Kojení po císařském řezu. Rozběhne se týden po porodu?

helcakab
6. pro 2019

Ahoj holky, jsem týden po císařském řezu, snažím se rozkojit a dokrmuji, jsem už ale unavená. Syna jsem taky nekojila, taky císař, snažila jsem se celé šestinedělí, příkrmy, vážení, krmení stříkačkou a stejne skončil na flašce. Ted bych nejradši už dala flašku po týdnu. Laktační mě přesvědčuje, že se to jeste může rozběhnout. Je to podle vás reálné, ze týden po porodu se to rozběhne tak ze budu plně kojit? Dle mě je to blbost. Ted je to tak půl napůl - napůl ode mě mlíko+příkrm.

rnika
6. pro 2019

@helcakab Já teď po posledním porodu (SC) přikrmovala něco kolem měsíce ... nevím přesně ( ale nebylo to úplně půl na půl... ) Kojení se mi rozběhlo 😉 ale řekla bych, že jde hodně o rozpoložení a klid, pokud budeš ve stresu tak se to podle mě nerozběhne, a jestli tě to jen stresuje tak raději UM a klid.... i miminko bude spokojenější, když budeš spokojená ty. Jinak mě hodně pomohly čaje pro kojící, nevěřila jsem tomu, ale fakt se mi to spouštělo víc.

olga_
6. pro 2019

@helcakab Radím vykašlat se na dokrmy, stříkačku i vážení. Zalézt si s miminem na pár dní do postele a mít ho neustále na prsu a užívat si klid. Ideálně, aby se o starší dítě mohl někdo postarat. Pak se laktace určitě upraví. Vážení, stresy, stříkačka atd. tomu nepomůžou ani trochu. Držím pěsti.

marticcelli
6. pro 2019

Ano, je to realne. Ja taky bojovala po cs s kojenim dvojcat a diky Bohu se podarilo 🙂 Prestala jsem dokrmovat, vazit a zrusila tabulky a za kratko byli plne kojeni

aspie83
6. pro 2019

@helcakab ja se rozkojila až skoro po měsíci.. Rodila jsem také císařským řezem a kvůli komplikacim jsme strávili 2 týdny v nemocnici, kde jsem skoro nekojila a malý byl na UM, krmen normální flaškou. Doma se to postupně upravilo 🙂 Hodně pomáhaly kojící čaje a Caro 😉

helcakab
autor
6. pro 2019

@olga_ no ale co delat se řvoucím dítetem které pláče hlady?

martaskaaa
6. pro 2019

Určitě je to reálné. Já rodila přirozeně, mlíko se mi spustilo asi 4.den po porodu, ale málo a navíc malý se neuměl přisát. Tak jsem dokrmovala stříkačkou a oddsavala a dělalo se ho postupne víc a víc. Pila jsem i čaj na podporu kojení a Caro. Jasne, mě to taky obtěžovalo, bylo to únavný, protože domů z porodnice jsme šli na UM, ale zároveň jsem byla schopna i odstrikat a dát mu to lahvičkou. Asi 3.tyden po porodu se mi podařilo ho přicucnout a začal pít konečně sám. Teď je mu 14m a stále ho kojim 😀

helcakab
autor
6. pro 2019

@marticcelli je fakt, ze tomu neverim, vim co jsem vse absolvovala u syna celé sestinedeli a stejne sme skončili plně na flasce, ted jsem uz po tydnu unavena a vzdavam to...ale dekuji za podporu, jeste dodavam, ze dcera je navic vic nez 4 kg dite, takze je asi problem i v tom, ze bude docela zrava a navic ani moje mamka nas nekojila dlouho, ani jeji maminka nemela mleka dost asi to bude v "rodině"

olga_
6. pro 2019

@helcakab Držet na rukou, zkoušet přikládat ve stoje a pohupovat, na balónu, v posteli. Prostě nabízet kojení a kojení řešit kojením, nabízením a trpělivostí.
U tebe to bude psychika, takže pořešit i sebe, mít podporu, najít si podporu - někoho, komu důvěřuješ. Věřit sama sobě. V tom u tebe vidím podle toho, co píšeš, potíž. ❤

veronikav31
6. pro 2019

Já nekojila starší dcerku po císaři plně skoro vůbec, asi 14 dní,pak MM ubývalo a přešli jsme na UM+kojení,pak už jen UM,byť jsem zkoušela všechno možné i nemožné.Syna jsem rodila přirozeně,ale porod byl dost těžký,už v porodnici jsem měla problém s kojením a i když porodnice je Baby Friendly,tak už i doktorka uvažovala o tom,že mi dají pro malého UM,to jsme zvládli,aby nás vůbec pustili tak jsem kojila skoro nonstop celou noc,přibral jen 10g...takže po návratu domů jsme přešli na kojení+UM.Místo hraní se starší dcerkou jsem odsávala,kojila malého,dávala mu UM,ve dne, v noci jsem odsávala vždy ještě po UM.Už jsem byla tak unavená a nešťastná,že se nemůžu naplno věnovat dcerce, jsem se na to vykašlala a přešla jsem naplno na UM.Ulevilo se mi,bez stresu,v noci jsem se celkem vyspala,že jsem po každé flašce UM nemusela odsávat.Takže za mě,pokud jsi unavená,vykašli se na to a dávej UM,zkus odsát když to půjde-budeš mít čas,ale bez stresu.Starší dítko tě taky potřebuje.Moje máma MM skoro neměla,takže mě kojila jen na začátku,pak přešla na Sunar.Díky tomu jsem měla v ní podporu u starší dcerky,tchýně taky nekojila,švagrová co kojila všechny děti mě odsoudila za UM...ale pro mě bylo důležité,že děti rostou,jsou spokojené,ne hladové a nechtěla jsem do nemocnice

