Jak správně kojit? Z jednoho nebo z obou prsou?

nika110818
23. srp 2021

ahoj, prosim o radu zkusenejsi maminky. Mam holcicku (12 tydnu), plne kojim. Kdyz uz je ted vetsi, je spravne kojit jen z jednoho prsu pri jednom kojeni nebo pri kazdem kojeni porad z obou? nekdy se ji stane, ze se napije dele jen z jednoho a nevim, jestli ji tak nechat, nebo porad stridat prsa napr. po 15 minutach, aby se vyprazdnila obe prsa. dekuji.

adula000
23. srp 2021

@nika110818 já tedy kojila vždy z jednoho a při dalším kojení jsem dala druhé

rejalin
23. srp 2021

Lepší je podle mě kojit jen z jednoho, ptz se potom po chvíli spouští zadní mléko, které je více syté 🙂když budeš kojit z obou, tak se napije hlavně toho předního, které tolik nezasyti.

andelka
23. srp 2021

To je individuální. Ale v tomto věku už jsem většinou prsa střídala. Každé kojení jedno. Ale někdy bylo potřeba dát i druhé.

daasqua
23. srp 2021

Je na to miliarda názorů. Zaujal mě názor jedné LP (možná i všeobecný názor všech LP), že žádné přední a zadní mléko neexistuje, i když se to všude píše. Já kojím všelijak - jednou z jednoho, potom třeba z obou, jak má hlad a jak to vyjde. Prdíky nikdy neměl a přibíral dobře.

sirinfirst
23. srp 2021

@nika110818 něco jako přední a zadní mléko by mohlo existovat v případě "umělého" kojení dle hodin. V případě kojení na přání je mléko pořád takové, jaké je třeba. Koj, jak potřebuješ. Pokud se jí u prvního už nebude líbit, nabídni druhé. Při dalším kojení s ním začni (když si vzpomeneš, nelámej to přes koleno 😉 ), když bude po jednom spokojená, nech to tak 🙂

kelerub
23. srp 2021

@nika110818 střídám je. Jednou z pravého, pak z levého. Dávám si na zápěstí gumičku abych nezapomněla 😀

cherie24
23. srp 2021

@nika110818 já jsem teda tohle dělala fakt jen pár dní než se mléko rozjelo, pak už jsem kojila vždy z jednoho. Asi dost záleží na tom kolik se ti taky dělá mléka. Já jsem měla hodně a musela jsem i odstříkávat, abych jí neutopila nebo když jí to hodně teklo, tak pak všechno vyzvracela. Ani mě to nenapadlo střídat, právě kvůli tomu přednímu a zadnímu mléku, ale pokud bych měla mléka méně, tak taky dávám obě.

rencinka87
23. srp 2021

U prvniho jsem po par tydnech zacala kojit stridave, kdyz byly spurty nebo treba nemohl usnout, dostal obe. Kojila jsem 22 mesicu, odstavila jsem ja sama, jinak by se kojil dal.
Druhy si to nevim v jakym veku zacal korigovat sam tak, ze doted pije zcela nahodile z jednoho nebo druhyho prsa, ale strida to behem jednoho kojeni nekolikrat, jen z jednoho prsa jsem v jeho pripade nekojila snad nikdy - vcera mel dva roky a na odstav zatim rozhodne nevypada 😀
Tak si vyber 😂
Jinak jeste k zadnimu mliku - mladsi se koji stylem, jaky jsem popsala - ve dvou letech ma pres 13 kilo, narodil se s 3,8 a v 6 mesicich mel uz 10kg - zezacatku pribiral i kilo tydne 😀

ellyem
23. srp 2021

Já kojím na přeskáčku 🙂 Z obou prsou jsem kojila snad jen v porodnici.

alice180
23. srp 2021

Já kojim z obou už 4 měsíce. Dělám to tak jak to vyhovuje miminku. Ne podle návodu. Je spokojená, najezena, čůrá, kaká a přibírá.

jjasmina
23. srp 2021

@rejalin no prakticky žádné přední a zadní mléko není

jjasmina
23. srp 2021

Jinak jsem kojila z jednoho, na druhé kojení z druhého a časem z obou, neřešila jsem, prostě jak to vyhovovalo