Konec kojení. Jak jste postupovaly?

petulejan
12. kvě 2020

Ahoj maminky,já už to kojení prostě nedávám tak jdu s dotazem. Malá má 10 měsíců,chtěla jsem kojit tak do roku,ale už to skrz zuby fakt nedávám. Skusila jsem vše i znovu kloboučky,ale do těch se zakousla ještě víc 😩 jak jste postupovaly,když jste dítko odstavovaly? Mám přejít rovnou na normální stravu?

alcar
12. kvě 2020

@puhelin takze rikas, ze kojeni nad dva roky je spatne nebo jak te mam chapat?

ivis_b
12. kvě 2020

@alcar tak dite nepotrebuje mliko jako takovy, ale potrebuje zakladni ziviny pro zdravy vyvoj. Logicky dokud nemuze normalne jist, jina moznost, nez mliko neni. Pokud dite normalne ji, nevidim duvod pro to, cpat do nej nejakej susenej prasek. Normalne ji = ji zeleninu, maso, lusteninu, vejce, trochu obilniny. Ne krupky a presnidavky. Ja se synem resila alergie a byli jsme i v gastro poradne. Bylo mu v te dobe 8 mesicu a doktorka mi uz tehdy rekla, ze pokud nebude chtit mliko (kojeni bojkotoval a um za boha nechtel), tak se svet nezbori, kdyz bude mit pestrou stravu.

puhelin
12. kvě 2020

@alcar Rikam prece, ze cim dele, tim lepe

alcar
12. kvě 2020

@ivis_b pokud dite UM chce, tak nevidim duvod mu ho v 10 mesicich nedavat. 😉

dzalli
13. kvě 2020

@petulejan ja jsem teda z opacneho spektra matek, prijde mi spravne kojit co nejdele, kdyz to jde a v 10ti mesicich bych nemela srdce to ditko odstavit. Ale napisu svoji zkusenost. Cca od 6ti mesicu jsem zacala prikrmovat po troskach (vzdy prikrm, pak jsem dokojila) a postupne davala prikrmu vic a vic. A pak jsem zacala vynechavat postupne vzdy nektere kojeni. Treba odpoledni svacinu jsem nedokojila. Pak po par tydnech po dopoledni svacine....atd. Proste postupne jsem vzdy jedno kojeni ubrala. Ted kojime jen v noci. No a mala bude mit dva roky a ja uz z toho take jsem na mrtvici a unavena, tak jsme prave vcera poprve zkusili zrusit kojeni v noci. Proste jsem prso nedala a misto toho jsem uklidnovala a hladila a rikala, ze mlicko neni. Ale takto malemu diteti to tezko vysvetlite🙂 Ja bych tedy sla cestou postupne ubirat kojeni a nahrazovat ho jidlem a ne UM. Drzim palce🙂

dzalli
13. kvě 2020

@dzalli jo a kousani - to jsem resila tak, ze proste kousla, tak jsem ji okamzite dala od prsa a rekla durazne, ze me to boli. Pak opet prisat....mala se rychle naucila, ze nema kousat. Kloboucky jsem nikdy nezkousela, tak nevim.

petulejan
autor
13. kvě 2020

@dzalli ona už nekouše,ale těma vrchníma zubama se tak zahačkne,že je mám celý odřeny a je to dost bolestivé a nepříjemné 🤷‍♀️ plus mi v pravém prsu pořád něco křupe a moje hlava to už nedává. Jinak jsem skusila včera dávat celý den jídlo a navečer odsala mléko a na noc Nutrilon a malá je úplně v pohode. Dokonce i krásně spala.

dzalli
13. kvě 2020

@petulejan tak vidite, prisla jste na to sama🙂 jestli jste pripravena na to uz nekojit, tak to vase dite prijme a vyciti, ze takhle to proste mate, tak to tak bude. Jestli je spokojena, tak si muzete gratulovat, jak jste to perfektne zvladla!😉

petulejan
autor
13. kvě 2020

@dzalli tak zatím je to první den 😊 kojila jsem samozřejmě v noci,to je v pohode,takže u toho ještě zůstanu. Myslím že je to i o hlavě mámy a co nastaví,tak to dítě přijme. Malá taková je a je pohodová celkově 😊

fandysek_1
13. kvě 2020

@petulejan na svačinu dopo byla většinou presnidavka, ovoce, odpoledne měl hustou polévku. Pak jsem přidala bílý jogurt, vajíčko, domácí lučinu. Večer jsem dávala kukuričnou, rýžovou nebo čirokovou kaši Nominal do kendamilu pak do mléčné kaše, aby to neměl tak sladké.

squezy
14. kvě 2020

@petulejan Určitě bych davala ještě UM, minimálně 2xdenne (rano a večer). V 10 měsících bych dala už snidani (zkus kaši rano než večer - my davame sunarek a zahustuju to kaši z DM), pak treba banan s bilym jogurtem, pak obed, ke svačině nějaké ovoce a klidne zase jogurt a večeře. Spí ti určitě 2xdenne,ne?tak možná dopolední svačinku vynechává. Ja jsem odstavovala klzky přes den v 8 měsících. Ted jim je 15 a davame furt UM rano a večer. Jo a dáváme kendamil. Je dražší, ale chuťově je to drobet sladší mateřské mleko bez palmoveho tuku, soji a dalších nesmyslů. Chce to však vyzkoušet.

petulejan
autor
15. kvě 2020

@squezy tak kaši dávám ráno,v noci po ní měla špatné spaní. Jelikož vstává většinou kolem deváté,tak potom dávám rovnou oběd. Skusila jsem na svačinku i toust s máslem a to jí jelo. Banán s jogurtem ji nejede 🤷‍♀️ jojo spí dvakrát denně. V noci ještě dvakrát kojím. Právě přemýšlím,kdy dávat to UM. Jestli jen na večer anebo i ráno 🤔 jinak má Nutrilon a ten ji smakuje.

squezy
16. kvě 2020

@petulejan Ja dávám i v 15 měsících 2xdenne. Nam dokonce doktorka rikala, kolik ml by mělo ditr v nějakém veku, ted si to nepamatuji. Naši vypiji rano 210ml a 180ml. Vypili by i více, ale přes den pijou dost caje, takze takhle nam to vyhovuje.

zuzita15
16. kvě 2020

@petulejan ja bych teda UM nezavadela, neni to zadny zazrak, lepsi davat pestrou stravu, jak uz ti holky psaly. Davala bych jogurty, domaci zerve apod., hodne zeleniny, maso a UM bych se vyhla obloukem. Nehlede na to, ze narozdil od MM muze kazit zuby, takze vecerni flasticka na spani je “super”. Obecne se po roce uz UM nezavadi (nema to pro dite absolutne zadny vyznam), ty dva mesice bych nehrotila. Jestli je nocni kojeni ok, kojila bych v noci, co to pujde, pres den ho nahradi pestra strava