mariegroth
6. pro 2019

Jestli kojit nechces, tak dej UM a hotovo 🙂

drep
6. pro 2019

@helcakab hele, to že v rodině máte nekojení, je fyziologický nesmysl. Ale může to být sociologická pravda. Pokud tě bude celá rodina přesvědčovat, že nebudeš kojit a vezmeš to za své, tak asi kojit nebudeš. Já jsem v rodině vertikálně i horizontálně jediná kojící (nekojila máma, tety, babičky ani prababičky). Takže mi všichni předpovídali (y), jak kojit nebudu. Kojím rok. Rodila jsem spontánně, ale dítě hypotrofické, s ikterem, spavé, mrňavoučké, s obdobím nepřibírání, ale zvládly jsme to obě. Začátek strašný, o tom žádná, teď už bych klidně odstavila, ale protože jsme s mužem “imunitní mrzáci”, tak jí ten benefit mateřského mléka dopřeju. Měla jsem štěstí, že moje rozkojování se obešlo bez společného spaní v jedné posteli, ale kojila jsem milionkrát denně a ze začátku budila v noci, pak obtížen uspávala a pak zase budil, bylo to na budku.
A rodily jsme tři kámošky naráz, já jediná jsem nikdy nedokrmovala, holky obě dokrmovaly a si dva týdny a o Pak obě plně kojily a kojí do teď. Takže ano, je to možné.

aspie83
6. pro 2019

@helcakab mě máma nekojila vůbec a malej měl 4150 g, když se narodil 😉 Myslím, že nikdo nevěřil, že se to podaří a povedlo se. A to jsem to fakt nelamala přes koleno.. Když to nejdřív nešlo, měl prostě flašku a nehladovel. Díky hodně komplikovanému začátku jsem fakt moc neřešila, jestli dát láhev s UM a jestli pak bude chtít prso , bylo pro mě důležitý, že to všechno přežil. A ono se to samo upravilo a sám chtěl jen kojit pak 🙂

zuzkasim
6. pro 2019

@helcakab Je to hodně o tom, jak si to nastavíš v hlavě. Pokud důvěřuješ svému tělu a miminku, že to zvládnete, tak to tak bude. Pokud si říkáš, že to nezvládnete, tak to taky tak bude. S kojením jsem si užila svoje, ale já fakt hodně chtěla kojit, takže nakonec jsem po všech problémech kojila dohromady víc jak 5 let 3 děti (postupně). Užila jsem si jak několikatýdenní odsávání a kojení přes stříkačku, tak přerušení kojení kvůli hospitalizaci, kojení s kloboučky... Zkus si to přebrat sama, jestli opravdu chceš, vem si prcka do postele, pokud jde trávit čas jen spolu, zkoušet, vytrvat a věřit. Jestli nechceš, tak na UM vyrostla spousta zdravých a chytrých lidí, tak to tak prostě budete mít taky.

denca033
6. pro 2019

Ahoj jsem týden po sc a mě se rozkojit nepodařilo. V nemocnici to ještě Jakš taks šlo ale přišla jsem domů a kojení to bylo peklo. Malej se neprisal tak jak by měl a mlika taky moc nebylo takže jsme skončily na um. Ale každá to máme jinak. Hlavně se nestresuj a buď v klidu.

ivet1987
6. pro 2019

Tak já naštěstí úspěšně, oba kluci císař, kojení se rozběhlo po týdnu nejdřív, přikrmovali jsme ale od narození. U druhého se kojení rozběhlo po cca týdnu, brala jsem homeo, mezitím holt příkrm, ale pak jsme zvítězili a jen jsem kojila. Držím pěsti a pevné nervy, ještě vydrž aspoň týden a uvidíš!

ivet1987
6. pro 2019

Ještě dodám, starší syn 4400g, mladší 3300g oba jsem kojila rok, mladšího trošku dýl 🙂

verunka_korunka
6. pro 2019

@helcakab je to klidne mozne. Ja po tydnu pro prvni nedonosenou dceru "vydojila" par kapek a i lahvickou byla dokrmovana a i presto byla nakonec plne kojena. Ale jestli te to stresuje, tak se na to klidne vybodni, je sposta deti na um a je asi lepsi kdyz budete v klidu oba.

