Kousání při kojení. Co pomohlo?

mapla
17. pro 2023

Dobrý den,
dcerce narostly zoubky a při kojení mě začala občas dost bolestivě kousat. Máte s tím některá zkušenost? Co vám pomohlo? Existuje třeba nějaká “krytka” na bradavky, abych mohla kojit, ale přitom abych necítila zoubky?
Moc děkuji, hezký den 🙂

ukki
17. pro 2023

@mapla dát jí najevo, že to bolí, pochopí a přestane 😊

cilkat
17. pro 2023

Ve chvíli, kdy stiskli, okamžitě měli kluci místo prsa v puse prst a následně nic. Pochopili velmi rychle.
Ono jde i o to, že to dítě netuší, co dělá. Neví, že tenhle jejich pohyb může mámu bolet. Prostě mají v pusině něco nového a zjišťují, k čemu to použít. ... No, při kojení nepoužívat, nebo nebude. ... pokud bys to zkusila kompenzovat nějakým krytem, dřív nebo později ho prokousnou.

uzivatelkapetra
17. pro 2023

Ale opatrně, u nás odebírání prsa kvůli kousnutí spustilo bojkot, který už jsme nepřekonali.

krisstina93
17. pro 2023

U nás to bylo dočasné období, proste zkoušela, pak pochopila, ze to není příjemné a kousat přestala. Ale zvlášť u dcery to byl masakr, 2x mi procvakla bradavku tema dvěma předníma zubama skoro naskrz.

palja
17. pro 2023

@mapla u nás jsem hlasitě řekla au, nekousej nebo au to nesmíš, popř jsem jí oddelala bradavku přes malicek. Velmi rychle to pochopily obě dcery, kojení to nenarusilo. První se kojila skoro do 3 let a druhá má teď 2 a pořád se kojí. Nikdy mi nezpusobily žádném zranění, vždycky jsem kousání včas zatrhla.