Kojení z jednoho prsa

pasekova338
28. zář 2018

Přeji hezky večer, malá trpí na prdiky už jsem vyzkoušela všechno.. slyšela jsem ze taky pomáhá kojit z jednoho prsa ale co mám dělat z tím druhým? Kojim cele 3 týdny z obou, pije pěkné z obou. Takže když déle nenakojim z jednoho prsa tak se mi nalije.. to mam to druhé odsavat? Nebo jak ro vlastně udělat? Jedno vypite druhé nalite 😂🤦‍♀️

aviho
28. zář 2018

@pasekova338 jestli to nebylo myšleno tak, že budeš kojit z jednoho (pravého) prsa a za cca tři hodiny kojit opět z jednoho (levého) prsa 😀

sheala
28. zář 2018

Předpokládám, že to znamená jedno kojení - jedno prso, další kojení - druhý prso, a tak furt dokola. Krmím takhle malou od narození a prostřídám akorát při bojkotu. Některý děti mají prvních pár měsíců prdíky a nedá se tomu moc zabránit, maximálně pomoct probiotiky, masážemi, cvičením, ... Ze začátku se možná budou nalívat obě prsa hodně, ale do pár dnů se to srovná ;)

no_title
28. zář 2018

určitě tím nemysleli kojit striktně z jednoho prsa a navíc podle mě to ani na prdíky mít vliv nebude. Spíš si tak můžete vykoledovat zánět prsu.

no_title
28. zář 2018

teď čtu i ten předchozí příspěvek. Z věcí, co jsem slyšela, že pomáhají, je to dodržovat dietu bez mléčných výrobků (ostatní jako pečivo aj. mi přišlo u nás, že vliv nemělo) a může zkusit bezplenkovou komunikační metodu. Miminka se rychle naučí si nad kyblíčkem aspoň ulevit, tak to může taky pomoct 🙂. Ono v rámci protiprdíkových rad často bohužel zaznívají nesmysly, jako u nás, kdy nám pediatra řekla, že je to tím, že ho překrmuju, tak mu mám dát dudlík, aby tolik nejedl 🙈 potom krom kvůli prdíkům řval i proto, že mu nešlo kojení 🙄

Podle mě tato rada vznikla v souvislosti s předním a zadním mlékem, ale co jsem četla názory LP z Mamily, tak s tím předním a zadním mlékem a jeho mícháním atd. je to nesmysl. Nemusíte se tím trápit, pokud cítíte, že je levé prso po kojení z pravého nalité, nakojte i z pravého, to je dobré pro maminku, aby neměla zánět prsu.