luckaperlicka
6. pro 2019

Určitě to jde. Taky jsem po císaři. Navíc vpáčené bradavky, takže se malý nechtěl přidat. Z porodnice jsme odcházeli na UM. Mléko se mi spustilo asi týden po porodu. Cca po dalším týdnu jsme odbourali UM, 3 měsíce jsem kojila s kloboučky, od té doby bez. Teď je malému 9 měsíců a kojím pořád. Ale je to v hlavě, pokud jsi přesvědčená, že kojit nebudeš, tak to nepůjde. Chtít je podle mě polovina úspěchu 😉

verunka_korunka
6. pro 2019

Mimochodem me napada, ze dokonce jsou i pripady, kdy se rozjela laktace u adoptivni matky... kdyz je mozne tohle, tak po sekci taky ;) ale jek tu nekdo psal, je to hodne o hlave...

petulejan
7. pro 2019

@helcakab v rodině to není,zbytečně se stresujete. Mě moje mamka kojila měsíc,já už kojim pět měsíců,takže to tomu neprikladejte. Nejhorší je si to dát do hlavy,že to nepůjde. Sestrenka byla taky ve stresu a rozkojila se až po měsíci,kdy nasadila příkrmy,pak to naráz šlo. Prostě to pustila z hlavy. Byt vámi,dám příkrm a stejně budu přikládát. Dítě nebude řvát a třeba se i pro kontakt prisaje. Hlavně klid v hlavě. Já jsem po císaři také a mliko nastoupilo někdy třetí,čtvrtý den. Ani jsme si nepripustila,že to nepůjde. Držím palce 🍀

veronika8808
7. pro 2019

Ahoj.Jak už bylo psano,je to taky hodně o hlavě.Prvni CS jsem měla před 11 lety.Kojeni tehdy nešlo už v porodnici.Prsa se mi sice nalili ale byl problém s prisatim (přinesli mi malou tehdy na prisati až druhý den po SC).Malá mi pořád křičela, nešlo mi kojit ,já ve stresu tím pádem i malá byla neklidná. Když už se podařilo prisat tak mě kojení bolelo (sestry mi kojení pořádně neukazali, nevysvětlili vůbec nic) a já to nedávala. Takze flaska s UM.
Teď jsem po CS 12 dní.Hned jak mě přivezli ze sálu tak mi malou dali prisat.Tentokrat jsem se plně rozkojila už v porodnici . Je to hlavně díky tomu,že jsem naprosto v pohodě. Vůbec jsem nemyslela na to že bych nekojila. Piju čaj pro kojící matky, Caro ,vařím si poctivé polévky atd.Spokojena máma = spokojené miminko. Ovšem kdyby nám taky nešlo kojit tak bych taky netrapila sebe ani mimi a prostě dala UM

helcakab
autor
7. pro 2019

@olga_ no jeste bych dodala, ze v porodnici jsem mela bradavky do krve, mala rvala a sestry odmitly dat prikrm, takze jsem prave i pres bolest a to ze mala mela po kojeni pusu doslova od krve!! prikladala prikladala az prisla sestra, ze nemam v noci vubec kojit, ze je mam bradavky na odpis no a samozrejme dalsi den se mala uz nechtela moc prisavat, jeden spatny krok laktačni sestry a me to uplne dorazilo

helcakab
autor
7. pro 2019

@petulejan začala jsem to tak delat, proste zkusit dat k prsu a potom prikrm, kdyz to nepujde, hold se neda nic delat

helcakab
autor
7. pro 2019

@denca033 syn skončil taky na UM a dnes je to totalni pohodař a flegmoš, temer od 2 mesicu spaval celou noc, takze ona i ta flaška ma svoje vyhody.

olga_
7. pro 2019

@helcakab Bradavky nechávej větrat. Pomůže třeba i zkusit kojit vleže, nebo jakkoli změnit polohu při kojení. Jinak mi spíš přijde, že hledáš důvody, proč ne, spíš než způsoby, jak ano. Ale to je jen můj dojem...

denca033
7. pro 2019

@helcakab tak všechno má svoje pro a proti. Ale radši než se trápit kojením že to nejde to opravdu radši dam láhev s um a vím kolik toho vypije a že je opravdu napapanej. Akorát se stresovat tím že to nejde a přenášet to na malý to fakt ne.

denca033
7. pro 2019

@helcakab prostě ne každá z nás má tu možnost a kojit. Když to holt nejde tak to prostě nejde.

denca033
7. pro 2019

@helcakab a já jsem to i tušila že nám to nepůjde ani staršího syna ani dceru jsem pořádně nekojila taky jsme skončily na lahví s um.

slunecnice358
7. pro 2019

@helcakab ano myslím ze je reálné se rozkojit

widowblack
8. pro 2019

Já měla akutního cs v 36tt , a rizkojila jsem se druhy den , je fakt že jsem opravdu hodně masírovala a stimulovala prsa odstříkáváním a zadařilo se tak moc že sem měla mlíka nadbytek . Proto nevěš hlavu a i když už máš "dokojeno" a prsa prázdný tak se snaž pořád něco máko odstříknout a prsa masírovat . A když se nevydaří tak se nevydaří 😉 asi bych se být tebou kvůli tomu nehroutila😉