po nástupu do školky (ve 3letech), ale i kratší dobu. Měla jsem to tak, že jsem nikdy neměla určený nějaký limit, prostě to přišlo nějak samo a proběhlo to bez problémů ve věku 2 a čtvrt, skoro 3 r a ty 4 roky 😉

rubesovak
29. srp 2022

Kojila jsem syna do 2,5 let, ale poslední rok už jen večer na spaní a občas ráno

cilkat
29. srp 2022

STaršího jsme kojila do dvou a čtvrt, mladšího stále ještě i po třetím roce... Má to prostě jako uklidňovací rituál...

konidana
29. srp 2022

Původně jsem chtěla kojit dlouho, do 2 až 3 let, do samoodstavu, ale nevyšlo to. Odstavila jsem vždy brzy po 1.roce.

pavlinar
29. srp 2022

Ja kojila do 3 a 3 mesicu. Pamatuju si, ze kolem 3 roku jsem tesknila, ze mi bude smutno, az to skonci, jak to JA zvladnu.. ze budu beztak "divna" a kojit do 5 let.. a za par mesicu u me cvak a uz jsem JA nechtela... Jinak kojila jsem i kdyz dite chodilo to jesli..

vh1610
29. srp 2022

K tehle diskusi by me zajimalo, kdyz je tu tolik maminek, co maji za sebou ruzne dlouhe kojeni... Jaky mate pocit, ze ma vliv delka kojeni na stav prsou? Myslim ten proste visualne, co to snimi udela, nebo zda to ani nema vliv a je to stale individualni, co genetika da 🤷🏻 jinak ja kojim plne a budu, ale tohle me nejak k tematu napadlo... 🙂

jjasmina
29. srp 2022

@vh1610 Kojila jsem 1,5r a prsa mám strašný, prsa jsou věšáky jako blázen, snesla bych plastiku třeba jen na pozvednutí, katastrofa

lenatko91
29. srp 2022

Kojila jsem asi do 2 a čtvrt, pak jsem ji odstavila abychom udělali prostor pro příchod druhého miminka, protože u mě bylo kojení antikoncepční 😃 jinak bych asi kojila ještě teď, hrozně jsem si přála tandem..

rencinka87
29. srp 2022

@vh1610 je to uplne individualni, ja nemam zadny prsa, tim myslim opravdu zadny, pravy mam jeste mensi nez levy, podprsenka s vyztuzi 70A je prazdna. Tudiz logicky k nejakymu veseni dojit ani nemohlo 😁 nicmene i na tech lentilkach je videt, ze jsou povoleny.
Kazdopadne ani v tehotenstvi se mi nijak vyrazne nezvetsily, chvili po porodu prvniho jsem mela dokonce C, ale to trvalo par tydnu a jakmile si sedla laktace, tak jsem se vratila na minus A s tim, ze aspon byly trosicku plnejsi. Ale kdyz me moje mama videla bez tricka, tak zcela ohromena nechapala, jak s timhle muzu nasytit dite 😁
Takze je to fakt indivindi 🙂

jinajanna
29. srp 2022

@vh1610 Kojila jsem trikrat cca 14 mesicu. Predtim jsem mela C/D, bez podprdy ani ranu, na cviceni dve pres sebe. Ted mam krasne tvarovany C, muzu byt i bez podprdy.

vh1610
29. srp 2022

@jinajanna dobryyy... A kuze proste neni uvolnena? To dava nadeji 😂🖤